You are currently viewing איך להיות מקובל ואיך להתחבר לאנשים: 15 טיפים למנהיג חסר מעצורים

איך להיות מקובל ואיך להתחבר לאנשים: 15 טיפים למנהיג חסר מעצורים

אדם שיודע איך להיות מקובל בחברה ובעל תכונות של מנהיג לרוב מתמקד בלפתח את היכולות הבאות:

 • מסגל תנוחת גוף שמזמינה אנשים במקום לדחות אותם.
 • מחייך יותר ומביט לאנשים ישר בעיניים.
 • מראה התעניינות כנה ואמיתית באנשים סביבו.
 • מדבר פחות על עצמו ומקשיב יותר לאחרים.
 • עוזר לאנשים לפתור בעיות.
 • שואל שאלות שמתחילות במילים "מדוע" ו"איך".
 • מספר סיפורים מרתקים.
 • לא מפחד לחשוף את הפגמים והחולשות שלו.
 • מאפשר לאנשים לא להסכים אתו וכשצריך, יעמיד אנשים במקום ויגיד להם – לא!!!
 • מכבד את עצמו ואת המראה שלו.
 • הוא יוזם, הוא פועל ונמצא בעשייה מתמדת.
 • ותמיד נרגיש שהוא מונחה מטרה ומבין מה צריך לעשות כדי להשיג אותה.
תוכן העניינים הסתר

ללמוד איך להיות מקובל ואיך להתחבר לאנשים זה קל


כולנו מכירים מישהו, את החבר או את קרוב המשפחה שמסתדר עם כולם, שיודע להשפיע על אנשים ולהניע אותם ואני די בטוח ששאלת את עצמך…

איך זה שיש גברים שאין בהם משהו מיוחד לא במראה החיצוני וגם לא יותר מידי בחשבון הבנק ותמיד נמצא אותם בחברת הנשים היפות ביותר?

או איך נשים שנראות רגילות לגמרי ובלי שום ייחודיות נראית לעין ובכל זאת הן סופר מצליחות ובכל תחום?

זה נראה שיש באנשים האלה משהו שונה, אינטליגנציה כלשהי שאף פעם לא הצלחת לומר מה היא בדיוק. יש בהם אנרגיה נסתרת שמושכת אליהם בני אדם, כסף וכוח כאילו שהם יודעים את הסוד להצלחה בחיים. ואגב, יכול להיות שהם בעצמם לא מודעים שיש ברשותם את כוח העל הזה.

מה הסיבה שצריך לדעת איך להיות מקובל ומה מפחיד אותנו?


בני האדם גילו את החברה, את התרבות ואת הציוויליזציה לפני עידנים רבים כמענה לפחד מהלא נודע והלא מוכר שהחיים בחיקו של הטבע יצרו בנו כי לפני כן הכאוטיות והאכזריות של אימא אדמה המסוכנת והלא צפויה גזרה עלינו לחיות במצב תמידי של חרדה קיומית כי המוות יכול היה להגיע בכל מקום ובכל רגע ולכן התאגדנו לקבוצות, לקהילות ולשבטים תחת העין, הרחמנית, המשגיחה והמפקחת של החוקים והכללים החברתיים שהמירו את הכאוס להיררכיה ולסדר שיצרו עבורנו עולם צפוי ומכאן גם בטוח יותר.

אנחנו גילינו את החוקים, הכללים ואת ההיררכיה כפתרון לכאוס חסר הרחמים של אמא טבע כדי לשפר את סיכוינו לשרוד ומאז שהתחלנו להתקבץ לשבטים, פחות אנשים מתים ותוחלת החיים עלתה.

ולכן זאת אחריותנו האישית להיות מקובל חברתית וזה אחד השאיפות החזקות ביותר שלנו. יותר מזה, מדובר באינסטינקט בסיסי ובדחף הישרדותי. כולנו רוצים להיות מוערכים ע"י אחרים וההיפך מלהיות מקובל פשוט לא בא בחשבון כי אנחנו מפחדים מנידוי ומחרם.

וכאן אנחנו נצלול לעומק המשמעות של לקיחת אחריות אישית ואני ממליץ בחום על קריאת המאמר.

הפחד מחרם הוא עוצמתי ביותר והסיבה לזה היא שבעבר הרחוק המשמעות של חרם היה כמעט בוודאות גזר דין מוות. אדם שנדחה ע"י השבט והקהילה שלו היה מורחק או מוגלה והוא היה צריך להתמודד לבד עם כל כוחו ועוצמתו של הטבע. למצוא מזון ולצוד לבד, לחפש מחסה ממזג אוויר ולהגן על עצמו מבעלי חיים טורפים.

המוח שלנו מתוכנת להיות סופר חברתי ולהימנע ככל שניתן מלהגיע למצב שבו אנחנו עלולים "לאכזב" את "שבט" שלנו וזאת הסיבה שיש בנו נטייה להיות מושפעים ע"י לחץ חברתי שמופעל עלינו. אני מניח ששמעת על אנשים שעשו כל מיני מעשים מוזרים ומטופשים שהם בעצמם לא מבינים איך הם שוכנעו לעשות אותם והרבה טוענים שלחץ חברתי גרם להם לדוגמא להתחיל לעשן, לשתות אלכוהול ואפילו דברים גרועים מאלה.

לכן במאמר הזה, אני מסביר איך דרך שינויי התנהגות קטנים, תהיה לך את האפשרות למשוך אנשים אליך ולהשפיע עליהם ובעוד כמה דקות, גם לך יהיה את הידע לאיך להתחבר לאנשים בקלות ובמהירות. ידע שעשוי להביא תוצאות שיפתיעו אותך במפגשים, בבילויים, בעסקים ובאירועים חברתיים אחרים.

אני מזמין אותך להמשיך לקרוא כי הטיפים הבאים יעצימו את ההתפתחות האישית שלך וגם ילמדו אותך מה הן תכונות של מנהיג ובמידה וזה מעניין אותך, במאמר הזה אני מסביר על התפתחות אישית ועל 12 טיפים מעשיים שיעזרו לך להרחיק את הכיאוס מהחיים.

1. איך להיות מקובלת דרך פעולה קסומה אחת וקטנה?


זה אחד הטיפים הכי קלים והכי עוצמתיים שאני יכול לתת לך ולצערי לא הרבה מבינים את הערך שבפעולה הפשוטה והמופלאה הזאת שנקראת חיוך כי אנחנו באופן לא מודע מחפשים ונמשכים לפנים מחייכות ומתרחקים מפרצוף מדוכא, רוטן וכועס שאומר – "תשמרו ממני מרחק באמש'כם".

אנחנו אוהבים לצחוק ולחייך.

ילדה מחייכת
ילדה מחייכת

 

רוצה לשפר משמעותית את מצב הרוח שלך ושל הסובבים אותך?

זה קל, כל מה שצריך לעשות זה להתחיל לחייך.

החיוך מדבק!

ידוע שחיוך הוא תוצאה של הרגשה טובה וחיובית, זאת אומרת שאנחנו צריכים קודם לחוות את חוויה המרוממת כדי להרגיש טוב, והתוצאה היא חיוך. אבל הוכח שזה עובד גם הפוך ואם נתחיל קודם בחיוך, החיוך המאולץ ישפר וירומם את מצב הרוח שלנו.

למחקר גייסו אנשים שלקו בדיכאון וחילקו אותם לקבוצות. קבוצה אחת נתבקשה להחזיק עיפרון בין השיניים ל-15 דקות והקבוצה השנייה התבקשה להחזיק את העיפרון בפה בעזרת השפתיים בלבד לאותו פרק זמן.

רוב חברי הקבוצה הראשונה דיווחו על שיפור משמעותי במצב הרוח לעומת הקבוצה השנייה שדיווחה דווקא על ירידה במצב הרוח. אחיזת העיפרון בין השיניים מפעילה את שרירי החיוך שבפנים. לעומת זאת, הפנים מפעילות את השרירים שמביעים כעס כשמחזיקים עיפרון בשימוש השפתיים. הסיבה לזה היא שהפעלת שרירי החיוך מפרישים את הורמון הכיף דופמין במוח שגורם לנו להרגשה טובה.

אני ממליץ לך להפוך את החיוך להרגל. אם חיפשת שיטה להיות מקובל על אנשים ולהתחבב עליהם במהירות ובלי מאמץ, החיוך שלך יעשה את העבודה בוודאות.

2. איך להיות מקובל דרך התנהגות שונה ולא שגרתית?


מחקרים מראים שאדם שמבין איך להיות מקובל, לפעמים מתנהג בצורה לא שגרתית שתמשוך אליו אנשים כי הקשבה לאמירה או צפייה בהתנהגות שהם מחוץ לנורמה המקובלת גורמת לנו לשחרור הורמון הדופמין (הורמון הכיף) ולתחושת אהדה כלפי אותו "האדם המוזר".

שבירת מוסכמה חברתית דרך שימוש בשפה או בהתנהגות נתפסת לרוב כגבורה בעייני אנשים ובני אדם מתים על גיבורים (מנהיגים).

3. איך להיות מקובל דרך מתן תשומת לב והתעניינות באנשים?


אנחנו מעדיפים לשוחח עם אנשים שמקשיבים לנו, שגורמים לנו להרגיש שאנחנו מעניינים ואינטליגנטיים מאשר עם אנשים שמעדיפים לדבר על עצמם. אנשים שמראים שיש להם עניין בנו ומראים שאנחנו מאוד מסקרנים אותם יקבלו עדיפות מאתנו.

מחקרים מראים שאנחנו אוהבים לדבר על עצמנו, אנחנו אוהבים ליחצן "ולמכור" את עצמנו. ב-60% מהזמן בשיחות אנחנו מדברים על עצמנו.

במדיות החברתיות זה מגיע ל-80%.

הסיבה שאנחנו אוהבים לדבר על עצמנו קשורה לעובדה שאנחנו מחפשים הערכה מאחרים אך יותר מזה, כיצורים חברתיים, אנחנו מתוכנתים להעביר מידע הלאה. אנחנו מתוכנתים לרכל והאמת היא שרוב השיחות שאנחנו מנהלים זה ריכול כי כך, דרך ניסיון החיים שלנו, אנחנו עוזרים לשפר את איכות חייהם ואת הסיכוי להישרדותם של האנשים שסביבנו.

בזמן שזה קורה, התחושה שנמדדה במחקרים מקבילה לסיפוק ולעונג שנמצא בקבלת מתנה ואכילה. אז כדי למצוא חן בעייני אחרים, ממליץ לך מאוד להקשיב יותר ולהראות עניין וריכוז במה שיש לאנשים שסביבך לומר ודגש חזק על בני משפחה וחברים.

משהו נוסף שאפשר "להלביש על הדרך" ולהעצים את הכוח של הקשבה זה לגרום לאנשים להרגיש מוערכים. מישהו סיפר לך על משהו מגניב שהוא עשה? אפשר לזרוק לעברו מחמאה עדינה כי למחמאות יש כוח וקסם משלהם.

כמובן שצריך להפעיל שיקול דעת ולא להגזים כי בקלות אפשר להפוך מחמאה שאמורה לגרום לאדם להרגיש מיוחד, "לליקוק" שעשוי לגרום לסלידה וכך להרחיק אנשים במקום לקרב אותם.

אז איך להיות מקובל על אנשים?

אנחנו נראה התעניינות אמתית בהם. נדבר על נושאים שמעניינים אותם ונודה להם על המידע החשוב שהעבירו אלינו. כמובן, לא לשכוח להחמיא להם ורק כשבאמת יש מקום למחמאה.

4. איך להתחבר לאנשים באמצעות שאילת שאלות?


אדם שיודע שהוא מקובל חברתית, פונה לאנשים בשאלות פתוחות כמו לדוגמה שאלות של מדוע ואיך במקום בשאלות של מה ומתי. לרוב, שאלות של מה ומתי נענות בתשובות קצרות וענייניות ושלא מאפשרות הרבה תמרון והן מספקות מעט מאוד רעיונות להמשך השיחה.

שאלות של מדוע ואיך מכריחות אנשים לענות תשובות עמוקות יותר. הן גורמות להם לחפור עמוק יותר במוח ולחשוף יותר על עצמם ובכך להעצים עבורם את הסיפוק שבשיחה.

מחקרים מראים ששאלות של מדוע ואיך מאפשרות לאנשים לסגור עסקים בשיעור של 83% יותר וגם להשיג מחירים גבוהים יותר.

עכשיו…

בכוונה רשמתי לשאול שאלות שמתחילות במילה מדוע ולא במילה למה.

למה?… 🙂

הסיבה היא שלמילה "למה", יש לפעמים קשר מוסווה ונסתר לאשמה ואשמה גורמת להפרשת הורמון הלחץ והמצוקה שנקרא קורטיזון. במצב של לחץ אנחנו עוברים להתנהגות מתגוננת וכשאנחנו במצב התגוננות אנחנו שוקלים מילים, מדברים פחות, לא כיף לנו ורק רוצים שהשיחה תסתיים.

אם המילה מדוע נשמעת לך מתפלספת מידי, אז במקום לשאול "למה עשית את זה?" או "מדוע עשית את זה?", אפשר לשאול "מה גרם לך להתנהג בצורה הזאת?" וזה עובד מעולה עם ילדים.

חשוב לתת לשותף לשיחה הרבה יותר זמן דיבור והמפתח הוא לתת להם הזדמנות להביע את עצמם ובאחוזים זה צריך להיות משהו בסביבות 20-80 לטובת האדם שמדברים אתו.

יש חשיבות עליונה ליכולת לשאול את השאלות הנכונות מאחר והן משפיעות בצורה ישירה על המידע שעשוי להגיע לידיך וזה כשרוב הזמן כמעט ולא דברת.

קבלת החלטות חכמה מתחילה בשאילת השאלות הנכונות ועל הנושא הזה נדבר במאמר הזה.

5. איך להיות מקובלת חברתית דרך הקשבה לאחרים?


איך להיות מקובל - להפסיק לדבר ולהתחיל להקשיב
להפסיק לדבר ולהתחיל להקשיב

 

כ-60% מהתקשורת בכלל לא קשורה למילים ולדיבור.

תקשורת פרונטלית מתחלקת לשלושה חלקים עיקריים:

 1. תנועות שרירי הפנים.
 2. עוצמה וטון הקול.
 3. עמידה, יציבה ותנוחת הגוף.

מחקרים מראים שעמידה של 5 דקות בתנוחת עוצמה מגבירה את הורמון הטסטוסטרון שנקרא גם הורמון העוצמה והכוח והוא אחראי על שיפור הזיכרון, מחדד יכולות קוגניטיביות ומגדיל מסת שריר.

באותו הזמן, תנוחת עוצמה מורידה את הורמון הלחץ והמצוקה קורטיזון שמחליש את המערכת החיסונית, מגביר לחץ דם ומשפיע בצורה שלילית על הזיכרון לטווח ארוך.

אנשים שעומדים בתנוחת עוצמה מראים שיפור משמעותי בביטחון עצמי, יכולת התבטאות ותפקוד בפני קהל. בנוסף הם תפקדו טוב יותר בראיונות עבודה.

הגודל קובע!…

אני מזמין אותך להימנע מתנוחות גוף שמקטינות אותך. לדוגמא הורדת ראש ומשיכת הכתפיים למעלה וקדימה, שילוב ידיים, אחיזת הידיים והצלבת רגליים. בנוסף, מומלץ לא להכניס את הידיים לכיסים ורצוי להחזיק אותן פרושות ולא מאוגרפות.

תנוחות כוח מומלצות הם ראש זקוף, חזה מתוח, ידיים על המותניים או חופשיות וכתפיים משוכות לאחור. זאת תנוחה שמגדילה אותך פיזית ו"שתופסת" יותר מקום, שטח, טריטוריה.

אנשים יכולים להעביר או להדביק אחרים במצב הרוח שלהם מבלי להוציא מילה מהפה. היציבה של הגוף יכולה להעביר לאחרים הרבה מידע מבלי להיות מודעים לזה. במחקר הוכח שכאשר העמידו אנשים חסרי ביטחון ליד אנשים כריזמטיים לכמה דקות באותו החדר, הם הראו שיפור משמעותי בביטחון העצמי שלהם.

6. עוד כמה טיפים שילמדו אותך איך להיות מקובל


החיפזון הוא מהשטן

אנשים שזזים מהר, הולכים מהר ובעלי תגובות ותנועות גפיים זריזות, נתפסים כחסרי ביטחון ע"י אחרים כי זה נראה שהם לגמרי נמצאים מחוץ לאזור הנוחות שלהם. שהם לא נהנים מהרגע שרוצים רק לסיים ולברוח.

במקום זאת, ממליץ לך לקחת את הזמן ולנוע לאט יותר אך בצורה נחושה. בדיוק כמו שקורה לך במקום שממש כיף לך להיות בו. כשאנחנו נהנים, לא רק שאנחנו לא ממהרים, אנחנו רוצים לספוג עוד מהאווירה ומהכיף ולהמשיך ליהנות ממנו כמה שיותר.

כשמישהו קורא לך, אין צורך לרצות אותו מיד בתנועת הפניית ראש מהירה או תנועות גוף זריזות. המפתח נמצא בתנועות מאופקות אך מכבדות.

שיחה בארבע עיניים

בשיחה, אדם מנהיג שיודע איך להיות מקובל תמיד מביט לזה שמולו ישר בעיניים והוא גם האחרון להסיט את המבט. כמובן שאני לא ממליץ לבהות בצורה מוזרה ותמיד נלווה את המבט בפנים נחמדות ובחיוך.

למה להביט לאנשים בעיניים?

יש 3 סיבות עיקריות:

סיבה ראשונה

כי זה אומר לאדם שמולך שהוא מקבל את כל תשומת הלב שלך. זה בעצם להחמיא מבלי לומר מילה, עם זאת חשוב לשים לב שלא להגזים כי יש אנשים שזה גורם להם לאי נוחות.

סיבה שניה

יש משחק שבו שניים מסתכלים אחד לשני בעיניים ומי שממצמץ או מסיט את מבטו ראשון מפסיד.

מוכר לך?

משחק שלא הרבה מבינים את המשמעות שלו. בטבע, אף אחד לא מסתכל למנהיג האלפא בעיניים ואם כן אז זה נמשך לשניות בודדות. בדרך כלל זה מלווה בתנוחת גוף כנועה ולא כדי להראות פחד אלא כדי להפגין כבוד וחוקי הטבע הבסיסיים חלים גם עלינו. אנחנו נמשכים למנהיגים ומנהיג לא נרתע בקלות ממבט חודר.

ברגע שהאדם שמנהל אתך שיחה הסיט ראשון את מבטו מהמבט שלך וזה קורה כמעט תמיד באופן לא מודע, בראש שלו הוא רשם הערה לגביך:

"האדם הזה שמולי נמצא בדרגה גבוהה יותר ממני וכנראה שכדאי לי להקשיב למה שיש לו לומר כדי ללמוד".

סיבה שלישית

העיניים הם האיבר שאנחנו מביטים בהן ברוב הזמן כאשר אנחנו נמצאים באינטראקציה חברתית. אנחנו מביטים בהן קרוב ל-70% מהזמן. לכן עם הזמן למדנו לנצל את העיניים כדי "לקרוא" את האדם שמולנו וללמוד עליו מידע "חסוי".

כמו לדוגמה, עם הזמן, העיניים של בני האדם התפתחו כך שנוכל לראות את הלבן של העין וזה לא קיים בבעלי חיים אחרים וזה כדי שנוכל להבין לאן מופנית תשומת הלב של מי שאנחנו בשיחה או באינטראקציה כלשהי אתו. גם כדי להבין האם הם מרוכזים ומתעניינים בנו וגם כדי להסית את תשומת הלב שלנו לסכנה שאולי הם קלטו לפנינו.

ודרך אגב, הרוב לא מודעים לעובדה שעיניים של האדם שמולנו הן האיבר שלפיו רובנו מחליטים האם אנחנו נמשכים אליו מינית או לא.

האזור הלבן שבעין מתחיל את דרכו בפעוטות ותינוקות בצבע שמתקרב לגוון כחלחל. הוא מלבין כאשר אנחנו ילדים וככל שנתבגר, הלובן יתפוס גוון צהבהב. לכן, באופן לא מודע המוח שלנו בודק את צבע "הלבן" שבעין של האדם שמולנו כדי להעריך את הגיל שלו/שלה.

עוד מידע שהמוח שלנו יודע לקלוט דרך מבט בעיניים זה את המצב הבריאותי של האדם שמולנו. כאשר "הלבן" של העין הוא בגוון צהוב או אדום, הצבעים האלה יכולים להעיד על בריאות לקויה.

איך להיות מקובל על אנשים דרך שפת הגוף?

פשוט מאוד, להסתכל להם בעיניים בביטחון ולהראות עניין ואכפתיות אמתית בהם וזאת בלי לגרום להם להרגיש חוסר נוחות.

7. איך להיות מקובל חברתית דרך סיפורים?


מסע החיים והמציאות שלנו, הם הסיפור שאנחנו הגיבורים שלו וההרגשה שיש בהם הרבה יותר ממה שאנחנו מצליחים לתפוס, הופכים את הקיום שלנו לסיפור המסתורין הגדול ביותר אי פעם ואנחנו רוצים להמשיך להשתתף בסיפור הזה כי זה מסקרן אותנו לגלות את תעלומות החיים ומקווים שזה ישתלם לנו בסופו של דבר.

והסיבה שאנחנו כל כך אוהבים סיפורים טובים היא כי סיפור זה בעצם מסר שכל הדברים המשעממים הושמטו ממנו ומה שנשאר זאת אמירה מזוקקת של אמת שמסיבה כלשהי כולם מתחברים אליה וחשוב לנו להסב את תשומת הלב שלנו אליה.

אנחנו מתים על סיפורים וזה הוכח מדעית שאנחנו תופסים את המציאות שלנו דרך סיפור וברגע שמישהו אומר לידך… "יש לי סיפור קטן לספר", העיניים ואוזניים של כל הסובבים מופנות אליו.

אם יוצא לך להיפגש הרבה עם אנשים בוועידות, פגישות עסקים, נטוורקינג או סתם עם חברים, יעזור לך להכין לפחות חמישה סיפורים קצרים למצבים שונים.

לדוגמא, קורה לא מעט שאנחנו פוגשים אדם שיש לו שם מיוחד, אז כדאי שיהיה לך סיפור אחד לפחות בנושא שמות. כשמישהו עם שם מעניין יפנה אליך, יהיה נחמד לשלוף את הסיפור כדי לשבור את הקרח.

עכשיו…

בשום פנים ואופן לא להפוך את הסיפורים לריכול זה יביא לך את התוצאה ההפוכה.

ומשהו חשוב לגבי שמות…

השם שלנו הוא אנחנו!

והשם של כל אדם הוא הצליל שהוא הכי אוהב לשמוע, לכן דבר ראשון, כדאי מאוד להשתמש בו והדבר השני הוא שצריך להשתמש בו בצורה מכבדת ולומר את השם בדיוק כפי שהוא נאמר על ידי האדם שהציג את עצמו.

הנה טיפ נחמד שלמדתי:

כדי לומר משהו לאדם במסיבה, בבר, מועדון או בכל מקום רועש אחר, מומלץ לדבר לאוזן הימנית שלו והסיבה היא שמילים שנקלטות באוזן הימנית מעובדות ע"י האונה השמאלית של המוח שזה הצד שאחראי בין יתר הדברים על השפה ועל משמעות המילים.

8. איך להתחבר לאנשים דרך חשיפת חולשות ופגמים?


הגעת לפגישה, לוועידה או להתאספות של הרבה אנשים? מציע לך להפסיק לדאוג שישימו לב לחצ'קון שעל האף שלך, סביר להניח שכול מי שנמצא שם טרוד במה שיגידו עליו. חלק אולי יותר מאחרים אבל כמעט כולם נמצאים בסוג לחץ ושל פחד במה.

מה שיכול לעזור אפילו עוד יותר זה לשלוף סיפור חושפני על עצמך שמראה על חולשה כלשהי כי זה גורם לאדם שמולך לייצר הזדהות וחיבור אליך. זה מראה להם שזה בסדר לא להיות מושלמים.

בקיצור, "צרת רבים, חצי נחמה".

אגב, גיליתי שאם אני רוצה לדעת איך היה היום של הילדים שלי בבית הספר, במקום לשאול איך עבר עליהם היום, אני מתחיל לספר להם איך היה היום שלי או מה הסיבה שאני ואימא התווכחנו אתמול בערב.

לפעמים אני אפילו שואל מה דעתם על מה שסיפרתי ומציג להם בעיה (חולשה) שנתקלתי בה בעבודה ושעדיין לא מצאתי לה פתרון ומבקש את העזרה שלהם לפתור אותה. זה מייצר אווירה והרגל של שיתוף שמדרבנת את הילדים לספר לנו על אירועים שלא היינו מגלים בצורה אחרת ושחשוב לנו ההורים לדעת.

המדע בדק ומצא שבקשת עזרה או טובה גורמת לאנשים לחבב אותך. זה מכריח אותם לדבר על עצמם, יוצר הזדמנות לשיחות מעניינות, זה חושף בפניהם את החולשה שלך ואת ההזדקקות להכוונה.

אז איך להיות מקובל?

לפעמים יש עוצמה בלהראות חולשה.

9. איך להיות מקובל בחברה במתן עזרה והכוונה?


שיטה מאוד יעילה להשפעה היא לחפש אנשים שנראים חסרי ביטחון ולחוצים. כאלה שמרגישים לא שייכים ולעזור להם לצאת מזה דרך שיחה מעניינית שמתחילה כאילו היא עליך אך בצורה מתוחכמת ומוסווית היא בעצם עליהם.

הטיפ הזה מבוסס על עיקרון ההדדיות שבעצם אומר את הדבר הבא:

עזרה או טובה אף פעם לא באה בחינם. אם עזרת לאדם מסוים, גם אם לא ביקשת שום דבר בתמורה, רוב הסיכויים הם שאותו אדם יזכור לך את המעשה הטוב ויחזיר לך טובה תחת טובה כאשר יתבקש או כאשר יבין בעצמו שזקוקים לו.

החזרת הטובה יכולה להגיע בצורות שיפתיעו אותך, כמו מידע אסטרטגי בעל חשיבות רבה או היכרות עם לקוח פוטנציאלי.

מומלץ גם לאתר בשיחה עם האדם שמולך את הדברים המשותפים לשניכם כי בני אדם אוהבים את עצמם וכאשר מישהו מציג להם אישיות ותכונות שדומים לשלהם, רוב הסיכויים שהם ייהנו יותר בחברתך.

10. איך צבעים עוזרים לך להתחבר לאנשים?


לצבעי הבגדים שאנחנו נלבש יש משמעות ויש להם את היכולת להשפיע על דעתם של אנשים עלינו ועל התנהגותם כלפינו.

הנה דוגמאות לצבעים והמשמעות הנסתרת שלהם:

 1. כחול – נאמנות, יציבות, רוגע, אינטליגנציה. חוקרים גילו שבמשרדים שצבועים בצבע כחול, העובדים עשו פחות טעויות כתיב. לא סתם חברות טכנולוגיה מובילות בעולם משתמשות בצבע הכחול בלוגו שלהם, כמו Microsoft ו-Facebook.
 2. אדום – סקסיות, תשוקה, אגרסיביות, להט. גברים נמשכים יותר לנשים באדום. זה מזכיר להם באופן לא מודע פנים סמוקות בזמן קיום יחסי מין.
 3. צהוב – שמחה, אופטימיות, ילדותיות, רעב. הרבה רשתות שמשווקות מוצרי מזון וילדים משתמשות בצבע הזה כדי למשוך אותם, כמו ToysRus ו-MacDonalds.
 4. ירוק – בריאות, רעננות, הצלחה, תקווה. צבע שקל מאוד לעיניים שלנו לעכל ונוח מאוד להתבונן עליו מאחר ואנחנו מחוברים לצבע הזה ברמה הגנטית והאבולוציונית. הצבע הירוק נמצא סביבנו כמעט מאז תחילת החיים על כדור הארץ ולכן אנחנו גם מסוגלים להבחין ביותר גוונים של הירוק מאשר של כל צבע אחר.
 5. שחור – כוח, מסתוריות, מקצועיות. מחקר הראה בקנדה, כאשר קבוצת הוקי קרח לבשה מדים שחורים במשחקי חוץ, נשרקו לחובתם יותר עבירות מאשר בזמן שלבשו את המדים הביתיים שהיו בצבע בהיר יותר. הם נתפסו ע"י השופטים כאגרסיביים וכוחניים יותר.
 6. סגול – מלכותיות, רוחניות, יוקרה. גברים פחות אוהבים נשים בסגול אבל עבור נשים זה אחד הצבעים המועדפים. את אישה? כנראה שסגול במפגש בנות יהיה מושלם.
 7. חום – יציבות, אדמה, טבע, אמינות. למרות שהצבע משדר אמינות ויציבות, נשים נמשכות פחות לגברים בבגד חום ויותר לשחור המסתורי, הכוחני והחזק כי נשים מחפשות פרטנר שידע לשמור עליה. גברים אגב, מאוד אוהבים חום.
 8. כתום – שמש, אנרגיה, כיף, חום, פעולה ועשייה.
 9. לבן – תמימות, טוהר, ניקיון. שמלות כלה הן בלבן כדי לשדר טוהר ותמימות. רופאים ואחיות לובשים לבן כדי להראות ניקיון וסטריליות.
 10. אפור – ניטרליות, פרקטיות, שקט. מתאים כמעט לכל מצב.

אנשים מצליחנים, נוהגים להתאים את הלבוש לאירוע שהם הולכים אליו.

ממליץ גם לך.

11. איך להיות מקובל חברתית בלומר לפעמים "לא"?


זה הוכח באין ספור מחקרים פסיכולוגיים שאנשים שלא יודעים "לעמוד על שלהם", שלא יודעים לומר "די" או "לא" ושמתנצלים על דברים שהם לא צריכים להתנצל, לרוב יהיו חשופים יותר להתנהגות ביריונית כי זה משדר חולשה וזה משדר פחד וזה מספק הזדמנות או נותן לגיטימציה לבריון לטפח ולהעצים את האגו שלו על חשבון החלש.

ביריונים שנתקלים באדם שלא נותן להם "לרכב" עליו אפילו אחרי שהשפילו אותו בעימות פיזי, מבינים שגם אם הוא חלש מהם פיזית אז עומד מולם יריב שהוא שווה להם. זה אולי לא יגרום להם להפסיק להציק להם מיד אבל מה שכן זה יגרום להם עם הזמן לכבד ולהעריך אותו ואפילו לרצות לפתח מערכת יחסים חברית אתו.

מכירים את האגדה האינדיאנית העתיקה על שני הזאבים? אז ממליץ להקליק כאן.

שני זאבים
שני זאבים

 

זה קצר ומומלץ והוספתי טוויסט שמקשר בין אמירת "לא" ולאיך להיות מקובל.

12. לאפשר לאחרים לומר לך "לא"


בניסוי מעניין שחוקרים ערכו בארה"ב, טלפנים התקשרו לאנשים אקראיים ובקשו מהם לענות על שאלון קצר וכ-70% מהנשאלים הסכימו לענות על שאלות הטלפנים. הטלפנים בהמשך התבקשו להוסיף את המשפט: "כמובן שאתה חופשי לסרב לענות על השאלון, זאת זכותך המלאה" וההיענות החיובית קפצה ל-95%.

כשאנחנו מרגישים שכופים עלינו להתנהג בצורה מסוימת ושוללים מאתנו את חופש הבחירה, אנחנו חושקים עוד יותר במה שמנעו מאתנו. אנחנו שונאים להיות עם הגב לקיר וללא האפשרות לומר לא. קחו לדוגמא ילדים וממתקים, תמנעו מהם ממתק והם לא יפסיקו לדבר או לחשוב עליו להרבה מאוד זמן.

אז איך להיות מקובל על אנשים בשיטה הזאת?

במפגש חברתי, במידה ויש לך בקשה כלשהי מאדם לעשות משהו שלא בטוח שיסכים, יעזור מאוד להוסיף "שכמובן שזה בסדר להגיד לא, זה בסדר גמור לא להסכים".

זה ישפר משמעותית את יכולת ההשפעה שלך.

13. איך להתחבר לאנשים? עבור רושם ראשוני, הקנקן קובע ולא מה שיש בו


בוצעו המון מחקרים בנושא הזה וגילו שילדים בעלי מראה חיצוני טוב, מקבלים יחס מועדף מהסביבה. נכון, אפילו מההורים שלהם. לאנשים בעלי מראה חיצוני טוב יש סיכויי ההצלחה גבוהים יותר מאשר לאנשים בעלי מראה חיצוני פחות טוב בראיונות עבודה, בפגישות עסקיות וחברתיות.

עכשיו…

כמובן שבנוגע למראה חיצוני, לחלק מאתנו פשוט אין את זה ועדיין אפשר לעשות כמה דברים כדי לשפר את המצב הקיים.

מעבר לזה שפעילות גופנית, תזונה נכונה ואורח חיים בריא תורמים לירידה במשקל ולביטחון העצמי שלנו. השילוב של ההרגלים האלה יחד גורם לנו להיראות צעירים יותר, משפר מאוד את ההרגשה הכללית ומשפר משמעותית את צלילות המחשבה.

כשאנחנו מרגישים טוב עם עצמנו, אנחנו מחייכים יותר ואנחנו נראים טוב יותר.

בנוסף, להשקעה בלבוש ובאסתטיות יש תופעות לוואי מאוד רצויות כי מתלווה אליהם באופן ברור הרגשה מצוינת, ביטחון והערכה עצמית גבוהה וחשוב להרגיש טוב ובנוחות עם המראה והלבוש שלך כי האנשים שסביבך מרגישים ורואים את זה עליך וכשיש לך חיוך מרוח על הפנים, הם ייגשו אליך ויקבלו אותך יותר.

זה יעזור אם נחשוב על זה כעל אריזה של מוצר בחנות. אם נמצא את אותו המוצר בשתי אריזות שונות, אחת מדהימה ביופייה והשנייה… לא משהו… רוב הסיכויים הם שנקנה את המוצר שבאריזה היפה ואפילו נהיה מוכנים לשלם עליו יותר כסף.

אז איך להיות מקובל על אנשים מבחינת מראה חיצוני? קודם כל, אם יש עליך כמה קילוגרמים מיותרים אז זה הזמן לשנות את הרגלי האכילה הלא בריאים ובמקומם להתרגל לאכול נכון.

מומלץ להחליף פעילות מזיקה בפעילות מועילה כי זה עוזר מאוד "להתמכר" להרגל בריא כדי לשכוח הרגל מזיק וכאן תוכלו לעבור למאמר בנושא שינוי הרגלים.

שנית, מעכשיו בכל אירוע משפחתי, חברתי ועסקי הלבוש שלך צריך להיות סופר מחמיא ומתאים לך ולאירוע.

אותו הדבר גם לגבי הריח שגם הוא חשוב מאוד!!!

14. לא למדת לבקש סליחה? אז לא למדת איך להתחבר לאנשים.


קל יותר להתנצל ולומר סליחה מאפשר לבקש רשות.

היקום מתגמל פחות את הביישנים, ההססנים ואת אלה שבוחנים הזדמנויות עשרות פעמים עד שהם מחליטים לפעול, אם בכלל.

קלטת הזדמנות? יאללה, קדימה הסתער!!!

רוב הסיכויים הם שאם נשאל ונבקש ממישהו רשות לפעול ולעשות, פשוט יגידו לנו לא! אז מה הטעם בלחכות? מה הטעם בלפחד? הכי גרוע שיכול לקרות הוא שזה יגרום לך להתנצל.

את הטוב שיכול לקרות קשה אפילו לדמיין.

היקום מבוסס על כוחות אדירים בממדים בלתי נתפסים של תנועה, פעולה, יצירה והרס ואנחנו חלק מהיצירה הכבירה שלו. כמתנה, חלק קטן מכוח הבריאה והיצירה הוטמע בכולנו.

אז איך להיות מקובל על אנשים דרך פעולה ועשייה?

נקיטת פעולה ויצירה הם המפתח לכל דבר טוב בחיים שלנו. אם החלטת שמעכשיו דברים טובים יקרו לך ושדברים טובים יקרו סביבך אז ההמלצה החמה שלי היא להפוך את עניין לקיחת היוזמה והפעולה לטבע הראשון שלך.

לא סתם אנחנו נמשכים ומעריצים אנשים שלוקחים יוזמה. אנחנו נמשכים לאנשים שפועלים, עושים ויוצרים כי יצירה זורמת לנו בדם ואנחנו כמהים להיות יוצרים בעצמנו.

15. איך להתחבר לאנשים? להראות להם שיש בך מנהיג שמנווט בביטחה את הספינה ליעד


לקביעת מטרות ויעדים, אין השפעה ישירה על המצב החברתי שלך ולא יהפכו אותך לאדם מקובל אך זה כן יהפוך אותך להיות ממוקד וזה ישפר את הסיכויים שלך להצליח בהגשמת המטרה וזה אחד מתכונות של מנהיג שרצוי להתרגל לעשות אותו ויפה שעה אחת קודם.

מה הסיבה?

כי תופעת הלוואי של קביעת מטרות ויעדים בצורה נכונה היא לקיחת יוזמה ופעולה. קביעת מטרות בצורה הנכונה מעודדת חשיבה לטווח הרחוק, מחזקת את שריר דחיית הסיפוקים המידיים, דוחפת אותך לפעולה והיא פותחת בפניך דלתות שלא היו שם לפני או שתשומת הלב שלך התמקדה במשהו אחר ולא הבחנת בזה שההזדמנות נמצאת מולך.

אנשים שקובעים מטרות הם שמחים יותר ובעלי בטחון עצמי גבוה יותר ויש אפילו אנשים שמוצאים דרך קביעת מטרות ויעדים את משמעות החיים ואושר אמיתי שעליהם אני מדבר במאמר הזה ואני ממליץ מאוד לך לקרוא בסיום הפוסט הזה.

וכמו שהזכרתי…

יוזמה, פעולה, ביצוע ועשייה, ימשכו אנשים אליך! יהפכו אותך למקובל יותר ואפילו יראו בך מנהיג.

בסרטון הבא אני מלמד איך על השיטה המועדפת עליי לקביעת מטרות ויעדים בצורה נכונה וחכמה:

 

בנוסף, קביעת יעדים ומטרות תורמת להעצמה אישית ובמאמר הזה תוכלו לקרוא על הנושא בהרחבה.

אז מה עכשיו אחרי שלמדת איך להיות מקובל?


כמו כול תחום חדש שלומדים, גם כאן לתרגול ולהתנסות יש תפקיד חשוב כדי להגיע לתוצאות אופטימליות.

אני מזמין לקרוא את מאמרים על חוק המשיכה ועקרון ההדדיות שמתחברים לנושא ויספקו לך תובנות חשובות בדרך להתפתחות ולשינוי שחיפשת בחיים.

צריך לנסות את הטיפים האלה בשטח ולהבין לאיזה מהם יש לך חיבור חזק יותר, איזה מהם עובדים טוב יותר עבורך ועבור האנשים שיוצא לך לפגוש באירועים ובהזדמנויות השונות. כל אדם הוא בעל אופי שונה ושיטה מסוימת שעבדה לך עם אדם אחד, לא בהכרח תשפיע על אחר.

מקווה שזאת הייתה קריאה מועילה ושלמדת איך להיות מקובל איך להתחבר לאנשים. שלמדת איך להשפיע על אנשים, שלמדת מה הן תכונות של מנהיג ואולי על הדרך גם למדת כמה דברים על עצמך.


 

הגעת עד לסוף הפוסט ואני מקווה שמצאת בו מידע על מערכות יחסים והתחברות לאנשים.

אני גם רוצה לומר לך תודה רבה.

אני מעריך אותך ואת הזמן שלך ומקווה שמצאת כאן את מה שחיפשת.

לא לדאוג, אני לא מלקק סתם כי תיכף תבוא הבקשה… 🙂

חשוב לי לומר לך שבזכות זה שבחרת לקרוא את הפוסט הזה, עזרת גם לאחרים למצוא אותו ולהנות ממנו.

איך?

פשוט כי ככה גוגל עובדת…

היא מדרגת אתרים על פי צריכת הגולשים ובזכותך ועוד רבים אחרים, הפוסט הזה נמצא בין המקומות הראשונים בגוגל ועל זה אני מודה לך.

אני משתדל לכתוב כאן ב-Its Up 2 Me על נושאים ותחומים שמעניינים אותי ומקווה שגם אותך וכדי שאוכל להשתפר עוד יותר ולהציג תוכן עדכני ואיכותי, יעזור לכולם לדעת…

 • איך התרשמת מהמאמר?
 • איך לדעתך ניתן לשפר את התוכן?
 • האם לדעתך חסר כאן מידע עדכני?
 • איזה מידע יש בידך שחשוב לך שאוסיף אותו?

זאת אינפורמציה שתועיל משמעותית לבלוג ולקוראים שלו.

עכשיו,

כמובן שזאת לא חובה ואשמח מאוד אם מתאפשר לך, להשאיר טקסט קצר שמסביר את דעתך על הפוסט.

ובמידה ואהבת, כל עזרה בהפצת המידע תתקבל בברכה.

שוב תודה רבה ומקווה שהיה מועיל.

נתראה בערוץ היוטיוב.

מני.

לפוסט הזה יש 6 תגובות

 1. חנניה

  מאיפה למדת את הדברים האלה? הכל מאוד עזר לי

  1. מני קריחלי

   ראשית…
   אני מאוד שמח שזה עזר לך ואם אפשר אשמח גם לדעת איך.
   שנית…
   בעיקר ספרים!
   תיבות אוצר שהרוב לצערי מזניחים היום.
   ואת אלה שאני ממליץ עליהם, תמצא למעלה באזור "ספרי מוטיבציה".

 2. מגניבול

  וואו כל החברים שלי עכשיו אוהבים אותי תודה לכם!!!! אבל לעשות אם ההורים שלי לא?:(

  1. מני קריחלי

   אני לא יודע מה גילך ובמידה ואתה בגיל בית ספר, עדיף שתקרא את זה יחד עם ההורים.
   בהצלחה.

 3. תמר

  מני היקר
  מעריכה מאוד את מה שכתבת, רואים שהשקעת זמן ומחשבה בשביל זה
  מקווה שיעזור לי, תודה ענקית!!!

  1. מני קריחלי

   תמר,
   בבקשה!
   ותחליפי את המילה "מקווה" במילה "מאמינה".
   תפעלי כדי שזה יקרה.

כתיבת תגובה