You are currently viewing איך להיות מקובל בחברה: 15 תכונות של מנהיג שיקפיצו את מעמדכם החברתי
איך להיות מקובל

איך להיות מקובל בחברה: 15 תכונות של מנהיג שיקפיצו את מעמדכם החברתי

שתפו בבקשה ועזרו לחברים שלכם למצוא את הפוסט הזה!

אדם שיודע איך להיות מקובל בחברה ובעל תכונות של מנהיג לרוב מתמקד בלפתח את היכולות הבאות:

 • מסגל תנוחת גוף שמזמינה אנשים במקום לדחות אותם.
 • מחייך יותר ומביט לאנשים ישר עיניים.
 • מראה התעניינות כנה ואמיתית באנשים סביבו.
 • מדבר פחות על עצמו ומקשיב יותר לאחרים.
 • עוזר לאנשים לפתור בעיות.
 • שואל שאלות שמתחילות במילים "מדוע" ו"איך".
 • מספר סיפורים מרתקים.
 • לא מפחד לחשוף את הפגמים והחולשות שלו.
 • מאפשר לאנשים לא להסכים אתו וכשצריך, יעמיד אנשים במקום ויגיד להם "לא!!!".
 • מכבד את עצמו ואת המראה החיצוני שלו.
 • הוא יוזם, הוא פועל ונמצא בעשייה מתמדת.
 • ותמיד נרגיש שהוא מונחה מטרה ויודע איך להשיג אותה.
תוכן העניינים הסתר

זה לא קל ללמוד איך להיות מקובל ולסגל תכונות של מנהיג


נראה אתכם מדברים פחות בשיחות היום יום שלכם ומנסים להראות התעניינות ולהקשיב יותר לאחרים. זה דורש מאמץ אדיר להקשיב לאחרים ולהפסיק לדבר על עצמנו, במיוחד היום בעידן המדיות החברתיות.

כולנו מכירים את האדם הזה שיודע איך להיות מקובל. את החבר או את קרוב המשפחה שמסתדר עם כולם. הם פשוט יודעים איך להשפיע על אנשים, לשכנע אותם ולהניע אותם.

אני די בטוח ששאלת את עצמך איך זה שיש גברים שאין בהם משהו מיוחד לא במראה החיצוני. לא באינטליגנציה וגם לא יותר מידי בחשבון הבנק ותמיד נמצא אותם בחברת הנשים היפות ביותר?

או איך נשים שנראות רגילות לגמרי ובלי שום ייחודיות נראית לעין ובכל זאת הן סופר מצליחות ובכל תחום? זה נראה שיש בהם משהו שונה ואף פעם לא הצלחת לומר מה זה בדיוק. יש בהם אנרגיה נסתרת שמושכת אליהם בני אדם, הצלחה, כסף וכוח. אנרגיה שיכול להיות שהם בעצמם לא מודעים שהיא נמצאת ברשותם.

מה הסיבה שכדאי לדעת איך להיות מקובל ולמה ההיפך מפחיד?


לדעת איך להיות מקובל חברתית זה אחד השאיפות העיקריות שלנו, כולנו רוצים להיות מוערכים ע"י אחרים כי ההיפך מלהיות מקובל פשוט לא בא בחשבון. אנחנו ממש מפחדים מנידוי ומחרם.

הפחד מחרם זאת הרגשה עוצמתית ביותר והסיבה לכך היא שבעבר הרחוק כאשר חיינו בשבטים, המשמעות של חרם היה כמעט בוודאות גזר דין מוות. אדם שנדחה ע"י השבט שלו היה מורחק, או מוגלה והוא היה צריך להתמודד לבד עם כל כוחו ועוצמתו של הטבע. למצוא מזון ולצוד לבד, לחפש מחסה ממזג אוויר ולהגן על עצמו מבעלי חיים טורפים.

לכן המוח שלנו מתוכנת להימנע ככל שניתן מלהגיע למצב שבו אנחנו עלולים "לאכזב" את "שבט" שלנו.

זאת הסיבה שיש בנו נטייה להיות מושפעים ע"י לחץ חברתי שמופעל עלינו. אני מניח ששמעת על אנשים שעשו כל מיני מעשים מוזרים ומטופשים ושהם בעצמם לא מבינים איך הם שוכנעו לעשות אותם והרבה טוענים שלחץ חברתי גרם להם לדוגמא להתחיל לעשן, לשתות אלכוהול ואפילו דברים גרועים מאלה.

לכן במאמר הזה, אני מסביר איך דרך שינויי התנהגות קטנים, תהיה לך את האפשרות למשוך אנשים אליך ולהשפיע עליהם ובעוד כמה דקות, גם לך יהיה את הידע שימשוך אנשים להתחבר אליך בקלות ובמהירות. ידע שיביא לתוצאות מדהימות במפגשים, בילויים, עסקים ואירועים חברתיים אחרים.

במידה וכבר יש לך ידע על איך להיות מקובל, אני ממליץ להמשיך לקרוא כי הטיפים הבאים יעצימו את ההתפתחות האישית שלך וגם ילמדו אותך מה הן תכונות של מנהיג.

במידה וזה מעניין אותך, במאמר הזה אני מסביר על התפתחות אישית ו-10 טיפים מעשיים שמשפרים את החיים.

1. איך להיות מקובלת או מקובל? הפעולה הזאת היא פשוט קסם


זה אחד הטיפים הכי קלים והכי עוצמתיים שאני יכול לתת לך ולצערי, לא הרבה מבינים את הערך שבפעולה הפשוטה והנפלאה הזאת שנקראת חיוך.

אנחנו באופן לא מודע מחפשים ונמשכים לפנים עם חיוך ומתרחקים מפרצוף מדוכא, כועס או כזה שאומר –
"תשמרו ממני מרחק באמש'כם".

אנחנו אוהבים לצחוק ולחייך.

ילדה מחייכת
ילדה מחייכת

 

רוצה לשפר משמעותית את מצב הרוח, הביטחון וההערכה העצמית שלך ושל הסובבים אותך?

זה קל, כל מה שעליך לעשות זה להתחיל לחייך.

החיוך מדבק!

ידוע שחיוך הוא תוצאה של הרגשה טובה וחיובית, זאת אומרת שאנחנו צריכים קודם לחוות את חוויה המרוממת כדי להרגיש טוב, והתוצאה היא חיוך. אך הוכח שזה עובד גם הפוך. אם נתחיל קודם בחיוך, החיוך המאולץ ישפר וירומם את מצב הרוח שלנו.

למחקר גייסו אנשים שלקו בדיכאון וחילקו אותם לקבוצות. קבוצה אחת נתבקשה להחזיק עיפרון בין השיניים ל-15 דקות והשנייה התבקשה להחזיק את העיפרון בפה בעזרת השפתיים בלבד.

רוב חברי הקבוצה הראשונה דיווחו על שיפור משמעותי במצב הרוח לעומת הקבוצה השנייה שדיווחו דווקא על ירידה במצב הרוח. אחיזת העיפרון בין השיניים מפעילה את שרירי החיוך שבפנים. לעומת זאת, הפנים מפעילות את השרירים שמביעים כעס כשמחזיקים עיפרון רק בשימוש השפתיים. הסיבה לזה היא שהפעלת שרירי החיוך מפרישים את הורמון הכיף דופמין במוח שגורם לנו להרגשה טובה.

אני ממליץ לך להפוך את החיוך להרגל. אם חיפשת דרך איך להיות מקובל על אנשים ולהתחבב עליהם במהירות ובלי מאמץ, החיוך שלך יעשה את העבודה בוודאות.

2. איך להיות מקובל דרך התנהגות שונה ולא שגרתית?


מחקרים מראים שאדם שמבין איך להיות מקובל מתנהג בצורה לא שגרתית שתמשוך אליו אנשים. הקשבה לאמירה או צפייה בהתנהגות שהם מחוץ לנורמה המקובלת גורמת לנו לשחרור הורמון הדופמין (הורמון הכיף) ולתחושת אהדה כלפי אותו אדם "מוזר".

שבירת מוסכמה חברתית דרך שימוש בשפה או בהתנהגות, נתפסת לרוב כגבורה בעייני אנשים ובני אדם מתים על גיבורים (מנהיגים).

3. איך להיות מקובל דרך מתן תשומת לב והתעניינות באנשים


אנחנו מעדיפים לשוחח עם אנשים שמקשיבים לנו, שגורמים לנו להרגיש שאנחנו מעניינים ואינטליגנטיים מאשר עם אנשים שמעדיפים לדבר על עצמם. אנשים שמראים שיש להם עניין בנו ומראים שאנחנו מאוד מסקרנים אותם יקבלו עדיפות מאתנו.

מחקרים מראים שאנחנו אוהבים לדבר על עצמנו, אנחנו אוהבים ליחצן "ולמכור" את עצמנו. ב-60% מהשיחות שאנו מקיימים, אנחנו מדברים על עצמנו.

במדיות החברתיות זה מגיע ל-80%.

הסיבה שאנחנו אוהבים לדבר על עצמנו קשורה לעובדה שאנחנו מחפשים הערכה מאחרים אך יותר מזה, כיצורים חברתיים, אנחנו מתוכנתים להעביר מידע הלאה. אנחנו מתוכנתים לרכל והאמת היא שרוב השיחות שאנחנו מנהלים זה ריכול כי כך, דרך ניסיון החיים שלנו, אנחנו עוזרים לשפר את איכות חייהם ואת הסיכוי להישרדותם של האנשים שסביבנו.

בזמן שזה קורה, התחושה שנמדדה במחקרים מקבילה לסיפוק ולעונג שנמצא בקבלת מתנה ואכילה. אז כדי למצוא חן בעייני אחרים, ממליץ לך מאוד להקשיב יותר ולהראות עניין וריכוז במה שיש לאנשים שסביבך לומר ודגש חזק על בני משפחה וחברים.

משהו נוסף שאפשר "להלביש על הדרך" ולהעצים את כוח של הקשבה זה לגרום לאנשים להרגיש מוערכים. מישהו סיפר לך על משהו מגניב שהוא עשה? אפשר לזרוק לעברו מחמאה עדינה כי למחמאות יש כוח וקסם משלהם.

כמובן שצריך להפעיל שיקול דעת ולא להגזים כי בקלות אפשר להפוך מחמאה שאמורה לגרום לאדם להרגיש מיוחד, "לליקוק" שעשוי לגרום לסלידה וכך להרחיק אנשים במקום לקרב אותם.

אז איך להיות מקובל על אנשים?

אנחנו נראה התעניינות אמתית בהם. נדבר על נושאים שמעניינים אותם ונודה להם על המידע החשוב שהעבירו אלינו. כמובן, לא לשכוח להחמיא להם וחשוב שזה יהיה כאשר באמת יש מקום למחמאה.

4. לשאול שאלות שמצריכות "חפירה" עמוקה


אדם שיודע איך להיות מקובל, פונה לאנשים בשאלות פתוחות כמו לדוגמה שאלות של מדוע ואיך במקום בשאלות של מה ומתי. לרוב, שאלות של מה ומתי נענות בתשובות קצרות וענייניות ושלא מאפשרות הרבה תמרון והן מספקות מעט מאוד רעיונות להמשך השיחה.

שאלות של מדוע ואיך מכריחות אנשים לענות תשובות עמוקות יותר. הן גורמות להם לחפור עמוק יותר במוח שלהם ולחשוף יותר על עצמם ובכך להעצים עבורם את הסיפוק שבשיחה.

מחקרים מראים ששאלות של מדוע ואיך מאפשרות לאנשי עסקים לסגור עסקים בשיעור של 83% יותר וגם להשיג מחירים גבוהים יותר.

עכשיו…

בכוונה רשמתי לשאול שאלות שמתחילות במילה מדוע ולא במילה למה.

למה?… 🙂

הסיבה היא שלמילה "למה" יש קשר מוסווה ונסתר לאשמה ואשמה גורמת להפרשת הורמון הלחץ והמצוקה קורטיזון. במצב של לחץ אנחנו עוברים להתנהגות מתגוננת וכשאנחנו במצב התגוננות אנחנו שוקלים מילים, מדברים פחות, לא כיף לנו ורק רוצים שהשיחה תסתיים.

אם המילה מדוע נראית ונשמעת לך גבוהה ומתפלספת מידי, במקום לשאול "למה עשית את זה?" או "מדוע עשית את זה?", אפשר לשאול "מה גרם לך לעשות את זה?" וזה עובד מעולה עם ילדים.

חשוב לתת לשותף לשיחה הרבה יותר זמן דיבור מאשר לעצמך והמפתח הוא לתת להם להביע את עצמם. באחוזים זה צריך להיות משהו בסביבות 20-80 לטובת האדם שמדברים אתו.

יש חשיבות עליונה ליכולת לשאול את השאלות הנכונות מאחר והן משפיעות בצורה ישירה על המידע שעשוי להגיע לידיך וזאת כאשר ברוב הזמן כמעט ולא דברת.

קבלת החלטות חכמה מתחילה בשאילת השאלות הנכונות ועל הנושא הזה תלמדו במאמר הזה.

5. איך להיות מקובלת? אולי עדיף לא לדבר בכלל?


תפסיקו לדבר ותתחילו להקשיב
תפסיקו לדבר ותתחילו להקשיב

 

כ-60% מהתקשורת בכלל לא קשורה למילים ולדבור.

תקשורת פרונטלית מתחלקת לשלושה חלקים עיקריים:

 1. תנועות שרירי הפנים.
 2. עוצמה וטון הקול.
 3. עמידה, יציבה ותנוחת הגוף.

מחקרים מראים שעמידה של 5 דקות בתנוחת עוצמה מגבירה את הורמון הטסטוסטרון שנקרא גם הורמון העוצמה והכוח.

והוא אחראי על שיפור הזיכרון, מחדד יכולות קוגניטיביות ומגדיל מסת שריר.

באותו הזמן, תנוחת עוצמה מורידה את הורמון הלחץ והמצוקה קורטיזון שמחליש את המערכת החיסונית, מגביר לחץ דם ומשפיע בצורה שלילית על הזיכרון לטווח ארוך.

אנשים שעומדים בתנוחת עוצמה מראים שיפור משמעותי בביטחון עצמי, יכולת התבטאות ותפקוד בפני קהל. בנוסף הם תפקדו טוב יותר בראיונות עבודה וגם אנשים שסביבם הרגישו בעיניי עצמם טוב יותר ומשפיעים יותר.

הגודל קובע!…

אני מזמין אותך להימנע מתנוחות גוף שמקטינות אותך. לדוגמא הורדת ראש ומשיכת הכתפיים למעלה וקדימה, שילוב ידיים, אחיזת הידיים והצלבת רגליים.בנוסף, מומלץ לא להכניס כפות הידיים לכיסים ורצוי להחזיק אותן פרושות ולא מאוגרפות.

תנוחות כוח מומלצות הם ראש זקוף, חזה מתוח, ידיים על המותניים או חופשיות וכתפיים משוכות לאחור. זאת תנוחה שמגדילה אותך פיזית ו"שתופסת" יותר מקום, שטח, טריטוריה.

אנשים יכולים להעביר או להדביק אחרים במצב הרוח שלהם מבלי להוציא מילה מהפה. היציבה של הגוף יכולה להעביר לאחרים הרבה מידע מבלי להיות מודעים לזה. במחקר הוכח שכאשר העמידו אנשים חסרי ביטחון ליד אנשים כריזמטיים לכמה דקות באותו החדר וללא אפשרות לדבר, הם הראו שיפור משמעותי בביטחון העצמי.

6. עוד תכונות של מנהיג שילמדו אותך איך להיות מקובל


החיפזון הוא מהשטן

אנשים שזזים מהר, הולכים מהר ובעלי תגובות ותנועות גפיים זריזות, נתפסים כחסרי ביטחון ע"י אחרים כי זה נראה שהם לגמרי נמצאים מחוץ לאזור הנוחות שלהם. שהם לא נהנים מהרגע, רוצים רק לסיים ולברוח.

במקום זאת, ממליץ לך לקחת את הזמן ולנוע לאט יותר אך בצורה נחושה. בדיוק כמו שקורה לך במקום שממש כיף לך להיות בו. כשאנחנו נהנים, לא רק שאנחנו לא ממהרים, אנחנו רוצים לספוג עוד מהאווירה ומהכיף ולהמשיך ליהנות ממנו כמה שיותר.

כשמישהו קורא לך, אין צורך לרצות אותו מיד בתנועת הפניית ראש מהירה או תנועות גוף זריזות. המפתח נמצא בתנועות מאופקות אך מכבדות.

שיחה בארבע עיניים

בשיחה, אדם מנהיג שיודע איך להיות מקובל תמיד מביט לאדם שמולו ישר בעיניים והוא גם האחרון להסיט את המבט. כמובן שאני לא ממליץ לבהות ולא נעשה זאת בצורה מוזרה ותמיד נלווה את המבט בפנים נחמדות ובחיוך.

למה להביט לאנשים בעיניים?

יש 3 סיבות עיקריות:

סיבה ראשונה

כי זה אומר לאדם שמולך שהוא מקבל את כל תשומת הלב שלך. זה בעצם להחמיא מבלי לומר מילה, עם זאת חשוב לשים לב שלא להגזים כי יש אנשים שזה גורם להם לאי נוחות.

סיבה שניה

יש משחק שבו שניים מסתכלים אחד לשני בעיניים ומי שממצמץ או מסיט את מבטו ראשון מפסיד.

מוכר לך?

משחק שלא הרבה מבינים את המשמעות שלו. בטבע, אף אחד לא מסתכל למנהיג האלפא בעיניים ואם כן אז זה נמשך לשניות בודדות ומלווה בתנוחת גוף כנועה.

אנחנו אולי כבר לא חיים בטבע אך החוקים הבסיסיים חלים גם עלינו. אנחנו נמשכים למנהיגים ומנהיג לא נרתע בקלות ממבט חודר.

ברגע שהאדם שמנהל אתך שיחה הסיט ראשון את מבטו מהמבט שלך וזה קורה כמעט תמיד באופן לא מודע, בראש שלו הוא רשם הערה לגביך:

"האדם הזה שמולי נמצא בדרגה גבוהה יותר ממני, כדאי לי להקשיב למה שיש לו לומר".

סיבה שלישית

העיניים הם האיבר שאנחנו מביטים בהן ברוב הזמן כאשר אנחנו נמצאים באינטראקציה חברתית. אנחנו מביטים בהן קרוב ל-70% מהזמן. לכן עם הזמן למדנו לנצל את העיניים כדי "לקרוא" את האדם שמולנו וללמוד עליו מידע "חסוי".

כמו לדוגמה, עם הזמן, העיניים של בני האדם התפתחו כך שנוכל לראות את הלבן של העין וזה לא קיים בבעלי חיים אחרים. וזה כדי שנוכל להבין לאן מופנית תשומת הלב שלהם כשאנחנו בשיחה או באינטראקציה כלשהי. גם כדי להבין האם הם מרוכזים ומתעניינים בנו וגם כדי להסית את תשומת הלב שלנו לסכנה שאולי הם קלטו.

הרוב לא מודעים לעובדה שעיניים של האדם שמולנו הן האיבר שלפיו רובנו מחליטים האם אנחנו נמשכים אליו מינית או לא.

האזור הלבן שבעין מתחיל את דרכו בפעוטות ותינוקות בצבע שמתקרב לגוון כחלחל. הוא מלבין כאשר אנחנו ילדים וככל שנתבגר, הלובן יתפוס גוון צהבהב. לכן, באופן לא מודע המוח שלנו בודק את צבע "הלבן" שבעין של האדם שמולנו כדי להעריך את הגיל שלו/שלה.

עוד מידע שהמוח שלנו יודע לקלוט דרך מבט בעיניים זה את המצב הבריאותי של האדם שמולנו. כאשר "הלבן" של העין הוא בגוון צהוב או אדום, צבעים האלה יכולים להעיד על בריאות לקויה.

איך להיות מקובל על אנשים דרך שפת הגוף?

פשוט מאוד, להסתכל להם בעיניים בביטחון ולהראות עניין ואכפתיות אמתית בהם וזאת בלי לגרום להם להרגיש חוסר נוחות.

7. אדם שיודע איך להיות מקובל בחברה יודע גם לספר סיפורים


אנחנו מתים על סיפורים וגם זה הוכח מדעית כי ברגע שמישהו אומר… "יש לי סיפור קטן בשבילכם", העיניים ואוזניים של כל הסובבים מופנות אליו.

אם יוצא לך להיפגש הרבה עם אנשים בוועידות, פגישות עסקים, נטוורקינג או סתם עם חברים, להכין לפחות חמישה סיפורים קצרים למצבים שונים יעזור מאוד.

לדוגמא, קורה לא מעט שאנחנו פוגשים אדם שיש לו שם מיוחד, אז כדאי שיהיה לך סיפור אחד לפחות בנושא שמות. כשמישהו עם שם מעניין יפנה אליך, יהיה נחמד לשלוף את הסיפור כדי לשבור את הקרח.

עכשיו…

בשום פנים ואופן לא להפוך את הסיפורים לריכול זה יביא לך את התוצאה ההפוכה.

ומשהו חשוב לגבי שמות…

השם שלנו הוא אנחנו!

והשם של כל אדם הוא הצליל שהוא הכי אוהב לשמוע, לכן דבר ראשון, כדאי מאוד להשתמש בו והדבר השני הוא שצריך להשתמש בו בצורה מכבדת ולומר את השם בדיוק כפי שהוא נאמר על ידי האדם שהציג את עצמו.

הנה טיפ נחמד שלמדתי:

כדי לומר משהו לאדם אחר במסיבה, בבר, מועדון או בכל מקום רועש אחר, מומלץ לדבר לאוזן הימנית שלו והסיבה היא שמילים שנקלטות באוזן הימנית מעובדות ע"י האונה השמאלית של המוח שזה הצד שאחראי בין יתר הדברים על השפה ועל משמעות המילים.

8. לא לפחד לחשוף חולשות ופגמים


הגעת לפגישה, לוועידה או להתאספות של הרבה אנשים? מציע לך להפסיק לדאוג שישימו לב לחצ'קון שעל האף שלך, סביר להניח שכול מי שנמצא שם טרוד במה שיגידו עליו. חלק יותר ואחרים פחות אך כמעט כולם נמצאים בסוג לחץ ושל פחד במה.

מה שיכול לעזור אפילו עוד יותר הוא לשלוף סיפור חושפני על עצמך שמראה על חולשה כלשהי כי זה גורם לאדם שמולך לייצר הזדהות וחיבור אליך. זה מראה להם שזה בסדר לא להיות מושלמים.

בקיצור, "צרת רבים, חצי נחמה".

אגב, גיליתי שאם אני רוצה לדעת איך היה היום של הילדים שלי בבית הספר, במקום לשאול איך עבר עליהם היום, אני קודם מתחיל בלספר להם איך היה היום שלי או מה הסיבה שאני ואימא התווכחנו אתמול בערב.

לפעמים אני אפילו שואל מה דעתם על מה שסיפרתי ומציג להם בעיה (חולשה) שנתקלתי בה בעבודה ושעדיין לא מצאתי לה פתרון ומבקש את העזרה שלהם לפתור אותה. זה מייצר אווירה והרגל של שיתוף שמדרבנת את הילדים לספר לנו על אירועים שלא היינו מגלים בצורה אחרת ושחשוב לנו ההורים לדעת.

המדע בדק ומצא שבקשת עזרה או טובה גורמת לאנשים לחבב אותך. זה מכריח אותם לדבר על עצמם, יוצר הזדמנות לשיחות מעניינות, זה חושף בפניהם את החולשה שלך ואת ההזדקקות להכוונה.

אז איך להיות מקובל?

לפעמים יש עוצמה בלהראות חולשה.

9. איך להיות מקובל – להציע עזרה או הכוונה


שיטה מאוד יעילה להשפעה היא לחפש אנשים שנראים חסרי ביטחון ולחוצים. כאלה שמרגישים לא שייכים ולעזור להם לצאת מזה דרך שיחה מעניינית שמתחילה כאילו היא עליך אך בצורה מתוחכמת ומוסווית היא בעצם עליהם.

הטיפ הזה מבוסס על עיקרון ההדדיות שבעצם אומר את הדבר הבא:

עזרה או טובה אף פעם לא באה בחינם. אם עזרת לאדם מסוים, גם אם לא ביקשת שום דבר בתמורה, רוב הסיכויים הם שאותו אדם יזכור לך את המעשה הטוב ויחזיר לך טובה תחת טובה כאשר יתבקש או כאשר יבין בעצמו שזקוקים לו.

החזרת הטובה יכולה להגיע בצורות שיפתיעו אותך, כמו מידע אסטרטגי בעל חשיבות רבה או היכרות עם לקוח פוטנציאלי.

מומלץ גם לאתר בשיחה עם האדם שמולך את הדברים המשותפים לשניכם כי בני אדם אוהבים את עצמם וכאשר מישהו מראה להם אישיות ותכונות שדומים לשלהם, רוב הסיכויים שהם ייהנו יותר בחברתם.

10. כל אחד והצבע שלו


לצבע הבגד שאנחנו נלבש יש משמעות ויש להם את היכולת להשפיע על דעתם של אנשים עלינו ועל התנהגותם כלפינו.

הנה דוגמאות לצבעים והמשמעות הנסתרת שלהם:

 1. כחול – נאמנות, יציבות, רוגע, אינטליגנציה. חוקרים גילו שבמשרדים שצבועים בצבע כחול, העובדים עשו פחות טעויות כתיב. לא סתם חברות טכנולוגיה מובילות בעולם משתמשות בצבע הכחול בלוגו שלהם, כמו Microsoft ו-Facebook.
 2. אדום – סקסיות, תשוקה, אגרסיביות, להט. גברים נמשכים יותר לנשים באדום. זה מזכיר להם באופן לא מודע פנים סמוקות בזמן קיום יחסי מין.
 3. צהוב – שמחה, אופטימיות, ילדותיות, רעב. הרבה רשתות שמשווקות מוצרי מזון וילדים משתמשות בצבע הזה כדי למשוך אותם, כמו ToysRus ו-MacDonalds.
 4. ירוק – בריאות, רעננות, הצלחה, תקווה. צבע שקל מאוד לעיניים שלנו לעכל ונוח מאוד להתבונן עליו מאחר ואנחנו מחוברים לצבע הזה ברמה הגנטית והאבולוציונית. הצבע הירוק נמצא סביבנו כמעט מאז תחילת החיים על כדור הארץ ולכן אנחנו גם מסוגלים להבחין ביותר גוונים בצבע הירוק מאשר בכל צבע אחר.
 5. שחור – כוח, מסתוריות, מקצועיות. מחקר הראה בקנדה, כאשר קבוצת הוקי קרח לבשה מדים שחורים במשחקי חוץ, נשרקו לחובתם יותר עבירות מאשר בזמן שלבשו את המדים הביתיים שהיו בצבע בהיר יותר. הם נתפסו ע"י השופטים כאגרסיביים וכוחניים יותר.
 6. סגול – מלכותיות, רוחניות, יוקרה. גברים פחות אוהבים נשים בסגול. עבור נשים זה אחד הצבעים המועדפים. את אישה? סגול במפגש בנות יהיה מושלם.
 7. חום – יציבות, אדמה, טבע, אמינות. למרות שהצבע משדר אמינות ויציבות, נשים נמשכות פחות לגברים בבגד חום ויותר לשחור המסתורי, הכוחני והחזק. גברים אגב, מאוד אוהבים חום.
 8. כתום – שמש, אנרגיה, כיף, חום, פעולה ועשייה.
 9. לבן – תמימות, טוהר, ניקיון. שמלות כלה הן בלבן כדי לשדר טוהר ותמימות. רופאים ואחיות לובשים לבן כדי להראות ניקיון וסטריליות.
 10. אפור – ניטרליות, פרקטיות, שקט. מתאים כמעט לכל מצב.

אנשים מצליחנים, נוהגים להתאים את הלבוש לאירוע שהם הולכים אליו.

ממליץ גם לך.

11. כדי ללמוד איך להיות מקובלת חובה עליך ללמוד לומר "לא"


זה הוכח באין ספור מחקרים פסיכולוגיים שאנשים שלא יודעים "לעמוד על שלהם", שלא יודעים לומר "די" או "לא", ושמתנצלים על דברים שהם לא צריכים להתנצל, לרוב יהיו חשופים יותר להתנהגות ביריונית.

כי זה משדר חולשה וזה משדר פחד וזה מספק הזדמנות או נותן לגיטימציה לבריון לטפח ולהעצים את האגו שלו על חשבון החלש.

ביריונים שנתקלים באדם שלא נותן להם "לרכב" עליו אפילו אחרי שהשפילו אותו בעימות פיזי, מבינים שגם אם הוא חלש מהם פיזית אז עומד מולם יריב שהוא שווה להם. וזה אולי לא יגרום להם להפסיק להציק להם במידי אבל מה שכן זה יגרום להם עם הזמן לכבד ולהעריך אותו ואפילו לרצות לפתח מערכת יחסים חברית אתו.

מכירים את האגדה האינדיאנית העתיקה על שני זאבים?

שני זאבים
שני זאבים

 

זה קצר ומומלץ לקרוא והוספתי טוויסט שמקשר בין אמירת "לא" ולאיך להיות מקובל.

12. איך להיות מקובל – לאפשר לאחרים לומר "לא"


בניסוי מעניין שחוקרים ערכו בארה"ב, טלפנים התקשרו לאנשים אקראיים ובקשו מהם לענות על שאלון קצר וכ-70% מהנשאלים הסכימו לענות על שאלות הטלפנים.

הטלפנים בהמשך התבקשו להוסיף את המשפט: "כמובן שאתה חופשי לסרב לענות על השאלון, זאת זכותך המלאה" וההיענות החיובית קפצה ל-95%.

כשאנחנו מרגישים שכופים עלינו להתנהג בצורה מסוימת ושוללים מאתנו את חופש הבחירה, אנחנו חושקים עוד יותר במה שמנעו מאתנו. אנחנו שונאים להיות עם הגב לקיר וללא האפשרות לומר לא.

קחו לדוגמא ילדים וממתקים, תמנעו מהם ממתק והם לא יפסיקו לדבר או לחשוב עליו להרבה מאוד זמן.

אז איך להיות מקובל על אנשים בשיטה הזאת?

במפגש חברתי, במידה ויש לך בקשה כלשהי מאדם לעשות משהו שלא בטוח שיסכים, יעזור מאוד להוסיף "שכמובן שזה בסדר להגיד לא, זה בסדר גמור לא להסכים".

זה ישפר משמעותית את יכולת ההשפעה שלך.

13. איך להיות מקובל? לרושם ראשוני, הקנקן קובע ולא מה שיש בו


בוצעו המון מחקרים בנושא הזה וגילו שילדים בעלי מראה חיצוני טוב, מקבלים יחס מועדף מהסביבה. אפילו מההורים שלהם.

לאנשים בעלי מראה חיצוני טוב יש סיכויי ההצלחה גבוהים יותר מאשר לאנשים בעלי מראה חיצוני פחות טוב בראיונות עבודה, בפגישות עסקיות וחברתיות.

עכשיו…

כמובן שבנוגע למראה חיצוני, לחלק מאתנו פשוט אין את זה ועדיין אפשר לעשות כמה דברים כדי לשפר את המצב הקיים.

מעבר לזה שפעילות גופנית, ותזונה נכונה ואורח חיים בריא תורמים לירידה במשקל. השילוב של ההרגלים האלה יחד גורם לנו להיראות צעירים יותר, משפר מאוד את ההרגשה הכללית ומשפר משמעותית את צלילות המחשבה.

כשאנחנו מרגישים טוב, אנחנו מחייכים ואנחנו נראים טוב יותר.

בנוסף, להשקעה בלבוש ובאסתטיות יש תופעות לוואי מאוד רצויות כי מתלווה אליהם באופן מאוד ברור ומורגש הרגשה מצוינת, ביטחון והערכה עצמית גבוהה וחשוב להרגיש טוב ובנוחות עם המראה והלבוש שלך כי האנשים שסביבך מרגישים ורואים את זה עליך וכשיש לך חיוך מרוח על הפנים, הם ייגשו אליך ויקבלו אותך יותר.

זה יעזור אם נחשוב על זה כעל אריזה של מוצר בחנות. אם נמצא את אותו המוצר בשתי אריזות שונות, אחת מדהימה ביופייה והשנייה… לא משהו… רוב הסיכויים הם שנקנה את המוצר שבאריזה היפה ואפילו נהיה מוכנים לשלם עליו יותר כסף.

אז איך להיות מקובל על אנשים מבחינת מראה חיצוני? קודם כל, אם יש עליך כמה קילוגרמים מיותרים אז זה הזמן לשנות את הרגלי האכילה הלא בריאים ובמקומם להתרגל לאכול נכון.

מומלץ להחליף פעילות מזיקה בפעילות מועילה כי זה עוזר מאוד "להתמכר" להרגל בריא כדי לשכוח הרגל מזיק וכאן תוכלו לעבור למאמר בנושא שינוי הרגלים.

שנית, מעכשיו בכל אירוע משפחתי, חברתי ועסקי הלבוש שלך צריך להיות סופר מחמיא ומתאים לך ולאירוע.

אותו הדבר גם לגבי הריח.

גם הוא חשוב מאוד!!!

14. עוד תכונות של מנהיג – להעיז וללמוד לבקש סליחה


קל יותר להתנצל ולומר סליחה מאפשר לבקש רשות.

היקום מתגמל פחות את הביישנים, ההססנים ואת אלה שבוחנים הזדמנויות עשרות פעמים עד שהם מחליטים לפעול, אם בכלל.

קלטת הזדמנות? יאללה, קדימה הסתער!!!

רוב הסיכויים הם שאם נשאל ונבקש ממישהו רשות לפעול ולעשות, פשוט יגידו לנו לא! אז מה הטעם בלחכות? מה הטעם בלפחד? הכי גרוע שיכול לקרות הוא שזה יגרום לך להתנצל.

את הטוב שיכול לקרות קשה אפילו לדמיין.

היקום מבוסס על כוחות אדירים בממדים בלתי נתפסים של תנועה, פעולה, יצירה והרס ואנחנו תוצר של היצירה הכבירה שלו. כמתנה, חלק קטן מכוח הבריאה והיצירה הוטמע בכולנו.

אז איך להיות מקובל על אנשים דרך פעולה ועשייה?

נקיטת פעולה היא המפתח לכל דבר טוב בחיים שלנו. אם החלטת שמעכשיו דברים טובים יקרו לך ושדברים טובים יתרחשו סביבך אז ההמלצה החמה שלי היא להפוך את עניין לקיחת היוזמה והפעולה לטבע הראשון שלך.

לא סתם אנחנו נמשכים ומעריצים אנשים שלוקחים יוזמה. אנחנו נמשכים לאנשים שפועלים, עושים ויוצרים כי יצירה זורמת לנו בדם ואנחנו כמהים להיות יוצרים בעצמנו.

15. אחת מתכונות של מנהיג זה לנווט את הספינה שלך בביטחה אל היעד


לקביעת מטרות ויעדים, אין השפעה ישירה על המצב החברתי שלך ולא יהפכו אותך לאדם מקובל. זה כן יהפוך אותך להיות ממוקד וזה ישפר את הסיכויים שלך להצליח בהגשמת המטרה וזה אחד מתכונות של מנהיג שרצוי להתרגל לעשות אותו ויפה שעה אחת קודם.

מה הסיבה?

כי תופעת הלוואי של קביעת מטרות ויעדים בצורה נכונה היא לקיחת יוזמה ופעולה. קביעת מטרות בצורה הנכונה, דוחפת אותך לפעולה והיא פותחת בפניך דלתות שלא היו שם לפני או שתשומת הלב שלך התמקדה במשהו אחר ולא שמת לב שההזדמנות נמצאת מולך. בדיוק כמו התופעה הזאת של אנשים שקונים מכונית ומאותו הרגע, הם יראו את הדגם שקנו בכל מקום כי הדגם של המכונית יושב חזק בתודעה שלהם.

וכמו שהזכרתי…

יוזמה, פעולה, ביצוע ועשייה, ימשכו אנשים אליך! יהפכו אותך למקובל יותר ואפילו יראו בך מנהיג.

בסרטון הבא אני מלמד איך על השיטה המועדפת עליי לקביעת מטרות ויעדים בצורה נכונה וחכמה:

 

בנוסף, קביעת יעדים ומטרות תורמת להעצמה אישית ובמאמר הזה תוכלו לקרוא על הנושא בהרחבה.

אז מה עכשיו אחרי שלמדת איך להיות מקובל?


כמו כול תחום חדש שלומדים, גם כאן לתרגול והתנסות יש תפקיד חשוב כדי לדעת איך להיות מקובל ולהגיע לתוצאות אופטימליות. צריך לנסות את הטיפים האלה בשטח ולהבין לאיזה מהם יש לך חיבור חזק יותר.

איזה מהם עובדים טוב יותר עבורך ועבור האנשים שיוצא לך לפגוש באירועים ובהזדמנויות השונות. כל אדם הוא בעל אופי שונה ושיטה מסוימת שעבדה לך עם אדם אחד, לא בהכרח תשפיע על אחר.

מקווה שזאת הייתה קריאה מועילה ושלמדת איך להיות מקובל. שלמדת איך להשפיע על אנשים, מה הן תכונות של מנהיג ואולי על הדרך גם למדת כמה דברים על עצמך.


 

הגעת עד לסוף הפוסט ואני רוצה לומר לך תודה רבה.

אני מעריך אותך ואת הזמן שלך ומקווה שמצאת כאן את מה שחיפשת.

לא לדאוג, אני לא מלקק סתם כי תיכף תבוא הבקשה… 🙂

חשוב לי לומר לך שבזכות זה שבחרת לקרוא את הפוסט הזה, עזרת גם לאחרים למצוא אותו ולהנות ממנו.

איך?

פשוט כי ככה גוגל עובדת…

היא מדרגת אתרים על פי צריכת הגולשים ובזכותך ועוד רבים אחרים, הפוסט הזה נמצא בין המקומות הראשונים בגוגל ועל זה אני מודה לך.

אני משתדל לכתוב כאן ב-Its Up 2 Me על נושאים ותחומים שמעניינים אותי ומקווה שגם אותך וכדי שאוכל להשתפר עוד יותר ולהציג תוכן עדכני ואיכותי, יעזור לכולם לדעת…

 • איך התרשמת מהמאמר?
 • איך לדעתך ניתן לשפר את התוכן?
 • האם לדעתך חסר כאן מידע עדכני?
 • איזה מידע יש בידך שחשוב לך שאוסיף אותו?

זאת אינפורמציה שתועיל משמעותית לבלוג ולקוראים שלו.

עכשיו,

כמובן שזאת לא חובה ואשמח מאוד אם מתאפשר לך, להשאיר טקסט קצר שמסביר את דעתך על הפוסט.

ובמידה ואהבת, כל עזרה בהפצת המידע תתקבל בברכה.

שוב תודה רבה ומקווה שהיה מועיל.

נתראה בערוץ היוטיוב.

מני.


שתפו בבקשה ועזרו לחברים שלכם למצוא את הפוסט הזה!

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. חנניה

  מאיפה למדת את הדברים האלה? הכל מאוד עזר לי

  1. מני קריחלי

   ראשית…
   אני מאוד שמח שזה עזר לך ואם אפשר אשמח גם לדעת איך.
   שנית…
   בעיקר ספרים!
   תיבות אוצר שהרוב לצערי מזניחים היום.
   ואת אלה שאני ממליץ עליהם, תמצא למעלה באזור "ספרי מוטיבציה".

 2. מגניבול

  וואו כל החברים שלי עכשיו אוהבים אותי תודה לכם!!!! אבל לעשות אם ההורים שלי לא?:(

  1. מני קריחלי

   אני לא יודע מה גילך ובמידה ואתה בגיל בית ספר, עדיף שתקרא את זה יחד עם ההורים.
   בהצלחה.

כתיבת תגובה