You are currently viewing 10 דפוסי חשיבה (מיינדסט) שמרחיקים ממך עצמאות כלכלית

10 דפוסי חשיבה (מיינדסט) שמרחיקים ממך עצמאות כלכלית

איך להגיע לעצמאות כלכלית ואיזה דפוסי חשיבה מונעים ממך שפע וחופש כלכלי?

 • לתכנן את העתיד בחכמה ומספיק עם ה"יהיה בסדר".
 • לשלוט בהרגלים הלא מועילים לך.
 • להפוך למאסטר במקצוע שלך.
 • ליצור יותר ולצרוך פחות.
 • לא להיכנע לטרנדים שדוחפים אותך רק "לגעת בעושר".
 • לייצר סביבה תומכת.
 • לחדשות ולאקטואליה יש השפעה רגשית שלילית עליך.
 • ללמוד לומר "זה מספיק לי".
 • להבין שההחלטות שלך היום יקבעו מי תהיה מחר.
 • לעזור לאנשים לפתור בעיות.

לפני שנתחיל לדבר על הנושא ועל דפוסי חשיבה שמפריעים לך למצוא שפע, אני רוצה שנבין מה זה בכלל אומר להיות במצב של ביטחון פיננסי.

אז עצמאות כלכלית זה מצב שבו כל מקורות ההכנסה שלך מאפשרים לך לממן את כל הוצאות המחייה, ורק כדי לוודא שאנחנו משדרים על אותו התדר, אני לא מדבר כאן על "האיך" ולא נרד כאן לתכלס ולפרטים המדויקים שמתארים צעד אחר צעד מה לעשות כדי להגיע לביטחון כלכלי.

אז אם נכנסת לפוסט הזה כדי ללמוד שזה קריטי לעקוב אחרי ההוצאות וההכנסות שלך, שזה חשוב לסגור חובות וקודם את אלה עם הריבית הגבוהה, שזה חשוב לחסוך, שחשוב לשים בצד כסף למקרה חירום, שחשוב לא לשלם בתשלומים, שכדאי לגור ליד מקום העבודה ושצריך להשקיע חלק מהכסף שהרווחת, אז הגעת למקום הלא נכון ויש בלוגרים מעולים שמלמדים את כל זה בצורה מאוד יעילה ואני ממליץ לך לעבור אל הפוסט המצוין הזה בבלוג שנקרא 'הסולידית' שדרכו אפשר ללמוד את כל הפרטים הטכניים בנושא.

בפוסט הזה אנחנו נתמקד יותר ברמה של ה"למה אני עדיין לא עליתי על הנתיב הנכון לשם?", מה הם הדברים באופי ובאישיות שלך שמפריעים ומונעים ממך להפוך לאדם שיכול לעשות את כל מה שנחוץ כדי להגיע לעצמאות כלכלית.

כאן נדבר יותר על הרגלים, על דפוסי חשיבה ועל תפיסות עולם שהם הבסיס והיסודות שדרך מינופם אפשר לקבל את ההחלטה להתחיל לחפש את "האיך" וחשוב לי להדגיש שאני מסביר במאמר הזה את דעתי בנושאים מסוימים מתוך ידע וניסיון חיים אישי וזה בסדר גמור לא להסכים איתי ובכל מקרה, אני מאחל לך קריאה מועילה ומהנה.

והדבר הראשון שאני רוצה להתחיל אתו זה עם ההחלטה שאני ואשתי עשינו (לא בכוונה) שעזרה לנו מאוד בתחילת הדרך.

הרגלים טובים והרגלים רעים


לכל אדם יש הרגלים שהוא שם אותם בקטגוריות של "הרגלים טובים" "והרגלים רעים" וחשוב לשים לב לדבר הבא… זה אולי נכון שיש לך הרגלים רעים וטובים, אבל כל ההרגלים שלך קיימים כי יש לך צורך בהם.

כן, גם הרעים!

כל ההרגלים והתמכרויות שלך מועילים לך ברמה הפסיכולוגית כי בני האדם מפתחים הרגלים שהם אפקטיביים למצב הרגשי והמנטלי שלהם נכון לעכשיו.

לדוגמה…

כולם מבינים כמה זה מזיק לעשן, אבל רוב האנשים שמעשנים טוענים שזה מרגיע אותם וזה עוזר להם להפיג מתח ולחצים.

כולם מבינים את ההשלכות השליליות שיש בישיבה מול המלבן הבוהק שבסלון לשעות ארוכות בכל יום, אבל באותו הרגע הטלוויזיה מסיחה את דעתם מהבעיות והצרות שמטרידים אותם.

ומה שאני ממליץ לך לעשות זה להתייחס להרגלים בצורה קצת שונה ולשאול את עצמך…

"האם ההרגל "הזה" עוזר לי או מפריע לי להפוך לאדם שאני שואף להיות?"

ואם יש לך הרגל שמפריע לך להתפתח לאדם שרצית להיות, אז זה הרגל לא מועיל.

עכשיו, ברור שיש הרגלים לא מועילים ברמות שונות כי אולי צפייה מוגזמת בטלוויזיה פוגעת בך ברמה הרגשית וגם ברמה הרוחנית וביננו אני לא חושב שמישהו רוצה לחשוב לאחור על החיים ולהבין שאת רוב הזמן הפנוי הוא שרף בבהייה במכשיר שמפיץ אור.

לעומת זאת, אם התמכרת לסמים, אז זה גרוע מכל כך הרבה בחינות שהעיקריות ביניהן הן הבריאותית והפיננסית כי אי אפשר להפוך למכונה שמייצרת כסף ולצאת לעצמאות כלכלית בזמן שכימיקלים ממיסים לך את המוח ולא מאפשרים לך לתפקד.

אז מה אני ממליץ לעשות?…

ליצור טבלה ולהכניס אליה את כל ההרגלים שלך לפי הקטגוריות הבאות:

הרגל אפקטיבי… הרגל לא אפקטיבי… והרגל ניטרלי…

והמטרה כאן היא להכיר בהרגלים שתוקעים אותך במקום.

הכרה בהם תכניס אותך למצב של מודעות עצמית ולביטול הטייס האוטומטי והמגניב שההרגלים שלך אוהבים לחגוג אתו במסיבות זלילה באמצע הלילה, שאוהבים לבהות אתו בטלוויזיה במקום לצאת להליכה ואוהבים לשחק אתו בסוני עד הבוקר.

ועכשיו אני רוצה לעזור לך לשנות גישה מסוימת…

דפוסי חשיבה – אין עבודה מבזה, יש גישה בזויה לעבודה


אני מבקש סליחה כי אני עומד לציין עובדה פשוטה ומובנת מאליה שאני בטוח שכבר חשבת עליה ומשום מה הרבה לא מפנימים אותה, והיא שהשכר שהמעסיק משלם לך, תלוי באופן מוחלט בתועלת שלך עבור החברה שלו.

כי בכל זאת…

בזכות המקצוע שלך והניסיון שלך בו, הגעת היום למקום העבודה במקום לבקר בלשכת התעסוקה.

ואני רוצה לקחת את הבלוג הזה לדוגמה כי בשנתיים האחרונות אני עסוק בכתיבת מאמרים, מדריכים וטיפים עבור הקהל שלי.

אני שולח מיילים לרשימת התפוצה וגם התחלתי לפרסם סרטונים בערוץ היוטיוב ואני יכול לומר שככל שאני צובר ניסיון בכתיבה, ככל שהאתר גדל ומושך יותר קהל, כך מספר ההזדמנויות שמופיעות מולי שיש בהם פוטנציאל לרווח רק עולה.

זה מתחיל ביזמים שמעוניינים לקנות ממני את בלוג ועד בעלי עסקים שרוצים לפרסם בו את המוצרים והשירותים שלהם.

ומה המסר החשוב כאן?

שתכנון, קביעת יעדים ונקיטת פעולה בסופו של דבר משתלמים!

זה לא משנה באיזה מקצוע ותחום בחרת לעבוד, גם אם זאת העבודה הכי לא נוצצת שיש בעולם, מה שיגרום לך לבלוט מעל שאר העובדים היא האחריות שיש בך כלפי הארגון וכלפי עצמך ולהיות הכי טוב שאפשר בתחום.

זאת הדרך המהירה ביותר לגרום לאנשים החשובים שבחברה לשים לב אליך ורק בדרך הזאת הבוסים מתגמלים בהעלאה בשכר את העובדים הראויים ובהזדמנויות לקידום שיביאו איתם שפע וביטחון פננסי.

עכשיו, ידעת שאפשר להתמכר לצריכה?

חופש כלכלי מגיע כשיוצרים יותר וצורכים פחות


העולם שלנו מתחלק בעיקר לשתי קטגוריות של אנשים (לא יודע למה אבל תמיד רציתי לכתוב את זה 😊).

דפוסי חשיבה - להתחיל ליצור
להתחיל ליצור

 

אנשים שמוכרים את הזמן שלהם תמורת כסף כשכירים מהבוקר ועד הערב ואנשים שמוכרים מוצרים ושירותים שנרכשים אלפי פעמים ביום.

יש המון שצורכים שירותים ומוצרים, אבל יש מעט אנשים שהמטרה שלהם היא ליצור ולמכור ערך לאנשים בצורת שירותים ומוצרים.

בכל מקרה, אם עדיין לא הפכת ליוצר, יהיה לך קשה יותר להגיע לעצמאות כלכלית.

אז מה המטרה שלך כאן?

הדבר הראשון זה לשאול את עצמך…

 • במה אני תותח על?
 • איזה בעיות אני פותר בקלות למשפחה ולחברים שלי?
 • איזה נושא מאוד מעניין אותי ואני מחפש עליו מידע ביוטיוב?
 • אם היה לי כסף בלי הגבלה, במה הייתי משקיע את הזמן שלי?
 • מה המכנה המשותף לכל הספרים שקראתי בשנה האחרונה?
 • באיזה תחום אני מוכן להשקיע מרצון שנים של עבודה כדי לספק ערך לאנשים?

ממליץ לך לקחת את הזמן ולחשוב על זה ממש טוב כי זה יעזור לך להבין לאיזה כיוון כללי התשוקה שלך מושכת אותך ואחרי שמצאת את הכיוון, השלב ההכרחי הבא זה למצוא את הקהל שלך.

זה הזמן להתחיל לפרסם בנושא סרטונים בערוץ היוטיוב שלך, להקים בלוג ולקדם אותו בגוגל או ליצור קבוצת פייסבוק ולהעניק ערך לאנשים שנמצאים במוד של "צריכת תוכן" בנישה שלך.

תוך כדי שהקהל שלך גדל, יעלו לך רעיונות בראש על מוצרים ושירותים שאפשר יהיה לשווק לו. זה יכול להיות קורס, זה יכול להיות מוצר פיזי או דיגיטלי וזה גם יכול להיות ייעוץ. בכל מקרה, לא משנה מה יהיה המוצר, הוא חייב לפתור לקהל שלך בעיה, לעזור לו להתגבר על אתגר ולעזור לו להגיע לשינוי שהוא כל כך רוצה בחיים.

כן, גם שואב אבק עוזר לאנשים להתגבר על בעיה, להתמודד מול אתגר ולשנות להם את החיים ולא לשכוח שהאנשים העשירים ביותר בעולם הבינו שיש בעיה והמציאו עבורה את הפתרון המושלם וניקח לדוגמה את הנרי פורד שהתחיל בייצור המוני של מכוניות זולות כי פשוט נמאס לו… כן, נמאס לו מכמויות אדירות של חרא שהצטבר ברחובות, כי היי… זה מה שקורה כשהדלק של כלי התחבורה העיקרי של סוף המאה ה-19 היה חציר.

נכון שסוסים הסיעו אותך ממקום למקום אבל בואנ'ה… לצאת החוצה לרחוב זאת בטח הייתה חוויה מה זה מסריחה!!!

הפחד מלהיראות עני דוחה ממך חופש כלכלי


"להיראות עני" זה כוח העל שהופך את הקונספט של עצמאות כלכלית למציאות.

עכשיו, יכול להיות שאין לך את הכוח או את הרצון או שמרגיש לך שזה מתחת לרמה שלך להיראות כמו אדם ממעמד הביניים או השם ישמור, לאדם ממעמד הפועלים, אבל אני כבר יכול לומר לך שאפשר לשכוח מעצמאות פיננסית אם כל מה שמעניין אותך זה להיראות עשיר כשהשכר שלך לא מאפשר את זה.

יש אנשים שמרוויחים מספיק כדי לפנק את עצמם במכונית שעולה 5 מיליון ₪ ובשבילם זה כמו לקנות סוכריה לילד. זאת ההנאה שלהם והכסף שיש להם מאפשר את החופש ואת סגנון החיים הזה. אבל אם קנית מכונית יוקרה רק כדי להרגיש קצת עשיר וכדי לסובב ראשים ברחוב וזה יצר לך ולמשפחה שלך חוב מול חברת האשראי לחמש השנים הבאות שמאלץ אותך לעשות שעות נוספות בעבודה שגם ככה לא כיף לך בה במקום להיות עם הילדים והאישה, אז עכשיו לא רק ששילמת בכסף שאין לך על המכונית, שילמת גם בבריאות וגם ביציבות של המשפחה שלך.

טוב, האמת היא שזה לא הוגן מצידי להפיל את האשמה רק עליך כי התקשורת, הערוצים המסחריים והמדיות החברתיות מצליחות לבלבל ולהשפיע עלינו דרך פרסומות בשיטות ובטכניקות של שכנוע שגורמים לנו להוציא כסף על מוצרים שאנחנו לא באמת צריכים.

אבל, זאת היד שלנו שמונחת על ברז הכסף והאחריות היא שלנו להבין שכדי להגיע לעצמאות כלכלית אנחנו פשוט צריכים ללמוד להתאפק.

אבל גם אנשים שיודעים להתאפק ואין להם את הדבר החשוב הבא, יהיה להם מאוד קשה להגיע לביטחון כלכלי.

דפוסי חשיבה – כשאין סביבה תומכת אין עצמאות כלכלית


זה קשה להשיג עצמאות פיננסית כי צריך משמעת עצמית, בריאות טובה ומשכורת קבועה אבל אם אין לך חברים ומשפחה שרוצים לראות אותך מצליח בחיים, אם הם חושבים שזה טיפשי לרדוף אחרי שפע כלכלי ואם הם מחבלים במאמצים שלך (ולפעמים בצורה לא מודעת), אז אין לך סיכוי להגיע לעצמאות כלכלית.

כן, זה חשוב לקבל את התמיכה של האנשים שסביבך כדי לפתח תודעת שפע אבל סביבה תומכת זה לא רק אנשים.

מתי קראת ספר שמלמד אותך על כסף או על הקמת עסק?

מתי קראת ספר על התפתחות אישית והעצמה אישית?

אנשים, ספרים, קורסים, מדריכים ובזהירות אני מוסיף כאן גם יוטיוב. למה בזהירות?

כי כל הפלטפורמה הזאת בנויה בשיטת 'החלילן מהמלין'… אולי התכוונת לצפות רק בכמה סרטונים שרלוונטיים לנושא שמעניין אותך אבל בקלות אפשר להישאב, להימשך ולצפות במשך שעות בעשרות סרטונים שונים ושנותנים לך בדיוק את אותו הערך.

בכל אופן, איפה היינו?… אה כן, ספרים!

ספר כמו Prosperity Consciousness – תודעת שפע והספר The Psychology of Money – הפסיכולוגיה של הכסף הם קריאה חובה לכל מי שרוצה להבין מה זה תודעת שפע ואיך היא עובדת, איך היא מושכת אליך כסף ואיזה אמונות פסיכולוגיות שונות יש בכל אחד מאתנו שיכולות להרחיק אדם אחד מכסף בזמן שלאדם אחר הן עוזרות למשוך אליו שפע ועושר אין סופיים.

ספרים הם המנטורים הטובים ביותר שאפשר למצוא היום. כמות ואיכות המידע שאפשר להשיג היום דרך הספרים הטובים ביותר בכל תחום וגם בתחומי העניין שלך הם אדירים.

גם הרמה של הקורסים שאפשר למצוא היום באונליין השתפרה משמעותית וזה לא פלא שבתי הספר המקוונים הם כל כך פופולריים ומצליחים היום. כנראה שאנשים מתחילים להבין שמסגרות החינוך וההשכלה הרגילות מנותקות מהמציאות המודרנית והן לא מספקות היום לאנשים את הכישורים והמיומנויות המתאימים כדי להיות חלק משוק העבודה של עידן טכנולוגיה, האינטרנט והמידע.

דפוסי חשיבה – לקבל חדשות רעות


דפוסי חשיבה - חדשות רעות
חדשות רעות

 

כבר שנים שאני לא צופה ולא מקשיב לחדשות. הייתה תקופה שהרגשתי דחף להישאר מעודכן ולהקשיב לכל הרשתות ותוכניות האקטואליה אבל אז הבנתי כמה דברים…

שהזמן ששרפתי על זה לא היה שווה את זה ושהמדינה שלנו מייצרת בעיקר חדשות גרועות שהשפיעו עלי ברמה הרגשית לימים ולשבועות, ומה לעשות… פשוט נמאס לי לשמוע כל הזמן פוליטיקאים קטנים שרבים כמו ילדים מגודלים והרגיש לי שמהדורות החדשות עסוקות יותר בלייצר חדשות מאשר לדווח עליהן.

הם גרמו לי להרגיש שהתקווה היחידה שלנו נמצאת בלהעביר יותר שליטה על החיים שלנו ל-120 אנשים שאת רובם אני ממש לא מעניין ושאיכפת להם רק מהאינטרסים של אלה שדוחפים להם שטרות לכיס.

וסליחה בפני האנשים הטובים בכנסת ישראל שעושים את העבודה שלהם מתוך תחושת שליחות אמיתית ואדיולוגיה אבל זה מה שאני מרגיש.

ומה הלקח מכל זה?

החיים הם לא מופע! הם לא הצגה בתיאטרון, הם לא שידור ישיר של משחק כדורגל והם לא סרט בקולנוע. אי אפשר לצפות בהם מהצד ולסמוך על אחרים בתקווה שהם יעזרו לך לסדר ולתקן אותם בשבילך.

וחשוב תמיד לזכור…

לאן שתשומת הלב שלך פונה, לשם גם תפנה האנרגיה שלך.

אם כל מה שמעסיק אותך במהלך היום זה לדאוג להישאר מעודכן בכל מה שקורה בחדשות הארץ והעולם, בספורט ובקולנוע, לא יהיה מי שידאג למה שקורה בחיים האמיתיים שלך!

עכשיו אני לא אומר להפסיק עם זה לגמרי, אבל צריך לדעת מתי להגיד… "זהו, זה מספיק!" ובדיוק על זה נדבר עכשיו.

דפוסי חשיבה – זה אף פעם לא מספיק


קרה לך פעם שהתיישבת לאכול את הפיצה שפנטזת עליה כל היום ואכלת כל כך הרבה שהעונג הפך לסבל מיותר?

והמחשבה הראשונה שעולה בראש במצב כזה היא…

"הייתי צריך להפסיק לפני שני סלייסים!"

כן, יש הנאות שקשה לנו לדחות ובשבילי זה פיצה, לאחרים זה יכול להיות שוקולד, משחקי וידאו ויש לי חבר שלא מסוגל לוותר בשבת בבוקר על ריצת ה-20 ק"מ שלו. עכשיו, אולי במקרה של החבר שאוהב לרוץ מדובר בהנאה מהסוג שהוא על הגבול בין הבריא למזיק אבל לכל אחד יש את "הכיף" שקשה לו לומר…

לא עוד! די! זה הספיק לי!

ומחקרים מראים שדווקא הילדים שלומדים לשים לעצמם גבולות ולהתגבר על הדחף לקחת עוד ממתק או עוד חטיף, אלה הילדים שמגיעים מוכנים יותר לחיים כבוגרים. לרוב הם אלה שיצליחו יותר בלימודים, הם יצליחו להתגבר על פיתויים מסוכנים והם גם יהיו יותר מאושרים ומעושרים בחיים.

לדחיית סיפוקים ולהבנה שלדברים טובים יש נטייה לקחת את הזמן שלהם עד שהם מוכנים להציג את עצמם, יש משמעות חשובה גם בחינוך פיננסי לילדים וגם בדרך שלך כבוגר לעצמאות כלכלית.

אין עסק שהופך לרווחי מהרגע שהוא נוצר, וברוב המקרים הדרך, הנסיעה, הנופים, הפנצ'ר בגלגל, העצירה בתחנת הדלק, הבדיחות והצחוקים, השריטה בברך, האנשים והחוויה. הם שהופכים את ההגעה ליעד לכל כך מיוחדת.

וכאן במאמר הזה כתבתי בשבילך 12 טיפים שיעזרו לך ללמד את הילדים מה זאת כלכלה.

ועכשיו, אני רוצה לדבר איתך בכנות…

דפוסי חשיבה – למה הכול וכולם נגדי?


להאשים את כולם במצב שלך זה הכי קל ולא חידשת שום דבר בלצעוק ולומר לכולם שיש לנו ראש ממשלה מנותק מהעם, שר אוצר שדואג רק לעשירים ושהבנקים הופכים את העניים לעניים יותר.

אנשים אומרים את זה משנת 1948 ולא משנה מי היה בשלטון, הימין או השמאל.

ורוצה שאגלה לך סוד?…

אנשים יגידו את אותו הדבר גם בשנת 2048!

למה?

כי לבני האדם יש בעיה עם לקיחת אחריות אישית ואם כבר עשו את זה, אז זה רק על הדברים הטובים שקורים להם אבל כל מה ששלילי בחיים שלהם, הם יזרקו את האחריות על גורמים צד ג' וביניהם – בני האדם, המקום, המזל, הגורל והיושב במרומים.

אנחנו "אוהבים" להיות קורבנות של אי צדק, אי שוויון ואפליה והנה הדבר הגרוע שבני האדם מסרבים לקבל…

שההווה שלך והמצב שלך היום, הם התוצאה המושלמת והמדויקת של כל החלטה ושיקול דעת שעשית "בצמתים" החשובים שעברת בחיים.

וכן, אני מבין למה מה שאמרתי יכול לבאס הרבה אנשים אבל, מצד שני… אם נחשוב על זה שנייה, זה לא מרגיע ומשחרר אותך להבין שיש בידיים שלך את הכוח לשנות את מסלול החיים?

זה לא מעודד אותך שיש לך את היכולת לייצר עצמאות כלכלית?

בין אם ראית אותם או לא, הזדמנויות תמיד היו ותמיד יהיו בסביבה. כן, יש לנו ברירה! וברוב הזמן אנחנו בוחרים לא לראות ולא לפעול, אנחנו נעדיף לעשות את מה שקל ולהישאר בכלוב הזהב הנוח, המוכר והצפוי וכדי לצאת החוצה צריך אומץ כי מי יודע איזה מפלצת מחכה לך במקום שאף פעם לא העזת לחקור על המפה.

אבל, האנשים שמצאו שפע בלתי נתפס העיזו לחפש הרפתקאות במקומות שאנשים רגילים מפחדים להגיע אליהם. אחד ממרכיבי חוק המשיכה הוא שבמקום להיות מרוכזים בעצמנו, הזדמנויות משנות חיים יופיעו רק כשנתחיל לשנות את המיקוד שלנו ונעזור לאנשים אחרים.

אני מזכיר לך שבתור ילדים זה בדיוק היה הייצר שמשך אותנו לצאת החוצה ולחקור את השכונה כדי למצוא מקומות סודיים ונסתרים ולדמיין שהם המבצר שלנו.

ומה עשינו?

נלחמנו עליו וסיכנו את החיים שלנו כדי להגן עליו מפולשים ומפלצות דמיוניים.

החיים הם "המבצר" שלך והוא מותקף על ידי אלפי גורמים ביום שנלחמים על תשומת הלב שלך ולאף אחד מהם אין כוונה להגן עליך במקומך. זאת הסיבה שהמשימה הזאת היא עלינו ואנחנו צריכים לעשות אותה כי אולי שר האוצר הבא יוריד ויקל עליך קצת מנטל המיסים אבל אם נהיה אמיתיים, 100 השקלים שהוא יחסוך לך בחודש לא יספיקו כדי ליצור עתיד טוב יותר לך ולמשפחה שלך.

ועכשיו אני רוצה שנדבר על מה שבוודאות ייצור עצמאות כלכלית עבורך.

הפרדוקס שבהשגת חופש ועצמאות כלכלית


והנה סיפור אמיתי על דפוסי חשיבה שאשתי עזרה לי לפתח.

החלטתי להקים עסק אינטרנטי והמניע העיקרי לזה היה בזמנו לחץ גדול מאוד לעשות כסף והיום אני נתקל בכל כך הרבה אנשים שעושים את אותה הטעות שאני עשיתי וזה היה שהמטרה העיקרית של העסק שרציתי להקים הייתה לעשות לי לי כסף.

ואם גלגלת עיניים ממש עכשיו וחשבת לעצמך… "ברור… הרי בשביל זה מקימים עסק! כדי לעשות כסף!" קצת סבלנות כי הנקודה כאן היא מאוד חשובה.

שנתיים נאבקתי בעצמי ולא הבנתי למה זה לא מצליח לי, עד שיום אחד אשתי שהייתה אז פסיכותרפיסטית גופנית בתחילת דרכה, לקחה על עצמה לטפל בחינם בנערה שהייתה במצב משפחתי לא פשוט.

ולא הבנתי את המהלך הזה ואפילו מאוד כעסתי עליו! כי למה שבן אדם שהשקיע עשרות אלפי שקלים ו-4 שנים כדי ללמוד מקצוע, צריך לעבוד בלי לקבל שכר על העבודה שלו?

היום אני מבין את המשמעות כי השינוי התפיסתי הזה עשה בשבילי את כל ההבדל וזאת הסיבה שבכל פעם שאנשים פונים אליי שהם רוצים להיות עצמאיים ולעשות כסף דרך האינטרנט, השאלה הראשונה שאני שואל אותם היא…

מה הסיבה שאתה רוצה להיות עצמאי?

וזה פשוט לא ייאמן כמה אנשים אומרים לי את אותו הדבר…

אני לחוץ לכסף!

עכשיו, את הדבר הבא אני למדתי בדרך הקשה, כי הרי מה אנשים עושים כשהם לחוצים לכסף? הם מחפשים מאיפה שהכי קל לקחת! אז דבר ראשון, אני רוצה לסיים עם העניין הזה כבר עכשיו ולהגיד לך שאם איכשהו גרמו לך להבין שלקחת כסף מאנשים דרך האינטרנט זה קל…

אז עבדו עליך!

אם הסבירו לך שביום אחד מקימים עסק שמייצר לך הכנסה פאסיבית לכל החיים…

אז שיקרו לך!

צריך לקרוע את התחת במשך שנים כדי לייצר הכנסה קבועה מעסק שמתנהל ב-90% מהזמן על אוטומט.

אבל רגע יש עוד משהו כי הנה הפרדוקס:

כשמנסים לקחת כסף קל מהאינטרנט, כל עבודה שעושים תהיה פי 10 קשה יותר וזה ירגיש לך ששום דבר לא עובד לך וזאת הסיבה שאני עושה את מה שאשתי לימדה אותי…

כי כשהמטרה שלך היא למצוא דרך לעזור לאנשים להתגבר על הבעיות שלהם, אז הפלונטרים מתחילים להשתחרר.

ולמה אני כותב לך את זה?

כי הנה התובנה החשובה ביותר שאני רוצה לעזור לך להגיע אליה בפוסט הזה והיא לשים את הפוקוס שלך על להיות לשרותם של אחרים. למקד את הזמן ואת האנרגיות שלך בלעזור לבני האדם.

אני מבין שזה יכול להישמע לך כצעד שמבוסס על אמונה, אבל מדובר בעובדה מוכחת שאם סומכים עליה ואנשים יתחילו לקבל ממך פתרונות לבעיות ולאתגרים שלהם בתדירות ובקביעות, זה רק עניין של זמן עד "שהעזרה" שחיכית לה תגיע גם אליך.

נכון שיש מצבים שקשה לך לחשוב על כלום חוץ מחשבון הבנק המתרוקן אבל לעזור לאנשים להתמודד עם הבעיות שלהם היא הדרך המהירה והבטוחה שתוביל אותך לעצמאות כלכלית.

אנחנו שוכחים שבצד השני של מסך יושב בן אדם שלא רואה ולא שומע אותנו ואנחנו מצפים שהוא ישלוף את כרטיס האשראי רק על סמך הטקסט שבמודעה, באתר או בבלוג אבל כדי שיעשה את זה, אנחנו חייבים קודם כל לבסס את האמון מולו והדרך הטובה ביותר לעשות את זה נמצא בלספק עזרה.

עזרה באמצעות תוכן בחינם בעל ערך שפותר לו בעיה, שעוזר לו להתגבר על אתגר, שמראה לו איך להגיע ליעדים שקבע לעצמו ואולי אפילו שמגשים לו חלום.

אמון הוא המפתח לכל סוגי מערכות היחסים בין אנשים.

חופש כלכלי מושפע ישירות ע"י דפוסי חשיבה ותפיסת המציאות


אם נהייה אמיתיים, לכל אחד יש את הפרספקטיבה ייחודית שלו על החיים. כל אדם מביט על העולם דרך פילטרים שונים שהוא נולד איתם ושקיבל דרך המקום, הזמן, האירועים, החוויות, הקהילה, המשפחה וההורים.

כולנו הגענו להווה אחרי מסע במסלול שעיצב את האופי והעניק לנו את התכונות האישיותיות שלנו ואם אנחנו רוצים קצת להשתנות אז צריך לצאת למסע נוסף שבו נעבוד על דפוסי החשיבה החדשים שאנחנו רוצים לאמץ וזה כדי שיהיה טבעי עבורנו לפעול בדרך שתוביל לשינוי ולהתפתחות האישית שאנחנו מחפשים.

כדי להתנהג אחרת צריך ללמוד איך לחשוב בצורה אחרת כי האני הישן שלך היה מספיק טוב רק כדי להביא אותך לכאן ולעכשיו.

במדריך הבא אני מסביר על דפוסי חשיבה ואיך הם עוזרים לנו להצליח לגשים את היעדים והמטרות שהצבנו לעצמנו…

שיהיה בהצלחה!


 

הגעת עד לסוף המאמר בנושא דפוסי חשיבה ואני רוצה לומר לך תודה רבה.

אני מעריך אותך ואת הזמן שלך ומקווה שמצאת כאן את מה שחיפשת.

לא לדאוג, אני לא מלקק סתם כי תיכף תבוא הבקשה… 🙂

אני משתדל לכתוב כאן ב-Its Up 2 Me על נושאים ותחומים שמעניינים אותי ומקווה שגם אותך וכדי שאוכל להשתפר ולהציג תוכן עדכני ואיכותי, יעזור לכולם לדעת…

 • איך התרשמת מהמאמר?
 • איך לדעתך ניתן לשפר את התוכן?
 • האם לדעתך חסר כאן מידע עדכני?
 • איזה מידע יש בידך שחשוב לך שאוסיף אותו?

זאת אינפורמציה שתועיל משמעותית לבלוג ולקוראים שלו.

עכשיו,

כמובן שזאת לא חובה ואשמח מאוד אם מתאפשר לך, להשאיר טקסט קצר שמסביר את דעתך על הפוסט ובמידה ואהבת, כל עזרה בהפצת המידע תתקבל בברכה.

שוב תודה רבה ומקווה שהיה מועיל.

נתראה בערוץ היוטיוב.

מני.

כתיבת תגובה