You are currently viewing העצמה אישית והשפעתה על ההצלחה שלך בניהול עסק אינטרנטי מהבית
העצמה אישית

העצמה אישית והשפעתה על ההצלחה שלך בניהול עסק אינטרנטי מהבית

העצמה אישית לא הופכת או משנה אתכם למישהו אחר.

זה כלי שיקלף מכם את האמונות המגבילות של הפחד, הבושה, הכעס והקינאה שמגבילות ומחביאות את האני האמיתי וחסר המעצורים שבתוככם.

זה כלי שמלמד אתכם להיות בשליטה, לקבל החלטות חיוביות וחכמות ומאפשר ליזום פעולות שמקרבות עוד יותר להשגת המטרות והשאיפות שלכם.

הרבה אנשים מרגישים תסכול תחת הלחץ והעומס שבהתנהלות היומיומית ובמיוחד היום כאשר המוח שלנו נאלץ לעבד את זרם הנתונים האדיר שמגיע מכל כיוון אפשרי ותשומת הלב שלנו הוא המשאב המבוקש ביותר ע"י כל מי ומה שסביבנו.

אך התסכול שנתמקד בו היום הוא של אנשים שתקועים במקום עבודה שהם שונאים כי הם לא מאמינים שהם מסוגלים למצוא משמעות בחיים ולעשות את מה שהם חולמים עליו או אפילו כי הם עדיין לא מבינים מה הם רוצים באמת לעשות עם החיים שלהם.

והבעיה הזאת הופכת אפילו לקריטית כשאדם כזה מפוטר או שהוא מכל סיבה שהיא מוגבל ולא יכול לצאת לעבוד. במיוחד עבור אנשים בגילאים של 40-50 שכל מה שהם יודעים זה רק איך להיות שכיר ושמתקשים לחזור למעגל העבודה.

החדשות הטובות הן שכל אחד שהרגיש או שמרגיש את הפחד שבחוסר היכולת להתפרנס בכבוד יכול ללמוד להעצים את עצמו ולא משנה איפה ובאיזה שלב הם נמצאים בחיים. זה אף פעם לא מאוחר מידי עבור אף אדם וזה מתאים לכל גיל, רקע, רמת הכנסה והשכלה. כל אדם יכול ללמוד העצמה אישית.

ומיד תבינו באיזה מצבים העצמה אישית יעילה.

האם העצמה אישית יעילה רק עבור ניהול משברים?


להמתין למצבי חירום כדי שנחפש פתרון שיעזור לנו להתמודד איתם זה צורת התנהלות שמקורה בחשיבה לטווח הקצר כי העצמה אישית היא דרך חיים. זה ידע שאפשר להתחיל ללמוד להשתמש בו בכל גיל ולא רק כדי שיעזור לנו לצאת מהבוץ, אלא גם כדי שנוכל הרבה לפני לנווט את עצמנו מסביב לשלולית.

העצמה אישית לפני תחילת משבר
העצמה אישית לפני תחילת משבר

 

מה שאנשים מוצאים בהעצמה אישית ובהתפתחות אישית זה תהליכים מתמשכים של עדכון למערכת ההפעלה הבסיסית ביותר שלהם וזה מיועד עבור כל אדם שמחליט לחקור ולממש את הפוטנציאל שבו, להיות לאדם אחראי ועצמאי שמצליח לנווט את הספינה שלו סביב הסערה וגם להתמודד ביעילות עם מצבים שלפני היו מביאים אותו לקצה היכולות ואפילו לקריסה.

העצמה אישית והתפתחות הם עבור אנשים שמחפשים כלי שיעזור להם להימנע מכישלונות ונפילות בחיים אך גם כדי למנף אותם ולנצל אותם כמקור לכוח ולמידע חיוני שמזניק אותם בעצמה קדימה. מקור כוח שיעזור להם להבין מה הן התכונות החזקות ביותר שלהם ולהפוך אותן לשירות או מוצר שניתן למכור.

מה ההבדל בין העצמה אישית והתפתחות אישית?


עכשיו, לפני שנמשיך אני רוצה להסביר את ההבדל בין שני המושגים כי יש הרבה שמבלבלים בין העצמה אישית והתפתחות אישית.

 • התפתחות אישית זה תהליך כוללני שמיועד עבור אנשים שמחפשים שיפור או שינוי באופי, באישיות, ביכולות ובהתנהגות שלהם.
 • העצמה אישית היא יותר פרוצדורה נקודתית עבור אדם שמחפש להיות בשליטה בסיטואציה מאוד מסוימת.

לדוגמה, אם יש לכם נטייה להגיע בקלות למצבים של לחץ אז פעולת העצמה תהיה מבחינתכם קודם להיות מודעים לעצמכם ולהבין שאתם בלחץ ואז לנסות ולמצוא דרך להפיג אותו. במידה ותחליטו בהמשך שאתם רוצים לפתור את הבעיה לצמיתות וללמוד טכניקת נשימה שעוזרת במצבים של סטרס וחרדה אז עברתם לתחום הרחב יותר של התפתחות אישית.

מה היתרון של העצמה אישית ואיך התהליך תורם לנו?


להעצמה אישית יש יתרונות ברורים בהרבה אספקטים, אך אם נתמקד בנושא של פתיחת עסק עצמאי ולהפוך מאדם שכיר לאדם שמנהל את עצמו, לדעתי היתרון הגדול ביותר שיש בהעצמה היא היכולת של התהליך לעזור לנו להאמין בעצמנו ולהבין את עצמנו טוב יותר.

זה יעזור להבין איך ואיפה עדיף לנו לתרום לעסק שלנו ואיך לשרת את קהל הלקוחות שהם המקור העיקרי לרווחים. כי העצמה אישית והתפתחות הם תהליך יזום של שינוי או חיזוק תכונות אישיותיות והתנהגותיות. בגדול מדובר בלמידה ויישום של טכניקות שיעזרו לנו להגשים את המטרות והיעדים שהצבנו לעצמנו. כלים שיעזרו לנו להבין מה הם היכולות שאנחנו טובים בהם באופן טבעי כדי להמשיך לחזק ולשפר אותם.

ברגע שנבין מה הן היכולות והכישורים שאנחנו יעילים בהם בצורה יוצאת דופן, נוכל לספק דרכם ובאמצעותם ערך (שירות או מוצר) לאנשים אחרים שיהיו יותר ממוכנים לשלם לנו עבורו כדי שגם הם יכלו להנות ממנו או כדי שאותו הערך יהיה גם ברשותם.

אבל יש בעיה קטנה…

איפה הבעיה עם העצמה אישית?


תראו…

הבעיה עם העצמה אישית היא אנחנו בני האדם שלרוב לא רואים שהם צריכים אותה כי יש לנו נטייה "לא לנדנד את הסירה שלנו" כשהמים רגועים אבל מאחר ושינויים ואתגרים בדרך כלל נכפים עלינו, אנחנו עסוקים בלבצע התאמות לסיטואציה החדשה. אנחנו צריכים סיבה טובה ומשכנעת מאוד שתגרום לנו לקום וליזום יצירת שינוי בחיים.

ברוב האנשים, המודעות העצמית לא מאזינה "לתדר הפנימי הנכון" כדי להבין כמה דברים:

 • שהם בעצם במסלול להתנגשות חזיתית עם אתגר.
 • שהם בכלל לא מתקרבים ביכולות שלהם למה שהם באמת מסוגלים.
 • ושהם זקוקים לשינוי חשיבתי שיקרב אותם למיצוי הפוטנציאל שלהם כדי ולהתגבר על האתגר הגדול שמעכב אותם.

ובהמשך תלמדו שיטה פשוטה להתחבר אל אותו התדר כדי להבין טוב יותר את המצב שאתם נמצאים בו.

באופן מאוד מוזר אנחנו נמשכים לסיפורים


מאוד יכול להיות שאתם אוהבים את התחום שבחרתם לעסוק בו ורק התשוקה הזאת לבדה מייצרת המון דחף ומוטיבציה קדימה, אך לצערי עבור רוב האנשים זה לא מספיק. כי הכלים שנולדתם איתם ושצברתם במהלך החיים, התאימו לאדם שהייתם עד הרגע שקיבלתם החלטה (וכרגע זה לא משנה למה) שאתם רוצים לנהל את עצמכם ועכשיו כדי ליצור שינוי, אתם חייבים לזרוק את ארגז הכלים הישן, לקנות ארגז כלים חדש וללמוד להשתמש בכלים החדשים שבו.

קשה להסביר בכמה משפטים קצרים איך קבלנו את הכלים הישנים אך בתהליך הזה של העצמה אישית והתפתחות אישית אתם תבינו שאנחנו בני האדם, רוב הזמן עסוקים בלהיות בדיאלוג פנימי תמידי עם עצמנו. אנחנו מספרים לעצמנו כל הזמן את הסיפורים שאנחנו למדנו להאמין בהם.

הסיפורים שנמצאים בראש שלנו לא הופיעו פתאום סתם כך והמקור של חלק מהסיפורים הוא מאוד עתיק והם יושבים באזור הקדום ביותר של המוח שלנו. הם עברו אלינו בירושה מעידן קדום כשהחיים על הפלנטה שלנו עוד היו צעירים מאוד. אבל חלק אנחנו למדנו אותם תוך כדי החוויות והאירועים שהתרחשו בחיינו עד היום.

תפקיד השבט והקהילה במודעות העצמית שלנו


בגלל זווית התבוננות על העולם, פחד וידע או מידע מוגבל, אנחנו לא יודעים לראות את עצמנו האמיתי ולכן לא רק שאנחנו גרועים בביקורת עצמית אלה שלרוב נחשוב או נאמין שאנחנו מתפקדים לא רע בכלל. לפעמים יש בזה יתרונות כמו לחזק את הביטחון העצמי שלנו אבל יש גם חסרונות וכאן השבט והקהילה שלנו נכנסים לתמונה.

אנחנו זקוקים לאינטראקציה חברתית כי אנחנו צריכים את החכמה והניסיון של הקהילה שלנו כדי לקבל הנחיות, יעוץ, הכוונה ולפעמים אנחנו צריכים אותו כדי שיציב מולנו את המראה שמציגה בפנינו את האני האמיתי שלנו.

מחקרים מראים שחוסר באינטראקציה חברתית עלול להביא אנשים לאבד את השפיות שלהם. אנחנו צריכים אנשים סביבנו כדי לדבר איתם, לקבל ולהעביר מידע ורעיונות, לרכל, לרגש ולהתרגש לפרוק מתח ובעיקר כדי להעביר מידע (סיפורים) הלאה שיעזור לאנשים ולשרוד.

ועכשיו אתם בטח תוהים לעצמכם…

מה השלב ה-1 בהעצמה אישית ואיך מתחילים?


העצמה אישית מתחילים כאן
העצמה אישית מתחילים כאן

 

העצמה אישית מתחילה בלקיחת אחריות ובעלות על עצמנו. היא מתחילה במודעות עצמית כי חשוב שנבין שאנחנו עומדים מול אתגר או מכשול שתוקע ומונע מאתנו להתקדם אל המטרה שהצבנו לעצמנו להגיע אליה בטווח הרחוק. אם יש סיטואציה שאנחנו בכל פעם מגיבים אליה באותה הדרך והיא חוזרת פעם אחר פעם זה אומר שהפתרון שלנו לבעיה הספציפית הזאת הוא לא יעיל.

ואחרי זה אנחנו רוצים לשאול את השאלות הנכונות, וכן, השאלות הנכונות יגרמו לנו לפעמים לעבוד יותר זמן ויותר קשה על הפתרון אבל, אם כבר מחפשים פתרון, לא יהיה עדיף לפתור את הבעיה אחת ולתמיד במקום שנבזבז עליה פעם אחר פעם אנרגיה ומשאבים יקרים שעדיף להשקיע אותם במטרות ויעדים שדוחפים, מחזקים ומשפרים אתכם?

איך שואלים את השאלות הנכונות?


מוקדם יותר דיברנו על שיטה פשוטה שתעזור להבין את המצב שלכם.

רוב האנשים שנתקלים בבעיה, המטרה העיקרית שלהם היא להיפטר מהמצב עכשיו וכמה שיותר מהר. בלי לחשוב איך הפתרון המהיר הזה משפיע על העתיד הקרוב או הרחוק. מה שמעניין אותם הוא ההווה.

במקום לשאול שאלות כמו…

 • "איפה אני לא בסדר בשרשרת האירועים שגרמה לתקלה?"
 • "מה אני עושה לא בסדר שגורם לבעיה לחזור על עצמה?"
 • "מה אני צריך לעשות כדי שהתקלה לא תחזור יותר?"

השאלות שצצות להם בראש הם "למה זה קורה לי ולמה דווקא עכשיו?" וזה לא משנה אם היא תחזור שוב מחר, שבוע הבא או בעוד כמה שנים. הם יעדיפו לטאטא את התקלה מתחת לשטיח.

במאמר הזה תלמדו את השיטה שוורן באפט והשותף שלו צ'ארלי מאנגר משתמשים לפתירת בעיות.

איך העצמה אישית מתחילה לפעול ולהשפיע?


בנטרול אמונות מגבילות!

בערך עד לגיל חמש עשרה, כולנו עברנו את החוויות החשובות של החיים שלנו. החוויות שעיצבו אותנו באופן המשמעותי ביותר. החינוך שעברנו בבית, המשפחה והאנשים החשובים בחיינו, הזמן והתקופה, המיקום שגדלנו בו והקהילה שסביבנו קבעו מה יהיו הגבולות שנצייר על המפות המנטליות שלנו ושנפחד ונשתדל להימנע מלחצות ולחרוג מהם.

כדי שנגיע אל המטרות שהצבנו לעצמנו, אנחנו נדחפים לכיוון שלהם ע"י מה שאנחנו מרגישים, חושבים ופועלים ואני חושב שתמצאו תשובה מספקת על הנושא הזה במאמר הזה בנושא חוק המשיכה שבו אני מסביר על איך אנחנו מושכים אלינו ומרחיקים מאתנו בחיים הזדמנויות שליליות וחיוביות.

זאת הסיבה שאנחנו נשארים תקועים על חשיבה ותפיסות עולם (חלק מהכלים שלנו) ולא מצליחים להבין שכדי לקבל תוצאות אחרות צריך להתחיל לחשוב אחרת, שיש גם אמיתות אחרות ושהן יכולות להיות טובות ורעות עבורנו.

אמיתות שיצרו את ההתנהגות והאישיות שלנו שהיו מספיק טובים כדי שנהיה שכירים. עם מינימום רצון או שאיפה למשהו גדול יותר כי כל מה שאנחנו יודעים זה להיות אדם שכיר שרוב המשימות והזמן שלו מנוהלות ע"י אחרים.

בני אדם מתוכנתים להיות עקביים כאשר מדובר בעמדות, בדפוסי התנהגות ובאמונות. כשאנחנו נחשפים לרעיון או לתפיסה כלשהי באופן תדיר, עקבי ומתמשך ובמיוחד בגיל הילדות, אנחנו מתקבעים עליו ובונים סביבו מנגנונים פסיכולוגיים ורגשיים. אנחנו מייצרים ומדמיינים במוח את התמריצים ואת התמורה שנקבל אם נשאר נאמנים לרעיון הגדול שלנו ולא נרפה ממנו.

כך אנחנו הופכים את הרעיון לתפיסת העולם, לאמת ולמציאות גם של החיים שלנו ורעיון יכול להיות כל דבר שאתם גדלתם לתוכו ואתם מאמינים בכל ליבכם שזאת המציאות שנכון לכם (ואולי לדעתכם גם לאחרים) לחיות בה.

העצמה אישית היא סט של כלים שמשנים ומרימים כל אחד להלך רוח ולמיינדסט שדוחפים אותנו להשתחרר מהאמונות המגבילות שמפריעות לנו להתקדם אל עבר היעדים שלנו.

לדוגמה, בתחילת הדרך שלי כעצמאי, לא היה לי מושג שזה המצב אבל מסתבר שהייתי בסיטואציה מאוד נפוצה שהרבה נתקלים בה כשהם מחליטים לעשות שינוי בחיים.

היה לי קשה עד בלתי אפשרי להקים את עצמי מהדברים שאהבתי לעשות ולהתחיל לעבוד על הדברים הקריטיים לקידום העסק. זאת הייתה מלחמת התשה שלי מול העצמי שנאחז בכוח באמונות הישנות שאמרו לי שאני לא מספיק טוב כדי להיות בעל עסק עצמאי.

וזה יכול להיות שינוי בכל תחום כמו מעבר לאורח חיים בריא יותר, שיפור הכושר הגופני וגם כאשר מחליטים לצאת לדרך מקצועית עצמאית.

ולכן יש עוד משהו חשוב שיעזור לכם בצורה משמעותית.

העצמה אישית זה לקבוע מטרות ויעדים ולהגשים אותם


החיים הם תנועה ופעולה וכשאנחנו בתנועה ללא שהגדרנו יעד אז היא הופכת לבזבוז אנרגיה ומשאבים.

לרוב אנחנו לא יודעים מה המטרה שלנו ולאיזה יעד אנחנו מכוונים את עצמנו. זה כמו לירות חץ בעיניים עצומות ולקוות שנפגע ואז אי אפשר לדעת אם החטאנו ונכשלנו, אם פגענו והצלחנו או אולי פגענו במשהו שהחמיר המצב שלנו.

אתם חייבים קפטן שישיט וינווט את הספינה שלכם בבטחה אל יעד שקבעתם מראש. אחרת היא תסחף בזרם והסיכוי יגדל באופן משמעותי שתגיעו למקום שאתם לא רוצים להיות בו.

רוב האנשים לא קובעים יעדים ומטרות. למעשה רק כ-3% לוקחים דף ועט וכותבים לעצמם משהו לשאוף אליו. העניין הוא שגם האנשים שקובעים מטרות, עושים את זה בצורה לא נכונה כי הם חושבים שלכתוב כמה מילים על דף זה מספיק והם מקפלים את הנייר, שמים במגירה ושוכחים ממנו.

יש דרך לכתוב יעדים ומטרות כדי להגשים אותם והנה שלושה כללים לכתיבת מטרה שחשוב לקחת בחשבון:

 1. הגדירו את המטרה שהאחריות לביצוע הפעולות מוטלת עליכם בלבד. לדוגמא במקום מטרה – "תוך שנה אני מכפיל את התנועה לאתר שלי". נסחו את המטרה כך – "אני מפרסם 100 מאמרים חדשים תוך 12 החודשים הקרובים כדי להגדיל את התנועה לאתר". במקום – "תוך 12 חודשים אני מכפיל את כמות הלקוחות". תכתבו – "תוך 12 החודשים הקרובים אני פוגש פי 2 יותר לקוחות פוטנציאליים ומכפיל את תקציב הפרסום". השאירו את השליטה בידיים שלכם ולא בידיים של גורם חיצוני שאין לכם שליטה עליו.
 2. מסתבר שאנשים שרצים למרחקים ארוכים מגדירים לעצמם (ורובם באופן לא מודע) יעדי משנה תוך כדי הריצה. "עד השלט הבא", "עד הגשר הקרוב" והשיטה הזאת יוצרת מנגנון ליצירת מוטיבציה תוך כדי הריצה וגם אתם יכולים להשתמש בדיוק באותו האופן. חלקו את המטרה לתתי יעדים קטנים יותר וברי השגה. במקום – "עד סוף השנה אני מפרסם 100 מאמרים כדי להכפיל את כמות המבקרים באתר השנה…" תכתבו – "בכל חודש אני מפרסם 10 מאמרים כדי להכפיל…".
 3. נסו להבין מה "הלמה" שדוחף אתכם להגשים את המטרה שלכם. מה מייצר את המוטיבציה, מה מתדלק את כוח הרצון שלכם. לכל מטרה יש מניע עמוק ולא תמיד "להרוויח כסף" או "להיות עשיר", הן סיבות השורש לדחף שלנו להקים עסק. לפעמים מדובר בסיבה פסיכולוגית עמוקה יותר שכדאי מאוד להבין אותה.

עכשיו…

בסרטון הבא אני מלמד על שיטת SMARTER לקביעת מטרות ויעדים.

לחצו על התמונה כדי לעבור למדריך…

חשיבה לטווח הרחוק


תראו…

קביעת מטרות ויעדים ילמד אתכם את המשמעות של דחיית סיפוקים ואת היעילות שיש בלפתח חשיבה לטווח הרחוק. אנשים מחפשים היום תוצאות והצלחות מידיות והם מפספסים את הערך האדיר שיש בהשקעת פעולה ועשייה לאורך זמן ולתקופה ארוכה.

מחקרים מראים שילדים שלומדים לדחות סיפוקים בגיל צעיר, מפתחים יכולות יעילות ביותר בגילאים מתקדמים. לעומת ילדים שמתקשים בדחיית סיפוקים, הם השיגו ציונים טובים יותר, הם היו מקובלים יותר חברתית והיו פחות נתונים להשפעה שלילית.

האויב המשובע של העצמה אישית היא דחיינות


העצמה אישית נגד דחיינות
העצמה אישית נגד דחיינות

 

אנחנו במלחמה…

והעצמה אישית הוא בן הברית שלכם במלחמה נגד עצמכם.

כדי לשנות את המציאות שלנו אנחנו צריכים בעצם להכריז מלחמה נגד עצמנו וכנראה שלרוב נפסיד בה כי אנחנו יוצאים לקרב נגד האמונות והאמיתות שמגדירים אותנו ושבלעדיהם אנחנו נפסיק להיות אנחנו.

אנחנו בעצם נלחמים גם בשינוי וגם בעצמנו על הקיום שלנו.

כשאתם רוצים לפתוח ולנהל עסק עצמאי אתם בעצם יוצרים קונפליקט פנימי בינכם שזה האני שתמיד היה קיים, לבין הרצון שלכם לצאת מאזור הנוחות ולהיות משהו אחר.

והאמת היא שהסיכויים הם די נגדכם והאני הישן שלכם יקרע לכם את הצורה.

חשוב שתדעו שכאשר אתם רוצים לפתוח עסק עצמאי ולעבוד מהבית, זה אומר שלא יהיה אף אחד שיגיד לכם מה ואיך לעשות, באיזה משימות חשוב להתמקד ואיך לנהל נכון את הזמן שלכם שהוא המשאב החשוב ביותר שיש לכולנו.

אם לא תלמדו איך לעבוד בצורה יעילה, ויותר חשוב ללמוד לפתח מיינדסט של אדם שלא מרים ידיים אז רוב הסיכויים שאתם תתייאשו מהר, תדחו משימות ואולי אפילו ותפטרו את עצמכם.

כי האני הישן שלכם ממש לא פראייר והאסטרטגיה שלו יעילה ביותר…

 • הוא מייצר בכם פחד שגורם לכם להתרחק ממה שלא מוכר וידוע.
 • מסיח את תשומת הלב שלכם מהמשימות שקבעתם.
 • יגרום לכם לאבד עניין מהר, לוותר ולהרים ידיים כשמתחיל להיות קצת קשה.
 • והכי גרוע, הוא גורם לכם לחשוב שמשהו דפוק בכם ושאתם כישלון גמור.

לכן דחיינות לרוב לא נובעת מעצלות והעצמה אישית הוא בן הברית שלכם שיעזור לכם להתמודד במלחמה מולו.

והנה משהו שהצליח להרים אותי…

קריאת ספרים וצבירת ידע מייעלת העצמה אישית ושינוי תפיסת עולם


ספרי מוטיבציה
ספרי מוטיבציה

 

במידה ואחרי תקופה ארוכה אתם עדיין לא מצליחים להבין מה הסיבה שאתם לא מצליחים להתמיד ומה מקשה עליכם לבצע את הפעולות והמשימות היומיומיות של ניהול העסק? המסקנה שאתם רוצים להגיע אליה היא שאתם עדיין לא יודעים איך לנהל את עצמכם בצורה נכונה.

צריך להבין שכדי לנהל את עצמכם מהבית, אתם רוצים תחילה לקבל שיש בכם אמונות מגבילות שמונעות מכם להתקדם הלאה והכלים והידע שיש ברשותכם כרגע לא מתאימים כדי לאפשר לכם להתמודד מולן ביעילות, לתקן אותן ולהחליף אותן באמונות מעצימות.

ומכאן אפשר להתקדם בכיוונים שונים.

כמו לחפש מידע בנושא, לקרוא וללמוד איך לעשות את זה בעצמכם. אבל אם אתם מעוניינים להפוך את המסע הזה של שיפור עצמי לדרך חיים ומעוניינים למצות את הפוטנציאל שבכם עד תומו. אז תבינו מהר מאוד שמדריכים ומאמרים כמו זה שאתם קוראים עכשיו אמנם יביאן אתכם רחוק אבל רק עד גבול מסוים.

קורסים וסדנאות NLP ילמדו אתכם דברים מדהימים ויביאו אתכם למקומות שלא דמיינתם שאפשרי להגיע, אבל את המירב אתם תפיקו דרך מנטור שהמומחיות שלו היא להתבונן פנימה, לבחון, להנחות ולחנוך אתכם באופן אישי תוך כדי ההתקדמות וההתפתחות שלכם.

שלושת השיטות מתאימות לאנשים שונים בשלבים שונים של מודעות עצמית, צורך ורצון להשתפר. ההמלצה שלי אם אתם ממש חדשים לתחום היא להתחיל לפי הסדר, דרך מאמרים וספרים מומלצים לחיזוק המוטיבציה ולהתפתחות אישית ואז להתקדם הלאה במידה וזה לא מספק אתכם לקורסים וסדנאות בנושא העצמה אישית.

לחניכה אישית על ידי מנטור, ייעוץ אחד על אחד יש את היתרון והתמורה הגדולים ביותר עבורכם וזה מומלץ אם אתם מחפשים לקבל את מה שלמידה עצמית וקורסים לא יכולים לתת.

העצמה אישית והתמודדות מול לחץ שלילי ויצירת לחץ בריא


אם יש משהו שאתם יכולים לעשות שיכול לתרום מאוד ליכולת שלכם להיות ממוקדים בעשייה שדוחפת אתכם לכיוון המטרה זה פעילות גופנית.

יש היום מחקרים רבים שמראים שהגוף משחרר בגוף בזמן פעילות ספורטיבית וטיולים באזורים לא מוכרים אדרנלין מה שמייעל את ההתמודדות שלנו נגד חיידקים, וירוסים, דלקות וזיהומים.

מעבר לזה שזה מחזק את המערכת החיסונית שלנו, פעילות גופנית גם משחררת את הורמון הדופמין שאחראי על תחושת המוטיבציה ועוזר מאוד נגד חרדה ודיכאון.

לכן מאוד מומלץ כשאתם עסוקים בפעילות שהיא חדשה עבורכם, לשלב פעילות גופנית תוך כדי לשיפור מצב הרוח, הבריאות, הגברת מוטיבציה וכוח רצון.

תראו, זה לא קל להתחיל להתאמן ולאכול נכון וזה עוד יותר קשה לחשוב שהוויתור הוא גדול מידי לעומת מה שמקבלים חזרה.

אבל אם תמשיכו לקרוא, תגלו מה עזר לי לרדת 10 קילו מיותרים ולעבור לאורח חיים בריא.

למצוא את הנתיב בעל ההתנגדות הנמוכה ביותר


הייתי מכור למשחקי מחשב! האמת היא שגם היום יש בי דחף להמשיך ולא להפסיק לשחק עם הבנים שלי אחרי שהתחננו ממני לעזוב את העבודה ולשחק איתם כמה טורנירים במשחק Rocket League המעולה. אבל היום, אני מודע לחולשה שלי בנושא ואני יודע לבקר את עצמי ולומר בשלב מסוים שזה מספיק לעכשיו ולעצור.

אבל כשהבנתי לפני שנים שאני פוגע בעצמי כי אני לוקח את התחביב הזה לקיצון הגרוע שלו, הדרך היחידה שעזרה לי להתמודד עם ההתמכרות הייתה להעיף את המחשב למחסן. אחרי כמה חודשים החזרתי את המחשב אבל ללא המעבד הגראפי החזק שמאפשר להפעיל את המשחקים שאהבתי.

וכך שנים לא הפעלתי משחקי מחשב.

לא מזמן נתקלתי במאמר מדהים שמסביר על השיטה של בני אדם מצליחנים לייצר מוטיבציה לאורך תקופה של שנים. מה הם עושים כדי לא להישבר כשמתחיל להיות קשה או כשהם נכשלים ולא מגיעים למטרות שהציבו לעצמם. והשיטה שהם משתמשים בה נקראת "לקחת את הנתיב בעל ההתנגדות הנמוכה ביותר".

אתם יכולים לקרוא במאמר הזה על משמעת עצמית שבו אני מסביר במפורט על השיטה הזאת ובגדול הם עושים את מה שעשיתי (באופן לא מודע) עם ההתמכרות שלי. הם מרחיקים מהם את כל מה שמפריע או שהם חושבים שיפריע להם בהמשך. הם בונים סביבם מערכת שתדרבן אותם להמשיך לדחוף לכיוון היעדים שלהם.

לדוגמה, הם משלמים לאנשים אחרים לעשות את המשימות שהם מתקשים בהם, שמשעממים אותם או פשוט הם גרועים בהם כדי שהם יכלו לעשות את הפעולות שהם מצוינים בהם ואוהבים לעשות.

אם יש לכם בעיה עם אכילת ממתקים, בשיטה הזאת אתם לא קונים אותם יותר וכשאין אותם תכריחו את עצמכם לאכול פרי במקום. שימו במקום בולט בבית סלסלת פירות שטופים ומוכנים לאכילה. שימו במקום שקל להגיע אליו במקרר כמה סוגים של אגוזים ושקדים. תקלו על עצמכם ככל שניתן לצרוך מזון בריא ותקשו על עצמכם להגיע למתוקים.

איך אפשר ליצור נתיב בעל התנגדות נמוכה? הנה 5 שיטות…

 1. ליצור קשר עם אדם או קבוצה של אנשים שעוברים תהליך דומה, קבוצה שכולם בה דוחפים את כולם כדי להתקדם.
 2. להתחבר למנטור ולהחליט על יום ושעה קבועים שבה מדברים על ההתקדמות ועל הקשיים בדרך.
 3. לבקש תמיכה ועידוד של משפחה וחברים קרובים.
 4. להפוך את היומן או את האפליקציה לניהול המשימות לספר "קדוש" עבורכם. כל מה שהוא אומר לעשות אתם אומרים "אמן" ומבצעים.
 5. לשלם לאנשים לבצע משימות עבורכם שיפנו לכם זמן לדברים החשובים.

המוח שלנו מחפש קיצורי דרך וידחוף אתכם למה שקל יותר להגיע אליו ואפשר ליישם את השיטה הזאת אל מול כל מטרה.

הצטרפו אלינו למסע…


חברים, סליחה שאני עוצר אתכם אך לפני הטיפ האחרון אשמח לדקה קצרה מזמנכם.

פתחנו קהילת פייסבוק חדשה שלדעתי אתם תמצאו אותה מאוד מעניינת ואני מזמין אתכם להיצטרף אלינו…

יוצרים מציאות – הקבוצה הרשמית להתפתחות אישית בישראל

 • יש לכם את הידע המקצועי אבל חסר לכם את החוסן המנטלי כדי לנהל עסק?
 • יש לכם שאלות בנושא התפתחות אישית, העצמה ופיתוח יכולות מנטליות?
 • מחפשים כלים שיעזרו לכם לנהל את העסק שלכם בדרך יעילה מהבית?

אם כן, הקבוצה זאת בדיוק בשבילכם!

הקהילה הוקמה כדי לשתף ידע, לשאול ולקיים דיון בעניינים הקשורים להתפתחות אישית: NLP, צמיחה אישית, גוף-נפש, אימון, מיינדסט, יצירת שנוי בדפוסי התנהגות ובחשיבה, העצמה אישית, מערכות יחסים אישיות ובינאישיות, יצירת הצלחות, הגשמת חלומות, השפעה חיובית על הסביבה הקרובה, יצירת פריצות דרך בתחומים שונים בחיים, למידת כישורי חיים, התמודדות עם אמונות מגבילות, הגשמת מטרות, פיתוח מודעות עצמית ועוד.

את הקבוצה אני מנהל יחד עם מאיה קריכלי שהיא מאסטר & טריינר NLP, מטפלת בפסיכותרפיה גופנית, בעלת תואר ראשון BA בפסיכולוגיה,מלמדת קורסי NLP ומנחת סדנאות והרצאות להתפתחות אישית.

תלחצו כאן למעבר לקבוצה…

יהיה מעניין מאוד!

המשך קריאה מהנה.

טיפ אחרון לסיום בהעצמה אישית


כולנו מפחדים…

העצמה אישית מול פחד
העצמה אישית מול פחד

 

וכולנו ממציאים יותר תירוצים ל"למה לא לעשות" מאשר לחפש סיבות ל"למה כן לפעול".

אי אפשר ללמוד להפסיק לפחד אבל אפשר ללמוד להיות אמיץ. פחד הוא רגש הישרדותי חשוב ששומר עלינו, הוא מובנה בנו ואין דרך לנטרל אותו. אבל ללמוד להיות אמיץ זה עניין של החלטה ותרגול.

אולי נתחיל להרגיש לא בנוח בהתחלה או ככל שיעבור הזמן כשנחליט לעבוד מהבית על הקמת העסק האינטרנטי שלנו אבל חלק גדול מהעצמה אישית יהיה ללמוד להתמודד מול המפלצת שהחלטנו לאלף.

במשחקי תפקידים לניסיון יש חשיבות עליונה וככל שנצבור יותר נקודות XP (Experience) נדע גם להתמודד מול אויבים חזקים יותר ואתגרים קשים יותר. ככה זה גם בחיים ולכן, קחו את הזמן כדי ללמוד, להתמקצע, לצבור XP, להבין את התחום ואיך אתם משתלבים בתוכו.

להרים ידיים זה קל. לוותר לא דורש מאמץ ולכן גם התמורה היא קטנה וחסרת משמעות. לעומת זאת את התמורה שתקבלו אחרי השקעה, גדילה וצמיחה של שנה, שלוש או 10 שנים קשה אפילו לדמיין.

היקום מתגמל עזות רוח ואומץ, וזה בדיוק מה שתקבלו דרך התפתחות והעצמה אישית.


 

הגעת לסוף המאמר ואני רוצה לומר לך תודה רבה

אני מעריך אותך ואת הזמן שלך ומקווה שמצאת כאן את מה שחיפשת.

לא לדאוג, אני לא מלקק סתם כי תיכף תבוא בקשה קטנה… 🙂

אבל לפני זה חשוב לי לומר לך שבזכות זה שבחרת לקרוא את הפוסט הזה, עזרת גם לאחרים למצוא אותו ולהנות ממנו.

איך?

פשוט כי ככה גוגל עובדת… היא מדרגת פוסטים על פי צריכת הגולשים ועל זה אני מודה לך.

אני משתדל לכתוב כאן על נושאים ותחומים שמעניינים אותי ומקווה שגם אותך וכדי שאוכל להשתפר עוד יותר ולהציג תוכן עדכני ואיכותי, יעזור לכולם לדעת…

 • איך התרשמת מהמאמר?
 • איך לדעתך ניתן לשפר את התוכן?
 • האם לדעתך חסר כאן מידע עדכני?
 • איזה מידע יש בידך שחשוב לך שאוסיף אותו?

זה מידע שיועיל משמעותית לבלוג ולקוראים שלו.

עכשיו,

כמובן שזאת לא חובה… ואשמח מאוד אם מתאפשר לך, להשאיר טקסט קצר שמסביר את דעתך על הפוסט.

ובמידה ואהבת, כל עזרה בהפצת המידע תתקבל בברכה.

שוב תודה רבה ומקווה שהיה מועיל.

נתראה בערוץ היוטיוב.

מני.

כתיבת תגובה