You are currently viewing משמעות החיים: תפיסת המציאות שמונעת ממך סיפוק אושר ושפע

משמעות החיים: תפיסת המציאות שמונעת ממך סיפוק אושר ושפע

משמעות החיים – כן, הדבר הענק הזה שאנחנו מתחילים לחשוב ולשאול מה היא ככל שאנחנו מתבגרים וכשאנחנו נופלים למקומות החשוכים ביותר של החיים או כשנחווה אירוע עוצמתי שמרעיד את האדמה תחת רגלינו ושמציף את השאלה… מה המשמעות והתכלית של כל זה?

יש אנשים שחושבים שהישרדות היא מטרת החיים ולכן במיוחד היום הם מחפשים את משמעות החיים בביטחון כלכלי, בעושר ובמרדף אחרי הכסף ואם דעתך היא שאת משמעות החיים נמצא בילדים שלנו ובמערכות יחסים ושבני האדם הם הגורם החשוב ביותר שמשפיע עלינו בצורה חיובית אז זה לא רחוק מהאמת ותכף אסביר גם למה.

ולפני שנמשיך, חשוב לי להסביר שהשאיפה שלי כאן היא לעזור לך להבין איך אנחנו בני האדם תופסים אושר, מתי אנחנו מרגישים שאנחנו עשירים ושמצאנו את התכלית והבנו את המשמעות האמיתית של החיים.

יצא לך להכיר אנשים שמשמעות החיים עבורם נמצאת במרדף אחרי העושר? אז אני רוצה לשאול אותם כמה שאלות ולדבר קצת על מערכת היחסים המוזרה שיש לרובנו עם כסף וקצת סבלנות כי זה יראה לך בהתחלה קצת לא קשור לנושא העיקרי שלנו.

יש שחושבים שמשמעות החיים נמצא בכסף ושיותר כסף זה פחות בעיות


הנה כמה שאלות למחשבה…

 • האם לאכול יותר פחמימות ומתוקים תהיה ההמלצה שלך לאדם שסובל מבעיית עודף משקל?
 • האם הילדים שלך יקבלו ממך אישור לבלות יותר זמן מול קונסולות המשחק, מול הטלפון, מול הטלוויזיה ומול המחשב כשהם מכורים למסך?
 • והאם ההמלצה שלך לאלכוהוליסט תהיה לשתות יותר אלכוהול?

יש לי הרגשה שהתשובה שלך לשאלות האלה היא לא סופי ומוחלט!

כי אני חושב שזה ברור לך שהתמכרות לאוכל, התמכרות למסך והתמכרות לאלכוהול, אלה בעיות שנובעות בעיקר משימוש לא נכון של "כלים" שאם היינו לומדים להשתמש בהם בצורה נכונה וחכמה, הם לא רק שיפסיקו להזיק, אלא אפילו יתרמו וישפרו את איכות החיים שלנו.

וכשהמחשבה הזאת יושבת עכשיו בראש שלך… מה הסיבה שאנשים חושבים שיותר כסף זה הפתרון והתשובה לכל הבעיות הכלכליות שלהם?

מה הסיבה שהם חושבים שלקבל יותר כסף מהמדינה, יותר כסף מהבוס או יותר כסף מהעסק יספק להם עצמאות כלכלית?

הרי זה לא משנה כמה כסף יש בחשבון הבנק שלהם, הם עדיין ימשיכו לעשות את אותן הטעויות עם הכסף שלהם רק בקנה מידה גדול יותר כי אם אנשים לא יודעים להתנהל נכון עם 1000 ש"ח, מה יגרום להם להשתמש בחכמה עם 10 אלף ₪, 100 אלף ₪ או עם מיליון?

זה כמו לקחת את האולר מילד שפצע את עצמו שהוא עדיין לא מבין למה הכלי הזה מסוכן ואיך משתמשים בו נכון ואז לתת לו סכין מטבח ולקוות שהכל יהיה בסדר.

עכשיו…

יש הרבה מחקרים שמראים שאנשים שמקבלים פתאום משכורות גדולות יותר או שהם זוכים בסכומי עתק של כסף דרך הימורים או בלוטו, הם גם מבזבזים יותר כסף. כולנו שמענו את הסיפורים על אנשים שזכו בסכומים עצומים ואחרי תקופה של כמה שנים הם התדרדרו למצב יותר גרוע ממה שהם היו בו לפני.

משמעות החיים - הימורים
הימורים

 

הכסף לא רק שלא שיפר את איכות החיים שלהם, הכסף הרס להם אותם והכניס אותם לחובות גדולים יותר כי הרבה יותר כסף נותן להם הרגשה שהם יכולים לקיים סגנון חיים ראוותני שהם לא ידעו לנהל נכון ולרוב הם הפסידו אותו באותה הדרך שהם ידעו להרוויח אותו… דרך הימורים.

הכסף המשיך ליפול להם מהכיסים בדיוק מאותם החורים שהיו קיימים לפני רק בכמויות גדולות יותר וזה קורה כי אנחנו בורים (וסליחה על ההכללה) בכל מה שקשור להתנהלות כלכלית.

מה הסיבה לזה?

יש הרבה סיבות אבל החשובות ביותר הן פחד מהנושא וחוסר ידע ולראייה, אם נשאל 10 אנשים מהי משמעות החיים, מה זה עושר וביטחון כלכלי ואיך למצוא אותם, אז סביר להניח שנקבל 10 תשובות שונות.

רובנו לא מבינים מספיק על כסף ועל העובדה הפשוטה שכמו כלי או אנרגיה, אפשר להשתמש בכסף בחכמה וביעילות או צורה טיפשית שתגרום לנו לפשוט רגל.

הנורמה המוטעית שבתכלית החיים המודרנית


בנוסף לזה החברה, הטלוויזיה והרשתות החברתיות רוצות לקבע בנו נורמה מוטעית ואפילו שקרית והיא שאושרו ועושרו של כל אדם נמדדים על פי הרכוש החומרי שברשותו ובהם גם נמצאת משמעות החיים.

הם רוצים לגרום לך לחשוב שתכלית החיים, אושר ועושר נמצאים ב…

 • מכוניות יוקרה שרק מחיר הביטוח עליהן יסדר מכונית קטנה ונחמדה.
 • תכשיטים, בגדי מותג ושעונים שעולים כמו דירה.
 • טיולים חודשיים למקומות אקזוטיים בעולם.
 • אוכל ומשקאות במחיר של אלפי שקלים ליום.
 • יאכטות ומטוסים פרטיים.
 • טירות עצומות שייקח לך שבוע לבקר בכל החדרים שבהן.

אני מבטיח לך שאפשר למצוא במדינות העולם השלישי אנשים שמרווחים רק 5$ בחודש והם "עשירים יותר" מאנשים במדינה מערבית שעושים 50 אלף $ בחודש, וצריך רק להקשיב לפרסומות ולהבין איך מנסים למשוך אתנו לקנות מוצרים שלא רק שאנחנו לא יכולים להרשות אותם לעצמנו, אלא שאנחנו גם לא צריכים אותם:

 • "תקנו עכשיו לפני שהמוצר אוזל".
 • "למה אתם מחכים? כולם כבר קנו!"
 • "בואו לקחת את מה שמגיע לכם!"
 • "תקנו ותרגישו מה זאת יוקרה אמיתית."
 • "רק עכשיו במחיר שווה לכל כיס!"

ורוצה שאספר לך משהו שאולי לא חשבת עליו?

אם התחלת לחשב ולהתלבט עם עצמך לגבי היכולת שלך להרשות אותו לעצמך והאם המחיר באמת שווה לכיס שלך… אז הוא בהחלט לא!

כי מי שיכול להרשות לעצמו לקנות שירות או מוצר יקר כלשהו אז הוא הולך לחנות, שם את כל הכסף במזומן כאילו שהוא קונה מסטיק ועושה זאת מבלי לפחד מאיך שזה משפיע עליו כלכלית ואם זה מסבך אותו בחוב מיותר.

גורמים לך לחשוב שאושר נמצא בסיפוקים מידיים


כן, רובנו הוטעינו לחשוב שמשמעות החיים, אושר ועושר זה סגנון שמספק פאר והדר לבעליו ולו רק לזמן קצר ורובנו הוטענו לחשוב שעושר מספק לאנשים את היכולת להשיג סיפוקים מידיים וזה מה שהופך אותנו למאושרים.

 • לא לדחות סיפוקים מידיים בנטפליקס ולצפות כל הלילה בכל פרקי העונה.
 • לא לדחות סיפוקים מידיים במשחקים בטלפון ולהתקין עשרות משחקים שבכל אחד משתפרים קצת במקום להיות אשף באחד.
 • ולא לחשוב לטווח הרחוק כשאנחנו מרשים לילדים לעזוב חוג רק אחרי חודש במקום ללמד אותם שלוקח זמן עד שלומדים ורוכשים מיומנות.

וההטעיה הזאת הגיעה גם מהבית דרך ההורים, המשפחה והסביבה שבכל פעם שנושא הכסף עלה הם הפכו פתאום לאמני שפת גוף, סימני ידיים, עיניים ודיבור במילות קוד רק כדי שהילדים לא יקלטו כמה אין להם מושג בנושא. ומי שחושב שאני מדבר שטויות אז הוא רק צריך להיזכר כמה הוא לא הבין על מה הוא חתם כשקיבל מהבנק את המשכנתא על הדירה שלו.

והוא צריך לשאול את עצמו, מה הסיבה שרוב האנשים מוכרים את הזמן שלהם (את עצמם) תמורת משכורת עד לפרישה בעבודה שהם לא סובלים?

והוא צריך לשאול את עצמו מה הסיבה שגם היום עדיין לא מלמדים התנהלות נכונה עם כסף כבר בבית הספר היסודי?

וכדי לענות על זה, שאלת את עצמך למה במקדונלדס יש צעצועים ומשחקים לילדים?

כי המטרה שלהם זה ליצור בילדים שלנו ובנו אמונה וחיבור רגשי במוח כבר מגיל מאוד צעיר שהמותג מקדונלדס מתחבר לנו לכיף ולהנאה. זאת הסיבה שהלוגו שלהם מכיל את הצבעים שילדים הכי מתחברים אליהם צהוב ואדום. בדיוק כמו של חברות צעצועים גדולות ומפורסמות וזה כדי שהילדים ידרשו מההורים שלהם לקחת אותם למקומות האלה.

ואיך זה מתחבר לנו להתנהלות לא נכונה עם כסף?

כי באי חשיפה לכסף יוצרים לנו כבר בגיל מאוד צעיר אמונה מגבילה שכסף הוא נושא לא מוכר, לא ידוע, מסובך ומפחיד שאפילו ההורים הגדולים והחכמים שלנו לא מוכנים לדבר עליו בגלוי ולכן צריך לשמור ממנו מרחק.

יש אנשים עשירים אומללים שלא מצאו את משמעות החיים


כשאנשים מחפשים אחרי אושר, משמעות ותכלית החיים דרך השגת כסף, רכוש וסגנון חיים ראוותני, לפעמים בשלב מסוים הרכוש והכסף יתפסו בעלות עליהם. למה? כי הם השיגו את האנטיתזה של החופש שהם קיוו לקבל וזה השתעבדות לכסף. האירוניה היא שככל שאנשים מנסים להשיג יותר כסף כך הם מאבדים יותר את החופש שזה המרכיב השלישי במשולש הקדוש של העושר ושלושת המרכיבים הם:

 1. בני אדם והמשפחה.
 2. בריאות איתנה.
 3. חופש הבחירה.

מחקרים מראים שכרטיסי אשראי, חובות והאפשרות לשלם בתשלומים הם המזיק הגדול ביותר לנשואים טריים כי הם מסיטים את תשומת הלב שלהם לעבודה במקום להתמקד ולטפח את מערכת היחסים שלהם והאנשים המאושרים ביותר בעולם הם אלה שיש להם קשר חזק למשפחה ולקהילה שלהם.

משמעות החיים - עשיר ואומלל
עשיר ואומלל

 

על פי מודל הצרכים של מאסלו, אחרי שהצרכים הבסיסיים שלנו הושגו שהם בריאות, ביטחון ומזון, האושר שלנו מושפע בעיקר דרך מערכות היחסים שלנו עם המשפחה, עם החברים, עם החברה ועם עצמנו.

אם אנחנו עסוקים מידי בלרדוף אחרי סגנון חיים ראוותני כמו הגדג'ט היקר והמגניב הבא, אחרי רכוש, מכוניות, בתים ובגדי מותג, אם רובנו עסוקים רק בלנסות לגעת בעושר במקום באמת להגיע אליו (כי רובנו לא יודעים איך להתעשר), אנחנו רק מגדילים את הסיכוי למצוא את עצמנו בתוך ריקנות ודיכאון.

והוכח כבר שקניית "דברים" שאנחנו לא באמת צריכים היא הסיבה המובילה לתחושת האומללות שלנו, וזאת עובדה שיש הרבה מיליונרים ואנשי קריירה שלא מצאו את האושר שלהם והם אומללים ואין לזה שום קשר לכמה כסף יש להם, זה קשור רק לחופש שאין להם.

הכסף הפך לבעלים שלהם במקום שהם יהיו הבעלים של הכסף.

וזאת הסיבה שאנשים שעובדים מסביב לשעון ועושים מיליוני ₪ בשנה יכולים להיות הרבה פחות מאושרים מחקלאי שעובד חצי יום בשדה ואת החצי השני הוא מבלה עם אשתו, הילדים, המשפחה והחברים.

כשאנחנו לא עשירים ורוצים להרגיש קצת עושר אנחנו קונים דברים שמיצגים עושר כדי שאנשים יקבלו אותנו ונרגיש טרנדיים ושייכים לחברה אבל כשהציפיות שלנו לא מתממשות וזה נותן לנו להרגיש טוב רק לכמה שעות או כמה ימים, הדיכאון מגיע מיד והצורך שלנו לקנות עוד "דברים" חוזר כדי שנרגיש עוד קצת מהתחושה הנעימה.

מפתים אותנו למלכודת האושר ואנחנו נמשכים אליה כמו פרפרים לאש.

ומה המלכודת הזאת?

לעבוד קשה כדי להרוויח כסף, לקנות דברים יקרים (שבדרך כלל אנחנו לא צריכים) כדי לגעת קצת בסגנון החיים של העשירים, לשלם באשראי ובתשלומים כדי להיכנס לחובות, לקנות בתים במקום לשכור ולהשתעבד למשך עשרות שנים לבנק ולמשכנתא, לעבוד יותר קשה כדי להחזיר את החובות כדי לקנות עוד דברים שאנחנו לא צריכים והמעגל חוזר חלילה.

שימוש נכון של כסף קונה לך את חופש הבחירה שמאפשר להתמקד בבריאות שלך ובמערכות היחסים שלך עם המשפחה, החברים והקהילה שהם המפתח למציאת תכלית החיים, לעושר ולאושר אמיתיים.

ועכשיו לפני שנדבר על מה שעשירים חושבים על תודעת שפע ועושר…

במאמר הזה אני מסביר על תודעת שפע ואיך למשוך אליך את כל סוגי העושר.

משמעות החיים נמצאת בשלושת הב'.


אם נשאל אנשים עשירים מה זה עושר עבורם, איפה נמצאת משמעות החיים ומה הגורם שמספק להם אושר אמיתי אז התשובה של רובם תפתיע אותך כי היא לא תכלול מכוניות יוקרה, יכטות, מטוס פרטי, בגדי מעצבים, תכשיטים, טירות, טיולים ושתיית יין שהבקבוק עולה 2000$ כי את העושר והאושר האמיתי הם חוו כשהם החליטו לקחת אחריות על חייהם ויצאו להשיג את שלושת הב' הבאים…

בני אדם הם המפתח לאושר ולמשמעות החיים.


עושר ואושר אמיתי חווים יחד עם בני המשפחה. אושר אמיתי אנחנו נמצא במערכות יחסים מול חברים ועם אנשים ואין ספק שאנשים ומערכות יחסים הם המקור העיקרי עבורנו להזדמנויות שמשפרות את החיים שלנו ועוזרים לנו לפתור בעיות ולהגשים מטרות ויעדים. כשאנחנו בודדים ומפסיקים להיות מועילים לעצמנו ולאחרים, אז אנחנו נוטים יותר לדיכאון וזה לא משנה כמה כסף יש לנו בחשבון הבנק.

בריאות מאפשרת לך לרדוף אחר אושר ומשמעות החיים.


כושר גופני ומצב בריאותי טובים מספקים לנו את האנרגיה לעשות, ליצור ולפעול כדי להוציא את התוכניות שלנו לפועל, להגשים חלומות ולהתגבר על אתגרים שתוקעים אותנו במקום ואם נשאל אדם שעבר חוויה בריאותית רעה שהביאה אותו למרחק של סנטימטרים מהמוות והצליח בדרך נס לשרוד אותה, הדברים האחרונים שמעניינים אותו הם רכוש ודברים חומריים ומה שיתפסו את ראש סדר העדיפויות שלו הם משפחה, חברים, אנשים וחוויות.

בחירה מאפשרת לנו חופש פעולה שעושה אותנו למאושרים.


עושר נמצא בבחירה ובאפשרויות שמקנה לנו החופש. החופש להגיד את מה שיש לך לומר, החופש למנף היזדמנויות ולעסוק בתחום שיש לך כישורים בו, החופש להיות עם הילדים ולראות אותם גדלים, החופש לבלות עם בן או בת הזוג והחופש לחיות כפי שאנחנו באמת רוצים.

עושר אמיתי נמצא בחופש לחוות את חוויות החיים במלואן יחד עם האנשים שאנחנו אוהבים מבלי שכסף או בריאות לקויה יהוו מכשול.

לכן הכסף והרכוש החומרי של העשירים הוא לא המטרה אלא האמצעי להשתתף בחוויות ולקבל הזדמנויות עם בני אדם, להשגת בריאות והשגת חופש.

להתחיל לחפש את משמעות החיים ואושר.


מה שבעצם אני מנסה לומר לך כאן זה שכדי להגיע לעושר ואושר אמיתיים, וכדי למצוא את משמעות החיים צריך לקבל החלטה ולהתחיל לרדוף בנחישות אחרי שלושת הב' שהם הבסיס להתפתחות אישית:

 1. ליצור מערכות יחסים עם בני אדם שמעצימים אותך, משפרים אותך, שגורמים לך להפיק את המקסימום מעצמך, שאוהבים אותך ללא תנאים וששותפים להשקפת העולם שלך ופעילות קהילתית מול אנשים באזור שלך יכולה להביא אליך אותם.
 2. חשוב לשמור על הבריאות שלך כי בינתיים מעיין הנעורים היחיד שהמדע הצליח למצוא וגם להוכיח שהוא באמת עובד נמצא באורח החיים הבריא כי שום סכום של כסף בעולם לא יכול להחזיר את הגלגל לאחור ואת השנים שעברו.
 3. לבחור מטרה ולדחוף אליה בכל העצמה, בנחישות ובהתמדה וצריך ללמוד לקבל גם את הצלחה וגם את הכישלון באותן הזרועות הפתוחות ובאותה עוצמה של אהבה. כי חשוב לזכור שבשניהם יש יתרונות ושניהם מועילים לך באותה המידה כי כישלונות הן הדרך הטובה ביותר שלך לצבור ניסיון, חכמה ותבונה והצלחות הן הדרך שלך ליצור מוטיבציה לדחוף ולהמשיך קדימה.

רוב הסיכויים הם שכמו כל דבר ששווה לרדוף אחריו, גם הפעולות האלה לא יספקו לך תוצאות מידיות ולמעשה, זאת המטרה של דחיית סיפוקים, כי עושר, אושר ומשמעות החיים נמצאים במהלכו של תהליך ארוך והם לא תוצר של אירוע יחיד וחד פעמי.

הם נמצאים בתהליך של למידה וניסיון, תהליך של התפתחות אישית, תהליך העצמה אישית ושל הפיכה למנהיג של עצמך וזה יכול לקחת שנים של הקרבה ודבקות במטרה עד שניצני הפירות הראשונים יתחילו להופיע.

אלה בדיוק הפעולות שמספקות עושר ואת תחושת האושר האמיתית שיוצרות לנו משמעות בחיים ושנותנות לנו סיבה טובה לקום בבוקר עם חיוך על הפנים.

הקשר בין אהבה למשמעות החיים.


וסליחה אם אני הופך להיות קצת "דביק" עכשיו, אבל אני מאמין שמשמעות החיים נמצאת בלקיחת אחריות אישית וביציאה אמיצה למסע לגילוי החוזקות שבורכנו בהם ומטרת החיים היא להעניק אותם כדי לשרת דרכם בני אדם.

משמעות החיים - אהבה
אהבה

 

כי כשבסוף התהליך ייפול לך האסימון ויתגלו בפניך היכולות, המיומנויות והכישורים שלך שיאפשרו לך לשרת איתם אנשים ולעזור להם להתגבר על אתגרים, להגשים חלומות או לפתור להם בעיות, אז גם משמעות החיים תתגלה בפניך והעושר ואושר יגיעו כתופעוות לוואי מבורכות.

השאלות החשובות ביותר שצריך למצוא להן מענה הן לא – "איך אני משיג הרבה כסף ומהר?",או  "איך העסק שלי עושה לי הרבה כסף?".

השאלות החשובות הן –  "איך אני עוזר לאנשים דרך הכישורים שלי?", "איך העסק שלי עוזר לאנשים לכבוש את היעדים והמטרות שלהם?".

ואני ממליץ לך לצפות בסרטון הבא כדי להבין מה הוא דפוס החשיבה להצלחה. מה זה חוק ההדדיות שהוא מרכיב משמעותי בחוק המשיכה שמרחיב עוד על הנושא:

העניין הוא שיש רק רגש אחד שהוא כל כך עוצמתי שיכול לספק את האנרגיה הנחוצה כדי להעניק לך את הכוח והדחף לצאת למסע הלא פשוט הזה והרגש הזה הוא התשוקה ואהבה שיש בך כלפי עצמך וכלפי הזולת.

אני באמת מאמין שאהבה היא הסוד הגדול והמפתח למציאת משמעות החיים.

ולמה אני אומר לך את זה?

כי יש דרך אחת למצוא את תכלית החיים…

כשאנחנו אוהבים את הילד שלנו בלי גבולות וללא תנאי, אנחנו נרצה רק בטובתו ונהיה שם בשבילו בטוב וברע.

בזכות האהבה שלנו אליו נקשיב לו בסבלנות כשיבקש עצה ונאמר לו את האמת גם אם היא קשה.

בזכות האהבה נרצה רק את טוב בשבילו ונרצה שיתקדם, שיגדל ויתפתח ונעזור לו לרדוף אחרי השאיפות, החלומות והמטרות שלו.

בזכות האהבה נעזור לו למצוא את התחום והגבולות שבהם הוא זורח ומבריק ונשחרר אותו שם כדי ללמוד מהטעויות.

בזכות האהבה נהיה מאושרים איתו בהצלחות שלו ונעזור לו ללמוד ולהבין מה הוא עשה לא נכון כשטעה ונכשל.

האהבה שלנו אליו היא המפתח לצמיחה, להתפתחות ולהשתלבות שלו בחברה.

ועכשיו… אני ממליץ לך לנסות לדמיין שהילד שבך מביט חזרה אליך דרך המראה. לאן הוא יכול להגיע בזכות האהבה שלך לעצמך?

רק ההחלטות שלך יקבעו לאן הוא יגיע בזכותך כי מי שמרגיש אהבה ואחריות כלפי עצמו, הוא גם ישאף להתקדם, להשתפר, להתפתח ולהיות אדם מצליח וירצה גם לגלות את הפוטנציאל המלא שטמון בו.

לסיום


אני לא יודע לומר לך למה אנחנו כאן ומה הסיבה לקיום שלנו אבל המדע יודע שאיפה שיש תנאים מתאימים, שם גם יתחילו להתקיים החיים ובין אם מדובר ביצור חד תאי או באורגניזם הרבה יותר מורכב, בכל יצור חי נוצר גם הדחף החזק ביותר שקיים וזה הדחף להישרדות וכל הרצונות והדחפים האחרים משרתים את הרצון המובנה שלנו לשרוד וכדי לשרוד, כל יצור חי "מתוכנת" להילחם, להגן על עצמו, לאכול, להתרבות. רוב היצורים החיים "מתוכנתים" לדאוג ולאהוב את הצאצאים כדי לוודא את הישרדותם.

אבל אנחנו בני האדם שונים מבעלי החיים האחרים, כי מהרגע שהתחלנו לתקשר באמצעות תנועות, שפה ומילים, הפכנו ליצורים אינטליגנטיים וסופר חברתיים. עד כדי כך שההישרדות שלנו תלויה בקשרים החברתיים שלנו. זאת הסיבה שיש לנו נטייה ביולוגית מובנית ליצירת מערכות יחסים חברתיות מכל הסוגים עם בני אדם ועם בעלי חיים. זאת גם הסיבה לזה שכל כך חשוב לנו להיות מקובלים חברתית ואם רצית ללמוד איך להיות מקובל או מקובלת בחברה אז המאמר הזה הוא בשבילך.

זאת הסיבה לזה שבידוד חברתי, גלות וחרם הם כל כך הרסניים עבורנו ויכולים להפוך את המצב שלנו לגיהינום אמיתי וגם הסיבה לזה שבסביבת אנשים שאוהבים, שמבינים ושמקבלים אותנו, אנחנו פורחים, שמחים ומאושרים.

אז מה המסר כאן?

שהרבה מאוד מהדברים שאנחנו מחפשים הפכו למובן מאליו ונמצאים בעצם כבר לידנו, רק צריך לעצור שניה להתסכל ולהכיר בזה. תתחברו יותר לאנשים, תעזרו להם, ספקו להם ערך ותשפיעו עליהם. כן, זה נכון שבני האדם הם מקור להרבה צרות ולבעיות אבל הם גם המקור לכוח ולדלק העיקרי שמניע אותנו וגורם לנו לרצות לגדול ולהתפתח ולהיות מישהו בעולם הזה.

בני האדם האלה… אולי אי אפשר איתם, אבל יותר אי אפשר בלעדיהם!


 

הגעת עד לסוף הפוסט בנושא משמעות החיים ואני רוצה לומר לך תודה רבה.

אני מעריך אותך ואת הזמן שלך ומקווה שמצאת כאן את מה שחיפשת.

לא לדאוג, אני לא מלקק סתם כי תיכף תבוא הבקשה… 🙂

אני משתדל לכתוב כאן ב-Its Up 2 Me על נושאים ותחומים שמעניינים אותי ומקווה שגם אותך וכדי שאוכל להשתפר עוד יותר ולהציג תוכן עדכני ואיכותי, יעזור לכולם לדעת…

 • איך התרשמת מהמאמר?
 • איך לדעתך ניתן לשפר את התוכן?
 • האם לדעתך חסר כאן מידע עדכני?
 • איזה מידע יש בידך שחשוב לך שאוסיף אותו?

זאת אינפורמציה שתועיל משמעותית לבלוג ולקוראים שלו.

עכשיו,

כמובן שזאת לא חובה ואשמח מאוד אם מתאפשר לך, להשאיר טקסט קצר שמסביר את דעתך על הפוסט ובמידה ואהבת, כל עזרה בהפצת המידע תתקבל בברכה.

שוב תודה רבה ומקווה שהיה מועיל.

נתראה בערוץ היוטיוב.

מני.

כתיבת תגובה