You are currently viewing ספרי התפתחות אישית – 17 ספרים יוצאי דופן שיעזרו לך לנצח בחיים

ספרי התפתחות אישית – 17 ספרים יוצאי דופן שיעזרו לך לנצח בחיים

ספרי התפתחות אישית – למה בעצם צריך אותם?


אז ספרי התפתחות אישית מעניינים אותך? מצוין, כי הספרים שנסקור בהמשך הם בהחלט המקום הנכון להתחיל בו עבור כל מי שרוצה ללמוד על העצמה אישית ולזמן לעצמו את המציאות הרצויה.

הספרים שברשימה למטה יהפכו אותך לגיבור המסע שלך בחיים כי הם תרופת הנגד לחיים לא מספקים והם החיסון מול מנגנון ההרס העצמי שמשתלט לפעמים עלינו.

אם חיפשת לשפר, לשדרג ולעדכן את עצמך, בין אם המטרה הסופית היא להקים ולנהל עסק עצמאי, להיות הורה טוב יותר או כדי להיות פעיל בקהילה שלך ולעזור לאנשים, ספרים הם תמיד היו וכנראה שגם ימשיכו להיות לעוד הרבה זמן המקור המומלץ והאפקטיבי ביותר לשאוב ממנו ידע, כישורים ומיומנויות.

הם מספקים שפע של תובנות במגוון כמעט אין סופי של תחומים שאפשר לצרוך בזמנך הפנוי ובקצב שמתאים לך.

הם המדריכים המושלמים והם איתך בכל זמן ולכמה זמן שצריך אותם והאמת היא שביחס לאיכות המידע שהם מספקים, אפשר די בוודאות לומר שהם המנטור, המדריך, הקואוצ'ר ומורה הדרך הטובים ביותר שאפשר למצוא היום וכמעט בחינם.

אם מצאת את עצמך כאן כי חיפשת ספרי התפתחות אישית אז יש סיכוי שכבר נחשפת לנושא ויש לך ידע כלשהו על צמיחה והעצמה אישית וזה אומר שהגעת למקום שבו כבר מחפשים לעבור שלב כדי להגביר ולחזק אותם.

ועניין חשוב לפני שנתחיל עם ספרי התפתחות אישית…

לחלק מהספרים כאן ברשימה לא מצאתי גרסה מודפסת ובעברית ובמידה והצלחת לאתר ספר מתורגם ומודפס, אשמח אם תפנה את תשומת ליבי באזור התגובות למטה או דרך מייל ואדביק את הקישור לטובת קהל הגולשים.

עבור הספרים שהצלחתי לאתר גרסה עברית, השתדלתי לוודא שיש גם גרסת אודיו ושהם יהיו במחיר הנמוך ביותר, עם זאת כדאי לקחת בחשבון שמחירי הספרים והשילוח משתנים כל הזמן ואני ממליץ לך לוודא לפני ההזמנה שאכן המחיר תואם לציפיות שלך.

עבור הספרים שלא מצאתי להם גרסה בעברית, אני מפנה אותך לאמזון ושם ניתן לרכוש ספרים מודפסים באנגלית וספרי אודיו באנגלית ויש צורך ברכישת חבילה ב-Audible שנקראת פרימיום פרו פלוס.

דרך החבילה הזאת מקבלים נקודת קרדיט אחת בכל חודש שמאפשרת לך לקבל ספר אודיו אחד ללא תשלום נוסף. על כל קניית ספר ללא שימוש בנקודת קרדיט, מקבלים הנחה של 30% וכמובן שצריך להתקין את אפליקציית Audible על הסלולרי.

אה… כמעט שכחתי… לא לשכוח לבדוק כאן את רשימת ספרי המוטיבציה המומלצים.

ועכשיו בלי עיכובים נוספים, נקפוץ ישר אל הספרים להתפתחות אישית שידריכו אותך במסע שלך לצמיחה, לגדילה ולשינוי המיוחל שחיפשת…

ואני רוצה להתחיל עם ספר שכבר נחשב לאגדה בתחום.

1. שבעה הרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד – סטפן קובי


ספרי התפתחות אישית

7 הרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד – The 7 Habits of Highly Effective People הוא אחד הספרים המוכרים ביותר בעולם בנושא התפתחות אישית והוא בגדר חובה עבור כל אדם שמחפש לשפר את חייו. בספר הזה Stephen Covey פורש בפנינו שבעה הרגלים שכל האנשים המצליחים בעולם סיגלו לעצמם והם כוללים לקיחת יוזמה, תיעדוף נכון של משימות וניהול זמן. אם חיפשת איך להפוך לאדם אפקטיבי בכל תחומי החיים זה ספר מומלץ ביותר להתחיל אתו ואפשר לרכוש אותו בשפה העברית בחנויות שונות בארץ.

** להקליק על אחת האפשרויות למטה לרכישת הספר "7 הרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד".

| לגרסה בעברית בחנות דני ספרים | לעמוד הספר באנגלית באמזון |

2. כוחו של הרגע הזה – מאת אקהרט טול


ספרי התפתחות אישית

כוחו של הרגע הזה – The Power of Now הוא ספר שכולו מוקדש על לחיות את הרגע ולחיות את ההווה. מחבר הספר אקהרט טול מלמד אותך שאושר אמיתי נמצא כאן ועכשיו ולא במרדף אחרי דברים גשמיים שאנחנו חושבים שיהפכו אותנו למאושרים בעתיד. אם קשה לך להנות מהחיים, הספר הזה יעזור לך לראות איך למצוא את השלווה ואת השמחה בהווה וגם את הספר הזה ניתן לרכוש בשפה העברית בחנויות בארץ.

** להקליק על אחת האפשרויות למטה לרכישת הספר "כוחו של הרגע הזה".

| לגרסה עברית דרך פראג הוצאה לאור (עם אופציה לגרסת אודיו) | לעמוד הספר באנגלית באמזון |

3. האלכימאי – מאת פאולו קואלו


ספרי התפתחות אישית

האלכימאי – The Alchemist הוא סיפור על רואה צאן צעיר שיוצא למסע במציאת גורלו כדי למצוא אוצר. בדרך, הוא לומד שיעורים בעלי ערך רב על החיים, על אהבה ועל הגשמת חלומות. הסיפור המרתק הזה סיפק השראה למיליוני אנשים בעולם והוא בוודאות ילווה אותך עוד הרבה זמן אחרי סיום קריאתו.

** להקליק על אחת האפשרויות למטה לרכישת הספר "האלכימאי".

| לגרסה מודפסת בעברית דרך קרביץ | לעמוד הספר באנגלית באמזון |

4. הכל אפשרי – מאת בנג'ימין זנדר ורוזמונד סטון זנדר


ספרי התפתחות אישית

הכל אפשרי – The Art of Possibility זה ספר על יצירת החיים שתמיד רצית ובספר הזה המחברים מלמדים אותך על 12 עקרונות שיכולים לעזור לך ליצור את השינוי שיציג אפשרויות והזדמנויות נוספות בכל תחומי החיים. אם חיפשת דרך להשפיע על עצמך בצורה חיובית אז הספר המיוחד הזה יעזור לך למצוא אותה.

** להקליק על אחת האפשרויות למטה לרכישת הספר "הכל אפשרי".

| לגרסה מודפסת בעברית דרך מטר הוצאה לאור | לעמוד הספר באנגלית באמזון |

5. אתה יכול לרפא את חייך – לואיז ל. היי


ספרי התפתחות אישית

אתה יכול לרפא את חייך – You Can Heal Your Life זה ספר על עצמה שיש בחשיבה חיובית. המחברת לואיז ל. היי מראה דרכו איך המחשבות והאמונות יכולות להשפיע על הבריאות ועל ההרגשה שלנו והיא מציעה עצות פרקטיות על איך לשנות את דפוסי החשיבה כדי שיעזרו לנו לשפר את איכות החיים. לטענתה, הכול מתחיל במחשבות, ברגשות ובאמונות המגבילות וכשנלמד לשלוט עליהן נלמד גם לשפר את מצבנו הבריאותי.

** להקליק על אחת האפשרויות למטה לרכישת הספר "אתה יכול לרפא את חייך".

| לגרסה מודפסת דרך דני ספרים | לעמוד הספר באנגלית באמזון |

6. ארבע ההסכמות – דון מיגל רואיס


ספרי התפתחות אישית

ארבע ההסכמות – The Four Agreements הוא ספר על שחרור ועל מציאת חופש אמיתי והוא מלמד אותך על ארבע הסכמות שכל אדם יכול לקבוע מול עצמו על מנת להגיע להצלחה, לאושר ולחיים מספקים. ההסכמות הן: להיות אשף עם מילים ולהשתמש בהן ללא דופי, לא לקחת שום דבר באופן אישי, לא להניח הנחות ותמיד לעשות את המקסימום שלך. כולם מחפשים איך לפשט את החיים ולהגיע לאושר ולהצלחה והספר הזה הוא אחד מספרי ההתפתחות האישית שבאמת מספק את הסחורה.

** להקליק על אחת האפשרויות למטה לרכישת הספר "ארבע ההסכמות".

| לגרסה דיגיטלית ומודפסת דרך e-vrit | לעמוד הספר באנגלית באמזון |

7. The Secret Code of Success – Jack Canfield


ספרי התפתחות אישית

The Secret Code of Success הוא ספר על השגת המטרות והיעדים שלך בחיים והמחבר פורש בפניך נוסחה פשוטה להצלחה שכל אחד יכול להיעזר בה. הוא גם מספק עצות מעולות שיעזרו לך להתגבר על מכשולים ולהישאר טעון במוטיבציה וכוח רצון בנתיב להגשמת החלומות שלך, עכשיו, נכון שאני כבר מסביר כאן איך לקבוע מטרות ביעילות עם זאת, הספר הזה הוא המדריך המושלם למציאת הצלחה בחיים ולכיבוש יעדים.

** להקליק על הקישור למטה לרכישת הספר "ארבע ההסכמות".

| לעמוד הספר באנגלית באמזון |

8. קסם גדול – אליזבת גילברט


קסם גדול

קסם גדול – Big Magic הוא ספר שדרכו אליזבת גילברט משתפת מחוכמתה ותבונתה דרך פרספקטיבה המיוחדת שלה על יצירתיות, על השראה, על סקרנות ועל התמודדות עם הפחד שמשתק ותוקע את רובנו מלהגשים את השאיפות והתשוקות שלנו. היא מלמדת מה הן ההרגלים והגישות שחשוב לנו לאמץ כדי לחיות את החיים שתמיד רצינו לעצמנו.

** להקליק על אחת האפשרויות למטה לרכישת הספר "קסם גדול".

| לגרסה מודפסת דרך Kinbooks | לספר דיגיטלי דרך e-vrit | לעמוד הספר באנגלית באמזון |

תכף נמשיך עם ספרי התפתחות אישית…


כי אני רוצה לומר לך שאת המאמר בנושא חוק המשיכה ועיקרון ההדיות כתבתי בעיקר בהשראת הספרים המעולים "חשוב והתעשר מאת נפוליאון היל" ו"מדע ההתעשרות מאת וואלאס ד. ווטלס" שמוזכרים בהמשך.

ושני המאמרים התפתחות אישית והעצמה אישית גם נכתבו בהשראת מספר ספרים יחד שנמצאים ברשימה הזאת, כמו "קסם גדול מאת אליזבת גילברט", "האלכימאי מאת פאולו קואלו", "The Power of Positive Thinking מאת Norman Vincent Peale" ועוד ספרים אחרים שאפשר למצוא אותם כאן בעמוד ספרי מוטיבציה מומלצים.

9. The Magic of Thinking Big – David J. Schwartz


The Magic of Thinking Big

The Magic of Thinking Big הוא ספר נוסף על הכוח שיש בחשיבה חיובית. David J. Schwartz מראה לנו בספר איך יכולת החשיבה משפיעה בצורה כל כך משמעותית על חיינו ושאין צורך בכישרון מיוחד כדי להפוך לאדם מצליח. מה שחשוב להבין זה את צורת החשיבה ואת ההרגלים שמנעו ממך עד היום להתפתח לאדם שתמיד רצית להיות. הספר המעולה הזה הוא פשוט להבנה וליישום והוא הפך לרב מכר אחרי שהשפיעה על מיליוני אנשים בעולם.

** להקליק על הקישור למטה לרכישת הספר "The Magic of Thinking Big".

| לעמוד הספר באנגלית באמזון |

10. The Happiness Project – Gretchen Rubin


ספרי התפתחות אישית

The Happiness Project הוא ספר על מסעה של אישה אחת למציאת אושר. המחברת תיעדה את המסע שלה במשך שנה בזמן שהיא מנסה שיטות ואסטרטגיות שונות לשיפור חייה. זה ספר מצוין שיספק לך השראה להוציא לפועל את הפרויקט שלך ולצאת למסע שבסופו מחכה לך האושר שלך.

** להקליק על הקישור למטה לרכישת הספר "The Happiness Project".

| לעמוד הספר באנגלית באמזון |

11. להעיר את הענק שבפנים – טוני רובינס


להעיר את הענק שבפנים

להעיר את הענק שבפנים – Awaken The Giant Within הוא ספר על התפתחות והעצמה אישית שבו טוני רובינס הקואוצ'ר הידוע עוזר לקוראים לקחת שליטה על החיים שלהם ולהגשים כל יעד שהם יציבו לעצמם. הספר הזה יוביל אותך לגילוי עצמי ויעזור לך ללמוד לשלוט ברגשות שלך, במחשבות, במערכות היחסים שלך ובחיים שלך. טוני רובינס מלמד שלא המצב שלך יצר עבורך את המציאות שלך היום, אלה המחשבות, האמונות וההחלטות שקיבלת הביאו אותך לכאן ולעכשיו.

** להקליק על אחת האפשרויות למטה לרכישת הספר "להעיר את הענק שבפנים".

| להעיר את הענק שבפנים א' | להעיר את הענק שבפנים ב' | לעמוד הספר באנגלית באמזון |

12. How to Win Friends and Influence People – Dale Carnegie


How to Win Friends and Influence People

How to Win Friends and Influence People הוא ספר על… טוב, איך למצוא חברים ולהשפיע עליהם 😊 ובו דייל קרנגי המחבר מספק עצות פרקטיות לביסוס מערכות יחסים, יצירת אמון והשגת הצלחה. הספר הוא מקור מעולה עבורך לידע אם חיפשת להשיג הצלחות בחיים האישיים, החברתיים, המקצועיים והכלכליים.

** להקליק על הקישור למטה לרכישת הספר "How to Win Friends and Influence People".

| לעמוד הספר באנגלית באמזון |

13. The Power of Positive Thinking – Norman Vincent Peale


The Power of Positive Thinking

The Power of Positive Thinking הוא ספר שהפך לרב מכר בינלאומי ועזר למיליוני אנשים בעולם להאמין ביכולות שלהם, להיות החלטיים, להגשים מטרות, להתמקד בחיים שלווים, לשפר מערכות יחסים ולהיות טובים לעצמם ולסביבה שלהם. בספר הזה המחבר Norman Vincent Peale מראה לך את כוח האמונה בפעולה שיעזור לך להשיג את השאיפות והתקוות שלך.

** להקליק על הקישור למטה לרכישת הספר "The Power of Positive Thinking".

| לעמוד הספר באנגלית באמזון |

14. הרגלים אטומיים – ג'יימס קליר


הרגלים אטומיים

הרגלים אטומיים הוא ספר שמציע לך שיטה בדוקה ומוכחת לשיפור עצמי. המחבר ג'יימס קליר שהוא מומחה מוביל בעולם לשינוי הרגלים מספק שיטות מעשיות שדרכן כל אחד יכול ללמוד לאמץ לחייו הרגלים קטנים (אטומיים) ואפקטיביים שישפיעו ויניבו לך תוצאות מדהימות.

ג'יימס קליר אומר שהבעיה היא לא בך אם קשה לך להיפטר מהרגל מזיק, אלא בשיטה שהשתמש בה והספר הזה עוזר לך לגבש את האסטרטגיה שמאפשרת לך להגיע לשינויים ולהצלחות שחיפשת בחיים.

** להקליק על אחת האפשרויות למטה לרכישת הספר "הרגלים אטומיים".

| לגרסה עברית מודפסת דרך מטר | לעמוד הספר באנגלית באמזון |

15. חשוב והתעשר – נפוליאון היל


חשוב והתעשר

חשוב והתעשר – Think And Grow Rich הוא אחד הספרים האהובים ביותר בתחום ההתפתחות האישית והמוטיבציה. נפוליאון היל עוזר לך להבין דרך הספר הקסום ואלמותי הזה שבכולנו יש את הכוח להגיע להישגים מדהימים וזה לא משנה מתי נולדת, איפה נולדת ומי היו האנשים סביבך כי בסופו של דבר הכוח ליצור את השינוי בחיים נמצא בראש שלך ובדיוק את הכוח הזה נפוליאון היל מלמד אותך לרתום כדי להגשים כל מטרה, חלום ושאיפה שיש לך.

** להקליק על אחת האפשרויות למטה לרכישת הספר "חשוב והתעשר".

| לספר דיגיטלי דרך e-vrit | לעמוד הספר באנגלית באמזון |

16. As a Man Thinketh – James Allen


As a Man Thinketh

As a Man Thinketh הוא ספר על כוח המחשבה ובו ג'יימס אלן מראה לך איך המחשבות משפיעות על החיים שלנו בצורה כל כך עוצמתית. במקור הספר פורסם כמאמר בשנת 1903 והוא תיאר אותו כ"הספר שיעזור לך לעזור לעצמך". ג'יימס אלן השתדל מאוד לכתוב ספר שכל אחד יכול לקרוא ולכן הספר הוא כל כך קצר כ-50 עמודים ועדיין גם היום, הרעיונות והמסרים שלו הפכו למשמעותיים ביותר עבור מיליוני אנשים בעולם.

** להקליק על הקישור למטה לרכישת הספר "As a Man Thinketh".

| לעמוד הספר באנגלית באמזון |

17. מדע ההתעשרות – וואלאס די. ווטלס


כאן דרך יוטיוב אפשר להאזין בחינם ובעברית לספר המדהים מדע ההתעשרות של וואלאס די. ווטלס. מדע ההתעשרות הוא הספר שהיווה את ההשראה לסרט "הסוד" והנחת היסוד שהוא מנסה להעביר אל הקורא היא שמחשבה יוצרת מציאות. וזה אומר שבכולנו יש את היכולת להשפיע על המציאות ולעצב את החיים דרך כוח המחשבה.

ספרי התפתחות אישית – סיכום


ספרי התפתחות אישית הם דרך נהדרת ללמוד להעצים את עצמך אם חיפשת להתחיל ללכת במסלול שלך להעצמה, גדילה והתפתחות אישית, וכפי שראית, יש הרבה ספרים בנושא ולפעמים הבחירה יכולה להיות קשה. לכן, ההמלצה שלי זה פשוט לבחור אחד ולהתחיל ממנו ומניסיוני האישי עדיף להתחיל עם הספרים היותר וותיקים כמו, חשוב והתעשר של נפוליאון היל וכמו מדע ההתעשרות של וואלאס די. ווטלס.

הספרים שלמעלה וגם ספרי המוטיבציה שבקישור למטה בהמשך, יעזרו לך לממש את הפוטנציאל שטמון בך בלי לאבד את עצמך ובצורה שתואמת לקצב הפנימי שלך ועם תחושה מינימלית של קושי וחיכוך. הספרים האלה יהיו היועץ, המדריך והמנהיג האישי והצמוד שעוזר לך להבין את עצמך כדי להתמודד עם הצפוי והלא צפוי במסע החיים.

להקליק כאן למעבר לעמוד ספרי מוטיבציה מומלצים.


 

ודבר אחרון לפני סגירת העמוד או מעבר למקום אחר, אני רוצה לומר תודה רבה…

אני מעריך אותך ואת הזמן שלך ומקווה שמצאת כאן את מה שחיפשת.

לא לדאוג, אני לא מלקק סתם כי תיכף תבוא הבקשה… 🙂

חשוב לי לומר לך שבזכות זה שבחרת לקרוא את הפוסט הזה, עזרת גם לאחרים למצוא אותו ולהנות ממנו.

איך?

פשוט כי ככה גוגל עובדת, היא מדרגת אתרים על פי צריכת הגולשים ובזכותך ועוד רבים אחרים, הפוסט הזה נמצא בין המקומות הראשונים בגוגל ועל זה אני מודה לך.

אני משתדל כאן ב-Its Up 2 Me לכתוב על נושאים ותחומים שמעניינים אותי ומקווה שגם אותך וכדי שאוכל להשתפר עוד יותר ולהציג תוכן עדכני ואיכותי, זה יעזור לכולם לדעת…

  • איך התרשמת מהפוסט?
  • איך לדעתך ניתן לשפר את התוכן?
  • האם לדעתך חסר כאן מידע עדכני?
  • איזה מידע יש ברשותך שחשוב לך שאוסיף אותו?

זאת אינפורמציה שתועיל משמעותית לבלוג ולקוראים שלו.

עכשיו… להשאיר טקסט קצר שמסביר את דעתך על הפוסט.

ובמידה ואהבת, כל עזרה בהפצת הפוסט תתקבל בברכה.

שוב תודה רבה ומקווה שהיה מועיל.

נתראה בערוץ היוטיוב.

מני.

כתיבת תגובה