"לאדם שלא קורא ספרים אין שום יתרון על פני אדם שלא יודע לקרוא"

- מארק טווין -

איך קריאת ספרי מוטיבציה וקריאת ספרים בכלל עוזרים לך להשתפר?

  • הם מעשירים את השפה ואת יכולת הביטוי.
  • הם מספקים תובנות מתפיסת עולם אחרת.
  • הם משפרים את הדמיון והיצירתיות שלך.
  • הם מספקים מידע ומרחיבים את הידע שלך.
  • הם משפרים את יכולת קבלת ההחלטות שלך.

ספרי מוטיבציה וספרים בכלל הם בדרך כלל תיבת אוצר שמפוספסת על ידי רבים במסע שלהם אל ההצלחה. אוצר שמכיל חכמה, ידע וניסיון שיכולים להיות בעלי ערך אדיר עבורך בצורות שלא חשבת עליהם. ספרי מוטיבציה מכילים עושר של מידע שיכול לתרום ישירות וגם בעקיפין להצלחה שלך בכל תחום שבחרת.

קריאה היא מעבר לאמצעי להשגת בידור, רוגע והתרגשות כי היא מציידת אותך בכלים ובכישורים הכרחיים להתפתחות האישית שלך. מעבר לכך שספרי מוטיבציה תורמים להעצמה אישית ולהשכלה, הם גם מעצבים את האופי שלך ומשפרים אותך כבן או בת אדם.

מה הסיבה שבגללה חשוב לחזק מוטיבציה?


ללא מוטיבציה פנימית אין דחף להשגיות, אין רצון להתפתח ואין חשק ללמוד על נושאים שיכולים להעצים אותנו, שיכולים לעזור לנו להתגבר על אתגרים בחיים, שיכולים לעזור לנו לעבור שינוי ולהגיע לתוצאה מסויימת.

להתחיל, להיכנס למומנטום ולהישאר במצב של פעולה זה היה החלק הקשה שנתקלתי בו בתחילת הדרך כשרק הקמתי את האתר הזה ועבור הרבה אנשים מצליחים, הסוד הוא להיות במצב של פעולה ולהיות כל הזמן ממוקד בעשייה.

העניין הוא שרוב האנשים מבזבזים שנים על חשיבה, ספקות, מחקר, אנליזה ולמידה כשבעצם צריך להתחיל, להעצים את המוטיבציה, להיכנס למומנטום ולהישאר במצב של פעולה במהירות האפשרית.

אז, איך מקבלים את הרוח הגבית שתעזור לך להתחיל, להיכנס למומנטום ולהישאר בתנועה ובפעולה?

פשוט!

הנה 5 סיבות לזה שקריאת ספרים בכלל וספרי מוטיבציה והתפתחות אישית בפרט זה לא רק כדאי, אלא שמדובר בהרגל שחובה לטפח בתקופה המודרנית שבה למידע וידע יש ערך וחשיבות אדירה.

1. ספרי מוטיבציה מעשירים את השפה ואת יכולת הביטוי.


קריאה היא אחת הדרכים היעילות ביותר לשיפור יכולת הדיבור וכושר ההתבטאות שלך. היא חושפת אותך למילים חדשות, ביטויים, ניבים, אנלוגיות ודימויים שאפשר להשתמש ברמה היומיומית..

לכן זה חשוב לבחור מקורות איכותיים לקריאה כי השפה היא אחת הדרכים העיקריות ליצירת קשר עם אנשים, לביסוס מערכות יחסים, להשפעה ולהעברת מידע.

בזכות השפה שלנו, האנשים שסביבנו מגבשים את דעותיהם עלינו.

2. ספרי מוטיבציה מומלצים מספקים תובנות מזווית ראיה אחרת.


אני מאמין שקריאה היא הדרך הטובה ביותר ללמוד מטעויות והצלחות של אחרים. לפעמים כל מה שצריך כדי להגיע להבנה מסוימת הוא להציץ על הנושא דרך מבט מזווית אחרת או דרך תפיסת עולם של אדם אחר.

כולנו מחפשים סיפורים על גבורה ועל כיבוש הפחד מול המפלצת שבראש שלנו, כולנו מחפשים רעיונות שינחו אתנו למצוא שיפור ושינוי בחיים וכולנו צריכים מנטורים שילמדו אתנו לשפר את חיינו המקצועיים וספרים מעוררים בנו רעיונות שאמנם כבר הכרנו אך במילים שמעולם לא ידענו שאפשר לקשר אותן אליהם.

מילים שמשנות את צורת החשיבה, את האמת שלנו ולפעמים אפילו את הצורה שבה אנחנו תופסים את המציאות.

מילים שגורמות לנו לומר "איך לא הבנתי את זה עד עכשיו".

3. ספרי מוטיבציה והעצמה אישית משפרים בך יצירתיות ודמיון.


קראתי לא מעט ספרים בזמן האחרון ואחד מהם הוא של מארק מנסון "The subtle art of not giving a f*uk".

הספר יוצא הדופן הזה, עזר לי להבין איך הדרך שאנחנו חושבים ותופסים את העולם משפיעה על החיים שלנו.

הפעלת הדמיון וחשיבה מחוץ לקופסא מאפשרים לנו לקלוט הזדמנויות שאחרים לא מבינים שקיימים. הזדמנויות שמאפשרות לנו להגיע מהר יותר להצלחה.

4. ספרי מוטיבציה מרחיבים את הידע.


בין אם רצית להיות יזם, איש עסקים או כל דבר אחר, קריאת ספרי מוטיבציה זאת דרך נהדרת לקבלת תובנות בנושאים שונים ולהישאר בקדמת התחרות בתחומך.

וזה יכול להיות כל תחום שרוצים להיות טובים בו, במסגרת המשפחתית, הבריאותית, החברתית והמיקצועית.

ספרים יעזרו לך להפוך למנהיג טוב יותר ולספק השראה ובמסגרת העבודה והעסק קריאה יכולה לעודד יצירתיות ולפתח מערכות יחסים חזקות ויציבות עם העובדים שלך.

כדי להיות אדם מצליח, השכלה היא חלק הכרחי ומאחר וקריאה גם משפרת את יכולת הזיכרון, אנו נהיה טובים יותר באגירת המידע ובשליפתו בעת הצורך.

5. ספרי מוטיבציה מחדדים את החשיבה הביקורתית.


שיפור החשיבה הביקורתית צריך להיות בראש סדר העדיפויות שלך כי זאת היכולת לבחור עמדות ולקבל החלטות באופן מושכל ולא בצורה אוטומטית. אדם שמשתמש בחשיבה ביקורתית כדי לבקר את תפיסת עולמו, מפעיל חשיבה יעילה. חשיבה ביקורתית היא חשיבה מעריכה וחשיבה יצירתית זאת חשיבה מניעה ויוצרת לכן צריך ללמוד לשלב את שתי צורות החשיבה יחד כי הן לא מנוגדות אחת לשנייה.

קריאה הופכת אותנו ליותר חכמים ומחקרים מראים שהיא משפרת את יכולת הריכוז  בצורה משמעותית.

ומה הנקודה החשובה כאן?…

קריאת ספרים הוא נושא שלצערי הרב הזנחתי מגיל צעיר. אמנם חזרתי לקרוא אך אני חושב שכמות הספרים שאני קורא עדיין לא מספקים פיצוי.

אני פוגש לא מעט אנשים שטוענים שהם לא מוצאים זמן לקרוא ובדיוק כמו שאני עשיתי בעבר, הם מעדיפים לבזבז זמן על סדרות טלוויזיה וסרטים, תוכניות ראליטי, במשחקי וידאו וברשתות חברתיות.

וזאת הסיבה שהחלטתי להסביר להם כאן איך קריאת ספרי מוטיבציה תורמת להם וכמה זה חשוב.

איך ספרי מוטיבציה מומלצים עוזרים להתפתחות שלך כיזם אינטרנטי?


האמת היא שגם אם מצאת את הנישה המושלמת, גיבשת את התוכנית המושלמת ומצאת את הדומיין המושלם, כל עוד המיינדסט (דפוס החשיבה) שלך לא במצב אופטמאלי אז הסיכוי שלך להגיע להצלחה קלוש במקרה הטוב. מצד שני, אם מצאת נישה בינונית, דומיין סביר, תוכנית סבירה, אבל יש לך את המיינדסט הנכון, אז לא רק שעלית על הדרך הנכונה להצלחה, אלא שההצלחה תהיה בלתי נמנעת וזה רק שאלה של מתי זה יקרה ולא האם זה יקרה.

איך אני יודע?

כי בתחילת הדרך זה בדיוק המקום שהייתי בו והיו לי את כל הכלים הנכונים כדי להצליח. היו לי מנטורים, נרשמתי לקורסים מצוינים, הייתה לי את הסביבה התומכת ביותר שאפשר לקבל, ועדיין מצאתי את עצמי מרים ידיים ומוותר בכל פעם שראיתי שהתוצאות מאחרות להגיע.

התחלתי עם שיווק שותפים, אחרי זה קפצתי לדבר הנוצץ הבא שהיה איקומרס ואחרי זה הקמתי בלוג ומבחינתי, כולם היו אשמים בכישלונות שלי חוץ ממני. הקורסים, המנטור, הנישה, הקהל… כולם אשמים!

הרגשתי שהכול נגדי ושאין בי מספיק כוח כדי להתגבר על התנגדות כזאת… ואז, עם כל זה, בעיה בריאותית גררה אותי אפילו עוד יותר עמוק לבור. אבל עם כל התחושות הקשות, זה יצר עבורי זה זמן להרהר, לחשוב ולראות דברים שלפני זה לא ידעתי על קיומם.

ואז נחשפתי בפעם הראשונה לחוק המשיכה ולספרים מדהימים באמת כמו הספר האלמותי של נפוליאון היל – חשוב והתעשר, מדע ההתעשרות שכתב וואלס ווטלס ואת הספר המשובח – תודעת השפע – של פרדריק להרמן.

והנושא הזה שבה אותי!

התחלתי להבין מה הם דפוסי חשיבה וכמה הם חשובים ומאז פשוט שאבתי כל פיסת מידע וספר בנושא של מיינדסט והצלחה. קריאה, הקשבה ולמידה מהוגי הדעות הענקיים של הדור שלנו ומתחילת המאה הקודמת הפכו עבורי להרגל.

והיום זאת הדרך שלי ליצור דפוס חשיבה בלתי שביר ויציב.

ואם זה מעניין אותך…

אז הנה הטיפ שלי: אני מקשיב לספרים דרך Audible במהירות של X1.5 או X2.0 בזמן שאני עושה דברים אחרים כמו בזמן שתיית קפה בבוקר, נהיגה, קניות, שטיפת כלים, ניקיון הבית, טיול עם הכלבה ועוד.

זאת דרך מעולה להשקיע בהשכלה ולהגניב לראש עוד חומר בזמן שאני עושה משימות שגם כך צריכות להתבצע. שתי ציפורים במכה אחת!

עכשיו, מה איתך?

גם לך יש מטלות שמאפשרות לך להקשיב לספר תוך כדי? האם התחלת כבר לצעוד בנתיב ההתפתחות האישית שיוצר עבורך מיינדסט בלתי שביר?

אם עדיין לא אז אני מזמין אותך להתחיל עכשיו ולמטה יש בשבילך רשימת ספרים מומלצים להתחיל איתם.

את כל הספרים קראתי בעצמי והם זמינים עבורך דרך Audible ואם אין לך עדיין חשבון אז אני ממליץ להירשם לחבילת הפרמיום פרו פלוס מכאן.

החבילה הזאת נותנת לך נקודת קרדיט אחת בכל חודש וכל נקודה מאפשרת לבחור ספר אחד ללא תוספת תשלום. בנוסף, החבילה נותנת לך 30% הנחה על כל קניית ספר נוסף במידה ויעניין אותך לקרוא יותר מספר אחד בחודש.

החבילה עולה קצת פחות מ-15$ לחודש וחשוב לזכור שהשקעה בהשכלה מחזירה את עצמה בריבית שקשה אפילו לדמיין.

צריך לזכור שאנחנו תלמידים לכל החיים.

נ.ב.


ידעת שהסטטיסטיקה אומרת שמנכ"לים קוראים כ-50 ספרים בשנה? זה יוצא ספר לשבוע ואם תהית איך לעזאזל הם מוצאים את הזמן לזה, אז הרגע למדת את הסוד שלהם והוא לתפוס שתי ציפורים במכה אחת במשימות שהם עושים ממילא כמו להתאמן במכון הכושר או כשיוצאים להליכה.

עכשיו… השאלה היא האם יש בך רצון להתנהג כמו המנכ"ל של העסק שלך?

אם כן… אז חשבון ה-Audible שלך מחכה לך כאן היום…

קריאת ספרי מוטיבציה היא הדרך המומלצת ביותר לבנות, להעצים ולהקשיח את המיינדסט שלך, לשפר כישורים ומיומנויות ולהפוך לאדם רם מעלה עבור המשפחה והילדים, עבורך ועבור הקהילה שלך.

שתהיה לך קריאה מועילה.

מני

ספרי מוטיבציה - Never Split the Difference

Never Split The Differenceכריס ווס (Voss) הוא סוכן FBI לשעבר שעסק בתיווך ושחרור חטופים ובני ערובה מול מחבלים, שודדי בנקים וראשי מיליציות סוציאופטים אכזריים. המחבר שכתב את הספר Never Split the Difference: Negotiating as if your life depended on it, מציג בצורה מרתקת את השיטות הפסיכולוגיות בהן השתמש כדי לשכנע את החוטפים להיכנע, לשחרר את בני הערובה ואיך אפשר להשתמש בהן בחיי היום יום במסגרת העבודה, העסקים, בחיי החברה והמשפחה.

ספרי מוטיבציה - The 10X Rule

The 10X Rule – בעולם העסקים שבו התחרות היום קשה יותר מתמיד, אין דבר יותר טוב מאשר ספר שמסביר לכם איך להשאיר אבק למתחרים שלכם. חוק הפי 10 של איש העסקים גראנט קרדון (The 10X Rule) יוכיח לכם שלמרות שנראה לכם שאתם משקיעים את המקסימום במשימה, במיזם, בעסק שלכם, או במשפחה שלכם, תמיד אפשר להשקיע יותר. כמה יותר? לטענתו פי 10 יותר.

Mind Hacking

Mind Hacking – המחבר ג'ון הרגרייב אהב לעשות מעשי קונדס והיה מכור לאלכוהול, עד שיום אחד סוכני אף. בי, איי הופיעו בסלון ביתו ומאותו הרגע הוא החליט שהכול חייב להשתנות. אם אי פעם רציתם שתהיה לכם את היכולת לתכנת מחדש את המוח שלכם, ממש כמו שמתכנתים תוכנה, אפליקציה ומשחק מחשב. אז בספר Mind Hacking שכתוב בצורה ברורה ודי משעשעת, תלמדו איך לעשות בדיוק את זה ובשלושה שלבים עיקריים.

The 4 Hour Workweek

המחבר והיזם טימותי פריס מסביר בספרו 4 שעות עבודה בשבוע שאין צורך לחכות לגיל הפרישה כדי לצאת לגמלאות. הוא מסביר איך להגיע למצב שבו בארבע שעות עבודה בשבוע אפשר לפטר את הבוס ולנהל עסק שמכניס שכר של 5 ואפילו 6 ספרות בחודש. בין היתר הוא מסביר מה הם עוזרים ווירטואליים, איך להשתמש בהם בצורה יעילה ואיך לנהל את החברה בצורה כזאת שהיא בעצם נעה קדימה על טייס אוטומטי.

Maps of Meaning

Maps Of Meaning – תראו, לא קראתי את הספר הזה. הקשבתי לו בפורמט אודיו באנגלית וזה ממש לא היה לי קל. ובכל זאת כמו בספרו "12 כללים לחיים", ג'ורדן פיטרסון לוקח את הקוראים שלו לסיבוב מרתק בתוך המוח המדהים שלו. הוא גורם להם לחשוב יחד אתו ולענות על שאלות עתיקות שאף אחד לא ענה עליהם כמוהו. שאלות כמו מה הסיבה לכך שבני אדם מתרבויות שונות ומיקומים גאוגרפיים שונים יצרו סיפורים ומיתולוגיות בעלי מבנה דומה? ומה הסיבה לכך שרוב בני האדם בעולם פועלים לפי אותם כללי המוסר והערכים הבסיסיים? עד כמה שידוע לי הספר לא תורגם לעברית וחבל.

ספרי מוטיבציה - 12 Rules for life

12 כללים לחיים – מה הקשר בין לובסטרים לבני אדם? למה קשה לנו להקשיב לאחרים? ולמה כדי להצליח בחיים מומלץ להפסיק להיות נחמד? ג'ורדן פיטרסון, פרופסור לפסיכולוגיה ופילוסוף, החליט יום אחד לתת כמה טיפים לחיים טובים יותר ברשת החברתית Quora. הגולשים כל כך אהבו את העצות החכמות שלו שהם ביקשו עוד וכך נולד הרעיון לספר הזה. 12 כללים לחיים הוא אחד הספרים היותר טובים שקראתי בשנת 2020. כמו אבא אוהב וסמכותי, ג'ורדן פיטרסון מעביר דרך מדע, פילוסופיה, פסיכולוגיה, דת וביולוגיה כללים פשוטים שבמידה ותאמצו אותם תוכלו לחיות חיים בעלי משמעות. הספר תורגם לעברית ואפשר לרכוש אותו בחנויות בארץ.

ספרי מוטיבציה - beyond order

Beyond Order – לא סתם שני הספרים האחרונים של ג'ורדן פיטרסון הם בצבעים של לבן ושחור. פיטרסון מאמין גדול בסמל "היין יאנג" שמסמל סדר וכאוס ובכל סדר יש קצת כאוס ובכל כאוס יש גם סדר והקו המחבר ביניהם זאת הדרך והמקום הנכון להימצא בו. הספר הזה אמור להיות החצי השני והמשלים של הספר הקודם "12 כללים לחיים – תרופת הנגד לכאוס". קניתי את הספר הזה באמזון בפורמט אודיו ואני עדיין מקשיב לו בהנאה רבה. ספר שמכיל מידע שימושי כדי לחיות חיים משמעותיים בעולם שככל שעובר הזמן, אנחנו מרגישים פחות ופחות משמעותיים.

Think and grow rich

הספר "חשוב והתעשר" של נפוליאון היל הוא הספר הראשון שקראתי בנושא ושגם הצית בי את האהבה להתפתחות וההעצמה האישית. יש בו קסם, יש בו משהו מיוחד שהרבה קוראים מרגשים בו. אולי זה הגיל שלו. יצא לאור בשנת 1937. ואולי כי הוא עוזר להבין שהעקרונות והיסודות יהיו תמיד אותו הדבר. לא משנה באיזה שנה נולדתם, הבסיס להצלחה נמצא בראש שלנו ורק צריך להשיל כמה אמונות מגבילות, לתכנן מטרות ולהתמיד.

ספרי מוטיבציה - The science of getting rich

מדע ההתעשרות הוא הספר שהיווה השראה ליצירת הסרט ״הסוד״. העיקרון המרכזי של הספר הוא ״מחשבה יוצרת מציאות". הסופר ווטלס מסביר שלפי עיקרון זה שאפשר בכוח המחשבה לברוא ולעצב את מציאות החיים שלנו ולמשוך כל דבר שנבקש. לא רק שאפשרי להתעשר, להיות בריא ולחיות חיים של מצוינות אלה שזאת מחובתנו לשאוף לזאת כי זה רצונו של היקום ושל האל.

למי שמעוניין ליחצו כאן להקשבה לספר בחינם ביוטיוב.

Outliers The Story of Success
Outliers – מצויינים זה ספר שמסביר על הגורמים הרבים שצריכים להסתדר יחד כדי להגיע להצלחה ברמה של החיפושיות, ביל גייטס ומייקל ג'ורדן. אנשים יקראו לזה מזל וגורל וזה נכון שצריך להיוולד בזמן הנכון, במקום הנכון ולמשפחה אוהבת, אך כל אחד יכול להשפיע ולהשיט את הספינה שלו לכיוון המבוקש. מלקולם גלדוול הוא עיתונאי, סופר ומרצה קנדי שחקר את תופעת ה-Super Success וכתב את הספר "מצוינים: ממה עשויה הצלחה" ובו הוא עונה על השאלה: עד כמה הפוטנציאל האישי קשור לחברה שבה אדם גדל? והתשובות שבספר היוצא הדופן הזה יפתיעו אתכם וילמדו אתכם מה הם המרכיבים של הצלחה.


ספרי מוטיבציה - Prosperity ConsciousnessProsperity Consciousness – תודעת שפע, האמת היא שאני לא יודע איך לתאר את הספר הזה. קשה לי אפילו לומר לאיזה קטגוריה לשייך אותו. אם בכל זאת אתאמץ, זה סוג של מדריך שהוא גם טיפול פסיכולוגי. מה שאני כן יכול לומר לכם בוודאות זה שאחרי שתסיימו לקרוא אותו, אתם כבר לא תחשבו יותר על כסף כפי שחשבתם עליו עד עכשיו. מה שתלמדו מהספר הזה הוא שכסף ושפע, הרבה לפני שהם תוצאה של פעולה פיזית, הם קודם כל תוצר של מצב מנטלי ותפיסתי. אתם תלמדו שאם אתם רוצים להיות עשירים בחשבון הבנק שלכם, אתם רוצים קודם להיות עשירים במחשבה ובמיינדסט.

The Millionaire Fastlane

The Millionaire Fastlane – הנתיב המהיר לעושר זה הספר הטוב ביותר שקראתי על כסף, על עושר אמיתי, על הקמת עסק אינטרנטי ועל מציאת סגנון החיים שמספק את החופש האולטימטיבי. רוצה לדעת, איך מרמים אותך כדי לא להגיע להצלחות כלכליות? מה ההבדל בין תפיסת העולם שלך לבין תפיסת העולם של עשירים? ואיך ומה לשנות במחשבה ובפעולות שלך כדי להקים עסק שמייצר ביטחון פיננסי תוך 3-5 שנים? אם כן, אז הספר הזה בשבילך! מחבר הספר M.J. DeMarko מסביר שהמטרה של העשירים היא לא לעשות כמה שיותר כסף אלא לעזור לאנשים להתמודד מול אתגרים ובעיות, וככל שיותר אנשים מקבלים מהם עזרה, כך הסיכוי שלהם להפוך לחופשיים גדל. הכסף הוא אמצעי ומשאב שמספק להם את החופש לחוות את חוויות החיים במלואן יחד עם המשפחה והאנשים החשובים בחייהם. כך משיגים אושר אמיתי.

ספרי מוטיבציה - The Psychology of Money

The Psychology of Money – הפסיכולוגיה של הכסף זה ספר שמסביר דרך 12 פרקים מרתקים על הסיבה שלכל אדם יש הבנה ואמונות שונות על כסף וכמה מזל היה לביל גייטס כילד שלמד באחד מבתי הספר הראשונים בעולם שהיה בו מחשב. מתי חשוב לנו לומר "זה מספיק לי" מה שברני מיידוף לא הצליח להבין והכוח שיש בריבית מצטברת שבזכותה וורן באפט צבר כ-95 אחוז מהונו אחרי גיל 50. למה כדאי להישאר צנוע, להתמקד בלקבל החלטות נכונות ולנצל את הכסף שלך כדי לקנות איתו חופש. הספר הזה הוא חובה לכל מי ששואף לביטחון כלכלי, להבין מה זה כסף לדעת איך להגיע לעושר.

מומלץ מאוד!!!

The One Sentence Persuasion Course

The One Sentence Persuasion Course – 27 Words to Make the World Do Your Bidding – אם יש מיומנות אחת שיכולה להקל משמעותית על ההתקדמות בדרך היזמית החדשה שלך, זאת היא יכולת השכנוע וההשפעה שלך על אנשים. אני לא מכיר שום נושא אחר שהוא כל כך מרתק, מעצים, רווחי ולצערי גם שלא לצורך כל כך מבלבל כמו שכנוע והשפעה. זה לא דורש ממך להיראות טוב, להיות עם לשון חלקלקה או היגיון בריא. זה לא דורש ממך ביטחון עצמי, אופי כריזמטי או אישיות מרתקת. כל מה שזה דורש זה להבין 5 יסודות פסיכולגיים בטבע האדם. תמצאו פרסומת משכנעת, מערכת יחסים עמוקה בין בני זוג וחברים או מנהיג שאנשיו אתו באש ובמים ורוב הסיכויים שליסודות האלה היה תפקיד בהיווצרות מערכות היחסים האלה.