You are currently viewing קורס קופירייטינג אונליין חינם: ללמוד כתיבה שיווקית חסינה להתעלמות
.

קורס קופירייטינג אונליין חינם: ללמוד כתיבה שיווקית חסינה להתעלמות

אז מה נלמד היום בקורס קופירייטינג וכתיבה שיווקית?

 • איך קופירייטינג עוזר לך?
 • למי מיועד הקופי שלך?
 • מהם המרכיבים של הקופי?
 • איך לשכנע ולהשפיע דרך המילה הכתובה?
 • מה זה A.I.D.A?
 • איך להימנע מתסמונת הדף הלבן?
 • מה הן מילות כוח?
 • איך עושים עריכה לקופי?
 • איך מבטלים התנגדויות?
 • איך כותבים קופי לא משעמם?
תוכן העניינים הסתר

קורס קופירייטינג אונליין וכתיבה שיווקית – למי זה מיועד?


תחילה, תודה רבה שהקלקת ונכנסת לקורס קופירייטינג הזה ואני חושב שהמדריך הזה יהיה אפקטיבי עבורך במידה וחיפשת דרך לייצר יותר מכירות בעסק האינטרנטי. כי אם יש משהו שזה סופר חשוב להפנים הוא שלקוחות הם בני אדם, גולשים באינטרנט הם בני אדם, הקוראים שלך הם בני אדם, הצופים שלך ביוטיוב הם בני אדם, בעלי עסקים הם בני אדם, משקיעים הם בני אדם וכולנו מבססים ובונים מערכות יחסים מול בני אדם.

זה לא משנה באיזה תחום בחרת לעבוד ומה המקצוע שלך, כולנו בעסק של אנשים ומערכות יחסים ומי שמבין בני אדם ויודע לתקשר איתם, אז רוב הסיכויים שגם יצליח בעבודה או בניהול העסק שלו. לכן אם יש לך אתר, בלוג, חנות אונליין, ערוץ יוטיוב, דף עסקי, קבוצה בפייסבוק או כל עסק דיגיטלי או אחר, אז ברגע שמבינים איך לתקשר עם אנשים בצורה הנכונה, מתחילים גם לראות הצלחות והקסם של קופירייטינג נמצא בשלב המחקר שבו לומדים את הקהל שלך.

למה קסם?

כי קופירייטינג אפקטיבי…

 • מרים את דירוג הפוסטים שלך במנוע החיפוש של גוגל.
 • מושך יותר צופים לסרטוני היוטיוב בערוץ שלך.
 • עוזר לגולשים להשאיר פרטים אצלך בבלוג בתמורה למגנט הלידים.
 • מגדיל את רשימת התפוצה שלך.
 • מגדיל את אחוז פתיחת המיילים ששלחת לרשימת התפוצה.
 • מעמיק ומחזק את האמון של הקהלים שלך בך.
 • משפר את אחוז המרת הקמפיינים הפרסומיים שלך.
 • מייצר מכירות ומגדיל רווחים.

עכשיו…

מאוד יכול להיות שיש לך את המוצר הטוב ביותר בעולם, אבל גם המוצר "הכי טוב בעולם" יעלה אבק על המדף אם אין לך את המיומנות להעביר לאנשים במילים את המסר והרעיון הנכונים ואת היכולת להניע אותם לפעולה. זה לא משנה באיזה סוג עסק מדובר וזה לא משנה מה המטרה של התכנים המקוונים שלך, בין אם זה לספק ערך דרך בלוג או לייצר מכירות או למתג את העסק, כמעט תמיד אנחנו נשתמש במילה הכתובה.

קופירייטינג שמבוצע נכון, יעזור לך לקבל יותר הקלקות ולקבל יותר מעורבות במודעות פייסבוק, גוגל ויוטיוב. כתיבה שיווקית טובה תשפר את מדד ה-CTR במנוע החיפוש של Google ואת אחוזי הפתיחה של המיילים ששלחת לרשימת התפוצה.

המדריך הפרקטי הזה הוא בדיוק בשבילך אם חיפשת ללמוד איך לעשות אופטימיזציה אפקטיבית לכותרות של הפוסטים בבלוג ושל סרטוני הוידאו בערוץ שלך כדי להגדיל את אחוזי ההמרה של התנועה האורגנית מגוגל ומיוטיוב וגם לשפר את הדירוג שלהם במנועי החיפוש.

המדריך הזה בנוסף יעזור לך לבצע אימייל מרקטינג הרבה יותר יעיל כי בזכות כותרת מסקרנת, יותר נמענים יקראו את המיילים ובזכות פתיח מושך ומעניין, יותר נמענים יגיעו לסוף והכי חשוב… יותר קוראים יגיבו בחיוב לקריאה לפעולה.

בבקשה לזכור את הדבר הבא…

קופירייטינג זאת אומנות העברת רגשות ועובדות בכתב והמטרה הפשוטה והעיקרית שלך דרך קופירייטינג היא לעזור לאנשים לקבל החלטה שהם רוצים לשלם מהכסף שלהם על המוצרים והשירותים המעולים שלך. למילים יש כוח בלתי נתפס וקופירייטינג מאפשר לרתום את האנרגיה שבהן ולהניע את הלקוחות הפוטנציאליים שלך לפעולה כי אפילו דרך מיומנות בסיסית בלבד של קופירייטינג וכתיבה שיווקית…

הכתיבה שלך מעבירה מסר שאי אפשר להתעלם ממנו.

קורס קופירייטינג אונליין – שריקת הפתיחה


קופירייטינג
קופירייטינג

 

קורס קופירייטינג זה מספק לך ארסנל רחב של כלים לכתיבת תוכן שיווקי שיעזור לך להמיר מתעניינים ולקוחות פוטנציאליים (גולשים בבלוג) ללקוחות משלמים, ולפני שנתחיל לדבר על הכלים שהקורס הזה מספק, אני קודם רוצה להסביר מה הקורס לא נותן!

כי אנשים שואלים אותי איך לבחור קופירייטר טוב והאם אני יכול להמליץ על בתי ספר שמעבירים קורס קופירייטינג איכותי, אז כאן אני לא מדבר על הנושאים האלה ובמידה וזה חשוב לך לדעת אז הפוסט הזה של דניאל זריהן המומחה לקידום אתרים אורגני, מסביר על בחירת קופירייטר, בתי ספר מומלצים וגם על נושאים רלוונטיים נוספים.

אז מה עוד לא נמצא בקורס הזה?

הקורס הזה לא מלמד אותך שיטות ג'דיי לביצוע מניפולציה ואין כאן טכניקה אפלה לשטיפת מוח או שיטה להפנט כדי שבני האנוש יעשו את מה שצווית עליהם. כי שיווק דיגיטלי נכון ואמיתי ובתוכו גם כתיבת תוכן שיווקי מבוססים על כבוד ללקוחות הפוטנציאליים, על אדיבות, על אכפתיות, על הערכה ועל הרצון האמיתי והכנה שלך לספק עזרה בהתמודדות מול האתגרים והבעיות שעומדים בדרכם.

וזה מגיע בעיקר דרך הידע וההבנה העמוקה שלך על אותן הבעיות והאתגרים.

קופירייטינג אמיתי מבוסס על להעניק לאנשים את הדבר שבתוך תוכם, כבר קיימת תשוקה אמיתית אליו והם מאמינים שהם רוצים (ולא בהכרח צריכים) לקבל אותו ודרך אגב, לפעמים הם עדיין לא יודעים שהם צריכים או רוצים את המוצר שלך וזאת הסיבה שבראש שלהם הם מייצרים נגדו ונגדך ספקות והתנגדויות ולכן, אחת המטרות החשובות ביותר שלך באמצעות כתיבה שיווקית היא ביטול התנגדויות.

זאת הסיבה שקופירייטינג זה תחום כל כך חשוב כי המילים שלך הן הדרך ליצירת תקשורת איכותית להעברת מסר ברור ומדויק. מסר שעוזר ביצירת מערכת יחסים עם הקהל שמבוססת על אמון. כי כשאין אמון, הקהל לא קונה ממך. כשאין אמון, אנשים יעדיפו לשלם לאדם אחר בעל מוצר דומה שהצליח להעביר את המסר בצורה ברורה יותר.

כבעלים של עסק, לך תמיד יהיה הרבה יותר קל לכתוב (או להדריך קופירייטר שיכתוב) את הפוסטים ואת המיילים שמיועדים לקהל שלך, כי אף אחד לא מבין כמוך את העסק ואת קהל היעד שלך. לידע שלך על הנישה, על הקהל, על הבעיות והכאבים שלו, על המוצר ועל השירות שלך, תהיה את ההשפעה הגדולה ביותר על האיכות הסופית של הקופי.

ככל שיש לך הבנה עמוקה יותר על הקהל והאתגר שהוא מתמודד מולו, הכישורים שלך בכתיבה שיווקית יעלו וישתפרו וחשוב להדגיש שכדי להיות קופירייטר טוב אין צורך בכישורי כתיבה טובים. האמת היא שאני אפילו ממליץ לך לשכוח את כל מה שלמדת בבית הספר או במסגרות אחרות על כתיבה נכונה, על כתיבת עבודות ועל כתיבת מאמרים כי הם רק יפריעו ויעכבו אותך.

קופירייטרים הם לא כותבי תוכן. קופירייטרים הם אנשי מכירות שמוכרים דרך המילה הכתובה.

קורס קופירייטינג אונליין – הסחות דעת מכל כיוון, בכל מקום וכל הזמן


אם חשבת שאנשים מכינים לעצמם כוס תה ומתיישבים על הכיסא הנוח שבמרפסת כדי לקחת את הזמן שלהם בכיף תוך כדי קריאת המיילים, המודעות בפייסבוק והפוסטים שלך בבלוג, אז אני מצטער לאכזב אותך…

המציאות היום היא שונה לגמרי!

אנשים נאלצים להבין את המסר שלך דרך הטלפון הסלולרי, בזמן נסיעה לעבודה (בתקווה שהם לא נוהגים), בסופר, בעבודה או בדרך הביתה מהעבודה (שוב בתקווה שהם לא נוהגים) ואז תוך כדי שהם מכינים ארוחת ערב והילדים משתוללים על הספה בסלון, הכלב נובח ובאותו הרגע מישהו דופק בדלת.

ובבקשה לא לשכוח שבזמן כל הבלגן הזה, קהל היעד שלך גם מקבל התראות ללא סוף דרך הפייסבוק, הוואטסאפ, הטיקטוק, האינסטוש, הטוויטר ועוד אין סוף אפליקציות דומות מסוג גונבי הדעת ושודדי תשומת הלב.

אנחנו תופסים אותם בשאריות של השניות. ברגעים הפנויים המעטים והקצרים ביותר של החיים שלהם בין כל כך הרבה אירועים שמסיחים את דעתם ובנוסף על התחרות נגד אירועי החיים היומיומיים שלהם, אנחנו מתחרים גם במשווקים אחרים שרוצים חתיכה מעוגת תשומת הלב.

כל זה מוריד את הסיכוי שלנו לחשיפה בצורה משמעותית!

ושלא נדבר בכלל על הסיכויים להמרה.

ולכן המסקנה היא שקופירייטר יעיל הוא לרוב לא היצירתי, השנון שמייצר דרמה מעולה. קופירייטר יעיל הוא בעיקר זה שמציג מסר פשוט, קצר, מזוקק, מדויק וברור וכקופירייטר טוב, יהיה ברשותך את הידע לנצל את האלמנטים העיקריים שמרכיבים את הטקסט בצורה שתעזור לאנשים להחליט לשלוף את כרטיס האשראי מהארנק ולשלם על המוצרים והשירותים שלך.

אגב… במדריכים נוספים כאן בבלוג אפשר ללמוד איך להגדיל את התנועה אל האתר דרך הקורס קידום אתרים חינם הזה ודרך הקורס הזה לפתיחת ערוץ יוטיוב.

ובמדריך בנושא אימייל מרקטינג ויצירת מגנט לידים נדבר על איך להגדיל ולטפח את רשימת התפוצה.

עכשיו, אם שאלת מה הם אותם האלמנטים שהזכרתי קודם, אז מיד אחרי הפרק הבא אנחנו נתחיל לדבר עליהם כי לפני שבכלל מתחילים לכתוב, חשוב שיהיה ברור עבור מי אנחנו כותבים.

קורס קופירייטינג אונליין – עבור מי הקופי שלך?


מבין כל האנשים, יש אדם אחד שצריך שיהיה לך מאוד איכפת ממנו וזה קריטי להבין מי הוא האדם הזה ומה הוא האתגר האחד שהוא רוצה להתגבר עליו. חשוב להבין מה הוא השינוי שהוא מחפש היום בחיים שלו שיעזור לו להתפתח, להשתחרר מהשלשלאות הכובלות ולהגיע לשינוי ולמקום שהוא משתוקק להיות בו.

וכדי שיהיה לך קל לדבר אליו ולפנות אליו "בשפה שלו" דרך הקופי שלך, חייב לשבת לך חזק בראש איך הוא נראה, מי הוא, מה הוא עושה היום בחיים ומה הוא הכאב שמפריע לו להגשים את עצמו.

ומה צריך לדעת עליו?

עדיף כמה שיותר!

כמו לדוגמה…

 • האם מדובר בגבר או באישה?
 • מה המוצא?
 • מה הגיל?
 • מה מקום המגורים?
 • מה המצב המשפחתי?
 • איזה השכלה יש לו?
 • מה המקצוע או העיסוק?
 • מה רמת ההכנסה?
 • מה הם התחביבים ותחומי העניין?

עכשיו…

להבין מי הקהל שלך זאת לא עבודת מחקר של חמש דקות. בעלי עסק וקופירייטרים שעובדים על פרופיל הלקוח (האווטר) שלהם ממלאים בקלות קלסר עבה שאפילו מכיל תמונה של האדם שהמציאו ועד לרמת הפרטים הקטנים כמו צבע השיער, צבע העיניים, הלבוש והיציבה.

ויש כאלה שהולכים הרבה יותר רחוק ומוסיפים לפרופיל את הניתוח הפסיכולוגי והרגשי של הלקוח הפוטנציאלי המושלם שלהם. הם רוצים להבין מה מניע אותו, מה הם הפחדים והתשוקות שלו והם עושים את כל זה כדי למצוא את השירות והמוצר שיהיה תפור בדיוק עבורו.

להבין את הקהל שלך


חברה שמייצרת מכשירי שמיעה בארה"ב פנתה לקופירייטר המפורסם דן קנדי כדי שיעזור להם לשווק מוצר ואחרי מחקר שהוא עשה שכלל ראיונות עם אנשים בתפקידים שונים בחברה, לקוחות מרוצים שרכשו את המכשיר, לקוחות לא מרוצים שהחזירו אותו ולקוחות שמעוניינים לקנות את המכשיר, דן קנדי הגיע למסקנות הבאות…

הלקוח האידיאלי הוא בדרך כלל אדם מבוגר (סבא או סבתא) שהיה פעיל במסגרת המשפחתית ושמאוד קשור לנכדים שלו.

כשמבוגרים מתחילים לאבד את השמיעה שלהם הם הופכים לאיטיים יותר ומגיבים הרבה פחות לרעש ולקולות הסביבה. הבעיה היא שהורי הנכדים שלהם נוטים לחשוב שאולי מדובר בבעיה מנטלית כמו דמנציה או אלצהיימר. מה שמדאיג את הסבים והסבתות המסורים זה להפוך לסיעודיים ומה שמפחיד אותם אפילו יותר הוא שלפעמים מרחיקים מהם את הנכדים כי הילדים שלהם (הורי הנכדים) חושבים שליקויי השמיעה יסכנו את הנכדים.

הפחד של סבא וסבתא זה להישאר לבד ומנותקים מהמשפחה.

כשדן קנדי הזכיר בקופי שלו שהמכשיר יעזור לאנשים בעלי ליקויי שמיעה לא להפוך לסיעודיים ולהמשיך להיות פעילים בסביבת נכדיהם, מכירות המכשיר עלו באחוזים גבוהים. אז כן, לפני שבכלל יושבים לחשוב מה יהיה המוצר שכדאי למכור, זה קריטי להבין קודם מי הלקוח שלך ומה הוא מרגיש כי הוא זה שאת הצורך שלו צריך לספק.

הקטע הבא הוא מאחד הספרים הטובים ביותר שנכתבו על קופירייטינג שנקרא Breakthrough Advertising של יוג'ין שוורץ (Eugene Schwartz) שהוא אחד הקופירייטרים הגדולים שחיו אי פעם ואני חושב שהוא מסביר מצוין את הנקודה האחרונה…

Breakthrough Advertising
Breakthrough Advertising

"בואו נרד ישר אל לב העניין. האנרגיה, הכוח, הדחף העוצמתי שיש בכולנו להיות בעלים של משהו שגורם לכך שלפרסומת תהיה השפעה, מגיע מהאנשים והוא לא מיוצר ע"י המודעות והתוכן עצמו.

הקופי לא יכול לייצר תשוקה למוצר. הוא רק יכול לקחת את התקוות, את החלומות ואת הפחדים שכבר היו קיימים בליבם של מיליוני האנשים ולמקד את אותן התשוקות למוצר אחד.

המשימה של הקופירייטר היא לא לייצר תשוקה מאסיבית – רק לתעל ולכוון אותה. למעשה, זה יהיה בלתי אפשרי למפרסם להשקיע מספיק כסף כדי לייצר תשוקה.

הוא יכול רק לנצל אותה והוא ימות אם ינסה ללכת נגדה."

מה דעתך? עוצמתי, לא?

הנקודה החשובה שצריך להבין בפרק הזה היא שזה קריטי להכיר ולהבין מי הקהל שלך, מה הם התסכולים, הבעיות והאתגרים שהוא מתמודד איתם, מה הוא מרגיש, מה מניע אותו ומה הם הצרכים והמוטיבציות שלו וזה כדי להציע את המוצר והשירות שנכונים עבורו וגם כדי לדבר בשפה שלו ולהסביר למה המוצרים שלך הם אלה שמתאימים לו.

וזאת הסיבה שזה קריטי לדעת מי הוא הלקוח המושלם שלך, זה סופר חשוב להבין מה מניע אותו, ממה הוא בורח ומה מושך אותו קדימה אל המטרה שלו.

חוק האחד!


כל דף מכירה או מייל מכירה מעולה מכיל את הכלל שנקרא חוק האחד.

כל מה שכתוב בהם צריך להיות…

 • מיועד עבור קורא אחד.
 • צריך להציג הצעה אחת.
 • צריך להעביר מסר או רעיון גדול אחד.
 • וצריך לכלול הבטחה אחת שקשה לקוראים לעמוד בפניה.

וכדי שחוק האחד יהיה עוצמתי ככל שניתן, המפתח להצלחת הקופי זה להבין את הקורא האחד שלך. זאת אומרת שאם לא נבין את הקורא שלנו, יהיה קשה לדעת איזה הצעה, רעיון והבטחה יהיו חזקים מספיק כדי לעודד ולהזמין אותו לקרוא את כל הקופי ובסוף גם להגיב בחיוב לקריאה לפעולה.

הגיוני לא?

להבין מי הקורא שלך זה קריטי וזה הבסיס שעליו נבנה כל הקופי והשאלה החשובה שצריך למצוא לה תשובה היא…

"באיזה שלב של מודעות לכאב הקורא נמצא בו?"

חמשת שלבי המוּדָעוּת לבעיה


כל אדם נמצא באחד מחמשת השלבים של מודעות כשכאב, בעיה, אתגר או קושי מאטים או מונעים ממנו להתקדם, לעבור שלב, לעבור שינוי ולהתפתח.

וחמש השלבים הם:

 1. לא מודע לבעיה – אדם שעדיין לא יודע או לא מבין שיש לו בעיה.
 2. מודע לבעיה – אדם שמבין שיש לו בעיה אבל עדיין לא מחפש עבורה פתרון.
 3. מודע לבעיה ולפתרון – אדם שמחפש פתרון לקושי שלו.
 4. מודע למוצר – אדם שחיפש פתרון והוא יודע שהפתרון שלך הוא אחד מהאפשרויות שקיימות בשוק אבל הוא עדיין לא משוכנע שהמוצר שלך הוא המתאים ביותר עבורו.
 5. מודע ביותר עם כוונת רכישה – זה המקום שאנחנו רוצים להביא אליו את הקורא שלנו כי כאן הוא מבין שהמוצר שלך הוא כנראה המתאים ביותר עבורו והסבירות שיבצע רכישה היא גבוהה.

ואחרי שמבינים באיזה שלב של מודעות לבעיה הלקוח הפוטנציאלי שלך נמצא, בכל שלב שהוא נמצא אנחנו נכין עבורו עמוד נחיתה שונה עם קופי ייחודי לו. כי קורא שנמצא בשלב של כוונת רכישה, יאבד את הסבלנות שלו והוא יינטוש מהר מאוד אם הוא ינותב לעמוד נחיתה שמיועד עבור קורא שמודע לבעיה אבל לא מעניין אותו למצוא פתרון עבורה.

לכל קורא צריך לפנות בשפה שתואמת לרמת המודעות שלו, לאתגר שמפריע לו להגיע מנקודה A לנקודה B ולהוביל אותו לשלבים הבאים עד לשלב של הקריאה לפעולה שבו הם מקבלים את הפתרון ומשלמים עליו. זה אומר שאפילו הכותרות של כל עמוד נחיתה יהיו שונות כי להזכיר בכותרת את הערך והתועלת של המוצר שלך לא יועילו לקוראים שנמצאים בשלבים המוקדמים יותר כמו מודע לבעיה או מודע לבעיה ולפתרון כשהם עדיין לא מוכנים לבצע רכישה.

לרוב, ככל שהקורא נמצא בשלב מודעות נמוך יותר, כך הקופי שלך יהיה ארוך יותר או שהמשפך שלך יכיל יותר עמודי נחיתה וזה כדי לעזור להם להגיע לרמת המודעות הגבוהה ביותר עם כוונת רכישה. לכן, אנחנו תמיד נתאים את תחילת הקופי של המייל או של עמוד הנחיתה לשלב המודעות לבעיה שהקורא נמצא בו ונסיים אותו כשהקופי מציג קריאה לפעולה שמעבירה אותו לשלב הבא של מודעות.

ההצעה עבור הקורא האחד שלך


אם ההצעה שלך לא תתאים לקורא ולשלב שהוא נמצא בו, או אם הקורא שלך לא בשל עדיין להצעה, אין שום קופי או טכניקת שכנוע והשפעה שיגדילו את יחס ההמרה ולנתב אותו לקריאה לפעולה. צריך לחשוב על הקופי כאל מורה דרך שמביא בכל שלב את הלקוח הפוטנציאלי למוכנות עבור השלב הבא. כמו שמכשירים תלמידים בבית הספר כך שבסוף כל שנה הם יהיו מוכנים לשנת הלימודים הבאה.

אז הנה כמה קווים מנחים שיעזרו לך להציע את הצעה הנכונה לקורא…

 1. אנשים שלא מודעים לבעיה הופכים לאנשים שמודעים לקושי ולאתגר ולכן מומלץ שההצעה שלך אליהם תהיה מגנט לידים שתמורתו הם משאירים את כתובת המייל שלהם.
 2. אנשים בשלב המודעות לבעיה הופכים לאנשים שמודעים לפתרון וגם כאן מגנט לידים שיעזור לך לאסוף מיילים להגדיל את רשימת התפוצה יהיה אפקטיבי בלכוון ולהדריך את הקהל להגיע לשלב הבא.
 3. לאנשים שכבר מודעים לפתרון והם בתהליך של חיפוש אחריו אפשר להציע להם התנסות בחינם לתקופה מוגבלת.
 4. גם לאנשים שנמצאים בשלב המודעות למוצר שלך אפשר להציע תקופת ניסיון בחינם.
 5. ובסוף נמצאים האנשים שהם מודעים ביותר למוצר או לשירות שלך והם בעלי כוונת רכישה ומוכנים לקנות. בגדול הם רק צריכים לקבל ממך את ההזדמנות לקנות את המוצר.

70% מהעבודה של הקופירייטר נמצא במחקר איכותי ומעמיק שמצריך אפילו שיחות עם לקוחות פוטנציאליים, עם לקוחות מרוצים ולא מרוצים שכבר רכשו את המוצר או את השירות.

רק אחרי שמבינים…

 • מי קהל היעד.
 • מה הבעיה שלו.
 • מה האתגר שמקשה עליו.
 • ואיך הוא מדמיין את עצמו אחרי שמצא את הפתרון.

רק אז מתחילים את שלב כתיבת הטקסט שפונים דרכו לקורא שנמצא בשלב מודעות מסוימת ודרכו מורים, מחנכים, מדריכים ומובילים אותו במסלול שבסופו הסבירות להמרה היא הגבוהה ביותר.

לכן, קופירייטר הוא מנהיג שמוביל אנשים ליעד מבוקש.

ובבקשה ללחוץ כאן על הקישור כי המדריך הזה מלמד אותך איך לבצע מחקר קהל יעד ואיך ליצור את פרופיל הלקוח (האווטאר) המושלם שלך.

המאמר הזה מלמד אותך מה היא פירמידת הצרכים של מאסלו, על 5 הצרכים הבסיסיים של בני האדם ועל איך להבין באיזה צורך הקהל שלך נמצא.

וכמו שהבטחתי לך…

יש 6 אלמנטים עיקריים בטקסט ומיד נתחיל ללמוד עליהם.

קורס קופירייטינג אונליין – 6 המרכיבים החשובים ביותר בטקסט


עכשיו אנחנו נדבר על 6 האלמנטים החשובים ביותר שיש בטקסטים של הפוסטים, של סרטוני וידאו ושל המיילים שחשוב להתמקד בהם ואחריהם נדבר על שיטות וטיפים שיעזרו לך להיות כותב תוכן שיווקי וקופירייטר ברמה גבוהה.

אז נתחיל עם המרכיב הראשון שמשויך יותר לעולם האימייל מרקטינג ולרשימת התפוצה שלך ושאפשר ליישם אותו גם בפוסטים ומאמרים.

מרכיב מס' 1 – השם וכתובת המייל


את השם ואת כתובת המייל אפשר להגדיר דרך המערכת שלך לשליחת מיילים וניהול רשימות התפוצה כאשר המטרה או החשיבה כאן צריכה להתמקד בשליחת מייל או כתיבת פוסט שיראה כאילו כתבת אותו לחבר או לקרוב משפחה. זאת אומרת שצריך שהנמען ירגיש שמדובר במייל (וגם פוסט) אישי (ואני מסביר על זה עוד בהמשך) וכך לייצר אמון דרך השם הפרטי וכתובת המייל הפרטית שלך.

הכוונה למייל פרטי הוא בשימוש הדומיין של האתר שלך ולא בשם דומיין אחר כמו myname@gmail.com או myname@outlook.com או myname@yahoo.com. גם אם החברה שלך היא מותג שיש לו שם שונה משלך, כששולחים מיילים לרשימת תפוצה או מפרסמים פוסט בבלוג או בעמוד העסקי בפייסבוק, זה חשוב להזדהות כאדם ולא כמותג.

כמו שאמרנו כבר, בסופו של דבר עסקים עושים מול אנשים ואנשים קונים מאנשים שיש להם אמון כלפיהם ולך יהיה קל הרבה יותר לייצר אמון מול הקהל שלך דרך השם הפרטי מאשר דרך השם של הארגון, לכן עדיף לרשום בשם השולח לדוגמה "מני" (השם שלי 😊) ולא "מנכ"ל ItsUp2Me". אותו הדבר גם בפוסטים בבלוג שבהם אני ממליץ לחתום את הפוסט בשם הפרטי שלך ובכלל, אם זה מתאפשר, כדאי שהמותג, הלוגו ושם הדומיין כבר יכילו בתוכם את השם שלך.

והמרכיב הבא הוא החלק החשוב ביותר גם במיילים, גם בפוסטים ובמאמרים וגם בסרטוני היוטיוב שלך.

מרכיב מס' 2 – הכותרת


רגע, למה בכלל צריך כותרת?

עכשיו, זאת אולי נשמעת לך כמו שאלה מטומטמת אבל היא ממש לא!

הרבה אנשים (שלא מהתחום) חושבים שהמטרה של הכותרת היא להראות לקורא כמה הכותב חכם, או לשדר דרכה רעיון מעורר השראה או כדי לתמצת עבור הקהל את כל התוכן בכמה שפחות מילים. אבל, התפקיד האמיתי של הכותרת בפוסטים, במאמרים, במיילים ובסרטוני יוטיוב זה לסקרן, לתפוס את העיניים ואת תשומת הלב ולהניע את הקורא, הצופה והמקשיב להמשיך פנימה ולקרוא גם את גוף המייל, עמוד המכירה והמאמר, לצפות בסרטון הוידאו ולהאזין לפודקאסט.

זאת אומרת שהכותרת מספקת עבורך את ההזדמנות הראשונה ללכוד את תשומת הלב של הקהל ולנטוע בו את הרצון ולעורר את הסקרנות להמשיך לפענח ולגלות את ההבטחה שנמצאת בכותרת. הכותרת בסופו של דבר היא הגורם החשוב ביותר שמשפיע ישירות על אחוזי ההקלקה על הפוסטים בגוגל, על כל מודעות הפייסבוק ועל אחוזי פתיחת המיילים שנשלחו לרשימת התפוצה.

הכותרת תקבע אם הגולשים שלך יחשפו לתוכן ויקבלו את הערך שיש לך להציע להם או שהם ידלגו לפוסט של המתחרה במנוע החיפוש בגוגל וביוטיוב. הכותרת של המייל תשכנע אנשים לקרוא אותו או למחוק את המייל לסל המחזור.

אנחנו רוצים להתייחס לאלמנט הכותרת כעל אחד המרכזיים והקריטיים ביותר שיש!

זה לא משנה מה אנחנו מנסים "למכור" בווידאו דרך יוטיוב, בפוסט בגוגל או בעמוד מוצר בחנות אינטרנטית. זה לא משנה אם מדובר בשירות, במוצר פיזי, במידע או במסר כלשהו. כי במציאות כל דבר, כל פריט, כל מוצר ושירות הם בעצם שני מוצרים.

האחד הוא המוצר הפיזי שעשוי ממתכת, פלסטיק, בד, זכוכית, נייר או תוכנה ואפליקציה שממנה יצרו אותו ועיצבו אותו לצורה הסופית שלו והשני הוא הפונקציונליות שלו, התועלת והפתרון שהוא מספק לבעיות ולאתגרים של הלקוח שבזכותם הוא החליט לקנות את המוצר.

ואת זה כדאי לך להכניס טוב טוב לראש, כי…

החלק הפיזי של המוצר לא מוכר!!!

ואני רוצה להרחיב בנושא…

מאפיין מול תועלת


אנשים לא קונים את המתכת שממנה עשויה הסכין למריחת חמאה. הם לא קונים את הזכוכית שממנה עשויה כוס היין או את הנייר שממנו עשוי הספר שר הטבעות של טולקין. לפיזיות של המוצר יש ערך רק כי זה מאפשר למוצר להיות יעיל עבור הקהל שלך והם משלמים לך רק על התועלת של המוצר עבורם.

זאת הסיבה שהכותרת שלך לעולם לא תכיל מידע על התכונות הפיזיות של המוצר וחשוב לציין את התכונות האלה בהמשך כדי לתמוך ביכולת העיקרית של המוצר שהכותרת מבטיחה לקוראים ולצופים.

צריך לזכור שהנתונים הפיזיים של המוצר יהיו תמיד משניים לפונקציונליות שלו בזמן פעולה ותפקוד תקין, כי כמו שאנחנו לא נכנסים לחנות ספרים כדי לקנות נייר וקרטון אלה כדי לקנות חוויה, התרגשות, שינוי והתפתחות, זה בדיוק גם הרצון של הקהל שלך שזה ללמוד על הביצועים, היכולות והתועלות של "המוצר" שישנה להם את החיים ולא על הגודל הפיזי שלו וכמה זה שוקל.

המשימה שלך לפני כל דבר אחר היא להבין, מה היא התועלת האחת מתוך אולי העשרות שיש למוצר, שמחזיקה בכוח המכירתי הגדול ביותר שיעזור לך לשווק אותו לקהל שלך ועם התועלת הזאת צריך להרכיב את הכותרת ואת התיאור והכותרת לא צריכה אפילו להזכיר את שם המוצר.

התפקיד שלך הוא לגרום לגולשים, לצופים ביוטיוב ולקוראי המייל לעצור ולהפנות את תשומת הלב אל הכותרת, ואז להמשיך פנימה אל התוכן. לכן גם חשוב מאוד להשקיע זמן ומאמץ בכתיבת הכותרת וכדי להגיע לכותרת המושלמת אני ממליץ לך לכתוב יותר מכותרת אחת.

אני כותב בדרך כלל 5-10 כותרות וזאת גם ההמלצה שלי אליך.

בסיום כתיבת הטקסט אני תמיד חוזר לכותרות ובדרך כלל יש לי רעיונות חדשים שאני מוסיף ואז אני מתחיל לנפות את הכותרות שלא מייצרות סקרנות, שהן ארוכות מידי או לא מתחברות לי עם הנושא המרכזי של התוכן. אחרי זה אני מתחיל לשפר את הכותרות הקיימות כי כמו שאמרתי, הכותרת אחראית על מדד ה-CTR שזה Click Through Rate והמדד הזה חייב שיהיה גבוה ככל שניתן.

מדד CTR נמוך אומר שהגולשים לא מקליקים על הפוסט, לא צופים בסרטון הוידאו ולא פותחים את המיילים שלך וזה אומר שאנשים לא נחשפים לתוכן. אם הם לא נחשפים אל התוכן אז הם לא נחשפים לקישורי השותף, למוצרים ולשירותים שלך…

וזה אומר שהעסק שלך לא עושה לך כסף.

וכאן אני מסביר בהרחבה על המדד החשוב הזה שנקרא CTR ועל שיטות לשפר אותו.

בונוס: התבנית שתעזור לך לייצר כותרות מעולות.


אז הנה האלמנטים שהופכים את הכותרת, לטקסט שמניע אנשים לפעולה:

כל כותרת צריכה להכיל חלק או את כל המרכיבים הבאים:

 1. את הפעולה והתוצאה המבוקשת.
 2. את מסגרת הזמן.
 3. את היתרון.
 4. את האתגר או הפחד.

עכשיו, נניח שיצרת מוצר או שיטה שעוזרים לאנשים לרדת 5 קילו תוך 30 ימים.

ואז זה יראה כך:

 • הפעולה או התוצאה המבוקשת – לרדת 5 קילוגרם.
 • מסגרת הזמן – בפחות מ-30 ימים.
 • היתרון או ההבטחה – ללבוש ביקיני בחופשת הקיץ.
 • אתגר/הפחד – בלי להרגיש רעב, בלי לוותר על מאכל אהוב, בלי להרעיב את עצמך, בלי להיקרע באימונים.

ועכשיו אלה התבניות שאפשר להיעזר בהן כדי ליצור את הכותרות שלך:

התבנית

הפעולה או התוצאה המבוקשת ב- מסגרת הזמן

הכותרת

לרדת 5 קילו ב- חודש

התבנית

הפעולה או התוצאה המבוקשת בלי/ללא האתגר/הפחד

הכותרת

לרדת 5 קילו בלי להיקרע באימונים

לרדת 5 קילו בלי להרעיב את עצמך

התבנית

הפעולה או התוצאה המבוקשת כדי ש… ההבטחה

הכותרת

לרדת 5 קילו כדי שתראי מדהים בחתונה שלך

לרדת 5 קילו כדי שתלבשי ביקיני בחופשת הקיץ

התבנית

הפעולה או התוצאה המבוקשת ב- מסגרת זמן כדי ש… ההבטחה

הכותרת

לרדת 5 קילו ב- חודש כדי שתראי פיצוץ בחתונה שלך

לרדת 5 קילו ב- חודש כדי שתלבשי ביקיני בחופשת הקיץ

התבנית

הפעולה או התוצאה המבוקשת כדי ש… ההבטחה בלי/ללא אתגר/פחד

הכותרת

לרדת 5 קילו כדי שתלבשי ביקיני בחופשת הקיץ ובלי להרעיב את עצמך

לרדת 5 קילו כדי שתראי מדהימה בביקיני ובלי לקרוע את עצמך באימונים

התבנית

הפעולה או התוצאה המבוקשת ב- מסגרת זמן כדי ש… ההבטחה בלי/ללא אתגר/פחד

הכותרת

לרדת 5 קילו ב- חודש כדי שתראי פצצה בביקיני בלי לוותר על המאכל האהוב

עכשיו…

אפשר להוסיף מילות כוח בתחילת הכותרת שהופכים אותה למשכנעת יותר, לדוגמה:

שיטה חדשה וקלה לרדת 5 קילו ב-חודש כדי שתראי פצצה בביקיני בלי לוותר על המאכל האהוב

דרך נוספת להפוך את הכותרת למשכנעת יותר זה להוסיף את מילת הכוח נחשף בתחילת הכותרת ולכתוב איך מומחים מטפלים בעצמם עם הבעיה של הקהל שלך.

לדוגמה:

 • נחשף: השיטה של מומחי בריאות למחוק 5 קילו בחודש ולהיראות פגז על החוף בלי להרעיב את עצמם

מגניב לא?

ומה שחשוב זה ללמוד את האווטאר שלך ולהבין אותו כדי לדעת ברמה הפסיכולוגית מה הם הרצונות, הצרכים והפחדים שלו כי מאוד יכול להיות שעבור קהל מסוים הצורך לרדת במשקל יהיה חשוב כי הוא לא רוצה להיראות שונה ולהיות דחוי, עבור קהל אחר זה כי הוא רוצה למצוא זוגיות, ועבור קהל אחר זה יהיה דחוף כדי לפתור בעיה בריאותית.

וכדי לעלות רמה מהכותרת הטובה מאוד שכבר הגענו אליה לכותרת מעולה אני ממליץ לשאול את השאלה… למה?

"למה אני רוצה לרדת במשקל בקיץ?"

ואולי התשובה הברורה מאליה היא… "כי אני אוהבת להיראות רזה." ואם שואלים מספיק פעמים – "למה אני אוהבת להיראות רזה?", אפשר להגיע למניעים עמוקים ועוצמתיים יותר כמו בושה ומבוכה וכולנו פוחדים מהרגשות האלה.

כותרת חיובית שמעצימה את הקהל תהיה:

 • שיטה חדשה וקלה למחיקת 5 קילו בחודש ולהרגיש נינוחה ובטוחה בביקיני עם החברה בחוף

וכותרות שליליות שמדברים אל הפחד של הקהל יהיו:

 • שיטה חדשה וקלה למחיקת 5 קילו בחודש ולעולם לא להרגיש נבוכה בביקיני בחברת אנשים
 • נחשף: השיטה של מומחי הבריאות למחיקת 5 קילו בחודש ולהיפטר סופית מהבושה מול החבר'ה בחוף

כותרת שלילית נוספת…

 • מרגיש לך שהחבר'ה צוחקים על המראה שלך בביקיני על החוף או בבריכה?

ואפשר בתת הכותרת שמתחת להוסיף את הכותרות הטובות שמצאנו מוקדם יותר…

 • נחשף: השיטה של מומחים לתזונה בריאה להשלת 5 קילו בחודש…
 • שיטה חדשה וקלה למחיקת 5 קילו בחודש…

עכשיו…

בשלב הזה כבר יש לך את יכולת לחבר כותרות לא רעות בכלל, סביר להניח שהתבנית הזאת תעזור לך להפיק כותרות מעולות לרוב סוגי המאמרים, הפוסטים, המיילים, עמודי הרשמה, מכירה וכדומה כי היא בסיס מצוין שיעזור לך להתחיל לחפש רעיונות.

וחשוב לזכור!

הכותרת פונה לאדם אחד, לאווטאר שלך. לא פונים לקבוצה של אנשים ברבים, מדברים לאדם יחיד.

לבני אדם יש פחד גדול יותר מהפסד מאשר אהבה לרווח…

וזאת הסיבה שכותרת שמורכבת דרך התבנית הזאת עובדת אבל, תמיד חשוב לנסות ולבחון את כותרות ולהמשיך עם אלה שממירים הכי טוב.

והנה טיפ למציאת כותרות ממש טובות…

לחפש באמזון את הספרים הנמכרים ביותר בתחום שלך ולהבין מה בכותרת שלהם עובד ומושך אנשים פנימה כדי לקנות.

מה היא כותרת טובה?


כותרת טובה לפוסט צריכה להזכיר או לרמוז על הרעיון המרכזי של התוכן וחשוב לזכור זה שסקרנות מייצרת הקלקות. מעבר לזה, לפני כתיבת פוסטים ויצירת סרטוני וידאו ליוטיוב חשוב מאוד לעשות מחקר מילות מפתח כדי להבין מה הוא הביטוי או מילת המפתח שהגולשים מחפשים.

ובקישור הזה בקורס seo אני מסביר על מחקר מילות מפתח ועל כלים לביצוע המחקר בצורה היעילה ביותר ובסוף המדריך הזה תמצאו סרטון הדרכה בנושא.

עכשיו…

ביטוי המפתח של המדריך הזה הוא "קורס קופירייטינג" ולכן ביטוי המפתח מופיע בתחילת הכותרת של הפוסט…

"קורס קופירייטינג אונליין חינם: ללמוד כתיבה שיווקית חסינה להתעלמות".

וזה כדי שדבר ראשון, הגולש יבין שהוא הגיע למקום הנכון. אחרי ביטוי המפתח אני מציין מה הוא הרווח והערך שהקורא מקבל מקריאת המדריך הזה וביטוי המפתח מופיע גם בתחילת התיאור ומפוזר בתתי הכותרות של הפוסט ובטקסט עצמו.

באימייל מרקטינג לרשימת תפוצה הכותרת למייל תהיה בסגנון אחר. גם במיילים היא חייבת לעורר סקרנות ולכן אפשר שנושאים של מייל יראו משהו בסגנון של…

 • האם כבר ראית את זה?
 • הסוד הכמוס ביותר שלי…
 • זאת אזהרה!
 • לדבר הזה לא ציפיתי.
 • טוב… זה שבר אותי לגמרי!

אז משפטים ושאלות קצרות שמייצרות סקרנות הן הכותרות היעילות ביותר למיילים כי הן פותחות לולאות (שאלות) שגורמות למוח של הקורא לרצות לענות עליהן. לבני אדם יש דחף לסגור לולאות פתוחות שצפות להם בראש, ושאלות מסקרנות שיוצרות לולאה פתוחה יגרמו להם לרצות לספק את יצר הסקרנות ולהקליק על המייל, על הסרטון או על הפוסט.

כותרות שמתחילות במילים "איך", "מה", "איזה", מושכים אנשים להקליק עליהם.

לדוגמה…

 • "איך הגעתי ל-50 אחוז בפתיחת מיילים?"
 • "מה הסוד שמביא לי יותר לקוחות משלמים כל חודש?"
 • "איזה מיומנות אחת חובה לפתח כבלוגר?"

תהליך החשיבה שלנו כבני אדם עובד בצורה של שאילת שאלות ולפעמים אנחנו יכולים לנצל את הדחף לענות על שאלה שנזרקה לאוויר לטובתנו.

עכשיו, יש הרבה משווקים שאוהבים להשתמש למיילים בכותרת שמתחילה במילים…

"הזדמנות אחרונה ל…"

והיא יכולה להיות כותרת מעולה במייל שמשווקים דרכו מוצר או שירות שיש להם תאריך תפוגה או שבזמן הקרוב המחיר שלו יעלה. כן, זאת כותרת מעולה שמושכת הקלקות ואחוזי הפתיחה הם טובים מאוד, אבל אני לא ממליץ לך להגזים איתה!

שימוש מוגזם בכותרת כזאת יכול להיתפס כהטרדה והצקה לרשימת התפוצה שלך ואם הקהל שלך מקבל מייל כזה בכל ימי השבוע, זה יכול בקלות לגרום לאנשים להסיר את עצמם מהרשימה.

איך למצוא את הכותרת הטובה ביותר?


אם יש לך מערכת לניהול רשימות תפוצה ושליחת מיילים, אפשר לחפש את המיילים שהם בעלי אחוזי הפתיחה הגבוהים ביותר והמשימה שלך היא להבין מה בכותרות האלה גרם לאנשים להקליק עליהם ולפתוח אותם באחוזים כל כך גבוהים ואחרי זה לשחזר את המרכיבים של הכותרות המצליחות גם במיילים הבאים.

גם בבלוג שלך יש פוסטים מוצלחים יותר מאחרים וכדי להבין על איזה מהם הגולשים מקליקים יותר, יש כלי חינמי של גוגל שנקרא Google Search Console ודרכו יש אפשרות לראות וויזואלית ולפי תאריכים לאיזה מהפוסטים שלך יש CTR גבוה יותר ודרך הכלי החינמי שנקרא Google Analytics, יש לך את האפשרות לבדוק מה הוא זמן השהיה של המבקרים בכל פוסט בבלוג.

במידה ועדיין לא התחברת ל-GSC, בקישור הזה יש מדריך שמסביר איך לחבר את אתר הוורדפרס שלך ל-Google Search Console וכך אפשר להבין מה הם הפוסטים המבוקשים ביותר על ידי הגולשים במנוע החיפוש של גוגל ואז נשאר לך רק לפרסם פוסטים נוספים שחופפים ומשלימים את הנושאים שלהם או אפילו לעדכן את הישנים במידע רלוונטי חדש.

ודבר אחרון לגבי כותרות לפוסטים ומיילים…

קשה לצפות כמה אפקטיבית יכולה להיות כותרת, לכן יש חשיבות גדולה לטסטים שבוחנים אותם תכלס בשטח. ונכון, זה יכול לקחת זמן אבל יש שיטות שיכולות לשפר קצת את הסיכוי להתברג עם הפוסטים במקום גבוה בגוגל.

אחת מהן היא לחפש את ביטוי המפתח של הפוסט שלך בגוגל לפני הפרסום שלו וזה כדי לראות מי המתחרים שלך על ביטוי המפתח הספציפי שתופסים את המקומות 1-10 במנוע החיפוש.

ועכשיו רק צריך להבין…

 • מה בכותרת שלהם גורם לגולשים להקליק עליהם יותר?
 • מה בכותרות האלה תרם לפוסטים שלהם להתברג לעשרת המקומות הראשונים?

לא תמיד זה יהיה קל וברור אבל לפעמים אפשר למצוא רמזים שיכולים לעזור לך ובמידה וזה מאוד מעניין אותך לשפר את היכולת שלך למצוא את הפיתיון המדויק שיתפוס את הקהל וימשוך אותו פנימה אל התוכן, אני מאוד ממליץ לקרוא את הספר המעולה של ויקטור שוואב (Victor Schwab) שנקרא…

How to Write a Good Advertisement

How to Write a Good Advertisement
How to Write a Good Advertisement

 

הספר הזה יכניס אותך עמוק לפסיכולוגיה האנושית כי המחבר מנתח לעומק את 100 הכותרות הטובות ביותר עד לשנות החמישים של המאה הקודמת וזה יעזור לך להבין איך לכתוב כותרות שגורמות לגולשים להקליק עליהן.

הספר עמוס בטיפים מקצועיים לקופירייטינג שקשה למצוא אותן היום ושילמדו אותך איך לכתוב כותרת ממירה ואפקטיבית ואני מציע לא לתת לגיל של הספר לבלבל אותך, כי זה יכול להיראות שמדובר בספר מיושן ולא רלוונטי אבל האמת היא שהיום הוא רלוונטי מתמיד.

זה נכון שבני האדם שונים היום ממה שהם היו לפני כ-70 שנה אבל זה רק כי הכלים והטכנולוגיה שלנו השתנתה. המוח שלנו לעומת זאת עדיין פועל באותה הצורה כי הצרכים, הרצונות, המוטיבציה והרגשות שלך ושלי עדיין מונעים ע"י אותו הדחף שמניע את כל היצורים החיים על כדור הארץ כבר מאות מילוני שנים והוא הדחף שלנו להישרדות.

ואם קופירייטינג זה הקטע שלך אז מובטחת לך הנאה אמיתית כי תכף אגלה לך מה מושך עוד יותר את הקוראים פנימה אל תוכן הפוסטים והמיילים שלך ואם הכותרת היא הפיתיון… אז האלמנט הבא הוא הקרס שעליו נתפס "הדג", לא מצליח להשתחרר ונמשך בלי היכולת להתנגד אל "הדלי".

מרכיב מס' 3 – הפתיח


אני חושב שכבר הבנת עד עכשיו כאן בקורס לקופירייטינג שכל שלב בקופי שלך מושך את המבקרים בפוסטים ואת הקוראים שפותחים את המיילים שלך, עמוק יותר אל תוך המאמר או אל המייל כאשר המטרה העיקרית היא לעזור לאנשים לקרוא עד הסוף. וזאת בדיוק גם המטרה של הפתיח של המייל, של סרטון הוידאו והפתיח של הפוסט שלך. שתיים או שלוש הפסקאות הראשונות בטקסט או הוידאו הן ההזדמנות שלך לתפוס עוד יותר את תשומת הלב של הקורא ולסקרן אותו לגבי המשך התוכן.

והדבר החשוב בפתיח הוא להשביע את יצר הסקרנות שעוררת בקוראים ובצופים דרך הכותרת. אז חשוב לעזור להם לסגור את הלולאה אפילו אם זה בצורה חלקית ושטחית והעיקר לא לגרום לקוראים להרגיש אכזבה כי הם עדיין עם שאלה בראש שלא קיבלה מענה.

אם הכותרת של המייל שלך היא…

"לזה לא ציפיתי…"

אני מציע לך להסביר בפתיח למה התכוונת בכותרת הזאת ואחרי זה, רצוי מאוד לגרות את הקורא במידע נוסף שיגיע בהמשך ולהסביר לו מה התועלת עבורו בללמוד את מידע הזה ולמה זה חשוב להמשיך לקרוא את כל הטקסט או לצפות בכל הסרטון.

וכדי שהצופה או הקורא ירצה להיחשף גם להמשך התוכן שלך, יש שיטה מסוימת שכדאי מאוד ללמוד אותה כי היא מתחברת ישירות למערכת עיבוד המידע שלנו במוח. ואגב, תסריטאים משתמשים בה ליצירת סרטים וסדרות כדי למשוך אותנו פנימה עמוק לעלילה, סופרים כותבים לפיה את הספרים המצליחים שלהם ונואמים גדולים משאירים את הקהל מרותק במשך שעות לכיסא.

מרכיב מס' 4 – לדעת לספר סיפור


קורס קופירייטינג
קורס קופירייטינג – סיפור

 

יש אנשים שיגידו שהשלב הזה הוא הלב של כל קורס קופירייטינג ושל כל קופי ואני חושב שהם צודקים כי קשה לנו להתנגד לסיפור טוב. אנחנו מחווטים במוח שלנו להקשיב ולקבל מידע דרך סיפורים. מעבר לזה, ההיסטוריה שלנו הועברה אלינו דרך סיפורים ואפילו המסורת והתרבות שלנו נשתמרה במשך עשרות אלפי שנים דרכם.

אנחנו, בני האדם, מבינים (ולרוב באופן לא מודע) שדרך סיפור, יש סיכוי שנקבל לידנו מידע שהוא לא רק מעניין, אלה יכול אפילו להיות קריטי להישרדות שלנו. וזאת הסיבה שאנחנו יושבים מרותקים לסרטים, להצגות, למופעים, להרצאות ולספרים וכל אלה יכולים להעסיק אותנו שעות, ימים ושבועות כל עוד הם מסופרים בדרך שובה ומרתקת.

ואם הנושא הזה מעניין אותך…

כאן נצלול עמוק לתוך הפסיכולוגיה שלנו ושל הסיפורים, לתוך דפוס מדהים ומופלא שנקרא מסע הגיבור שנמצא בכל סיפור שקראנו ושנקרא אי פעם.

סיפור טוב יכול לגרום לנו להתגעגע לדמויות ולרצות לחזור אל הספר כדי לחוות שוב את ההרפתקה והעלילה או לחכות בלי סבלנות לספר ההמשך ואם יש מיומנות אחת שאני ממליץ לך ללמוד אותה ומהר, זה לספר סיפורים. אני יכול לומר די בוודאות שהיכולת הזאת תשפר משמעותית את זמני השהייה בעמודי הפוסטים ואת אחוזי פתיחת המיילים שלך.

אבל אזהרה קטנה!

הרבה כותבי תוכן ומשווקים הופכים את המוצר שלהם לגיבור שכל הסיפור נשען עליו ובדרך כלל זאת טעות. כי גיבור הסיפור שלך צריך להיות הקהל, הצופה והקורא. הגיבור הוא האווטר שלך.

וכבר כאן ועכשיו אני יכול לתת לך 4 טיפים שדי בוודאות יעזרו לך בכתיבת סיפורים מרתקים.

טיפ ראשון – רגש זה המפתח


עובדות ופרטים טכניים זה חשוב אבל הכי חשוב זה לשאול את עצמך…

מה בסופו של דבר יוצא לקורא או לצופה מעשר הדקות שהוא משקיע בצפייה בסרטון, בקריאת המייל או בקריאת הפוסט שלי?

מה הוא היתרון הגדול שהוא מקבל מהחשיפה למידע דרך התוכן שלי?

ואני רוצה להסביר יותר לעומק כי זה חשוב וקצת סבלנות כי זה ירגיש לך בהתחלה שזה לא קשור.

גודל הדיסק הקשיח, מהירות העברת הנתונים וטכנולוגיית USB 3 אלה פרטים ועובדות שחשוב שאנשים ידעו אותם. אבל הסיבה שהם מעוניינים לקנות את הדיסק החיצוני היא אחרת ולרוב זה כי הם לא רוצים לאבד מידע דיגיטלי חשוב ולכן הם רוצים לגבות את התמונות של המשפחה והילדים או מעוניינים שיהיה להם גיבוי לקבצים של העסק או של העבודה שלהם.

בכל מקרה, הם רוצים להבטיח את עצמם שבזמן של מקרה חירום כמו במצב שבו המחשב נגנב, נאבד או שמפסיק לפעול מסיבה כלשהי, שהקבצים החשובים ביותר שלהם ישמרו במקום נוסף ולא ייעלמו, יימחקו או יהרסו יחד עם המחשב. לכן מדובר (ולרוב הם עצמם לא מודעים לזה) בקנייה שמעניקה להם ביטחון, קנייה שהמניע שלה היא פחד והתפקיד שלך הוא להסביר איך המוצר או השירות שלך מרגיע להם את הפחד ומספק להם ביטחון.

ומה הנקודה החשובה כאן?…

הנקודה היא שאנשים לא קונים פטיש ומסמר…

הם קונים את תחושת הגאווה ואת המחמאות של האורחים שלהם כשיראו את יצירת האומנות החדשה שתלויה על הקיר.

אנשים לא קונים שעון או מכונית יוקרה…

הם קונים פריט שדרכו הם מצהירים על המעמד הכלכלי והחברתי שלהם. סוג של דרגות על מדים.

אנשים לא קונים לבנים ומלט…

הם קונים את תחושת הביטחון שהבית החדש והמגודר שלהם יגרום להם להרגיש.

אנשים לרוב רוצים להרגיש ביטחון ושהם בשליטה וזה הכול עניין של להבין מה הוא הרגש שמניע אותם לקנות!

טיפ שני – להפוך את זה לאישי


אנשים אוהבים לקרוא מכתבים ומיילים מקרובי משפחה ומחברים כי הם מנוסחים בצורה שהיא מיועדת אישית אליהם וזאת הסיבה שכתבתי את המדריך הזה אישית אליך.

כי המדריך הזה מיועד לך, הבעלים של עסק אינטרנטי או אדם שמעוניין להקים עסק וחשוב לי לעזור לך להתגבר על הבעיות והאתגרים בדרך אל ההצלחה שלך וההמלצה שלי היא להפסיק לדבר במיילים ובפוסטים שלך כאילו שמדובר בקהל של אנשים ולדמיין שהטקסט הוא עבור חבר טוב וגם להשתמש באותה השפה ולא במילים גבוהות מידי.

עכשיו…

אני בטוח שהבנת כבר שלעשות את זה בעברית זה קשה יותר מאנגלית כי באנגלית YOU זה אתה, אתם, את, אתן ואין באנגלית מילים שמיועדות רק לזכר או רק לנקבה. בעברית זה קצת יותר מסובך לכתוב טקסט אישי כי צריך למצוא דרך לפנות לשני המינים יחד במייל או בפוסט אחד אבל יש דרכים להתגבר גם על הקושי הזה…

וטיפ קצר שאני יכול לתת לך עכשיו הוא שמילים בגוף שני בלשון עבר, נכתבים באותה הצורה (כמובן ללא ניקוד) גם לזכר וגם לנקבה.

כמו במשפט…

"אני גאה בך שעזרת לסבתא הנחמדה הזאת לחצות את הכביש במעבר החציה".

ומילים כמו שלך, אליך, לך, בך, נכתבות בדיוק באותה הצורה גם לזכר וגם לנקבה כשהן לא מנוקדות ויש שיטה שאני מאוד אוהב שהופכת את המעברים מנושא לנושא עבור הקורא לקלים וחלקים יותר ועל זה נדבר עכשיו.

טיפ שלישי – גשרים ליצירת סקרנות


יש מצבים שבהם נושא אחד מסתיים בטקסט והנושא שבא אחריו הוא שונה ואין הרבה קשר בינו לבין מה שכתבת לפניו והנתק בין הנושאים הוא אזור תפר שיכול ליצור הזדמנות או פתח הימלטות עבור הקורא וזאת בדרך כלל הנקודה שתנוצל כדי לעצור את קריאת המייל או הפוסט כי אולי הילד מסיח את דעתו כבר כמה דקות או כי הוא צריך לחזור למה שהוא עשה לפני שהתחיל לקרוא את התוכן.

ודברנו על זה כבר…

לא חסרות היום הסחות דעת ומכשירים גונבי תשומת לב!

בכל מקרה, יש משפטים קצרים שמאפשרים לך "לבנות גשרים" בין נושאים. הם יוצרים עניין והמשכיות מול הנושא שתכף מגיע בדיוק במקומות שיש תחושה של האטה בטקסט והמשפטים הקצרים האלה יכולים לעזור לך להשאיר את הקוראים מספיק מסוקרנים כדי להמשיך בצריכת התוכן.

והנה דוגמאות…

 • וזה עוד לא הכול…
 • עכשיו, בטח תהית לעצמך…
 • אבל יש עוד משהו שחשוב לדעת.
 • והנה המקום שזה הופך למאוד מעניין…
 • וצריך להמשיך לקרוא/לצפות כדי לגלות ש…
 • את הדבר הזה הבנתי בדרך הקשה ומיד אסביר למה…
 • אני רוצה להסביר.
 • אבל זה לא נגמר כאן.
 • ולמה אני כותב לך את זה?
 • וזה מה שהדהים אותי…
 • וזה מה ששבר אותי…
 • ולדבר הבא אני לא ציפיתי/לא יכולתי לסרב…
 • ומה הנקודה החשובה כאן?
 • ועכשיו מגיע החלק הטוב/המדהים/המרגיז/העצוב…
 • ועכשיו אני רוצה לשים את הקלפים על שולחן…

ויכול להיות שכבר שמת לב, אבל השתמשתי במשפטים כאלה לאורך כל הקורס הזה ובטיפ הבא, אני רוצה לגלות לך את השאלה האחת והחשובה ביותר שכל אחד מאתנו שואל בכל אינטראקציה ומערכת יחסים.

טיפ רביעי – מה אני מקבל מזה?


אם לא מצליח לך לספר סיפור טוב או שהטקסט קצר מלהכיל סיפור, אז אפשר להסביר לקורא ולצופה על ההטבות המיוחדות שיש לך עבורו בתוכן שלך.

אגב זה יכול להיות מאוד יעיל לציין בכותרת ובתיאור של הפוסט ושל הסרטון שלך, מה הקהל שלך מקבל דרך התוכן כי זה קשה (אבל עדיין אפשרי) להעביר סיפור ורגש בכותרת קצרה שיש בה 8-10 מילים.

צריך לזכור שהמוח שלנו תמיד מחפש ושואל בזמן שהוא מדבר, קורא וצופה…

 • "מה יש כאן בשבילי?"
 • "מה אני מקבל כאן בתמורה לזמן היקר שלי?"
 • "האם אני באמת רוצה להמשיך לקרוא?"

וכשהתוכן שלך מדבר ישירות אל הקהל בגוף שני כמו בדוגמאות אלה…

 • היכולת שלך לספר סיפור תשתפר.
 • גולשים יקליקו יותר על הפוסטים שלך בגוגל.
 • אחוזי פתיחת המיילים שלך יעלו משמעותית.
 • זה יגביר את קצב המכירות של המוצרים והשירותים שלך.
 • ההכנסות שלך יעלו באופן משמעותי.

זה יכול ליצור את החיבור, את הקליק עם הקורא שמבקש למצוא פתרון לבעיה או לאתגר שמעכב את השינוי המיוחל מלהגיע. בני אדם רוצים להתעדכן, להשתנות ולהתפתח והתוכן שלך והערך שבו חייבים לספק להם את זה בכמה שפחות מילים ובצורה הכי מדויקת.

אז עכשיו אחרי שלמדת כמה טריקים בכתיבת סיפור, כל מה שצריך לעשות הוא להתחיל לתרגל וככל שמתרגלים יותר, עם הזמן, אני מבטיח לך שבעקבות השיפור שלך בכתיבת קופי, אחוזי ה-CTR, זמני השהייה ואחוזי פתיחת המיילים באמת ידהימו אותך.

טוב, הגענו למרכיב החמישי שהוא סופר חשוב כי זה בסופו של דבר מה שמייצר לך את המכירות והרווחים. הגענו אל האלמנט בטקסט שתכלס מכניס לך כסף.

מרכיב מס' 5 – קריאה לפעולה


קורס קופירייטינג
קורס קופירייטינג – קריאה לפעולה

 

קודם כל, כמעט ואין מייל, פוסט או סרטון וידאו ביוטיוב שאין בו קריאה לפעולה!

ועכשיו… כדי שזה יהיה ברור, אני רוצה להסביר לך משהו. קריאה לפעולה לרוב לא מוכרת מוצר או שירות לקוראים. קריאה לפעולה יכולה לכוון אנשים ללחוץ על קישור שמפנה אותם לפוסט אחר בבלוג שלך. קריאה לפעולה בסרטון יכולה להפנות צופים לעבור לפוסט או לצפות בסרטון אחר שיכול לספק להם ערך נוסף.

לגרום לקהל שלך ללחוץ על קישור הוא גם ניצחון חשוב ומדובר בהמרה חיובית כי הוא מקבל עוד ערך שיכול לעזור ולהכין אותו לקראת אתגר שממתין לו מעבר לפינה ויכול להיות שהוא עדיין לא מודע אליו.

וכן, זאת עדיין המרה חיובית גם אם דרך הקישור החלטת להפנות את הקהל שלך לתוכן של מישהו אחר. כי ברגע שהוא מבין שגם הפוסט או הסרטון הנוסף עזר לו, האמון שלו כלפיך עולה שלב והסמכות שלך בעיניו מתחילה להתקבע יותר ויותר.

מעבר לזה, זה יהיה חכם מאוד להרגיל את קהל הגולשים ואת הקהל ברשימת התפוצה ללחוץ על הקישורים שלך. כי זה יעזור לו לקבל החלטה מהירה יותר ללחוץ על קישור שותף ולבצע קנייה כשהמייל הבא יציע לו את הקורס המלא או את שירות הפרמיום שלך.

בגדול, אני ממליץ דרך מיילים להעניק יותר ערך מאשר להציע לקהל שלך לקנות מוצר.

ואם להיות מדויק יותר…

למיילים שנשלחים לרשימת התפוצה יש 2 מטרות:

 1. לספק ערך.
 2. למכור.

והכלל הוא שכל 5 מיילים שדרכם ספקת ערך, אפשר להציע לקהל מוצר או שירות אחד בתשלום.

עכשיו…

את הדבר הבא כדאי לזכור כי הרבה מפספסים את זה.

בקריאה לפעולה, אומרים לקהל בדיוק מה לעשות


חייבים לומר בצורה מפורשת לקהל שלך מה היא הפעולה שהוא צריך לבצע ואני לגמרי לא ממליץ לך להניח או לקוות שהקהל שלך יבין לבד שבגלל שהטקסט צבוע בתכלת ויש מתחתיו קו אז מדובר בקישור שצריך להקליק עליו.

צריך להגיד לקוראים בצורה ברורה…

"להקליק עכשיו על הקישור הזה בבקשה!"

במיילים אני ממליץ להדביק את הקישור המלא כמו שהוא כדי שהנמענים יכלו גם להעתיק ולהדביק אותו אל סייר האינטרנט שלהם במידה ומערכת הדיוור או התוכנה שדרכה הם מקבלים ושולחים מיילים לא מאפשרת להקליק עליו.

ובדרך כלל כדאי להקפיד על קריאה לפעולה אחת במיילים ובפוסטים אבל לפני שמחליטים מה תהיה הקריאה לפעולה, חשוב מאוד להבין מה הוא הדבר שהקהל שלך מאוד מעוניין לקבל ורק אז לתת לו בדיוק את מה שעונה לו על הצורך.

ואנחנו הגענו כבר למרכיב השישי והאחרון וגם הוא שייך יותר לעולם האימייל מרקטינג אבל אני חושב שאפשר להיעזר בו בפוסטים (כמו שאני עושה בקורס הזה בהמשך למטה) ושווה לבחון את אפקטיביות שלו.

ואגב, זה האזור במייל שאנשים קוראים יותר מכל אזור אחר.

מרכיב מס' 6 – נ.ב.


לא משנה מה הפירוש של האותיות האלה, בין אם זה נוסף בזאת, נזכרתי במשהו או נזכרתי בסוף, בקורס לקופירייטינג הזה אני רוצה לומר שזה חשוב לך לנצל ולהשתמש בכוח שיש להן כי יש בהן משהו מיוחד שלוכד תשומת לב בעוצמה.

יש משווקים שאפילו מנצלים את האזור כדי להציג בו את הקריאה לפעולה שלהם לקהל.

משהו בסגנון…

"נ.ב.

אם אהבת את מה שקראת למעלה בקורס קופירייטינג צור איתי קשר כדי לקבל פרטים על השירות שלי אחד-על-אחד בכתיבת מיילים ממירים ופוסטים שמותאמים ל-SEO."

אבל לרוב, משווקים נעזרים באזור הזה כמקום להניח בו טיזר שמייצר לולאה מעוררת סקרנות (ודיברנו על זה מוקדם יותר) לנושא שעליו יהיה המייל הבא ואחד הטריקים האהובים על קופירייטרים זה להחזיר למעלה את הקוראים דרך ה-נ.ב. לפיסקה החשובה ביותר שבמייל או בעמוד המכירה שמכילה מידע בעל ערך וגם את הקישור לעמוד המוצר.

וזהו זה!

אלה 6 המרכיבים שהיה לי חשוב לדבר עליהם אתך.

אבל…

קורס קופירייטינג הזה עדיין לא הסתיים ויש עוד נושאים סופר מעניינים בשבילך בהמשך ועכשיו נדבר על המיומנות האחת שתעשה עבורך את כל ההבדל.

קורס קופירייטינג אונליין – המיומנות האחת שעושה את כל ההבדל


אני רוצה לדבר איתך על המיומנות האחת שתקל משמעותית על ההתקדמות בדרך להפוך לקופירייטר איכותי ואני מתכוון ליכולת שלך להשפיע על אנשים. מדובר בנושא שהוא כל כך מרתק, מעצים, רווחי ולצערי גם שלא לצורך מבלבל ולכן החלטתי להרים מאמר נפרד שדרכו אפשר להתמקד בו לעומק, אז להקליק כאן ולעבור למאמר בנושא השפעה ושתהיה לך קריאה מועילה.

שכנוע והשפעה
קורס קופירייטינג – שכנוע והשפעה

 

ומיד נדבר על התבנית המפורסמת ביותר לכתיבת קופי שמניעה קהל לפעולה.

קורס קופירייטינג – מה זה A.I.D.A?


כל 6 המרכיבים שלמדת עליהם לפני הפרק על השפעה ושכנוע בקורס קופירייטינג הזה הם האלמנטים שמרכיבים בעצם את התבנית שנקראת A.I.D.A ומדובר בתבנית מוכחת שיש לה תפקיד אחד…

להניע אנשים לפעולה!

ואני די בטוח שמהיום, בכל פעם שייצא לך לקרוא מייל, פוסט או מודעה בפייסבוק, יהיה לך גם קל לזהות שיש שימוש בתבנית A.I.D.A ומעכשיו, כמשווק תוכן וקופירייטר, A.I.D.A צריך להיות החבר הכי טוב שלך.

אז מה A.I.D.A בדיוק אומר?…

Attention – תשומת לב


בדרך כלל הכותרת והתיאור בפוסטים והנושא של המייל משמשים למשיכת תשומת הלב כדי לגרום לאנשים לסובב את הראש ואת העיניים ולהפנות את תשומת הלב כדי להקליק, להיכנס ולהתחיל בקריאת התוכן. לפעמים גם הפתיח יכול לעזור, אבל הפיתיון שמייצר את המשיכה הראשונית היא הכותרת.

מתוך היכרותך את הנישה, הקהל והמוצרים שלך חשוב לענות על השאלות הבאות בהקשר לתוכן ששלחת או פרסמת בבלוג.

 • מה יתפוס את תשומת הלב של הקהל?
 • מה יגרום לקהל שלך להקליק על הכותרת או לפתוח את המייל כדי לקרוא את הפתיח של התוכן?
 • מה היא ההבטחה, הרווח, היתרון, ההטבה או התגמול שאפשר להציע בכותרת שישפיע על הקורא להמשיך פנימה?

Interest – עניין


זה המרכיב בטקסט שעונה על השאלה של הקורא…

"למה לי לקרוא את הפוסט, את המייל או לצפות בסרטון הוידאו הזה?"

וזה התפקיד של הפתיח לעורר עניין בקהל לקרוא את המשך התוכן.

ושוב, מתוך ההיכרות שלך עם התחום…

 • האם הבנת נכון את הבעיה והצגת אותה בפתיח כדי לתפוס את תשומת הלב של הקהל?
 • מה הבטחת לחשוף לקהל שלך בהמשך?

Desire – תשוקה


וכאן גורמים לקהל לחשוק במוצר או בשירות שלך דרך שימוש בסיפור שמדבר אל הרגש שלו באופן אישי, בעזרת גשרים של סקרנות ולהסביר לו מה הוא מקבל ומה יש כאן בשבילו וכדי לגרום לקהל לרצות את ההצעה שלך…

 • חשוב להסביר לו בדיוק מה היא הבעיה שההצעה שלך נותנת עליה מענה.
 • אפשר לנסות לעזור לקהל לדמיין איך הפתרון שלך ישנה את החיים שלו לטובה.
 • ושוב, פנייה אל הרגש תעזור לקהל להבין איך זה מרגיש אחרי שמתגברים על האתגר או על הבעיה אבל זה חייב להיות מלווה בהסברים שפונים גם אל ההיגיון כדי שהוא יוכל להצדיק את הפעולה.

Action – קריאה לפעולה


קריאה ברורה לפעולה שדרכה הקהל מבין בדיוק מה הוא צריך לעשות כדי לקבל את מה שמוצע לו.

 • תמיד לצאת מנקודת ההנחה שהקהל לא יודע מה צריך לעשות כדי להתקדם.
 • חשוב לומר לקהל בדיוק מה היא הפעולה שהוא צריך לבצע, כמו ללחוץ על כפתור, להקליק על קישור, להירשם לרשימת התפוצה, לקנות את המוצר וכדומה.

אנחנו משתמשים בתבנית A.I.D.A בכל מקום, וניתן לזהות אותה אפילו בשיחה עם אנשים.

בכל אינטראקציה עם בני אדם יש לנו מטרה מסוימת בין אם היא לשכנע אותם להקשיב לנו, לעשות משהו, להצטייר בעיניהם בצורה חיובית, להפגין ידע, לשנות את דעתם בנוגע למישהו או משהו ובכל שיחה אנחנו תמיד נתחיל במשיכת תשומת לב, נמשיך בלעורר עניין, ננסה לטעון טיעונים מעולים ובסוף תגיע הבקשה או הפאנצ' שהיא הקריאה לפעולה.

ועכשיו… אני רוצה שנרגע קצת.

קורס קופירייטינג אונליין – לקחת את זה בקלות!


אין צורך לאלץ את עצמך לשפוך בכוח מילים על הנייר. צריך להרגיש בנוח ולהיות במקום שנעים בו. מקום שמספק השראה ומאפשר לך להיות יצירתי. זה נכון, קורס קופירייטינג מלמד איך לכתוב מילים שעושות לך כסף, אבל אנשים שוכחים שלפסיכולוגיה האנושית גם של המוכר וגם של הלקוח יש תפקיד חשוב במכירות. צריך לקחת בחשבון שכל אחד מאתנו הוא בעל אופי ותכונות אישיותיות שונות ובגלל זה, מה שעובד עבורי לא בהכרח יעבוד גם בשבילך.

ומה שאני מציע זה לנסות מספר שיטות ולהישאר עם מה שעובד לך ומאוד יכול להיות שיש אנשים שדווקא לחץ משפר את יכולת הכתיבה שלהם והם משתמשים בטכניקות שמגבילות אותם בזמן.

בכל אופן…

מתחילים בכתיבה של כל מה שיוצא לך באופן טבעי וזה יכול להיות כל דבר ממילים בודדות שמרחפות לך בראש שקשורות לנושא ועד למשפטים מלאים, ולכתוב עד שאין לך יותר רעיונות לכתיבה.

ועכשיו, זה הזמן לקום וללכת לעשות משהו כייפי.

כמו מה?

כמו לשחק עם הילדים, לבלות עם בן או בת הזוג, לבלות עם חבר טוב, סתם לטייל לבד בפארק או לשחק במשחק וידאו ואפשר גם ללכת לישון כי מה שקורה זה שתוך כדי הדבר הכייפי הזה (כן, גם בזמן שינה), המוח שלך עדיין עובד (ואפילו יותר טוב) על רעיונות יצירתיים לכתיבת הטקסט ויכול מאוד להיות שתוך כדי המשחק או הבילוי, רעיונות חדשים יתחילו פתאום לצוץ.

ולא! זה עדיין לא הזמן לחזור לשולחן העבודה אבל כדי לא לשכוח את הרעיונות החדשים, אפשר פשוט לרשום אותם בצד או להקליט אותם בטלפון הנייד ועכשיו אחרי שסיימת את הבילוי לא בצורה מאולצת, זה הזמן לחזור לעבוד ולהתחיל את החלק החשוב ביותר.

קורס קופירייטינג אונליין – עריכה, המקום שבו הקסם האמיתי קורה


המקום שקורה בו הקסם
המקום שקורה בו הקסם

 

הפרק הזה לדעתי הוא החלק הכי חשוב בכל הקורס קופירייטינג הזה והדבר הראשון שאני ממליץ לך להתחיל את הקופי שלך אתו זה להבהיר ולהסביר את הבעיה ברמה הבסיסית ביותר שלה וזה יכול להיות משהו פשוט כמו:

"אני רוצה למכור קורס."

עכשיו, כשהבעיה שלך כתובה צריך לנסות לנסח אותה מחדש בצורה אחרת, כמו:

"אני רוצה להציג ללקוחות הפוטנציאליים שלי את המאפיינים הייחודיים של הקורס."

ושוב לנסח והפעם יחד עם המאפיינים הייחודיים של הקורס, ואז אולי יצא לך:

"אני רוצה למכור קורס שהוא מעניין, קל להבנה ושמספק תוצאות."

הניסוח האחרון גורם לבעיה שלך לתפוס צורה אמיתית, מושכת ומעניינת שאנשים באמת יכולים להימשך ולשאול את עצמם האם לקנות אותו או לא.

עכשיו זה הזמן לכתוב את הרעיונות הגדולים שלך לגבי מכירת הקורס ואחרי זה לבחור את הרעיון האחד שמרגיש לך הכי נכון והכי הגיוני. הרעיון שמתאים יותר מכולם לבעיה שלך ואפשר גם לדמיין את הרעיון שלך כמודעה ולדמיין איך אנשים יראו אותה ואיך הם יגיבו אליה כדי לקבל עוד רעיונות לקופי שלך.

אפשר לנסות גם לחפש מודעות מוצלחות שמוכרות מוצר דומה ולהבין מה עובד להן בכותרת, בפתיח ובשאר המרכיבים שלהן ולבנות מהן תבנית עבור המודעה שלך אבל בבקשה ממך…

לא להעתיק תוכן!!!

מעבר לזה שהעתקת תוכן זה לא חוקי ולא מקצועי, אני רוצה להדגיש שלנושא הזה יש גם השלכות רציניות על השם ועל המוניטין שלך כי בסופו של דבר השאיפה היא לחזק אותך וליצור לך שם שמשדר החוצה לאנשים את האנרגיה הנכונה, כזאת שפותחת בפניך דלתות והזדמנויות ולא ההיפך.

מעולה, אז חוזרים לשולחן העבודה ועכשיו מתחילים לכתוב שוב את כל מה שיוצא החוצה בצורה טבעית. המילים יתחילו להתחבר למשפטים, המשפטים יהפכו לפסקאות והפסקאות יתפסו צורה של תוכן אמיתי שעוד מעט יהיה ראוי לשליחה לרשימת התפוצה או לפרסום בבלוג שלך.

אני מבטיח לך שהטיוטה הראשונה תתעדכן ותשתנה עוד הרבה מאוד פעמים בעריכה והכותרת שלך בסוף תהיה שונה לגמרי ממה שהיא הייתה בגרסתה הראשונה בהתחלה.

המטרה הסופית של העריכה היא לבטא בדיוק את מה שיש לך בראש דרך הטקסט בכמה שפחות מילים כי לקופי מהיותו קצר הוא הרבה פחות מרתיע ויותר משכנע אנשים לקרוא אותו עד הסוף.

הנה כמה שיטות לקצר את הטקסט שלך:

 • לפעמים יש אפשרות לקחת שני משפטים ולשלב אותם למשפט אחד קצר.
 • יש לא מעט מילים כמו "מאוד" ו"יותר" שבדרך כלל לא מוסיפים לדרמה וגם לא לאיכות המידע שרוצים להעביר, כמו במשפט "הרבה מאוד עופות נודדות לקראת החורף."

עכשיו, ניקח לדוגמא את הטקסט הזה שכתבתי לפני כמה שורות למעלה…

"אני מבטיח לך שהטיוטה הראשונה תתעדכן ותשתנה עוד הרבה מאוד פעמים בעריכה והכותרת שלך בסוף תהיה שונה לגמרי ממה שהיא הייתה בגרסתה הראשונה בהתחלה."

אם נוריד את המילים שהדגשתי ונשנה קצת את הניסוח בסוף המשפט ואז נקבל…

"אני מבטיח שהטיוטה הראשונה תתעדכן הרבה פעמים בעריכה ובסוף הכותרת תהיה שונה לגמרי מגרסתה הראשונה."

ממשפט של 24 מילים, ירדנו ל-15 מילים וזה שיפור של כ-36 אחוזים. העברנו את אותו המסר ובהשקעה של פחות זמן ומאמץ מצד הקורא. לא רע בכלל נכון?

טוב, אז סיימת את העריכה? מעולה!!! כי עכשיו זה הזמן להתחיל לקרוא בקול רם את הטקסט שלך!

חשוב להתרגל לקרוא את הטקסטים בקול רם!

למה?

כי כך מבינים איפה הטקסט חלש ומאט, באיזה מקום הוא זורם ועוצמתי ואם המבנה שלו בנוי בצורה שמרגישה נכון. קריאה בקול רם גם תעזור לך להבין אם השתמשת במילים מסובכות מידי או במילים שמתאימות לאווירה הכללית שניסית ליצור דרך הטקסט.

וצריך לחזור ולקרוא בקול שוב ושוב אחרי כל עריכה גדולה עד שהקריאה זורמת וקולחת!

עוד דבר שקריאה בקול עוזרת בו זה לאתר שגיאות כתיב בטקסט. עכשיו, זה תלוי בקהל שאליו הקופי שלך פונה אבל בגדול שגיאות כתיב יכולות לפגוע באמינות שלך מולו ולכן חשוב לתקן אותן.

המאמר, המודעה או המייל יעברו לפחות עשר עריכות גדולות עד שיתחילו לקבל את הצורה הסופית וגם אז יש סיכוי שיהיו דברים שלא יסתדרו לך. מה שחשוב הוא לא לוותר, להמשיך לקרוא ואפילו (וזה טיפ חשוב ואפקטיבי מאוד)…

לתת לאדם אחר שיקריא לך כדי לשמוע את הטקסט בצליל ובטון שונה.

כי דבר מוזר קורה כשאנחנו חוזרים על פעולה מסוימת פעמים רבות… אנחנו מתרגלים אליה ולוקחים אותה כמובנת מאליה ואנחנו פחות שמים לב לדברים הקטנים וזה קורה לנו גם עם הטקסטים שלנו אחרי שחוזרים וקוראים אותם עשרות פעמים.

וכדאי לעבוד עם עט ונייר (ולא תמיד אני עושה זה) אבל גם להקליד על המחשב זה מעולה, בכל מקרה במידה ואין לך דד ליין או בוס שמלחיץ אותך, חשוב לתת לזה זמן ועל הדרך להנות מהכתיבה.

ואת הדבר הבא אני למדתי כשביקשתי ליווי אישי של מרצה בכירה ב-NLP בנושא יצירת קשר עם אנשים…

קורס קופירייטינג אונליין – איך לבטל התנגדויות?


אין מוצרים או שירותים מושלמים!

לא משנה כמה קשה עבדת על המוצר וכמה לדעתך הוא מושלם, לקוחות תמיד יגיעו עם ספקות אל הפוסט או אל המייל שיש בו קריאה לפעולה וזה לא משנה גם מה בקשת מהם לעשות כי בין אם זה ללחוץ על קישור, להשאיר פרטים או לקנות את השירות שלך… הקהל שלך תמיד שואל את עצמו…

"מה יש כאן עבורי?"

"האם משתלם לי לבזבז את הזמן שלי במייל/בפוסט/בסרטון הזה?"

והאמת היא שגם אם המוצר שלך הוא באמת מושלם (ולא! הוא ממש לא!) וכך גם התייחסת אליו בתוכן, אז הקהל שלך ירגיש את זה ומבחינתו זה יירשם אצלו במוח כחוסר כנות מצידך.

הקהל שלך תמיד יגיע עם התנגדויות, לכן, טכניקה יעילה ליצירת אמון עם קהל הלקוחות שלך היא דווקא להזכיר בקופי נקודה אחת או שתיים על המוצר שיכולות להיות שליליות או לספר על כמה סיבות שבגללן המוצר שלך יכול לא להתאים לצרכים שלו.

לפעמים דרך סיום משפט בשאלות כמו… "נכון?", "לא ככה?", "כן?", "לא?" אנחנו מגדילים את הסיכוי למניעת התנגדות של הקורא או של המקשיב.

כמו לדוגמה…

"אני מזמין אותך לקנות את קורס הקופירייטינג וללמוד אותו לעומק כי כמשווק המטרה שלך היא למכור את המוצרים והשירותים שלך, נכון?"

אבל הדרך הנכונה והאפקטיבית ביותר לביטול התנגדויות היא דרך יצירת כימיה עם הקהל שלך ולזה ניתן להגיע רק אחרי שמבינים את התשוקות ואת הרצונות שלו. איך עושים את זה? דרך מחקר אמיתי של קהל היעד שלך!

ולמה זה חשוב? כדי לענות על זה צריך להבין את ההבדל האמיתי בין השפעה לשכנוע.

ברוב המקרים כשאנחנו רוצים לקבל או להשיג משהו, אנחנו מנסים לשכנע שזה אומר להכניע את הצד השני (משורש כ.נ.ע). במקום זה, כשנבין מי קהל היעד המדויק שלנו, אנחנו נייצר מולו ראפור (Rapport), כימיה ואמון ונהיה לחלק ממנו. המפתח כאן הוא לחשוב מה ייצא לאדם השני מזה וזאת מהות ההשפעה (משורש ש.פ.ע) – להעשיר אותו, לספק לו ערך, פתרון ועזרה עבור הבעיה שלו.

אנחנו לא צריכים לשכנע חברים כי יש לנו איתם מערכת יחסים שמבוססת על שנים של אמון והערכה והדבר החשוב ביותר שאנחנו רוצים לשמר ולטפח מול הקהל שלנו זה אמון.

ואולי זה יעזור לך לחשוב על זה בצורה הבאה…

התפקיד של אנשי מכירות וקופירייטרים הוא לא להגיש ללקוחות הפוטנציאליים את כוס המים, התפקיד שלהם הוא לעזור להם להבין שהם מרגישים צמא ובמאמר כאן שהוא על כתיבה שיווקית אנחנו נדבר על 7 טיפים מדהימים שיעזרו לך לבסס אמון חזק ומהר יותר. בעצם… יש בו 6 טיפים כי האחרון זה להקליק ולקרוא את הקורס קופירייטינג הזה. 🙂

עכשיו, לפעמים אנחנו יכולים להשתעמם בשיעור, בהרצאה או בכנס ובדרך כלל זה קורה כי למרצה יש קול מונוטוני של גלולת הרדמה. ידעת שגם טקסט יכול להיות מונוטוני, מרדים ומשעמם?

אז אם עדיין לא נרדמת, להמשיך לקרוא כי בדיוק על זה נדבר עכשיו.

קורס קופירייטינג – איך להפוך קיר משעמם של מילים לתוכן מרתק?


קיר משעמם
קיר משעמם

 

קריאת טקסט באונליין שונה מקריאת ספרים, כי כשאנחנו מחליטים לקרוא ספר אנחנו עושים את זה בדרך כלל בזמן הפנוי שלנו אחרי שסיימנו לעבוד, לבשל, לכבס, לנקות, להתאמן והרדמנו את הילדים.

אבל, טקסט מקוון באתרים ובפוסטים, אנחנו לרוב לא קוראים. אנחנו סורקים את הטקסט בעיניים ומחפשים שמשהו שיתפוס את תשומת הלב שלנו ומה שתופס את העיניים זה בדרך כלל האותיות הגדולות של הכותרות ושל תתי הכותרות, אותיות מודגשות, אותיות מוטות ותמונות והדבר שחשוב להימנע ממנו בטקסטים שלך זה קיר אין סופי של אותיות ומילים.

כדי לעזור לקהל שלך לקרוא את הטקסט במיילים, מאמרים ובפוסטים…

 • מומלץ להניח כותרות ותתי כותרת כל 200-300 מילים.
 • אם יש תוכן ארוך, חשוב ליצור פסקאות שהן באורך של לא יותר מ-3 משפטים.
 • מידי פעם כדאי להדגיש ולהטות מילים ומשפטים חשובים.
 • בפוסט של 1500 מילים יעזור לפזר 3 עד 4 תמונות רלוונטיות כדי להעביר את המסר שלך בדרך יעילה וברורה.

דבר נוסף שאולי לא כל כך קשור לנושא הזה אבל צריך לדעת אותו בכל זאת וזה שאת גוף הטקסט במידה והוא כתוב בעברית חשוב ליישר לימין ולא למרכז אותו וטקסט באנגלית צריך מן הסתם ליישר לשמאל.

כותרת אפשר גם להצמיד לצד וגם למרכז ויש שאומרים שאפילו רצוי שכותרות יהיו במרכז. בכל מקרה, כדאי לעשות טסטים ולבחון את האפקטיביות של כותרת במרכז או בצד ולהחליט לפי זה.

אבל יש דרך נוספת וקלה מאוד שתהפוך את הקופי שלך ליצירת מופת וזה באמצעות שימוש במילים מיוחדות.

קורס קופירייטינג אונליין – איך להשתמש במילות כוח?


אם יש דבר אחד שצריך להבין כקופירייטר אז הוא שחצי מהקרב נמצא במיומנות שלך למשוך את תשומת הלב של הגולש ולעורר בו סקרנות. כי אם נחשוב על זה, קופירייטר טוב נמדד במיוחד על-פי היכולת שלו להפנות אליו את העיניים של הקורא ולהלהיב אותו עד סוף התוכן.

לכן זה מאוד משתלם להשקיע עוד מחשבה ומאמץ כדי לוודא שהקופי שלך מצליח ללכוד תשומת לב ואחת הדרכים המומלצות וגם הקלות לעשות את זה היא דרך שימוש במילות כוח.

אז מה הן בדיוק מילות כוח?

מילות כוח אלה מילים שקוראים נחשפים אליהם בתדירות מאוד נמוכה בניגוד למילים רגילות כמו – "מעולה", "הכי טוב", "מדהים" – שכולנו משתמשים ונחשפים אליהם ללא הפסקה. היום בקופירייטינג ובכלל, המילים הבסיסיות האלה עוברות שימוש מוגזם והן כבר איבדו את האפקטיביות שלהן כי בני האדם פשוט פיתחו חסינות כלפיהם והם מרחפים מעליהן מבלי ממש להבחין או לחשוב על המשמעות שלהן.

מילות כוח לעומת זאת… הן הרבה יותר ציוריות ומעוררות מחשבה מה שהופך אותן למושלמות ללכידת תשומת לב ולהצתת הסקרנות בקהל. אז אם חיפשת תבלין מיוחד שיהפוך את סלט המילים המשעמם שלך לקופי טעים, מרתק ומושך…

אז הנה רשימת מילות הכוח שיהפכו את התוכן שלך ליצירת פאר.

 

מדהים

רע

משעמם

פה פעור מתדהמהקורע לבמקהה את המוח
מהמםמעורר בחילהגורם לפיהוק
מעורר יראהמתועבמעורר פיהוק
אדירנחותחסר ייחודיות
מתעלהלקוימעייף
מפליאאיוםמייגע
מלכותינוראשגרתי
מעורר פליאהאיום ונוראחסר מעוף
גרנדיוזישגויחסר טעם וריח
מפוארלא מספקעבש
עוצר נשימהלא משביע רצוןמנוון
אלוהיבהמימוגבל (איך?)
אטומיאכזרמַשְׁמִים
טוטלישטני
מטריףזדוני
ספקטקולריניבזי
פנומנליעגום
קסוםתהומי

 

גדול

קשה

קל

מלא פארמאמץחלק
כבירקשוחמשחק ילדים
קולוסלימתישחסר מאמץ
חסוןמכבידבאפס מאמץ
מפלצתימאתגרטיול בפארק
רחב ממדיםתובעניבסיסי
נרחבדרקוניאלמנטרי
עמוסמחרידלקחת סוכריה מתינוק
טעוןעיקשקל כמו הרוח
מלא שפענוראשולט
משופעחמורשליטה
אטומימחוספס
גרנדיוזימסובך
מונומנטליגורם לחיכוך
מרקיע שחקים

 

יעיל

כיף

עצום

אפקטיבימענגעצמתי
עוצמתימהנהחסר תקדים
משכנעמבדרחסין לתקלות
מושלםמשעשעפופולארי בטירוף
משדרגשנוןיוצא מן הכלל
מעדכןמרגשמשנה חיים
גיים צ'יינג'רקסוםעילוי
ראוי לציוןמרטיטלא יסולא בפז
פרודוקטיבינפעםמשגע
פורהשובבאקסטרה לארג'
פרקטימעורר פליאה
מהפכניאסטרונומי
מבטיחמאסיבי
פריצת דרךמשמעותי
איכותיבהמי
הסודמתפוצץ
מתגבר
כדור שלג
מרומם
כוחני
אנרגטי

 

שמח

מעניין

קול רם

מעודדמעורר מחשבהמחריש אוזניים
ברקיע השביעיאוחז/מושךשאגה אדירה
באקסטזהיוצא דופןבמלוא גרונו
חדוהמסקרן
טוב על הנשמהמקסים
מאושרמהמם
מרניןמפתה
משובב נפשמשכנע/משפיע
צוהלפרובוקטיבי
מעורר שמחהמרתק
מלהיבממגנט

 

מנוחה

עצב

מפחיד

להתנתקמוכה צערמרתיע
להיטעןיגוןמסמר שיער
להירגעהרוסמזוויע
לחזור לחייםשבוראיום ונורא
לשחזראומללמזעזע
להוריד פרופילכאב לבמקפיא עצמות
להסתלבטמלנכוליקפוא במקום
טרגימבעית
כואבמבועת
מדוכאמחריד
שבר כליאחוז אימה
קודרמטיל אימה
אבלאיום
דאבון לבמצמרר
ייאושמקפיא דם
עוגמת נפשלשקשק מפחד
מצב עגוםבהלם
נרעש
בפניקה
משותק

 

להתחיל

הכי טוב

רוצה

יריית פתיחהאין שני לו/להחושק
שריקת פתיחהמושלםחולם
לפתוחשיא השלמותתאב
ספירה לאחור החלהמובילחפץ
להמריאאולטימטיביחפצה נפשו
לטפסשולטלהוט
הצעד הראשוןהבוסחולם על
לקחת יוזמהללא דופידורש
ליזוםללא תחרותמשתוקק
במלוא המרץבשיא הכושרנכסף
הזדמנות אחרונהאגדירעב בלתי נשלט
למנףהאחד והיחידתשוקה
לרתוםהגדול מכולםחומד
יחיד ומיוחדמזיל ריר
מיוחד במינו
בליגה אחרת/משלו
נומרו אונו
חוד החנית
שופרא דשופרא
יצירת פאר

 

טוב זהו! יש לך כאן חת'כת רשימה מפלצתית שמכילה כ-240 מילות כוח ב-18 קטגוריות שונות שיוסיפו לקופי שלך אקסטרה תיבול ועניין.

אבל, כמו שהדוד בן אומר לפיטר פארקר…

"With great power, comes great responsibility"

גם אני חייב להזהיר אותך כי גם "בכוח העל" הזה חשוב להשתמש בצורה אחראית. זה מפתה לדחוס כמה שיותר מילות כוח לטקסט ואז זה יכול להביא את התוצאה ההפוכה, כי שימוש יתר עלול לשדר מסר שלילי לקוראים, שהוא…

"אני משתדל יותר מידי כדי להרשים ולפתות אותך".

אנחנו רוצים שהקופי יזרום בקלילות וללא מאמץ, שיהיה קל לאיכול עבור הקוראים ולכן זה חשוב לבחור ולהשתמש במילות כוח בצורה אסטרטגית. המקומות האפקטיביים ביותר להניח בהם מילות כוח הם בכותרת של הפוסט או של סרטון היוטיוב, בכותרות המשנה, בשורות הראשונות של הפתיח, במעברים בין נושאים וממש לפני ההנעה (קריאה) לפעולה.

אלה המקומות החשובים כי יש להם את ההשפעה הגדולה ביותר על הקוראים וחשוב לזכור שהמטרה שלך היא לא להרשים או לבלבל את הקוראים בשפה גבוהה ובמילים גדולות מהחיים.

המטרה היא למכור את מוצר או את השירות שלך… נכון?

שימוש ביותר מידי מילות כוח יטרפד את הניסיון שלך לפשט את המסר ואז כמו כלום… כל העבודה הקשה יורדת עם המים באסלה וזאת הדרך הבטוחה (לא עלינו) לפספס ההזדמנות לביצוע מכירה. לצערי אין כאן כללי אצבע ולא מדובר במדע מדויק שיעזור לך לקבוע כמה מילות כוח מומלץ להכניס לקופי. זה תלוי בך, בנישה, בקהל, במוצר, במערכת היחסים עם הקהל, באמון שבינכם ובעוד גורמים אחרים.

אבל, כמו שכבר אמרתי, אני ממליץ להתחיל בכותרות, בפתיח, במעברים ובקריאה לפעולה ואז לעשות טסטים כדי להבין איך זה עובד בצורה היעילה ביותר עבורך.

זה אולי ירגיש לך כמו סטייה מהנושא העיקרי, אבל זה לא משנה באיזה תחום אנחנו עוסקים כי עוצמה ואיכות של אדם נמדדים ביכולת שלו לקחת אחריות על עצמו ועל האנשים שיש לו השפעה עליהם. ולכן, בבקשה להקליק כאן או על התמונה למטה כדי לקרוא את המאמר החשוב והמרתק שבו נשוחח על נושא שלצערי כבר לא אטרקטיבי היום, על לקיחת אחריות אישית.

אחריות אישית
אחריות אישית

 

קורס קופירייטינג אונליין – טיפים שיהפכו אותך מהר יותר לקופירייטר


את הטיפים הבאים למדתי תוך כדי תהליך החיפוש שלי להפוך לכותב תוכן טוב יותר, אז הנה כמה מהטריקים המומלצים שהייתי חייב להכליל בקורס קופירייטינג הזה כדי שיעזרו לך ליצור תוכן מעולה.

כתיבה משפרת כתיבה שיווקית


אם אנחנו לומדים כאן לכתוב אז זה רק הגיוני שככל שנתאמן בכתיבה שיווקית, כך גם נהיה טובים יותר בזה. לכן, בלי קשר לרמה שלך נכון להיום בקופירייטינג ובכתיבת תוכן שיווקי, חשוב להתרגל לכתוב בכל יום בשביל עצמך ולא עבור הבלוג שלך או עבור הלקוחות.

על מה לכתוב?

על כל דבר שעולה לך בראש. אולי לכתוב ביומן בסוף כל יום על מה שעבר עליך, את מי פגשת, מה ריגש אותך, מה הכעיס או הצחיק אותך ומה בתוכנית למחר.

בהתחלה זה יהיה קשה ועם הזמן זה ילך וישתפר.

איך לעשות את התרגיל הזה?

פשוט מאוד, להתיישב מול שולחן במקום שקט, לכוון בסלולרי שלך טיימר ל-15 דקות ולכתוב בלי להפסיק עד שהזמן עובר בכל יום למשך 30 ימים. אגב, אין צורך להשתמש בכישורי הקופירייטינג שלמדת כאן, אין גם צורך להתכונן לפני שמתחילים לכתוב, פשוט לכתוב ואני ממליץ לעשות את זה באמצעות עט על גבי נייר ולא להקליד על המחשב.

למה לכתוב ביד?

כי כמעט כל המוח שלנו מתגייס כדי לעזור לנו לכתוב (וגם לצייר) על נייר וזאת התעמלות מצוינת עבורו. בזמן כתיבה אנחנו מפעילים חושים ומנגנונים עוצמתיים ביותר במוח שיש להם השפעה מיוחדת עלינו.

 • אנחנו מפעילים את הדמיון, את הרגשות ואת החשיבה הלוגית.
 • אנחנו מפעילים קורדינציה, שרירים ומוטוריקה עדינה של היד.
 • אנחנו מפעילים את חוש הראייה, את חוש המישוש ואת חוש השמיעה כדי להקשיב לחיכוך העט בנייר.

ואני די בטוח שיש עוד דברים שהמוח מפעיל בכתיבה שפספסתי, אבל הכי חשוב הוא שדרך הפעולה הפשוטה הזאת של משיכת העט על גבי הנייר אנחנו לוקחים רעיון שמרחף במחשבות שלנו בצורת אותות חשמליים ויולדים אותו לעולם הפיזי.

דרך הכתיבה אנחנו הופכים לבוראים, ליוצרים ולאומנים.

קריאה משפרת כתיבה שיווקית


קריאה היא חלק בלתי נפרד מכתיבה מעולה ולכן לסגל הרגל של קריאה בכל יום ישפר את המיומנות שלך בכתיבה שיווקית באופן משמעותי.

אם יש בך תשוקה לתחום הקופירייטינג ושמת לך למטרה להפוך לכותב תוכן מעולה כדי לקדם את העסק שלך או לייצר הכנסה דרך מקצוע הקופירייטינג אז אני ממליץ להשקיע בכל יום כמה שיותר זמן בקריאה.

מה לקרוא?

האמת שזה לא כל כך משנה אבל כדי להפוך את חווית הקריאה למהנה אז כמובן שההמלצה תהיה לקרוא ספרים, מדריכים, מגזינים, מאמרים וכל דבר אחר בנושאים שמעניינים אותך.

כמה זמן לקרוא בכל יום?

זה כבר תלוי בלוח הזמנים שלך. עם זאת, ההמלצה שלי זה לקרוא בכל יום מינימום למשך חצי שעה.

איך קריאה משפרת את הכתיבה שלך?

דבר ראשון, קריאה עוזרת לנו ללמוד ומעשירה את השפה שלנו ושנית, חשיפה לסגנונות שונים של כתיבה יעזרו לך לקבל רעיונות חדשים והשראה. כי בניגוד לקורא הרגיל, כותבי תוכן הם לא רק קוראים את הכתוב, הם גם מנתחים את הטקסט ומנסים להבין את השיטה שיוצר התוכן מצליח דרכה למגנט את הקורא ולשכנע אותו לקרוא עד הסוף.

שיכתוב מודעות


אנחנו נחשפים למאות פרסומות במהלך היום דרך הטלוויזיה בבית, בנסיעות דרך שלטי החוצות, דרך רשתות חברתיות, עיתונים ומגזינים וכקופירייטר יש לך אפשרות לנצל את זה לטובתך.

איך?

בלנסות לשפר אותם בראש שלך.

בכל פעם שיוצא לך להיתקל במודעה, שאל את עצמך…

"איך אפשר להפוך אותה לטובה יותר?"

אז נניח שבזמן נסיעה העיניים שלך קלטו מודעה על שלט חוצות. מה היית משנה בה כדי להפוך אותה למושכת ומעניינת יותר?

איך היית משנה את הקריאה לפעולה שבה כדי שתהיה אפילו יותר מסקרנת?

מה יהיו ההמלצות שלך למפרסם להוסיף או להוריד מהמודעה שיגרמו לקהל להיות מעוניין יותר במוצר?

ואיך כל זה עוזר לך?

זה מאמן את הקופירייטר שבך להיות יותר יצירתי וזה יעזור לך לשפר את היכולות שלך בכתיבה שיווקית.

בנק המודעות המגניבות שלך


ואם כבר אנחנו נחשפים לכל כך הרבה מודעות במהלך היומיום, אז אני בטוח שיהיו כמה שממש ימצאו בעיניך וזה בדיוק הזמן לשלוף את הסלולרי ולצלם או לעשות צילום מסך למודעות…

 • שגורמים לך לומר – "וואו…" או "זה מגניב…".
 • שגורמים לך להקליק עליהם ולהירשם.
 • שמצחיקים, מדכאים ומרגיזים אותך.
 • שקראת, הקשבת או צפית עד הסוף.

ולשמור אותם מסודרים לפי קטגוריות במקום בטוח ומגובה במחשב.

למה?

כי יהיו מצבים שיהיה קשה לראש שלך להיות יצירתי ולהפיק את הקופי המעניין שרצית ובנק המודעות המגניבות שלך יהיה המקום לחפש בו השראה ורעיונות.

לקצץ, לגזום ולסדר


אני מזכיר לך שהמטרה שלך בקורס קופירייטינג זה הוא ללמוד שקופירייטר טוב הוא זה שמציג מסר פשוט, קצר, מדויק וברור וזה כי המטרה של קופירייטינג זה לקחת רעיון או מידע ולהעביר אותו לאנשים אחרים.

ככל שהמסר בקופי יהיה תמציתי, מרוכז ומזוקק, כך המוח של הקוראים יקלוט אותו טוב יותר. זאת הסיבה שהמודעות המצליחות ביותר בעולם הן הקצרות ביותר ושמעבירות את המסר בעוצמה.

צריך לדמיין שחייבים להעביר רעיון סופר קריטי למישהו דרך הסלולרי, כשיש לך סוללה שתספיק רק לשיחה של 10 שניות.

ואם אני מזקק את הטיפ הזה לשורה אחת אז הרעיון הוא…

רוצה להצליח בקופירייטינג? זה יקרה רק דרך כתיבת מסר מרוכז, מסודר וברור.

לבחון את הגבולות שלך


ילדים אוהבים לבחון את הגבולות שמציבים להם והם עושים את זה כשילדים אחרים רואים אותם כדי להיחשב לגיבורים בעיניהם ולהרים את רמת הפופולאריות שלהם.

לכן, לכתוב כמו שכולם כותבים לא יעזור לך להתרומם ולבלוט מעל משווקים אחרים ואני מזכיר לך גם שתשומת הלב של הקוראים נגנבת בקלות ע"י אירועי היומיום וע"י משווקים נוספים בנישה שלך.

אז איך הופכים את הקופי לבולט יותר?

ע"י התבטאות והתנהגות בטקסט שהיא (קצת) מעוררת מחלוקת.

כמו לדוגמה:

אם המודעות, הפוסטים והסרטונים משעממים לקהל שלך ת'תחת אז מה הפלא שהמכירות צנחו כמו החזה של סבתא רוחמה.

עכשיו, לא לכולם זה קל, גם עבורי זה לא פשוט לחשוב שאולי מישהו מהקוראים שלי נעלב או ניפגע ממה שאני כותב וזאת למרות שאני מבין שרוב האנשים מחפשים תוכן מצחיק עם פלפל ולמרות שאני מבין שלרוב זה עובד ודוחף את הקהל להמשיך לקרוא.

קורס קופירייטינג אונליין – איך להתחיל לכתוב את הקופי הראשון שלך?


טוב, אנחנו ממש מתקרבים לסוף הקורס הזה אבל לפני שנסיים אני רוצה לעזור לך להתחיל ליישם את מה שלמדת והדרך הטובה ביותר להתחיל זה לבחור סגנון כתיבה, שזה אומר לבחור בין כתיבת כותרות, כתיבת תיאורים, כתיבת פוסט לעמוד הפייסבוק שלך, כתיבת פוסט לבלוג שלך, כתיבת מייל לרשימת התפוצה או כתיבת מודעה ממומנת.

ועכשיו ולהתחיל לכתוב למשך 30 ימים רק בסגנון כתיבה אחד.

נראה לך ש-30 ימים זה לא מספיק לך?

אז אפשר להמשיך לתרגל שבוע, שבועיים ואפילו חודש נוסף. העיקר שירגיש לך שצברת מספיק בטחון כדי ליישם בשטח על האתרים שלך או עבור לקוחות שצריכים שירותי קופירייטינג.

וכך לעבור בין סגנונות כתיבה עד שצוברים ניסיון ובטחון בכולם.

המטרה בתרגול הזה היא להגיע למצב שבו מרגיש לך נוח עם כל סגנונות הכתיבה.

במידה ואין לך אתרים או בלוגים משלך והגעת לקורס קופירייטינג הזה כדי לספק שירותי כתיבה שיווקית ללקוחות, אז לפני שמתחילים לעבוד עבור הלקוחות, ההמלצה שלי זה לבחור בכל יום חברה אחרת ש"כאילו העסיקה" אותך ולכתוב עבורם במשך 30 ימים.

פשוט לחפש באינטרנט חברות בתחומים שונים ולכתוב עבורם כותרות, תיאורים, תיאור מוצר, עמוד בית, מאמרים, פוסטים, מודעות ומיילים.

ואני מבטיח לך שהשוואה בין תוכן שכתבת בתחילת התרגול לעומת תוכן שכתבת בסוף התרגול יראה לך את ההתקדמות המדהימה שעברת כקופירייטר.

קורס קופירייטינג אונליין – סיכום


אם להיות כנה, קופירייטינג הוא תחום רחב מאוד שיהיה קשה לכסות בקורס קופירייטינג אונליין אחד והמפתח לשיפור היכולות שלך כקופירייטר נמצא בתרגול של כל מה שלמדת כאן. אני מאמין שהיסודות שלמדת כאן בקורס קופירייטינג היום יכולים לספק בסיס מעולה לך ולכל אחד שמעוניין להתחיל לכתוב את הטקסטים שלו עבור הבלוג ועבור רשימת התפוצה שלו.

ולפני שאנחנו נפרדים, אני רוצה לסכם את מה שלמדנו כאן בקורס קופירייטינג ולחזור על נקודות המפתח…

 1. קופירייטינג יעזור לטקסטים שלך לבלוט בתוך הרעש של הסחות הדעת שגונב את תשומת הלב של הקהל שלך.
 2. הטקסט שלך צריך להיות בנוי מ-6 אלמנטים שהם הזדהות, הכותרת, הפתיח, הסיפור, קריאה לפעולה וה – נ.ב.
 3. תבנית A.I.D.A מכילה 4 מרכיבים שהם – משיכת תשומת לב, לעורר עניין, לעורר תשוקה והקריאה לפעולה.
 4. השלב החשוב והמשמעותי ביותר הוא עריכה ותיקון הקופי ורצוי לתת זמן לעריכה איכותית של הטיוטות.
 5. ככל שיהיה לך מידע וידע רחב יותר על התחום ועל הקהל שלך, כך גדל הסיכוי שלך להפוך לקופירייטר טוב יותר בנישה שלך.
 6. אנשים יעשו הכל עבור זה שיעודד אותם לחלום, שיצדיק אותם, שיתמוך בהם מול הפחד שלהם, שיאשר את החשדות שלהם ושיעזור להם להילחם באויב שלהם.
 7. חלק מהעבודה שלך כקופירייטר הוא ביטול התנגדויות כי המוצר שלך הוא לא מושלם ואנשים מגיעים אליך עם התנגדויות, חסמים וספקות.
 8. צריך לתת לאדם אחר מידי פעם להקריא לך את הקופי שלך כי ככל שקוראים יותר את הקופי, קשה להבחין בשגיאות הכתיב והדקדוק.
 9. כשקוראים את הטקסט בקול רם מרגישים איפה הקופי חלש ותקוע ואיפה הוא בנוי בצורה לא הגיונית.

וזהו, כאן אנחנו מסיימים את קורס קופירייטינג ואני מקווה שהיה לך מעניין ומועיל.

קורס קופירייטינג וכתיבה שיווקית – נ.ב.


את רוב הנקודות שאני מסביר עליהם כאן בקורס קופירייטינג למדתי דרך 5 ספרי הקופירייטינג הטובים ביותר שיש ואני ממליץ בחום עליהם.

אפשר למצוא אותם בפוסט הזה ובבקשה ללחוץ כאן על הקישור או ללחוץ על התמונה שמתחת כדי לעבור אליו!

קופירייטינג
קופירייטינג

 

וכמו שהבטחתי מוקדם יותר בקורס, המדריך שמתחת הוא בנושא מחקר מילות מפתח, בבקשה ללחוץ על הסרטון כדי לצפות בו.

במדריכים נוספים בבלוג הזה יש לך אפשרות ללמוד על ביצוע מחקר מתחרים, איך להגדיל את התנועה אל האתר דרך הקורס קידום אתרים חינם הזה ודרך המדריך בחינם לקידום סרטונים ביוטיוב כאן וגם איך להגדיל ולטפח את רשימת התפוצה דרך המדריך הזה בנושא אימייל מרקטינג ויצירת מגנט לידים.


 

ועכשיו אני רוצה לומר לך תודה רבה…

אני מעריך אותך ואת הזמן שלך ומקווה שמצאת כאן בקורס קופירייטינג אונליין את מה שחיפשת.

לא לדאוג, אני לא מלקק סתם כי תיכף תבוא הבקשה… 🙂

חשוב לי לומר לך שבזכות זה שבחרת לקרוא את הפוסט הזה, עזרת גם לאחרים למצוא אותו ולהנות ממנו.

איך?

ככה גוגל עובדת…

היא מדרגת אתרים על פי התעניינות וצריכת הגולשים ובזכותך ועוד רבים אחרים, הפוסט הזה יגיע לעוד גולשים רבים בגוגל ועל זה אני מודה לך.

אני משתדל לכתוב כאן על נושאים ותחומים שמעניינים אותי ומקווה שגם אותך וכדי שאוכל להשתפר עוד יותר ולהציג תוכן עדכני ואיכותי, יעזור לכולם לדעת…

 • איך התרשמת מהמאמר?
 • איך לדעתך ניתן לשפר את התוכן?
 • האם לדעתך חסר כאן מידע עדכני?
 • איזה מידע יש בידך שחשוב לך שאוסיף אותו?

זאת אינפורמציה שתועיל משמעותית לבלוג ולקוראים שלו.

עכשיו,

כמובן שזאת לא חובה ואשמח מאוד אם מתאפשר לך, להשאיר טקסט קצר שמסביר את דעתך על הפוסט ובמידה ואהבת, כל עזרה בהפצת המידע תתקבל בברכה.

שוב תודה רבה ומקווה שהיה מועיל.

נתראה בערוץ היוטיוב.

מני.

לפוסט הזה יש 2 תגובות

 1. מלאכי

  לא פחות ממצוין

  1. מני קריחלי

   תודה רבה, מעריך מאוד.

כתיבת תגובה