You are currently viewing קורס קידום אתרים חינם: השיטה האפקטיבית לקידום אורגני בגוגל ב2024
קורס קידום אתרים

קורס קידום אתרים חינם: השיטה האפקטיבית לקידום אורגני בגוגל ב2024

מה לומדים בקורס קידום אתרים חינם?

 • מה זה SEO ועבור מי עושים את זה?
 • מה הם הכלים לקידום אתרים שיעזרו לך בפעולת הקידום?
 • איך עושים מחקר מילות מפתח עבור הפוסט שלך?
 • איך לכתוב כותרת ראשית שתעזור לקדם אתר בגוגל?
 • איך לכתוב תיאור מרתק שיקדם את הפוסט שלך בגוגל?
 • מה התפקיד של ה-URL בקידום אורגני לאתרים?
 • איך עושים אופטימיזציה לפוסט דרך תגיות כותרת H1, H2, H3?
 • איך עושים אופטימיזציה לעמוד באמצעות תמונות?
 • מה היא הדרך הנכונה להטמעת קישור לסרטוני יוטיוב בפוסט?
 • איך קישורים פנימיים תורמים לקידום אתרים בגוגל?
 • איך עושים אופטימיזציה לטקסט ולמבנה התוכן?

קורס קידום אתרים חינם זה מיועד לכל מי שרוצה ללמוד ולהבין מה הם הפרמטרים ש-Google מעדיפה שנבצע להם אופטימיזציה כאשר אנחנו מכינים מאמר או פוסט לפרסום.

ומי שיפיק את המירב מהמדריך לדעתי יהיו בעלי עסק מעולם שיווק שותפים ומנהלים בלוג או אתר ויזמים אינטרנטיים שמעוניינים לקבל תנועה חינמית מגוגל ולהבין מה זה קידום אורגני וללמוד איך לעשות בעצמם את פעולת ה-SEO.

עכשיו, זה לא סוד שהרבה בעלי עסקים הבינו כבר שהעולם הדיגיטלי ובמיוחד התנועה האורגנית הם ערוצי שיווק היעילים ביותר עבורם, ולכן ההשקעה העיקרית שלהם באסטרטגיה השיווקית מופנית לכיוון אופטימיזציה של האתרים שברשותם עבור מנוע החיפוש (SEO).

הרבה חושבים שקידום אתרים אורגני זה קשה אבל מה אם אני אומר לכם שללמוד לעשות SEO זה פשוט!

מה אם אומר שאין לך צורך בקורסים הגדולים, המנופחים וגוזלי הזמן שקיימים באינטרנט!

הקורסים שבין 80-90 אחוז מהטקטיקות ופעולות הקידום שהם מלמדים אותך אחראיות רק על כ-13% מהכוח שיש ב-SEO להשפיע על מיקום העמודים שלך בגוגל. ולפעולות שהן היסודות של ה-SEO שהמדריך הזה מלמד, יש כוח השפעה של כ-87% על הדירוג של עמודים שלך במנוע החיפוש.

נכון שהרבה?

כי זה עיקרון הפארטו במלוא הדרו! שנקרא גם בשם, כלל ה80-20 שנוסח ע"י הכלכלן האיטלקי וילפרדו פארטו שאומר שבמקרים רבים 80% מהתוצאות מקורם ב-20% מהגורמים הפעילים והכלל הזה מאפשר לך להפריד בין העיקר (20%) לטפל (80%), בין הפעולות התורמות לבין התורמות פחות והגורעות.

לא סתם הפעולות האלה הן היסודות של קידום אתרים. ואין צורך בתחילת הדרך שלך כבלוגר לשפוך כסף על קורסים יקרים ומיותרים. קידום אתרים אפשר ללמוד במדריך אחד מפורט וממוקד וזה בדיוק מה שהקורס קידום אתרים כאן מאפשר לך בחינם.

אני לא מזלזל חלילה בכוח שיש עבור SEO ב-13% הנותרים אבל בהתחלה אני ממליץ להתמקד בכלים שנותנים לך את ההשפעה המירבית על הבלוג שלך. במידה והגעת אחר כך למסקנה שיש לך עמודים שדורשים התייחסות מעמיקה יותר, תמיד אפשר ללמוד לעשות אופטימיזציה גם ליתר גורמי הדירוג.

ועניין חשוב לפני שמתחילים בקורס קידום אתרים חינם…

מתוך כבוד לזמן שלך, אני מבטיח שהקורס קידום אתרים הזה יהיה חופשי לגישה. הוא יהיה בחינם, ללא הרשמה וללא השארת פרטים. לא יהיו כאן הצעות לקניית הקורס הזה או דרישה להשארת מספר נייד וכתובת מייל כדי לקבל אליו גישה.

הגעת לכאן כדי ללמוד את היסודות שנחוצים לך כדי לייצר טראפיק גדול אל האתר שלך וזה מה שהמדריך הזה מאפשר.

לך רק נישאר להיכנס, ללמוד וליישם על התוכן בבלוג שלך.

עכשיו…

אני עושה SEO כבר די הרבה זמן ואם יש משהו שצריך להבין הוא שמדובר בתחום חי, נושם ומאוד דינמי. גוגל מעדכנת ומשנה את האלגוריתם שלה כל כמה חודשים ואתרים שמקודמים לפי טכניקות שעבדו לפני 5-10 שנים שלא מתעדכנים ומישרים קו עם הכללים של גוגל, נעלמים מתוצאות החיפוש שלה וכשמדובר בעסק שלא מופיע יותר בגוגל, הפגיעה הכלכלית בו יכולה להיות קטלנית.

מה שהקורס קידום אתרים חינם הזה מלמד זה לעשות את הפעולות שגוגל בעצמה תמיד אמרה ועדיין אומרת שאם נעשה אותן אז נצליח להתברג בזכותן למקומות הגבוהים ברשימת תוצאות החיפוש שלה.

האמת היא שיש מאות גורמי דירוג שלפיהם גוגל בוחנת עמודי אינטרנט ומסדרת אותם במנוע החיפוש ואם הגישה שלך היא שחייבים להכיר ולהבין כל מרכיב ואלמנט בקידום אתרים אז הגישה הזאת רק תתקע אותך במקום ותמנע ממך לשתף עם העולם את מה שיש לך להציע לו.

תנועה חינם לאתר שלכם

המדריך הזה מלמד אותך למשוך אל הבלוג שלך תנועה בחינם שלא עולה לך כסף והכוונה בחינם היא שלא משלמים על פרסום או על שיווק.

נכון, הזמן שלך הוא יקר אבל כשיש תקציב מוגבל ויש לך שפע של זמן פנוי, מדובר בפתרון יעיל מאוד שיחסוך לך הרבה.

הקורס לקידום אתרים הזה מלמד את היסודות של קידום אתרים אורגני. מלמד את הפעולות הבסיסיות שחשוב לעשות כשמפרסמים מאמרים בבלוגים שלך. אותן הפעולות שמשפיעות באופן המשמעותי ביותר על המיקום של התכנים שלך בגוגל.

המדריך מלמד מה הן הפעולות בקידום אתרים שהרבה משווקים לא עושים, מזניחים ומעדיפים לחפש פתרונות מהירים ומסוכנים שמבטיחים להם להיות ראשונים בגוגל כשבפועל לטווח הרחוק זה עלול לפגוע ולהזיק להם.

הקורס מאפשר לך ללמוד על הפעולות שבזכותן גוגל תאהב את עמודי הבלוגים והאתרים שלך ושיביאו לשיפור הדירוג שלהם בעמודי התוצאות של גוגל. פעולות שיעזרו לך לשרוד זעזועים גם כשגוגל עושה עדכונים לאלגוריתם שלה. פעולות פשוטות שיתנו לך עדיפות מול GOOGLE על פני המתחרים שלך.

ועכשיו אם עולות בראש שלך שאלות לגבי אותן הפתרונות המהירים והמסוכנים, "הטריקים המתקדמים" של SEO, הטריקים שאולי חשבת שהם קריטיים למיקום שלך במנוע החיפוש, אז חשוב לזכור את הדבר הבא…

אי אפשר "לעבוד" יותר על גוגל לאורך זמן ב"טריקים" אם לפני הכול לא מקפידים בפוסטים שלך על היסודות של קידום אתרים אורגני.

כל העמודים שקידמתי שהגיעו לדף הראשון בגוגל וגם למקום הראשון, נשארו יציבים במקומם ובמיוחד דרך עדכונים גדולים של גוגל שהיו אחראים לזעזועים לא קטנים.

וכתבתי את המילה "לרוב" כי היו כאלה שנפלו במיקומים בגוגל וזה כי העידכון לימד את ה-AI של גוגל שהתוכן בעמודים האלה היה לא מספיק טוב עבור הקהל שלי. לכן הייתי צריך לתקן אותם ולהוסיף בהם מידע עדכני ואיכותי יותר.

איך העמודים שנשארו במקום הראשון עשו את זה?

 1. דרך מחקר מילות מפתח מעמיק שבודק מה הגולש באמת מחפש.
 2. מחקר רלוונטיות – מידע שגוגל נותנת בחינם (אם יודעים מאיפה לקחת).
 3. כתיבת תוכן לבלוג ברמה מעולה שפוגע בול בכוונת הגולש.
 4. בניית מבנה היררכי נכון בבלוג של עמודים של כותרות ותוכן.
 5. עדכון מתמשך של תוכן במידע נוסף ורלוונטי.
 6. יצירת קישורים חיצוניים איכותיים.

כאן בקורס קידום אתרים חינם, המילה "רלוונטיות" חוזרת כל כך הרבה פעמים כי היא רלוונטית 😊 ל-SEO יותר מכל מילה אחרת.

עכשיו…

יכול להיות שזה לא יראה לך רלוונטי אבל, האם צפית בסרט המאמן קרטר?

אז קודם כל, אם עדיין לא צפית בו אז אני ממליץ בחום כי מעבר לזה שמדובר בסרט איכותי, הוא יעזור לך להבין שכדי ללמוד לשחק ולא משנה באיזה משחק מדובר, הדבר החשוב ביותר זה ללמוד את כללי היסוד של המשחק!

ספציפית לסרט הזה מדובר ביסודות של משחק הכדורסל שהם…

 • משמעת.
 • הגנה וריבאונד.
 • ריצה ומהירות.
 • כדרור ומסירה.
 • עקביות.

ולמה אני כותב לך את זה?

כי המסר העיקרי הוא שמי שלא לומד את הבסיס יתקשה מאוד לפתח בהמשך גם את הטכניקות המתקדמות שנבנות ונשענות על היסודות. ככה זה בכל תחום בחיים וככה זה גם בקידום אתרים אורגני.

עכשיו, אם חיפשת מדריך בנושא קידום אתרי חנות ואיקומרס אז הקישור הזה יעביר אותך למדריך בנושא אבל אני ממליץ קודם ללמוד את היסודות שבקורס הזה.

ועכשיו אני רוצה לגלות לך את הסוד הגדול של עולם ה-SEO שמעטים מספרים אותו לאחרים.

פרק 01 – מה זה קידום אתרים ועבור מי עושים את זה?


קורס קידום אתרים חינם - מה זה SEO
מה זה SEO

 

טוב, אז מתחילים עם הקורס לקידום אתרים בחינם והדבר הראשון שחשוב להבין הוא ש-SEO זה לא תחום קשה כי בסופו של דבר מדובר בצ'ק ליסט שצריך לעקוב אחריו בכל פעם שמעלים תוכן לבלוג שלך, וזה כדי לוודא שהעמוד עובר אופטימיזציה כשהמטרה היא להביא את העמוד למיקום גבוה ככל שניתן בגוגל ולהיחשף מול כמות גדולה של גולשים שאותם רוצים למשוך כדי להקליק ולקרוא את התוכן שלך, להפוך אותם ללידים, לרשום אותם לרשימת התפוצה שלך.

לבסוף המטרה שלך היא להופיע במנוע החיפוש של גוגל כשקהל היעד שלך מבצע חיפוש לביטוי מסוים וזה כדי למשוך אל הבלוג מתעניינים ולקוחות פוטנציאליים ולהמיר אותם ללקוחות משלמים. וכדי להצליח, אין צורך לדעת הכול על SEO כי היסודות של קידום אתרים אורגני יעזרו לך להגיע לדירוגים גבוהים ולמעשה מדובר בפעולות די פשוטות.

אבל דבר אחד לא יהיה פשוט…

כי זה יכניס אותך למצב של עבודה אינטנסיבית ולתקופה ארוכה שבה מפרסמים כמות אדירה של תוכן לאוויר העולם. ובפוסט הזה אני מסביר על אסטרטגיה לקידום אתרים אורגני שתעזור לך ליצור רלוונטיות וסמכות מול גוגל מהר יותר מכל שיטה אחרת שאני מכיר.

האם שמעת את המושג השחוק והלעוס ביותר של עולם ה-SEO שאומר… "התוכן הוא המלך"?

ולמה זה המושג המוכר ביותר? כי כולם עדיין אומרים אותו. ולמה כולם אומרים אותו?… כי הוא עדיין נכון.

וכשאני אומר "כולם" הכוונה היא לכל מי שעובד, משתמש ומלמד את התחום הזה.

וכן… גם Google בעצמם.

"כולם" אומרים שזה נכון וכולם יודעים ש-Google מרסקת עמודים שלא נכתבו עבור הגולשים אלה בשביל מנוע החיפוש. הם גם יודעים ואומרים ש-Google מעלימה ממנוע החיפוש שלה פוסטים שהם לא ידידותיים לקריאה ולכוונת הגולש.

אבל מה שהרוב לא אומרים הוא ש-SEO הוא בסך הכול רשימה של כמה דברים טכניים שצריך לשנות ולתקן כשמשחררים תוכן מעולה כדי שבני אדם יוכלו לקרוא ולהבין אותו ובקידום אורגני, הדברים הטכניים האלה הם רק חצי מהמשוואה. החצי השני הוא הקהל והאנשים. בני האדם שמחפשים את התוכן שלך שבו הם מקווים למצוא ערך שיעזור להם בפתירת בעיה.

כשכמות גדולה של גולשים מקליקים יותר על פוסט מסוים בתוצאות החיפוש, זה כאילו שהם זרקו לקלפי פתק בחירות. כך הם בעצם אומרים למנוע החיפוש איזה תוכן עדיף ל-Google להציג בתוצאות החיפוש שלה כאשר ביטוי מסוים מחופש. איזה תוכן מספק למשתמש במנוע החיפוש שלה את הפתרון הטוב ביותר שפוגע הכי מדויק בכוונת הגולש.

בנוסף למידע הזה, Google אוספת גם נתונים כמו זמן השהייה של הגולשים באתר והאם הגולשים נחשפו באתר לעוד עמודים. אגב, גם לך יש גישה לנתונים האלה ואפשר למצוא אותם בכלים החינמיים Google Search Console וב-Google Analytics.

מה שחשוב לזכור זה את הדבר הבא…

כשעושים SEO יש לך שני קהלים שצריך להתחשב בהם:

 1. העכבישים, הבוטים והבינה המלאכותית של מנוע החיפוש.
 2. בני האדם – המבקרים והקוראים שמגיעים אל הבלוג שלך.

וכדי להיות מדורגים בתוצאות החיפוש, צריך גם לתת לגוגל את מה שהיא מבקשת וגם לדאוג שהקוראים שלך מרוצים.

ואגב, אני בטוח שזה מובן לך, אבל מבין שני הקהלים רק בבני האדם יש את הפוטנציאל להפוך ללקוחות המשלמים שלך ותכף אסביר גם למה אני אומר את זה כי יש דבר אחד שצריך לעשות בעקביות ובצורה נכונה כדי לייצר הצלחה גדולה דרך עסק אינטרנטי.

מה הדבר האחד הזה?

האמת היא שהרעיון מאוד פשוט וחשוב שזאת תהיה האנרגיה שמניעה ודוחפת את העסק האינטרנטי שלך, ואנרגיה הזאת נמצאת ב…

לעזור לאנשים!

לספק עזרה אמיתית וכנה לבני אדם! לעזור לאנשים בפתירת בעיה, בהתמודדות עם פחד ואתגרים, בלהגשים להם חלומות ומטרות בחיים.

אנשים מחפשים חוויה אמיתית ולא מזויפת! וכשהופכים לאדם שבאמת עוזר לקהל שלו, זה גורם לקהל שלך ברמה הפסיכולוגית והרגשית לחשוב עליך כעל מורה הדרך והיועץ הנאמן שלו.

וזאת זכות שאין להקל בה ראש.

"טוב מני…

אז רגע, שאלה… למה לא מלמדים את מה שאתה אומר כאן?"

שאלה טובה והתשובה היא – שאין לי מושג!

מה שאני כן יודע הוא שינסו לשכנע אותך שהבעיה היא "במשפך השיווקי שלך", או "שהבלוג שלך וויזואלית לא מספיק מושך", או "שאין לבלוג שלך מספיק קישורים איכותיים חיצוניים" כשלרוב הבעיה האמיתית נמצאת בזה שאנשים לא מבינים שכיוצרי תוכן יש לנו את היכולת לגעת בבני אדם ולמשוך אותם אלינו דרך הצגת תוכן כנה, אמיתי ואיכותי. תוכן שהם מוכנים להקליק עליו ולקרוא אותו כי האדם שכתב את אותו מבין את בעיה ואת הצורך שלהם.

תוכן שדרך המילים שלך הם קולטים שלא מדובר בזיוף או במכונה משומנת שנועדה רק לצורך עשיית כסף.

הדרך האמיתית לשגשוג דרך עסק אינטרנטי ולשנים ארוכות נמצא ברצון אמיתי וכנה לעזור לבני אדם לעבור שינוי חיובי ולשפר את מצבם ואת חייהם.

ומה קורה כשאנשים קוראים תוכן כזה? הם משתפים אותו ומקשרים אליך קישורים איכותיים שנוצרו בצורה אורגנית ולא בדרך מניפולטיבית מה שגוגל שונאת ולפעמים גם מענישה על זה.

עכשיו…

עדיין לא ברחת?

מעולה… כי ממש ברגע הזה, הבנת שהאסטרטגיה הטובה ביותר לקידום אורגני בגוגל היא למצוא קבוצה של אנשים עם בעיה אחת מרכזית ולעזור להם למצוא פתרון. בדיוק כמו שהקורס הזה יעזור בחינם לך ולעוד בעלי עסק אינטרנטי לרתום את כוחה של תנועה אורגנית שמקורה במנוע החיפוש של גוגל.

כאשר התוכן שלך יענה על השאלות של הקוראים ויספק להם פתרון לבעיה, אני יכול לומר בביטחון שהם…

 • יקראו את הפוסט מתחילתו ועד סופו.
 • ישהו יותר זמן באתר שלך.
 • יעברו לבדוק תוכן רלוונטי נוסף בבלוג.
 • יקליקו על קישורים שמפנים אותם לעמודי תוכן נוספים באתר או בערוץ היוטיוב שלך.

רגע, זה לא מוכר לך?

אני מזכיר לך שדברנו מוקדם יותר על הנתונים ש-Google אוספת על בלוגים ואתרים. כי אלה בדיוק הנתונים שבמידה והיא תראה בהם מדדים גבוהים, היא תדרג אותך גבוה בתוצאות החיפוש. אחרי זה, כשמתחילים לעבוד על מגנט הלידים ורשימת התפוצה שלך, אז מגיעים להצלחה בממדים שלא חשבת שהיא אפשרית דרך העסק שלך.

ועכשיו הגענו לשלב שבו נבין קצת את מנוע החיפוש.

לפני שלומדים מה זה SEO, צריך להבין מי זאת Google


קורס קידום אתרים חינם - מה זה SEO

 

אני מזכיר לך שהקהל הנוסף שלך הם גוגל, מנוע החיפוש, בוטים וזחלנים (Crawlers), אז כדי שהקורס לקידום אתרים בחינם הזה יהיה שלם וברור, צריך להבין קצת את מי שהמציא והביא לעולם את המושגים – קידום אתרים ו-SEO.

גוגל קיימת משנת 1998 ובמשך קצת יותר משני עשורים היא צוברת מידע עצום על…

 1. הרגלי הגלישה של כולם.
 2. המרכיבים השונים בעמודי האינטרנט שמושכים גולשים פנימה לאתרים או גורמים להם לנטוש.
 3. הפסיכולוגיה של בני האדם שמשפיעה על קבלת ההחלטה, האם להקליק ולקרוא או לדלג ולהמשיך הלאה.

עכשיו…

הדרך שגוגל אוספת את כל המידע הזה היא באמצעות כלים שהיא פיתחה, אלגוריתם ששולח בוטים וזחלנים לכל פינה ברחבי רשת האינטרנט. הבוטים הם תוכנה שמשוטטת באינטרנט והם סורקים כמעט כל עמוד אינטרנטי שקיים בעולם כדי לעזור לגוגל להבין על מה הם ולאיזה קהל הם רלוונטיים.

ללא איסוף המידע הזה, גוגל לא תדע איזה תוצאות להציג כשמתבצע חיפוש ע"י המשתמשים במנוע החיפוש שלה. וזה עניין רציני שכדאי לך לשקול להקים את הבלוג שלך על פלטפורמט וורדפרס, כי זאת עדיין הפלטפורמה הידידותית ביותר עבור מנוע החיפוש, והסיבה העיקרית היא שוורדפרס, יותר מכל מערכת CMS אחרת מאפשרת לגוגל לייצר את הפרופיל השלם ביותר על הבלוג שלך בבסיס הנתונים של מנוע החיפוש.

כשלכלים של Google יהיה קל לסרוק את הבלוג שלך, לאסוף עליו נתונים, להבין אותם ולאנדקס את האתר שלך, אז אפשר לראות גם שיפור בדירוג בתוצאות החיפוש.

הבוטים של גוגל לרוב סורקים אתרים בהתאם לכמות הכניסות אליהם ותדירות השינויים שמתבצעים בהם, ולמה אני מתכוון?…

בלוג בנושא התפתחות אישית שמתעדכן פעם או פעמיים בשבוע ייסרק ויאונדקס לעיתים רחוקות יותר מאשר אתר חדשות שייסרק בתדירות הרבה יותר גבוהה ואפילו כמה פעמים ביום כי הוא מעדכן תכנים לעיתים קרובות ומבקרים בו כמות גדולה של גולשים.

הבוטים יתחילו את הסריקה בעמוד הבית שלך מאחת הפינות העליונות של העמוד והם סורקים הכול וקוראים כל דבר שמוצג בו. כשהבוט מגיע לקישור בעמוד הוא מתפצל ועובר גם לעמוד או לאתר שבצידו השני של הקישור והוא סורק גם את התוכן שמוצג בו. וגם ממנו הוא עובר לכל הקישורים שהוא מוצא וסורק גם אותם.

קישורים יכולים להיות כל דבר כמו…

 • קישורים בטקסט שמפנים לפוסט אחר בבלוג שלך.
 • התפריט העליון.
 • הלוגו.
 • התפריט התחתון בפוטר.
 • תמונות שהגדרת להם קישור שמפנה לאתר אחר.
 • סרטונים מערוץ היוטיוב שלך שהוטמעו באתר.

בנוסף, הבוטים סורקים וקוראים את הטקסט, התוכן והכותרות, את התמונות ואת ביטויי המפתח. הם בודקים את מספר המילים בטקסט ואת מהירות הטעינה של העמוד (ומהירות זה פקטור מאוד חשוב ל-SEO), גוגל מבינה באמצעות הכלים שלה את חווית המשתמש באתרים שלך ואת רמת האבטחה שבהם.

כך גוגל יודעת מה קורה באתרים שלך, על מה התוכן שבהם, וכמה הוא רלוונטי לקהל שמחפש את הביטוי שבתוכן במנוע החיפוש שלה.

המטרה של גוגל היא להציג לגולשים את התוכן שעונה לצרכים שלהם בצורה מיטבית, תוכן שהם התכוונו למצוא ושיספק להם את הפתרון הטוב ביותר ואחד המדדים החשובים עבורה הוא CTR או Click Through Rate…

מה זה CTRClick Through Rate ולמה זה חשוב לקידום אתרים?


כדי להסביר מה זה CTR, ניקח לדוגמה אותך כי רוב הסיכויים הם שיוצא לך להיחשף לעשרות ואולי אפילו למאות אנשים ביום, אבל עם כמה מהם יזמת אינטראקציה? עם כמה מהם יצא לך לדבר?

אני מניח שעם אחוז קטן מאוד.

אז אותו הדבר קורה גם כשאנשים מחפשים מידע בגוגל או בכל מנוע חיפוש אחר. אנחנו נחשפים למאות תוצאות ביום בגוגל ומקליקים על אחוז מאוד קטן מהם. אז CTR הוא בעצם היחס שבין כמות הגולשים בגוגל שעמוד בבלוג שלך נחשף אליהם למספר ההקלקות עליו. לדוגמה, אם הפוסט הזה על כל 100 חשיפות יקבל 5 הקלקות, אז ה-CTR שלו יהיה 5%.

וכאן אני מסביר לעומק מה זה CTR ואיך לשפר את המדד הסופר חשוב הזה.

מה שחשוב להבין מכל זה הוא שסביר להניח שגוגל תדחוף כלפי מעלה בתוצאות החיפוש עמודים שה-CTR שלהם גבוה יותר. לעומת זאת, גוגל תמשוך כלפי מטה עמודים שה-CTR שלהם הוא נמוך, ואת מקומם יתפסו התוצאות שמתחתם.

מעבר ל-CTR יש מאות פרמטרים שגוגל בוחנת בכל עמוד והמטרה שלנו כמשווקים, כותבי תוכן, מקדמי אתרים ובעלי עסק אינטרנטי כמו שיווק שותפים היא לבצע פעולות מיטוב (SEO) לפרמטרים האלה כדי שגוגל…

 1. תשים לב אל התוכן שלך.
 2. תבין שמדובר בתוכן שכדאי לה להציג ללקוחות שלה.
 3. תדרג את התוכן שלך במקומות גבוהים במנוע החיפוש שלה.
 4. תמקם את הבלוג תחת זרם גדול יותר של תנועת גולשים.
 5. ותגדיל את הסיכוי שיותר אנשים יקנו את המוצרים שבאתרים שלך.

להקליק כאן אם מעניין אותך ללמוד באיזה שיטות או אסטרטגיות אפשר היום להרוויח כסף מבלוג.

עכשיו לשים לב!

גוגל היא חברת פרסום במסווה של מוצרים איכותיים "בחינם" כמו…

 • מנוע חיפוש.
 • יוטיוב.
 • שירותי דואר.
 • סייר האינטרנט כרום.
 • שירות לאחסון קבצים ותמונות.
 • שירותי ניווט ומפות.
 • שירותי יומן.
 • חדשות.
 • תמונות.
 • העברת מסרים.
 • תרגום.
 • שיחות ווידאו.
 • שירותי עריכת מסמכים וגיליונות.

ועוד רבים אחרים ואנחנו משתמשים ונעזרים בפלטפורמת החיפוש והשירותים השונים שלה בחינם כדי להגיע אל הקהל והלקוחות שלנו וחשוב להבין שהיא עובדת קשה מאוד כדי לספק מידע לגולשים שלה (את המידע שאנחנו כותבים… 🙂 ) ולהיות המדריך והיועץ הנאמן של… בעצם של כל העולם.

המטרה החשובה ביותר שלה היא לספק אינפורמציה רלוונטית, עדכנית ואיכותית ככל שניתן לקהל המשתמשים שלה וחשוב לזכור ולהבין היטב שלגוגל איכפת רק מעצמה והאתר שלך בכלל לא מעניין אותה. אם פרסמת בבלוג מידע לא עדכני, לא רלוונטי ולא איכותי היא מחויבת לשרת את הגולשים והמשתמשים שלה וכדי לשמור על המוניטין שלה, היא תדרג את הבלוג שלך (אם בכלל) מאחור בתוצאות החיפוש כדי שהיא ושמה הטוב כמנוע החיפוש הטוב ביותר בעולם לא יפגעו.

ולכן זה רק הגיוני להסיק שלגוגל ולך יש את אותה המטרה בסופו של דבר וזה לספק תוכן איכותי ורלוונטי לכוונת המשתמש.

מי שיעשה את זה יתוגמל! מי שלא… ישקע עמוק באוקינוס של התוצאות האבודות.

פרק 02 – באיזה כלים עושים קידום אתרים אורגני?


קורס קידום אתרים חינם - כלים לקידום אתרים
כלים לקידום אתרים

 

לפני שנשיך עם הקורס לקידום אתרים בחינם, יש כמה דברים שאני רוצה לעבור עליהם אתך.

אני רוצה להניח שעבור משימה כמו להבריג בורג לקיר, לחתיכת עץ או כדי להרכיב או לבנות משהו ממתכת, להשתמש במזלג או בסכין זה הדבר האחרון שיעלה בדעתך. כי במקרה הלא נעים זה רק יבזבז לך זמן יקר ויעכב אותך ומקרה הגרוע יש סיכוי שזה יגרום לך להיפצע. ואיך זה קשור לנושא שלנו? כי גם משווק אינטרנטי צריך כלים שבלעדיהם הוא עלול לבזבז זמן ולשרוף המון כסף ואלה הכלים שמשווק תוכן באינטרנט צריך כדי להקים עסק אינטרנטי מצליח…

CMS – מערכת לניהול תוכן – Content Management System


קורס קידום אתרים חינם - Content Management System
Content Management System

 

מערכת לניהול תוכן הוא המקום שבו התוכן של הבלוג שלך מנוהל ולא חסרות היום אפשרויות לבחור מהן ואם בוחרים במערכת ובפלטפורמה הלא מתאימה, ההשפעה של זה על קידום אתרים תהיה שלילית. וזאת הסיבה ש-WordPress שהיא בחינם זאת המערכת היחידה שאני ממליץ עליה. הסיבה היא כי גוגל אוהבת את המערכת הזאת ולא סתם מספר האתרים שנבנים על וורדפרס גודלת בכל שנה. עצם העובדה שזאת תשתית בקוד פתוח, מושך אליה קהל משתמשים שלא מוכן לוותר על חופש הפעולה וקלות התפעול שהיא מאפשרת.

רוב מערכות ה-CMS האחרות כמו Squarespace, Wix, Weebly, Shopify ורבות אחרות הן מערכות סגורות שיכולות להשפיע בצורה שלילית על הדירוג בגוגל ולסרבל את תפעול האתר שלך אבל חשוב לזכור שהכל עניין של…

 • מה הם הצרכים שלך?
 • כמה ניסיון יש לך בתחום?
 • ומה התקציב שלך?

וורדפרס זה קל! זה לוקח אולי כמה ימים כדי ללמוד לעבוד את המערכת הזאת ולהבין את הבסיס ומהר מאוד תוך כדי שימוש וניסיון לומדים גם את השאר. אבל מה שמגניב ביותר ב-WordPress הוא בהחלט התוספים (Plugins). תוסף היא תוכנה קטנה, אפליקציה. כי כמו לסמארטפון שאפשר להוסיף לו יכולות שלא מגיעות איתו בהפעלה הראשונית, כך גם לוורדפרס אפשר להוסיף פונקציונליות חדשה. כמו לדוגמה התוסף YOAST לקידום אתרים והוספת ערכת נושא חדשה שתשנה את המראה של הבלוג או תוסף לאבטחת האתר שתחסום מזיקים, רוגלות ווירוסים.

וורדפרס היא ידידותית לגוגל והיא מאפשרת גם לשנות את הקוד שלה. אפשר לעשות איתה כל מה שרוצים כל עוד יש לך ידע בתכנות או אם משלמים למתכנת שיעשה את השינויים עבורך.

קורס קידום אתרים חינם – כלי לביצוע מחקר מילות מפתח


מחקר מילות מפתח הוא חלק בלתי נפרד מקידום אתרים אורגני וגם בנושא הזה יש הרבה אפשרויות. הכלי שאני משתמש בו בכל יום עבור כל האתרים שלי הוא KWFinder.

הוא קל, נוח לשימוש ומאפשר חיפוש ביטויים בעברית וכדי שתהיה לך אפשרות לעקוב אחרי המדריך הזה, הקישור כאן מפנה אותך להרשמה לחבילה החינמית למחקר מילות מפתח שמאפשרת 3 חיפושים ליום, מציאת 50 ביטויים קשורים ו-3 בדיקות של מיקומים בגוגל. הכלי יציג SEO Difficulty, מתחרים, PA, DA ועוד נתונים נוספים ובמידה ואלה פרמטרים שלא מוכרים לך אז נלמד עליהם בהמשך.

בכלי גם תקבלו מספר חבילות לבחירה שהן בתשלום וההבדל העיקרי בין החבילות הוא בכמות השאילתות שהכלי מאפשר לבצע ביממה.

תוסף ה-SEO החינמי הקל ביותר לשימוש והיחיד שצריך


Yoast זה תוסף חינמי מעולה עבור וורדפרס שמאפשר לעשות און סייט SEO בקלות. מה שמיוחד בו זה שהוא מתעדכן בהתאם לעדכונים של גוגל ולמנוע החיפוש שלה.

כל מה שצריך זה להתקין את הגרסה החינמית וזהו, הבלוג מוכן לביצוע אופטימיזציה לקידום אתרים. התוסף מאפשר לך שליטה במטא דתא ומראה לך בצורה וויזואלית איפה האופטימיזציה שלך מושלמת ואיפה דרושה עוד עבודה.

בעצם היא זו שמראה לך מתי הפוסט שלך מוכן ואפשר להעביר אותו ממצב של טיוטה לפרסום התוכן וחשיפתו לגולשים באינטרנט.

פרק 03 – איך עושים מחקר מילות מפתח?


קורס קידום אתרים חינם - מחקר מילות מפתח
מחקר מילות מפתח

 

מאחר ואי אפשר שלא לדבר על מחקר מילות מפתח בקורס קידום אתרים חינם, אז מילות מפתח אלה הביטויים שהגולשים מכניסים לשדה החיפוש בגוגל כדי שהיא תחזיר להם תוצאות שמכילות פתרון לבעיה שלהם.

הבעיה יכולה להיות כל דבר כמו לחפש יעד לטיול בסופ"ש, ביצוע מחקר, קניית מוצר, לימודים, חיפוש מידע על בעיה רפואית, שיפור טכניקת משחק טניס או מידע על ספר ששמעת עליו.

מחקר ביטויי מפתח יעזור לך להבין איך אנשים מחפשים מידע במנוע החיפוש של גוגל והביטויים האלה צריכים שיופיעו בפוסט שלך בתוכן, בכותרת הראשית, בתיאור, ב-URL ובכותרות המשנה.

חשוב לדעת איך עושים מחקר מילות מפתח בצורה נכונה ולכן אני מבקש:

וזהו!

אם כבר יש לך בלוג שבו התקנת תוסף SEO אחר, אז זה אמור להיות די דומה ברמת העיקרון. רק בבקשה כשאני מתייחס כאן במדריך ל-YOAST, אז חשוב לוודא שהמקום הנכון שמקביל להגדרות שבתוסף YOAST פתוח לפניך.

עכשיו, איך מוצאים את מילות המפתח?

בעזרת כלי לביצוע מחקר מילות מפתח וכמו שהזכרתי מוקדם יותר, יש הרבה כלים בשוק שיעזרו לך בנושא הזה.

אני עובד עם כלי שנקרא KWFinder והוא יעיל, מהיר ועובד מצוין עם ביטויים בעברית ובאנגלית. הכלי הזה מבחינתי, מספק תמורה גדולה יותר מכלים דומים ובאותו המחיר ואפילו מכלים יותר יקרים. ללחוץ בבקשה כאן כדי להירשם לחבילה החינמית שלו.

המטרה שלך במחקר ביטויי מפתח היא לחפש את הביטויים שהם הכי רלוונטיים לביטוי העיקרי שבו המאמר מתמקד. כדי לקדם עמוד יש צורך בנושא אחד שעליו עליך למצוא ביטויי מפתח נוספים שאומרים פחות או יותר את אותו הדבר ומאוד רלוונטיים אחד לשני וזאת כאשר הביטוי העיקרי הוא בעל כמות החיפושים החודשית הגבוהה ביותר. השני פחות מהראשון, השלישי בעל כמות חיפושים נמוכה עוד יותר וכן הלאה.

מחקר מילות מפתח


ראשית, רק לגוגל יש את המידע האמיתי והמדויק על נפח החיפושים של מילות המפתח שמשתמשי גוגל מחפשים במנוע החיפוש שלה. לכן, כל החברות שמפתחות כלים לביצוע מחקר מילות מפתח, קונות מגוגל את המידע הזה או שמספקות ללקוחות שלהם מידע מוערך (בערך) ואין בזה כל כך בעיה ותכף גם אסביר למה.

ניקח לדוגמה את הפוסט הזה וכדי להבין מה יהיה הביטוי הראשי ומה יהיו הביטויים המשניים שלו נריץ חיפוש על הביטוי הדרכה קידום אתרים בכלי KWFinder.

גולשים שמחפשים את התוכן הזה, ישתמשו בהרבה ביטויים כדי למצוא אותו.

וזה מה שקבלתי…

קורס קידום אתרים חינם - מחקר מילות מפתח
מחקר מילות מפתח

 

שימו לב בבקשה לעובדה שהביטוי המדויק שבחרתי, הדרכה קידום אתרים לא מחופש בכלל בגוגל. ובשלב הזה אני מסדר את התוצאות לפי כמות החיפושים החודשיים:

קורס קידום אתרים חינם - מחקר מילות מפתח
מחקר מילות מפתח

 

וכבר אפשר לראות שתוצאות רלוונטיות מתחילות להופיע למטה כמו הביטוי קורס קידום אתרים חינם. עכשיו אני יכול ללחוץ ב-KWFinder על כל ביטוי ולהפוך אותו לביטוי העיקרי שלי וכל שאר הביטויים שיופיעו ברשימה יהיו רלוונטיות אליה.

מחקר מילות מפתח
מחקר מילות מפתח

 

עכשיו הרשימה הפכה לקצרה הרבה יותר. ירדנו מ-200 ביטויים שרובם לא מעניין אותנו לכ-30 ביטויים רלוונטיים לביטוי המקורי שלא נוכל להשתמש בו מאחר וגילינו שאין עליו חיפושים ותכף נמצא ביטוי אחר במקומו.

קורס קידום אתרים חינם - מחקר מילות מפתח
מחקר מילות מפתח

 

אפשר אפילו להקטין יותר את הרשימה אם נעזר בפונקציית FILTER שמאפשרת לסנן ביטויים שאנחנו לא מעוניינים בהם.

מחקר מילות מפתח
מחקר מילות מפתח

 

בנוסף מצאתי שכדאי להכליל גם את הביטוי מדריך קידום אתרים.

מחקר מילות מפתח
מחקר מילות מפתח

 

וכך נשארנו בסופו של דבר עם רשימה מצומצמת של ביטויים שהם הרלוונטיים ביותר שיש.

כל ביטוי מחופש בתדירות שונה לחודש. ולפוסט הזה כנראה שאבחר בביטוי קורס קידום אתרים חינם כי כמות החיפושים החודשית שלוי היא 720. מניסיון בביצוע מחקרים כאלה, זה דורש חפירה עמוקה יותר כדי לבחור ביטוי נכון. זה תלוי במטרת הפוסט וחשוב להתאים את הביטוי לכוונת הגולש.

קושי התחרות הוא מדד שמיוצג במלבן בצד ימין במספרים 1-100 ובצבעים שנעים בין ירוק לאדום. ככל שהמספר גבוה ואדום יותר, הסיכוי שלכם להתברג למקומות הראשונים בגוגל יהיה נמוך יותר. זה קורה לרוב בעקבות תחרות מול אתרים חזקים שהם בעלי DA או PA גבוהים יותר Page Authority / Domain Authority.

מחקר מילות מפתח
מחקר מילות מפתח

 

אלה נתונים שאפשר למצוא ברוב הכלים לביצוע מחקר מילות מפתח ולרוב רצוי לבחור את ביטוי המפתח בעל מספר החיפושים הגדול ביותר ושהוא גם ברמת קושי תחרות הנמוך ביותר.

אני כנראה אשתמש בארבעת הביטויים הבאים כראשיים בפוסט:

 1. קורס קידום אתרים – 720 חיפושים לחודש, קושי 19.
 2. מדריך קידום אתרים – 280 חיפושים לחודש, קושי 11.
 3. קורס SEO – עם 280 חיפושים לחודש, קושי 24.
 4. לימודי קידום אתרים – 210 חיפושים לחודש, קושי 16.

עכשיו זכור לך שאמרנו שכמות החיפושים בחודש זאת הערכה בלבד ושכל הכלים למחקר מילות מפתח מנסים לנחש בערך את המידע שיש בידי גוגל? אבל מה שחשוב לדעת הוא שההבדל לא יהיה משמעותי בין הכלים.

והנה מידע ששלפתי מכלי נוסף שנקרא SEMRUSH…

 

מחקר מילות מפתח
מחקר מילות מפתח

 

אפשר בקלות לראות שאין הבדל משמעותי בין שני הכלים ומה שחשוב זה לבחור כלי אחד ולעבוד אתו ואני מאוד ממליץ לא להשוות בין התוצאות של כלים שונים כי כל כלי משתמש בשיטה שונה כדי להציג אותן.

צריך לבחור את הביטוי הראשי ואת הביטויים המשניים שלך על פי הנתונים שהכלי מראה לפי סדר החשיבות שלהם. ואת הביטויים האלה להכניס לכותרת הראשית, לתיאור, לכותרות המשנה, ל-URL, אל תוכן, התמונות ועוד.

לדוגמה, אני לא אבחר בביטוי לימודי קידום אתרים ואכניס אותו לכותרת או ל-URL. אעדיף להשתמש בביטוי קורס קידום אתרים כדי לנצל את נפח החיפושים לחודש ואדאג להשתמש ביתר הביטויים בטקסט ובכותרות המשנה. המטרה היא להכניס לפוסט בצורה הטבעית ביותר שאפשר, כמה שיותר ביטויים שונים ששומרים על הרלוונטיות לכוונת הגולשים במנוע החיפוש.

כמובן שלא כדאי להגביל את עצמך רק ל-4 ביטויים כמו בדוגמה כאן כי אפשר להשתמש בעשרות ביטויים שונים אבל כאלה שאומרים את אותו הדבר כמו הביטוי הראשי רק קצת אחרת.

דבר נוסף…

להיכנס לגוגל במצב גלישה בטוחה (Incognito) וזה כדי לא לאפשר להרגלי הגלישה שלכם להשפיע אל התוצאות ולחפש את ביטוי הראשי שלך (אני ממשיך עם הדוגמה – קורס קידום אתרים) ובתחתית אפשר לראות עוד ביטויים שאפשר להכליל במאמר שלך.

מחקר מילות מפתח
מחקר מילות מפתח

 

גם אותם אנחנו רוצים להכניס לתוכן (רק את הרלוונטיים) ולפזר בצורה טבעית כי אלה ביטויים שנחשבים ע"י גוגל כקשורים לביטוי העיקרי שהרצתי עליו חיפוש.

הטיפ החשוב ביותר בקורס קידום אתרים חינם הזה הוא להתחשב בכוונת הגולש


טעות נפוצה של מתחילים במחקר מילות מפתח היא לבחור את הביטוי בעל מספר החיפושים הגדול ביותר ולקבוע אותו כביטוי מפתח ראשי בפוסט. הביטוי שיווק דיגיטלי מחופש 1200 פעמים בחודש אך הפוסט שלנו מיועד עבור אנשים שמחפשים קורס קידום אתרים חינם כדי לקדם את העסק שלהם בעצמם ולא כדי ללמוד נושא רחב כמו שיווק אינטרנטי.

עשיתי חיפוש לביטויים שיווק דיגיטלי וגם קורס קידום אתרים חינם בגוגל והתוצאות שמתקבלות בעמוד הראשון בשני המקרים הם שונים לחלוטין. אם היית מכין פוסט כאשר הביטוי הראשי שלו הוא שיווק דיגיטלי אך התוכן שלו הוא על קורס קידום אתרים חינם, מה לדעתך הייתה התגובה של הגולשים שלך כשהיו מקליקים על הפוסט בגוגל כדי לקרוא את התוכן שבו?

רוב הסיכויים שהם יכנסו ולא יישארו בו להרבה זמן אחרי שיבינו שהתוכן הוא לא על מה שהם חיפשו. כי הביטוי קורס קידום אתרים חינם הוא תת נושא בתחום עצום שנקרא שיווק דיגיטלי שכולל בתוכו כתיבת תוכן לאתרים, שימוש בפסיכולוגיה שיווקית, שיווק שותפים, שיווק לרשימות תפוצה, קידום ביוטיוב ושיווק ברשתות חברתיות.

ביטויי המפתח


את ביטוי המפתח הראשי נכניס להכניס לשדה המתאים בתוסף YOAST. כך הוא ידע לומר לך, כמה פעמים הוא מופיע לאורך הטקסט והאם זה מספיק או שצריך להוסיף עוד.

קורס קידום אתרים חינם - YOAST
YOAST

 

לשים לב מה YOAST ממליצה ותפעלו לפי זה כי גם לא כדאי להגזים עם ביטויי המפתח ולהגיע למצב של אופטימיזציית יתר.

YOAST
YOAST

 

את מילות המפתח מומלץ לפזר לאורך הפוסט גם בכותרות המשנה וגם בתוכן עצמו וכמובן שכל ביטוי יופיע תחת הכותרת שמתאימה לו ברלוונטיות ובהקשר.

לסיום הפרק בנושא מחקר מילות מפתח


אני רוצה לסכם את מה שלמדנו…

 • צריך למצוא ביטויי מפתח שאומרים את אותו הדבר אך במילים שונות. ביטויים נרדפים.
 • הביטוי הראשי שנבחר יהיה הרלוונטי ביותר לבעיה שרוצים לפתור ובעל כמות החיפושים הגבוהה ביותר.
 • שאר הביטויים צריכים להתקשר, להתחבר ולהזכיר את הראשי.
 • את הביטוי הראשי להניח בכותרת הראשית, ב-URL, בתיאור, בפסקה הראשונה של התוכן ולפזר אותו לאורך הטקסט בצורה טבעית (נדבר עוד על הכותרת בהמשך).
 • להשתמש בכלי לביצוע מחקר מילות מפתח למציאת ביטויים קשורים נוספים.
 • להניח גם אותם בצורה טבעית לאורך הטקסט.
 • זה חשוב מאוד! התוכן חייב להיות קריא בצורה זורמת ודחיסת יתר של ביטויי מפתח עלולה לפגוע בקריאה השוטפת של הגולשים, חשוב להניח את ביטויים בצורה כזאת שלא תפגע בחוויית הקריאה של המבקרים.

חשוב מאוד!!!


נושא השיווק היום ממוקד בלקוח יותר מאי פעם ובעלי עסקים, חברות ותאגידי ענק עושים באובססיביות את מיטבם כדי להבין בדיוק את מה שהלקוח שלהם משתוקק לו ביותר. כדי להצליח, הם חייבים להבין את הכוונה האמיתית של הלקוח שמחפש פתרון לבעיה.

בקידום אתרים יש יותר מביצוע שיקולים טכניים ועבודה טכנית על הנכסים האינטרנטיים שלך או של הלקוחות. זה הרבה מעבר לביצוע מחקר מילות מפתח ואפילו מעבר לכתיבת תוכן באיכות גבוהה. זה אולי ברור מאליו אבל הנקודה הזאת לרוב מפוספסת כי המשמעות של להצליח להמיר תנועה אורגנית לכסף, זה לספק בדיוק את הצורך והכוונה האמיתית של הגולשים שלך.

להבין את כוונת המשתמש צריך להיות בין המשימות החשובות והקריטיות ברשימת סדר הפעולות והעדיפויות שלך וזאת הסיבה שאסור לך לפספס את המאמר הבא.

להקליק על התמונה.

כוונת המשתמש
כוונת המשתמש – להבין מה לקוח שלך צריך

 

ועכשיו הגענו במדריך למרכיב החשוב ביותר בפוסט שלך אבל לפני זה…

כמו שכבר אמרתי, קידום אתרים אורגני זה תהליך פשוט והמדריך הזה מספק את הכלים שיכולים לעזור לך להתניע את העסק האינטרנטי שלך ולדחוף אותו קדימה. העניין הוא שהתהליך עצמו הוא לא קל כי זה דורש להשקיע את המשאב והאנרגיה היקרים ביותר שיש ברשותך וזה את הזמן שלך.

אם הזמן שלך יקר וחשוב לך להשקיע אותו במשפחה, בעסק הפיזי או בכל דבר אחר שנמצא בראש סדר העדיפויות, ניתן לפנות אליי במייל או להשאיר לי הודעה דרך האתר וביחד נחליט איך אפשר לעזור לך לקדם את האתר במנוע החיפוש של גוגל.

פרק 04 – איך כותבים כותרת ראשית?


אז הגענו בקורס קידום אתרים חינם לוורדפרס עצמו ולעורך הפוסטים שלו וכאן המטרה העיקרית שלך היא לגרום לקוראים לפתוח את "הספר" ולהתחיל לקרוא. והמטרה היא שהכותרת הראשית של הפוסט תהיה קריאה ומובנת ככל שניתן לגולשים.

וכדי שזה יקרה, חשוב להוסיף את ביטוי המפתח לתחילת הכותרת ולהימנע ככל שניתן מכותרת שנשמעת מוזר וחסרת היגיון וחשוב ליעד את הכותרת לבני אדם ולא למנוע החיפוש. יעזור לך גם להוסיף את השנה הנוכחית כדי לשדר לגולשים שמדובר בתוכן עכשווי ומעודכן. בנוסף רצוי להשתמש בטכניקות שכנוע כדי לסקרן גולשים ולעזור להם להחליט להקליק על הכותרת במנוע החיפוש בגוגל ולהיכנס אל הפוסט כדי לקרוא את התוכן שבו.

מטרה שנייה שלך היא לנסות להציג כבר בכותרת 2 עד 3 מביטויי המפתח החשובים ביותר בפוסט כל עוד הם מצליחים לשמור על כותרת קריאה, רציפה ושמעבירה את המסר שלך באופן ברור ושוטף.

אם מתאפשר לך לדחוף לכותרת שלושה ביטויי מפתח והיא עדיין נשארת…

 • קריאה.
 • רציפה.
 • משכנעת.
 • והגיונית.

אז מומלץ לעשות את זה.

ניקח שוב לדוגמה את הפוסט הזה ולדעתי הכותרת שלו תהיה:

"קורס קידום אתרים חינם: ללמוד מה זה SEO בערב אחד – מוכן ל2022"

שימו לב שהכנסתי 2 ביטויי מפתח לכותרת:

 • קורס קידום אתרים חינם – צמוד להתחלה.
 • מה זה SEO.

הכותרת הראשית שלך היא המרכיב הראשון והחשוב ביותר שלפיו גוגל וכמובן גם הקהל מבינים על מה המאמר או הפוסט.

כותרת ראשית
כותרת ראשית

 

דרך התוסף YOAST צריך גם להגדיר כותרת מטא ואני מסביר על "מטא" בהמשך וזאת הכותרת שתהיה מוצגת לקהל דרך גוגל. זאת אומרת שזה אפשרי שלמאמר שלך יהיו שתי כותרות שונות, לגולשים תוצג בגוגל הכותרת שהוגדרה דרך YOAST ואחרי שיקליקו ויכנסו אל הפוסט, הם יראו את הכותרת שהגדרת בפוסט. אני ממליץ לא לבלבל את הקוראים שלכם ולקבוע כותרת אחת ותישארו עם הכותרת המקורית ש-YOAST משכה אליה מעורך הפוסטים.

יוסט מראה לך כמה מקום נשאר (הפס הירוק בתמונה) לכותרת ולתיאור לפני שגוגל מתחילה לחתוך ולהסתיר חלק ממנה בתוצאות החיפוש. הוא יראה אם הם ארוכים מידי, קצרים מידי או בדיוק באורך הנכון. כדי לוודא, YOAST מראה בתצוגה מקדימה של הכותרת והתיאור במצב מובייל ודסקטופ.

עכשיו…

בבקשה לשים לב לדבר הבא כי לפעמים (וזה תלוי בערכת הנושא שמותקנת לך בוורדפרס) גם ערכת הנושא מושכת את הכותרת הראשית בדרך שקשה לפעמים לשים לב לזה ומכניסה אותה אל הפוסט בצורה אוטומטית. זה תלוי בערכת הנושא שהתקנת ואיך היא מוגדרת וזה לא עניין של טוב או רע, פשוט משהו שחשוב לשים לב אליו.

למה?

כי לפי כללי גוגל, בכל פוסט מותר להשתמש רק פעם אחת בכותרת עם תגית H1. האות H מייצגת Heading שזה אומר כותרת ו-Heading 1 היא הכותרת הראשית והכלל הוא שבכל מאמר או פוסט תהיה כותרת ראשית אחת בלבד וזה הגיוני כי אם אנחנו חושבים על ספר, או עיתון אנחנו תמיד נראה רק כותרת ראשית אחת על הכריכה או בעמוד הראשון. בפנים נראה כותרות משנה ותתי משנה נוספים. אותו הדבר גם בפוסטים או מאמרים ואפשר להשתמש בכותרות משנה ללא הגבלה.

עורך הטקסט של וורדפרס מאפשר לך לסמן את הטקסט שמעוניינים לקבוע ככותרת ואז לבחור מרשימת האפשרויות את תג ה-H הרצוי. ב-HTML יש תגים שנקראים <H1> עד <H6> והם תגיות של כותרות. ה-H1 היא הכותרת הראשית, הגדולה והבולטת מכולן וכל השאר הן כותרות משניות.

כותרות בפוסט
כותרות בפוסט

 

אני באופן אישי משתדל לא לעבור את H3 וזה נדיר אם אגיע ל-H4.

בכל אופן…

לכן חשוב להבין איך ערכת הנושא שלך מוגדרת כי יכול להיווצר מצב כשעורכים את התוכן ואת הכותרת הראשית שהכותרת לא בהכרח תוצג נכון לגולשים ולגוגל. ממליץ לעבור לתצוגה המקדימה של הפוסט מידי פעם כדי לוודא שכתיבת הפוסט מתקדמת כמתוכנן ומוצגת נכון.

אני מדגיש שאנחנו רוצים כותרת אחת בלבד בעלת תגית H1.

אחרת זה יזיק לך בדירוג בגוגל אם יוצגו בטעות שתי כותרות ראשיות או אם בכלל לא תוגדר כותרת ראשית כי הכותרת הראשית מראה לגוגל מהן המילים החשובות ביותר בתוך כל הפוסט שלכם. הכותרת צריכה לתאר במשפט אחד את המסר המרכזי של כל הפוסט ואני אומר שוב שהשאיפה היא ששניים עד שלושה ביטויי המפתח העיקריים שלך יופיעו בכותרת הראשית.

כמה תווים צריכים להיות בכותרת?


הכותרת צריכה להכיל בערך כ-60 תווים, ולמה לא בדיוק 60 תווים?

כי גוגל לא סופרת מספר תווים אלא מודדת רוחב פיקסלים וזה כי כל אות תופסת רוחב באורך שונה. זאת אומרת ש-60 אותיות "אלף" (א) יתפסו הרבה יותר מקום מאשר 60 אותיות "יוד" (י). אבל אף אחד לא ימדוד עכשיו אורך פיקסלים בזמן שהוא מחבר כותרת ותיאור, נכון?

אז להישאר פחות או יותר באזור ה-60 תווים לכותרת וזה כי גוגל חותכת כותרות שחורגות כדי להפוך את הצפייה בעמודים שלך לנוחה ובעיקר בסלולר ומזכיר שהשאיפה שלנו היא להציג את הביטוי העיקרי בתחילת הכותרת ובתחילת התיאור.

ושוב… (אני משתדל לחזור כמה פעמים על נקודות חשובות) זה מאוד חשוב להשקיע הרבה זמן במחשבה על הכותרת והתיאור כדי שיהיו מסקרנים ומשכנעים כי זה מה שיגרום לאנשים להקליק עליהם.

לסיכום הפרק הזה…


 • להצמיד את הביטוי הראשי שלך לתחילת הכותרת.
 • להשתמש בביטויים המשניים שלך בכותרת במידה וזה לא יפגע ברציפות שלה וברצון של הגולשים להקליק עליה.
 • הכותרת חייבת לעורר סקרנות בגולשים ולשכנע אותם להיכנס פנימה לפוסט.

אם הכותרת של הפוסט זה מה שמופיע על הכריכה הקדמית של הספר אז הפרמטר הבא נמצא בכריכה האחורית שלו.

פרק 05 – איך לכתוב תיאור מרתק?


התיאור הוא האזור שמופיע מתחת לכותרות של תוצאות החיפוש בגוגל.

ומה תפקיד שלו?

הדבר הראשון שכולנו עושים כשאנחנו מרימים ספר לידיים מיד אחרי קריאת הכותרת זה להפוך את הספר ולבדוק מה כתוב בתיאור. כל מוצר שאנחנו קונים אנחנו בודקים את תיאור המוצר שלו כדי להבין מה זה, מה הוא עושה והאם אנחנו צריכים אותו.

את אותו הרעיון אנחנו נמצא גם כשמדובר בפוסטים ובעמודי אינטרנט. חשוב להציג לגולשים תיאור שתומך בכותרת וגם מספק מידע נוסף על תוכן הפוסט.

כשגולשים מחפשים ביטוי כלשהו אז כמות גדולה של כותרות מוצגת בפניהם בכל עמוד של גוגל. חלק מהם יעשה עבודה טובה וישכנע אותם להקליק על הקישור ויהיו כותרות שהם יתעלמו מהן לחלוטין והסיבה לכך היא שהכותרת והתיאור לא מעוררים בהם דחף לפעול ולא מושכים ומסקרנים אותם להמשיך לקרוא את התוכן.

איך לכתוב תיאור שיגביר הקלקות על הפוסט?


זכור לך שדברנו על הקלקות ו-CTR?

אני מזכיר לך שהן חשובות ונחשבות ע"י גוגל לסוג של הצבעה, כי כשגולשים מבצעים חיפוש בגוגל והתוצאות מציגות להם את הפוסט שלך והם מחליטים לא להקליק עליו אלה על פוסט אחר אז הפוסט הזה יעלה בדירוג בגוגל.

אז כדי להפוך את התיאור ליותר מושך, בדיוק כמו בכותרת, חשוב להכניס את ביטוי המפתח צמוד להתחלה. ביטוי המפתח בתיאור לא ידחוף את הפוסט לדירוג גבוה יותר, אבל גוגל מדגישה מילות וביטויי מפתח בתיאור וזה משפר את אחוז ההקלקות עליו, כי הביטוי מופיע גם בכותרת, גם בקישור וגם בתיאור.

כמה תווים צריכים להיות בתיאור?


יש הבדל באורך התיאור שמוצג במחשב לזה שמוצג בסמארטפונים וכמו כל דבר שקשור לגוגל ולמנוע החיפוש שלה גם אורך המירבי של התיאור משתנה כל הזמן. אפילו המומחים הגדולים לא סגורים על מספר מדויק של תווים וההערכה שלהם היא שאורך התיאור צריך להיות 155-160 תווים עבור מחשב (Desktop), 105-110 לסמארטפון (Mobile).

לחצו כאן ולמעבר למאמר של MOZ שעונה על השאלה הזאת.

ומאמר נוסף שלהם…

https://moz.com/learn/seo/meta-description

אני מניח שהבנת כבר שאין לך הרבה נדל"ן בתיאור אבל לא לוותר על התיאור וצריך לנצל גם אותו כדי לשכנע גולשים להקליק על הכותרת שלך. התיאור צריך להיות קצר אבל מכיל את הרעיון הכללי של כל הפוסט יחד עם ביטוי המפתח הראשי. וצריך לנסות לחשוב כמו הגולשים שלך ולשאול את עצמך – למה שהם יקראו את התוכן שלך ולא את התוכן של המתחרים?

אם יצליח לך לכתוב תיאור שמייצר עניין, זה בוודאות יועיל לפעולות הקידום שלך בפוסט ואת התיאור מגדירים בתוסף ה-YOAST שבתחתית עורך הפוסטים.

ומה קורה אם לא מגדרים תיאור? YOAST שולף כברירת מחדל את השורות הראשונות של תוכן הפוסט ושם אותם בתיאור. אבל, רצוי תמיד להחליף אותם בטקסט מקורי, משכנע, מעניין ומסקרן שימשוך גולשים להקליק עליו בגוגל.

אני סומך על התוסף YOAST כי הוא מראה לי גם בתיאור, מתי טקסט קצר, מתי חורג ומתי התיאור בדיוק באורך הנכון.

ממולץ מאוד להשתמש בשיטות שכנוע מעולם הקופירייטינג בכותרת ובתיאור.

במשך אני מדבר על קופירייטינג ומפנה אותך לקורס חינם בנושא כאן בבלוג.

אז נסכם את הפרק ונחזור על מה שלמדנו


 • כמו את הכותרת, גם את התיאור אנחנו כותבים עבור הגולשים ולא עבור מנוע החיפוש.
 • לכתוב תיאור קצר, מעניין ומסקרן.
 • לתת ל-YOAST לעזור לך עם האורך של התיאור.
 • להכליל את הביטוי העיקרי וגם ביטויי משנה במידה ואפשרי. לשמור על תוכן קריא כאילו שמתנהלת שיחה עם הגולש.
 • להשתמש בשיטות שכנוע כדי להפוך את הטקסט למסקרן ודוחף להקלקה על הכותרת.

כותרת ותיאור מעולים ימשכו מבקרים אל הפוסט שלך, הם יבחרו אותו על פני הפוסטים של המתחרים שמדברים על אותו הנושא וכשעושים את זה נכון אז מקבלים יותר תנועה.

פרק 06 – מה התפקיד של ה-URL בקידום אתרים אורגני?


זה נראה שה-URL של הפוסט אין לו הרבה חשיבות אך היא עוזרת במשיכת הקלקות ובכך להרים את מדד ה-CTR ולכן אתם רוצים שביטוי המפתח יופיע גם בקישור.

לדוגמה:

itsup2me.co.il/seo-course

עכשיו…

צריך גם להגדיר נכון את WordPress ולבחור בהגדרות איך הקישורים שלך נראים אז לחפש בהגדרות את אזור הקישורים ובאנגלית זה נקרא Permalinks.

מבנה קישורים
מבנה קישורים

 

ותבחרו שם את האפשרות "מזהה הפוסט" וזה אומר שוורדפרס תיקח את הכותרת של הפוסט ותכניס אותו לקישור אחרי כתובת האתר.

מבנה קישורים
מבנה קישורים

 

למה דווקא את ההגדרה הזאת? כי כך גוגל והגולשים מבינים יותר על מה הפוסט שלך אבל כדאי להחליף את הקישור לפני שוורדפרס תספיק לעשות את זה בעצמה כי רוב הפוסטים הם בעלי כותרות ארוכות מאוד ולא כדאי שכל הכותרת תופיעה בקישור. לכן נסתפק רק בביטוי המפתח בקישור.

המטא דטה


מה שעשינו עד עכשיו כאן בקורס קידום אתרים חינם,היו פעולות סופר חשובות במסגרת המטא דטה ואלה הנתונים שמאחורי הנתונים שהגולשים לא רואים במאמר עצמו (חוץ מהקישור) ואפשר לראות אותם בעמוד תוצאות החיפוש בגוגל (את כותרת המטא ואת תיאור המטא).

מטא דתה נוסף שאפשר להכניס דרך התוסף Yoast הם…

 • ביטוי המפתח הראשי.
 • כותרת המטא שתופיע רק בגוגל.
 • התיאור.
 • הסלאג (הקישור).
 • ועוד כמה פרמטרים מתקדמים אחרים.

ועכשיו מתחילים לעבוד על הפוסט עצמו.

פרק 07 – איך כותרות ה-H1, H2, H3 משפיעות על קידום אתרים?


מזכיר לך שדברנו מוקדם יותר על יסודות ובסיס. אז לרוב, בכל עבודה, משימה או פרויקט, השלב שאנחנו עובדים עליו "עכשיו" ברגע זה ולא משנה מה אנחנו עושים, הוא בעצם שלב הנחת היסודות שעליהם נבנה את השלב הבא.

המטרה שלך בשלב הזה היא להכניס תוכן שיהיה המתווה והבסיס ההיררכי ובצרה כזאת שמראה לגוגל מה הוא הנושא הרלוונטי ביותר בתוכן לקהל היעד ואז להציג את הנושא השני הרלוונטי ביותר, אחרי זה את השלישי וכן הלאה וכל זה בשימוש בכותרת ראשית, כותרות משנה ותתי משנה בשילוב עם ביטויי המפתח העיקרי והמשניים שאותם אנחנו מפזרים בכותרות ולאורך הטקסט בצורה ברורה, קריאה ומחושבת.

גוגל בוחנת ומעניקה ציון לפוסט שלך גם בהתאם לכמה היגיון יש במיקום הנחת ביטויי המפתח בכותרות ובטקסט. לכן תמיד רצוי להכניס את ביטויי המפתח בצורה טבעית בתוכן.

מומלץ להשתמש בביטויי מפתח רלוונטיים נוספים בתוכן שלך וכדי שגוגל תדע שאנחנו מייחסים לביטויים האלה יותר חשיבות מהטקסט שסביבם, ממליץ להדגיש אותם בבולד ובהטייה וזה כדי להראות לגוגל שיש לנו תוכן מושלם, רלוונטי ואיכותי שהוא יכול להציג אותו לגולשים מבלי להרגיש מטומטם.

אולי זה נשמע, אבל זה לא מסובך…

אפשר להתייחס לכל נושא המאמר והכותרות שלו כמו לספר ולכותרת הראשית שלו שבתוכו יש את כותרות המשנה של הפרקים שבו ובתוך הפרקים יש את תתי הפרקים או הנושאים.

תגית ה-H1 היא הכותרת ראשית של המאמר והיא צריכה להעביר את הנושא העיקרי שלו לקוראים. תגית ה-H2 משמשת לכותרות הפרקים במאמר (כמו בספר). ויתר התגיות H3, H4, H5, H6 הם תתי הכותרות שיופיעו מתחת לכותרות ה-H2 כדי לפרט ולהרחיב יותר על הנושאים שעליהם מדברים הפרקים.

כלל הברזל בקידום אתרים הוא שבדיוק כמו בספר, כותרת ראשית H1 תמיד תהיה רק אחת! על כותרות H2 אין הגבלה וזה כמובן תלוי באורך המאמר וכמה רחב הנושא שלו. גם על כותרות H3-H6 אין הגבלת שימוש וצריך להיעזר בהם כדי לשמור על סדר וארגון בתוכן עבור הקוראים ועבור Google.

אני ממליץ לא לעבור את H3 ואם ממש אין ברירה אז תקבעו את H4 כגבול שממנו לא חורגים. יותר מידי תתי פרקים ונושאים יוצרים בלבול ועלולים לעייף את הקורא. עדיף לרכז את כל תתי הנושאים שמצריכים שימוש בתגית H4 ואז או להכניס את כולם לפרק נפרד עם כותרת H2 בסוף המאמר ולקרוא לפרק בשם שמסביר על מה התוכן שבו, או לשמור אותם למאמר או פוסט נפרד שמשלים את המקורי ואז דואגים לקשר בניהם ועל קישורים נדבר בהמשך.

תגיות כותרת
תגיות כותרת

 

עכשיו…

בוורדפרס, בתוך עורך הפוסטים (לשים לב לתמונה שמעל) יש תפריט דרופ-דאון שמאפשר לך לבחור את תגית הכותרת הרצויה. מפיסקה רגילה שזה כתב טקסט רגיל ואחרי זה תגיות H1 עד H6 ואני שוב מזכיר (סליחה שאני מציק) שחובה עליך לוודא שכותרת ה-H1 שלך מופיעה רק פעם 1.

כדי להגדיר טקסט ככותרת, צריך לסמן את הטקסט המבוקש ואז לבחור את תגית ה-H הרצויה. הכותרת הראשית היא הגדולה ביותר שיש בתוכן והיא מכינה את הגולשים לקראת מה שמצפה להם בהמשך. גוגל מחפשת את הכותרת הראשית כדי לוודא שיש היררכיה וכדי להבין מה הוא הנושא העיקרי של הפוסט שלכם.

עכשיו, זה נושא די גדול והקדשתי עבורו כבר פוסט נפרד ומפורט שבו אפשר ללמוד איך לייצר את המתווה בצורה נכונה עם דוגמאות מהעולם האמתי שיעזרו לך להבין טוב יותר את הרעיון של מבנה הפוסט והיררכיה בתוכן.

הגענו לסוף הפרק על תגיות כותרת והנה הסיכום שלו


 • כותרת H1 תופיע בפוסט שלך פעם 1 בלבד.
 • תפקידה הוא להעביר את הרעיון העיקרי של הפוסט לגולשים ולגוגל.
 • יש אפשרות בוורדפרס לתצוגה מקדימה של הפוסט וחשוב לוודא שכותרת H1 מופיע פעם אחת.
 • אין הגבלת שימוש (תלוי באורך ובמורכבות הנושא) בכותרות ה-H2 והן תומכות ומחזקות את הכותרת הראשית.
 • אין הגבלת שימוש בכותרות H3-H6 לא מומלץ לעבור את H4.
 • להכניס את ביטויי המפתח בצורה טבעית בכותרות.

ועכשיו הגענו לאספקט הוויזואלי של הפוסט…

פרק 08 – איך עושים אופטימיזציה לאתר באמצעות תמונות?


קורס קידום אתרים חינם - אופטימיזציה לאתר באמצעות תמונות
אופטימיזציה לאתר באמצעות תמונות

 

כולנו אוהבים תמונות וסרטוני ווידאו ו-Google אוהבת אותם אפילו יותר. כמו הפתגם הידוע… "עדיף תמונה אחת על אלף מילים" ואם זה עשרות אלפי תמונות שזזות במהירות של 30 פריימים לשנייה אז זה אפילו יותר עדיף.

ולפני שנמשיך עם הפרק הזה בקורס קידום אתרים חינם…

אזהרה!!!

להוריד ולהשתמש אך ורק בתמונות וסרטונים חוקיים שלא הועתקו מגוגל, יוטיוב או מאתרים אחרים!

העתקת תוכן ותמונות יכולה לסבך אותך בהרפתקה לא נעימה ומיותרת לחלוטין עם החוק וגם עם גוגל וזה ממש מיותר במיוחד לאור העובדה שיש המון אתרים שמאפשרים לך להוריד תמונות מעולות ובחינם והנה כמה מהן:

ודרך תוכנת GIMP החינמית אפשר להתאים את התמונות ל-WEB.

לשים לב בבקשה שתמונות שלא עברו כיווץ הם הגורם העיקרי לטעינה איטית של עמודים. ראיתי לא מעט אתרים שהעלו תמונות בגודל עצום והבעלים לא הבינו למה לוקח זמן לעמוד להיטען ולמה העמוד לא מטפס בדירוג בגוגל למרות שהתוכן הוא איכותי. האיטיות מורגשת בדרך כלל בטלפונים ניידים כי איתם אפשר להגיע לאזורים שקליטה חלשה בהם מאטה את טעינת האתרים.

גוגל מאוד אוהבת זמני טעינה קצרים לכן אני משתדל לא להכניס לפוסט תמונה שעולה על משקל של 40kb ובגודל אני נשאר מתחת ל-1000 פיקסלים ומשתדל אפילו פחות גם ברוחב וגם בגובה.

במידה ולא מצאת את התמונה המיוחדת שלך, בעמוד הזה תמצאו רשימה של 14 אתרים להורדת תמונות בחינם ותודה רבה למחבר הפוסט.

עכשיו, לזכור שהכללת תמונות, ווידאו ואודיו בפוסט ישפר את מאמצי הקידום שלך בגוגל כי בני אדם אוהבים הרבה יותר לראות ולהקשיב מאשר לקרוא ומה שבני אדם אוהבים גוגל אוהבת יותר.

הדבר האחרון שכדאי להציג לקוראים זה קיר ארוך של מילים בפוסט שלך. כולנו עוברים בעיתונים ומגזינים בין כותרות לתמונות כי זאת גם פעולה קלה יותר למוח מאשר התמקדות באותיות קטנות וגם כי אנחנו לומדים ומבינים המון דרך עזרים וויזואליים.

עכשיו יש כמה דברים שצריך לעשות לתמונה כדי להראות לגוגל שהתמונות שהעלת לפוסט שלך הן רלוונטיות לתוכן שבמאמר.

שם הקובץ


חשוב לומר שיש תמונה אחת שהיא העיקרית שהיא בעצם נחשבת "לתמונה הראשית של הפוסט" והיא מקבלת את ביטוי המפתח המרכזי של המאמר.

מה זה אומר?

לפני שמעלים כל תמונה לוורדפרס, צריך לשנות את שם הקובץ שלה לביטויי המפתח שהיא רלוונטית אליו. והכוונה היא שבמידה והתמונה מתקשרת לנושא הראשי של הפוסט ולביטויי המפתח העיקרי, שם קובץ התמונה יהיה:

קורס לקידום אתרים חינם.jpg

אחרי שמעלים את התמונה לאזור המדיה בוורדפרס, יש כמה פרמטרים שצריך להתייחס אליהם.

פרטי קובץ תמונה
פרטי קובץ תמונה

והם…

 • טקסט אלטרנטיבי – הפרמטר החשוב ביותר בתמונות ל-SEO, הטקסט שיופיע כאשר מרחפים עם העכבר מעל התמונה.
 • כותרת – טקסט שנלקח אוטומטית משם הקובץ. רצוי שיהיה ביטוי המפתח.
 • כיתוב – הטקסט שיופיע בפוסט מתחת לתמונה.
 • תיאור – תמונה היא אובייקט בוורדפרס שמקבלת עמוד נפרד משלה ולכן יש לכם אפשרות להגדיר לה גם תיאור. זה מיועד יותר לצלמים או בלוגרים שמספרים את הסיפור שלהם באמצעות תמונות ולרוב גם לשם נכניס את ביטויי המפתח.

עדיף להכין את התמונות מראש עבור כל ביטוי מפתח וכל תמונה כדאי למקם מתחת לכותרת שמכילה את ביטוי המפתח שתואם לה ושוב לא לשכוח שכדאי מאוד להקטין אותם במשקל וזה כדי שיתפסו כמה שפחות מקום על דיסק השרת שבחברת האחסון.

לסיכום נושא התמונות


 • להכניס לפוסט תמונות כדי לחלק את הטקסטים עם תמונות שעברו אופטימיזציה.
 • להכליל את ביטויי המפתח בשם הקובץ, ב-Alt Text, ובכותרת התמונה.
 • שם הקובץ של התמונה הראשית (מתחת לכותרת H1) יהיה הביטוי הראשי של הפוסט.
 • שם הקובץ, ה-Alt Text והכותרת בתמונות צריכים להיות רלוונטיים למיקומם בתוכן.
 • אם התמונה ממוקמת מתחת לכותרות H2, H3, H4 אז הביטוי שבתמונה יהיה תואם לכותרת שלה.

פרק 09 – הטמעת קישור לסרטוני יוטיוב בפוסט


קורס קידום אתרים חינם - הטמעת קישור לסרטוני יוטיוב
הטמעת קישור לסרטוני יוטיוב

 

יש דברים שיהיה לך קשה להסביר דרך טקסט ומילים וסרטון ווידאו קצר בנושא יעזור לקוראים שלך להבין מהר יותר את הרעיון והמסר שהפוסט שלך מנסה להעביר.

חברת Alphabet היא חברת האם של גוגל ויוטיוב כך שאלגוריתם שלהם פועל יחסית באופן דומה. גוגל אוהבת פוסטים שמכילים מולטימדיה אז אם יש לך סרטונים שהכנת בנושא של הפוסט אז בהחלט מומלץ להכליל אותם בתוכו.

במידה ואין לך ערוץ יוטיוב או שאין לך סרטונים משלך… שימו את האגו בצד!

מה הקשר?

כי חשוב להרגיש בנוח לקשר את הפוסט לסרטון בערוץ של מישהו אחר שיש לו סמכות גבוהה ושכמובן מציג תוכן שקשור לפוסט שלך. מזכיר לך שהמטרה שלך היא להראות לגוגל שיש לך את הפוסט הרלוונטי ביותר בנושא מסוים עבור קהל מסוים, גם אם נאלצת להיעזר "באורח שהזמנת לתוכנית שלך".

ממליץ לך לחפש ביוטיוב את הביטוי העיקרי שעליו מדבר הפוסט שלך ולצפות בשלושת הסרטונים הראשונים שמנוע החיפוש מציג לך ולהניח קישור לסרטון ש…

 1. רלוונטי, קשור ומתחבר בקלות לנושא ולרעיון המרכזי.
 2. מציג מינימום או ללא פרסומות בכלל.
 3. לא מציג קריאות לפעולה בתדירות גבוהה מידי.

בקיצור, לוודא שקישרת את הפוסט שלך לסרטון שבעצמך היית רוצה לצפות אילו היית הקורא. לחפש תוכן של הגורואים האמיתיים והגדולים ביותר של הנישה שלך.

במידה ויש לך ערוץ יוטיוב משלך אז בוודאי שמומלץ להניח קישור בפוסט לסרטון שלך שמשלים את התמונה ועוזר לקוראים להבין יותר את התוכן וכאן אפשר ללמוד איך לעשות קידום סרטונים ביוטיוב. גם לחיצה על התמונה תעביר אותך למדריך בנושא.

קורס קידום אתרים חינם - קידום ביוטיוב
קידום סרטונים ביוטיוב

 

הקישור יעזור לקדם את ערוץ היוטיוב שלכם שיעזור לקדם את האתר שלכם. הטמיעו את סרטוני הווידאו במקום רלוונטי לנושא שלהם, תחת הכותרת שמכילה את הביטוי שמתאים ביותר לסרטון. כמו שעשיתי לקישור "איך לעשות קידום ביוטיוב" שמעל התמונה האחרונה.

ובמאמר הזה אני מסביר למה קניית צפיות ביוטיוב יכולה להשמיד לכם את הערוץ.

ואם כבר מדברים על יוטיוב, קפצו לערוץ שלי. תמצאו בו תוכן שמספק מידע נוסף.

על אותו העיקרון…


להרגיש בנוח לקשר בפוסטים גם למאמרים איכותיים ורציניים באתרים שהם בעלי סמכות גבוהה יותר מהבלוג שלך ואפשר למצוא אותם דרך כלים לביצוע מחקר מתחרים כמו KWFinder.

כמו לדוגמה, לקשר לבלוגים של המובילים בתחום שלך, לקשר לערכים בוויקיפדיה או לאתרים איכותיים בעלי סיומת ORG, GOV וכדומה.

לסיכום


 • הדבר הרצוי ביותר הוא להכליל בפוסט קישורים לסרטוני ווידאו בערוץ שלך במידה ויש.
 • במידה ואין לך, כדאי להשתמש בסרטונים ממקור בעל סמכות ומוניטין גבוהים.
 • להימנע מסרטונים באיכות נמוכה, לא רלוונטיים, עמוסים בפרסומות ופופאפים.

הטמעת קישור להקלטות הפודקאסט שלך בפוסט


קורס קידום אתרים חינם - פודקאסט
פודקאסט

 

בניגוד להטמעת סרטוני יוטיוב, אם אין לך ערוץ פודקאסט אז לא לחפש ולקשר בפוסט שלך לפודקאסט של מישהו אחר וזה לא קריטי ל-SEO כמו סרטוני יוטיוב אבל זה טרנד שכדאי מאוד להתחיל אתו, כי היום זה נחשב לערוץ שיווקי מומלץ שגוגל שמה לב אליו כי שילוב הכוחות יחד של מדיה כתובה בוורדפרס, סרטוני ווידאו בערוץ יוטיוב ומדיה מדוברת בפודקאסט יחזקו משמעותית את הסמכות שלך בנישה שלך בעייני גוגל.

פרק 10 – מה התפקיד של קישורים פנימיים ואיך הם תורמים לקידום אתרים?


קורס קידום אתרים חינם - קישורים פנימיים
קישורים פנימיים

 

לכל נושא עיקרי שנבחר כדי לכתוב עליו פוסט, תמיד יהיו רעיונות נוספים שקשורים ורלוונטיים לתחום אבל יהיו פחות מתאימים להיכלל בטקסט. עם זאת, הם עדיין מספיק חשובים כדי להציג אותו לקהל שלנו כמאמר נפרד.

לדוגמא יש לי סרטון בנושא מחקר ביטויי מפתח בערוץ היוטיוב שלי ומה שאני רוצה לעשות כאן הוא לכתוב שורה ולהפוך את כולה לקישור:

קידום אתרים נכון מתחיל במחקר ביטויי מפתח מעמיק ומקיף וכאן אפשר ללמוד לעשות את זה כמו מקצוענים.

והקישור יפנה אותך מהפוסט הזה לסרטון שבו יש מידע איכותי על נושא שהוא מאוד רלוונטי לקורס קידום אתרים חינם הזה ובקישור רצוי שיופיע גם ביטוי המפתח של הסרטון (או של המאמר אחר) שבמקרה הזה הוא מחקר ביטויי מפתח ואת אותו הדבר עשיתי גם בתיאור של הסרטון בערוץ היוטיוב, קישרתי משם לפוסט הזה כדי שצופים שם יקבלו גישה מהירה לתוכן נוסף ומשלים כאן בקורס קידום אתרים חינם.

ושם אני אכתוב משהו בסגנון…

"מחקר ביטויי מפתח הוא רק מרכיב אחד התוך רבים בקידום אתרים, אם מעניין אותך ללמוד יותר על SEO אז בקישור הזה תעברו למדריך לקידום אתרים".

ולכן…

מומלץ ליצור פוסט חדש בנושא שמתקשר לך לפוסט המקורי ולקשר אליו בקישור ששולח גולשים לתוכן נוסף שמעשיר אותם בעוד מידע איכותי.

מומחי SEO טוענים שקישורים פנימיים עוזרים למאמצי הקידום שלך בשני דרכים:

 1. כשגולשים מקליקים על קישור ועוברים לעמודים אחרים בבלוג, זאת נקודת זכות עבורך מבחינת גוגל. כי מבקרים מבלים יותר זמן בצריכת התוכן שלך.
 2. בנוסף מאחר והם מבקשים תוכן נוסף, גוגל תתן לך נקודת זכות על הרלוונטיות של התוכן שלך.

את הנתונים האלה אפשר לראות בכלי החינמי של גוגל שנקרא Google Analytics והם נקראים Session Duration ו- Bounce Rate.

דבר נוסף שיעזור לך הוא לקשר לפוסט החדש פוסטים ישנים שכבר פורסמו בבלוג שלך, פוסטים שהם קשורים לפוסט החדש בנושא או ברעיון, כבר צברו פז"ם וסמכות בעייני גוגל ושכבר מושכים תנועה מגוגל והפעולה הזאת מגבירה את הסמכות של הפוסט החדש בעייני גוגל.

כך בעצם יוצרים רשת של קישורים פנימיים בתוך הבלוג שלך ובגדול דרך קישורים פנימיים אנחנו אומרים לגוגל שכדאי לו לבדוק את העמוד בצד השני של הקישור כי הוא רלוונטי לנושא שכאן ויכול לעניין את הקהל שכבר מגיע אליך. ככל שעמוד פנימי מסוים יקבל יותר קישורים פנימיים מעמודים וותיקים (במידה ויש) ורלוונטיים, כך מגבירים את החשיבות שלו בעייני גוגל.

כשאנחנו מקשרים לעמוד אחר בבלוג, חשוב להימנע מטקסטים בסגנון "תלמדו עוד בנושא כאן" כשהקישור נמצא במילה כאן. במקום זאת צריך לחשוב על טקסט מעניין ומסקרן, ממש כמו למצוא כותרת לפוסט שלך ואז להכניס את ביטוי המפתח של עמוד היעד ואת הקישור ליצור על ביטוי המפתח.

לדוגמה (והאזור הכחול הוא לא באמת קישור)…

"למדת עכשיו למה קישורים פנימיים הם כל כך חשובים והמאמר הזה מלמד למה הם אפילו חשובים יותר מקישורים חיצוניים."

נסכם את הנושא של קישורים פנימיים


 • קישורים פנימיים עוזרים במאמצי ה-SEO שלך במנוע החיפוש של גוגל.
 • כשאוספים מידע וחוקרים על התוכן של המאמר, חלק מהחומר יתאים יותר להופיע בתוכן של מאמר עוקב.
 • קישור אפשר ליצור מהמאמר החדש לישנים וגם ההיפך.
 • לקשר לתוכן רלוונטי ומשלים לנושא העיקרי.
 • כשמכניסים היפרלינק, להיעזר בכישורי השכנוע שלך ולהכניס את ביטוי המפתח של הפוסט שבצד השני של הקישור.

פרק 11 – איך עושים אופטימיזציה לטקסט ולמבנה התוכן?


כדי לא לגרום לקוראים לנטוש את הפוסט, חשוב מאוד לבנות ולהציג את התוכן בצורה ברורה וקריאה כי השאיפה שלנו היא שהגולשים יקראו את כל התוכן עד הסוף וגם שיעברו לעמודים אחרים שקישרנו לאורך הטקסט. ככל שהתוכן יהיה קל לקריאה ולהבנה, ככל שיהיה מוצג לקוראים בצורה מסודרת, כך הם ירגישו שהם יכולים להמשיך לקרוא יותר בבלוג.

הכותרות נועדו כדי ליצור היררכיה וסדר בתוך הטקסט שבפוסט וכמשווקי תוכן אנחנו צריכים לדעת שאנשים לא בדיוק קוראים פוסטים ומאמרים באינטרנט כמו שהם קוראים ספרים.

בניגוד לקריאת ספרים שאנחנו עושים בזמננו הפנוי וברוגע, אנחנו הרבה יותר לחוצים וממהרים לסיים לקרוא עמוד בבלוג, מאמר או כל דבר אחר כשאנחנו משוטטים באינטרנט ומופגזים במידע מכל עבר. וכדי לסיים לקרוא מהר אנחנו בצורה לא מודעת, קודם סורקים את התוכן וקופצים מכותרת לכותרת, מכותרת לתמונה ומתמונה לביטויי או משפט מודגש. וכל זה כדי למצוא ולהתמקד בחלק שהכי מעניין אותנו בפוסט. זה דיי דומה לקריאת עיתון או מגזין.

לכן פוסטים ומאמרים שנראים כמו קיר אחד ארוך של מילים שהם ללא תמונות, שלא מחולקים לפסקאות ושאין בהם תתי כותרות, רושמים אחוזי נטישה גבוהים יותר כי הקריאה שלהם מאוד מעייפת אותנו.

קורס קידום אתרים חינם – מבנה התוכן


מתחת לכותרת שמכילה את הביטוי הראשי נתחיל בפתיח של 200-300 מילים שהוא סוג של הצצה מהירה פנימה שמסביר לגולשים על מה הפוסט שהם עומדים לקרוא.

אחרי הפתיח, אנחנו נניח את כותרת ה-H2 הראשונה שלנו ומתחת נוסיף טקסט ותמונה או קישור לסרטון שעוזרים להבין את הרעיון של כותרת ה-H2. כאן במידה ויש לנו על מה להרחיב ושתומך ברעיון של כותרת ה-H2 אז נוסיף כותרת H3 ותוכן נוסף של כ150-200 מילים בהתאם למורכבות הנושא. עכשיו אפשר להמשיך לכותרת H4 אבל חשוב להזכיר שאחרי שמתרחקים מהנושא העיקרי, קשה לחזור וליצור את ההקשר והחיבור הנכון כדי להמשיך את התוכן אל כותרת H2 הבאה. ואני ממליץ להשתדל לא להגיע ל-H4 ומכאן לחזור לכותרת H2 ושוב להוסיף טקסט ותמונה ושוב כותרת H3 וכך הלאה.

חשוב ליצור פוסטים במבנה ההיררכי הזה כדי שהתוכן ירגיש זורם לגולשים.

סיכום אופטימיזציה למבנה התוכן


 • לכתוב את התוכן בדרך שמקלה על הקורא בהבנת הטקסט, ושהרעיונות שבו מוצגות בצורה ברורה ושניתנת לאיכול.
 • הפתיח מספר לגולש מה מצפה לו בהמשך.
 • להוסיף תמונה עבור הכותרת הראשית.
 • להוסיף טקסט שמרחיבים על כותרת ה-H2.
 • להוסיף תמונה או סרטון מתחת לכותרת ה-H2.
 • אם יש לך עוד רעיון לתוכן חשוב שתומך ב-H2 שלך, כדאי ליצור כותרת H3 ותוכן של כ150-200 מילים
 • וחוזר חלילה. H2, תמונה, ווידאו, טקסט, H3, טקסט.

אחרי שיש לנו את הכותרת הראשית, כותרות המשנה ותתי כותרות המשנה אנחנו מתחילים למלא בטקסט.

מה אורך הטקסט המומלץ לקידום אורגני?


ובהנחה ועבור כל כותרת H2 אנחנו נכתוב בין 200-250 מילים ובמידה ויש כותרות H3 ואנחנו נכתוב עבור כל אחת כ-150 מילים אז כנראה שבסופו של דבר נגיע לפוסט ממוקד, בעל תוכן רלוונטי מאוד, מותאם לכוונת המשתמש שמכיל 2000-2500 מילים ואולי אפילו יותר.

מעבר לזה הבוטים של גוגל יאהבו את התוכן שלך שמכיל את כל מה שגוגל המליצה לך להכניס לעמוד יחד עם ביטויי המפתח שמצאת במחקר מילות המפתח. עמוד שגם הטקסט מאורגן בו בצורה היררכית ונוח מאוד לקריאה וגם מתמקד בכוונת הגולש.

עכשיו, קשה לומר מה מומלץ שיהיה אורך הטקסט בפוסט. מה שכן אפשר לעשות זה למצוא כלי שיודע לספור מילים בטקסט. פשוט לחפש בגוגל Word counters ועכשיו מה שעושים זה לחשב את הממוצע של כמות המילים בכל המאמרים של המתחרים שלך שנמצאים בעמוד הראשון בגוגל.

נניח וגילית שיש 6 בלוגים בנישה שלך בעמוד הראשון בעמוד התוצאות שמתחרים בך ישירות על ביטוי המפתח הראשי שלך וחישבת את הממוצע והגעת לתוצאה של 2100 מילים וזה אומר שגוגל, על הביטוי הספציפי שלך מעדיפה פוסטים שמכילים בממוצע כ-2100 מילים.

מה שאני אוהב וממליץ לעשות הוא להוסיף לממוצע הזה עוד כ10-20 אחוז מילים ליתר ביטחון וזה יוצא שהמאמר עם תוספת של 20% יכיל כ-2500 מילים.

זה קל למלא תוכן בשטויות שסתם תופסות נפח אבל אם לא מצליח לך להוסיף עוד תוכן חשוב שעשוי לפתור בעיה לגולשים שלך, לא צריך לפחד לבדוק מה כתבו המתחרים שלך ולמצוא רעיונות בפוסטים שלהם.

כמובן שאני מתנגד בכל תוקף ואוסר עליכם להעתיק תוכן ותמונות כי זה עלול לסבך אותך גם עם גוגל וגם בתביעה מצד המתחרה, אבל, אם מצאת מידע ששווה להכניס לפוסט שלך אז אפשר לנסח את הרעיון שבו בצורה אחרת. להשתמש במילים שלך כדי להישאר עם אותה השפה ואותו סגנון הכתיבה שאולי הקוראים שלך כבר מכירים והתרגלו אליו.

פרק 12 – בקורס הזה לקידום אתרים, לא נלמד קופירייטינג או כתיבת תוכן


אבל אני בכל זאת רוצה לומר בקצרה כמה דברים חשובים מאחר וכתיבת תוכן (והרבה) עומד להפוך לעיסוק העיקרי שלך.

לפני הכול חשוב להדגיש שיש הבדל בין השניים.

כתיבת תוכן


בכתיבת תוכן המסר שאנחנו מעבירים דרכו דומה לזה:

"תראה חבוב…

אני פה קרעתי את התחת…

לא התקלחתי ולא ישנתי שבוע וריכזתי בשבילך את כל מה שאני יודע בפוסט אחד…

כדי שאתה תוכל בלי לזוז חלילה ולאמץ יותר מידי את האצבע שלך על העכבר…

להנות מתוכן עם המון ערך שיעזור לך להתמודד עם אתגרים ושיפתור לך בעיות מפה ועד להודעה חדשה!

ומה בסך הכול אני מבקש ממך?…

שתעבור לסרטון בערוץ היוטיוב? שתלחץ על כמה קישורים פה ושם?

שתקנה כלי שישחרר מהבוץ את "העגלה התקועה" שלך ושיעלה לך אותו המחיר בדיוק אם תקנה אותו ישירות מהאתר שלו?

הרי לא מכרתי לך מוצר או שירות שלי ואפילו לא בקשתי ממך להירשם לרשימת התפוצה.

"א ז   מ ה   ה ב י ג   ד י ל   ב ח י י ך???"

סליחה שצעקתי… 🙂

בקיצור תוכן שיווקי הוא ארוך יותר ולוקח את הזמן שלו ואם הוא כתוב היטב ולא משעמם (מקווה שיוצא לך גם להנות כאן) אז הוא יכול להגיע גם לאורך של אלפי מילים ואפילו יותר.

לכתיבת תוכן יש עקרונות ומבנה שונים ואפשר לשלב בתוכה אלמנטים של קופירייטינג. עם זאת כדי לכתוב תוכן מושך ומרתק, רוצוי מאוד ללמוד ולשפר את היכולת שלך בלספר סיפורים (סטוריטלינג).

קופירייטינג


קופירייטינג הוא טקסט שמטרתו העיקרית זה להניע גולשים לפעולה ובקופירייטינג משתמשים לא מעט מדיות פרסומיות כמו טלוויזיה, רדיו, עיתונות כתובה וכמובן באתרי אינטרנט.

בקופירייטינג הטקסט הרבה יותר מרוכז וקצר ויש לו בדרך כלל מבנה קבוע (Framework) שנראה כך…

ATTENTION – INTEREST – DESIRE – ACTION

או בקיצור A.I.D.A

ובתוכן שדוחף לפעולה אחנו רוצים…

 • ATTENTION – לתפוס את תשומת הלב של הגולשים.
 • INTEREST – לעניין אותם בעובדות מעניינות או סיפור אישי משכנע ואמתי.
 • DESIRE – לגרום להם לחשוק במוצר, בשירות או בפתרון שמציעים להם.
 • ACTION – ולהסביר בצורה ברורה ופשוטה כיצד הם צריכים לפעול כדי להשיג את הפתרון.

יש עוד שיטות לכתיבת קופי אך AIDA היא בין הוותיקות והמוכרות וכדי שקופי יהיה יעיל, מומלץ שהקופירייטר יהיה בעל כישורי כתיבה והבנה שיווקית ברמה גבוה וגם לדעת…

 • לאפיין את המותג, את המוצרים שלו ואת קהל היעד.
 • לזהות את היתרונות והחסרונות של המוצרים והשירותים.
 • מה היא פסיכוליוגיה שיווקית ואיך להשתמש בה בתוכן.
 • לספר סיפור משכנע שדוחף לפעולה.

עכשיו…

המדריך הזה הוא לא בנושא קופי וכתיבת תוכן למרות שיש לזה קשר ורלוונטיות גבוהה מאוד לקידום אתרים. לכן אסיים את הנושא הזה כאן אבל לפני זה, במאמר הזה אני ממליץ על 5 הספרים הטובים ביותר שיקפיצו את היכולות שלך בקופירייטינג לרמת אשף. אלה ספרים שנכתבו על ידי אגדות וגאונים בתחום הקופירייטינג שעשו עשרות ומאות מיליוני דולרים בכתיבת מודעות עבור תאגידים וחברות ענק בארה"ב והם ילמדו אותך איך לרתום את הכוח שיש במילים כדי לשפר את אחוזי ההמרה שלך ולמכור יותר.

שוב אדגיש שהתוכן שלך היא הדרך המרכזית לתקשר עם קהל הגולשים וככל שהיכולת שלך תשתפר בלתקשר ולהעביר מסר כתוב בצורה אותנטית, מקורית, ברורה, מעניינת ומשפיעה, כך יותר גולשים ומבקרים בבלוג שלך ירצו לקרוא את מה שיש לך לומר.

קופירייטינג זה להיות איש מכירות ואם כתיבת קופי זה לא הצד החזק שלך, אז זה ממש לא משנה כמה מעולה המוצר שלך וזה לא משנה כמה טובה היכולת שלך בקידום אתרים!

ואני אני ממליץ לך מאוד ללמוד כתיבה שיווקית, כתיבת מיילים ואיך לכתוב קופי שמניע את הקהל שלך לפעולה ומגדיל את המכירות והרווחים שלך…

ללחוץ על הקישור הזה או על התמונה למטה כדי לעבור לקורס קופירייטינג בחינם!

קורס קופירייטינג
קורס קופירייטינג

 

פרק 13 – למה אני לא ממליץ על קניית קישורים חיצוניים כאן בקורס קידום אתרים בחינם?


קישורים חיצוניים
קישורים חיצוניים

 

יש לי בכל זאת שאלה בנושא קישורים חיצוניים…

איך עושים את זה נכון ובצורה מועילה?"

טוב…

אני רואה שיש כאן כמה שהם עקשנים ואענה על השאלה הזאת.

כך עושים שימוש חכם בקישורים חיצוניים:

 • ליצור קישורים אל הבלוג שלך מהעמוד העסקי שלך בפייסבוק.
 • להקים ערוץ יוטיוב ולקשר ממנו אל הבלוג.
 • מחפשים בעלי אתרים בנישה שלך ומציעים להם לעשות יחד שת"פ שיועיל לשניכם.
 • כותבים פוסטים עם תוכן בעל ערך אדיר שבאמת עוזר לאנשים לפתור בעיה והם משתפים אותו עבורך.

לפני כמה זמן כשביקרתי את ההורים שלי, דברנו על התקופה שלפני תחילת מהפכת האינטרנט וזה היה מאוד מוזר להיזכר כמה שונה התנהגנו לפני 30 פלוס שנים כשטטריס נחשב למשחק עם גרפיקה מדהימה ופורצת דרך. כשראינו משהו שמזכיר טלפונים ניידים רק בסדרת המדע הבדיוני המקורית "מסע בין כוכבים" וכשאף אחד עדיין לא חשב על להמציא מערכת שדרכה אפשר להזמין פיצה כששליח מביא אותו אליך עד הבית וכל זה בלי להוציא אפילו מילה אחת מהפה.

ואז שאלתי אותם… "איך בעל מקצוע לפני 40 שנה היה מייצר לעצמו סמכות ומוניטין?" אז התשובה הפשוטה הייתה… "מפה לאוזן!".

אנשים הלכו לספר, לקצב, לסנדלר או לאופה. קנו את השירות שלו ואם הם יצאו ממנו מרוצים ואז הם היו ממליצים עליו ועל המקצועיות שלו לאחרים שמחפשים פתרון לאותה הבעיה. לפעמים מכונאי רכב היה ממליץ ללקוחות שלו על פחח שהוא מכיר ויודע שהוא טוב. שיפוצניק היה ממליץ על רצף שהוא מכיר וחשמלאי היה ממליץ על מתקין מזגנים ששיתף אתו פעולה והוא מכיר את העבודה שלו.

בעלי מקצוע היו גם מפרסמים מודעות בעיתון המקומי בעיר, העיניין הוא שאנשים מאמינים יותר לאנשים שתכלס נעזרו בהם ושיש להם הוכחות ומה שיפה בעידן הדיגיטלי המודרני שכולנו חלק ממנו היום הוא שהאינטרנט עובד בדיוק באותה הצורה.

עכשיו, זה חשוב, כי גוגל מנוהלת על ידי אנשים שמבינים פסיכולוגיה חברתית וכשהם יצרו את הבינה מלאכותית שלהם, היה להם מאוד חשוב לפעול על-פי אותם עקרונות וכללי התנהגות חברתיים שבני האדם כבר מתנהגים לפיהם.

ולמה אני מתכוון…

בגדול יש שני גורמי דירוג חשובים שגוגל לוקחת בחשבון כשהיא סורקת ומאנדקסת אתרים כדי לקבוע באיזה מיקום לדרג אותם במנוע החיפוש.

וקישורים חיצוניים הם קישורים שנמצאים באתרים צד ג' שמצביעים חזרה אל האתר שלך.

עכשיו…

 • איכות התוכן והערך שבאתרים מקבילים לידע ולמיומנות של בעל המקצוע וזה תלוי אך ורק בו וכמה הוא מטפח את הידע והמקצועיות שלו.
 • קישורים חיצוניים לעומת זאת, מדמים את ההמלצות מבעלי מקצוע ולקוחות.

וככל שיש יותר אתרים איכותיים שמקשרים חזרה אליך, כך גוגל תפתח אמון וסמכות גדולים יותר מולך וזה יבוא לידי ביטוי בדירוג במנוע החיפוש שלה ואני רוצה להסביר לך את החשיבות שיש בקישורים חיצוניים ומדובר בחשיבות סופר גדולה, אבל… צריך לגשת לנושא הזה בצורה מאוד זהירה ואחראית כי גוגל במפורש אוסרת על קניית ויצירת קישורים חיצוניים בצורה לא טבעית ובדרך שהיא לא אורגנית.

היא מצפה שכל בעלי אתרי האינטרנט ישאפו לתוכן האיכותי ביותר שהם יכולים לספק כדי שבעלי אתרים באותה הנישה, גולשים ובמבקרים ירגישו צורך לשתף עבורם את התכנים בדיוק כמו שבעלי מקצוע עשו לפני שגוגל לקחה בעלות על האינטרנט ובגלל הרגישות של הנושא, חשוב ליצור קישורים חיצוניים בצורה אסטרטגית ומחושבת כי יש דרכים ליצור קישורים בצורה שנראית טבעית, אורגנית ושלא מעוררת חשד.

אז פרסמתי בנושא קישורים מדריך מקיף ומפורט ואני מזמין אותך לצלול פנימה. אז עכשיו… להקליק כאן כדי לעבור למדריך.

פרק 14 – טיפים לאופטימיזציה בקידום אתרים אורגני


אלה טיפים שלמדתי תוך כדי ניסיון על האתרים שלי ובמידה ואמצא עוד שיטות אופטימיזציה שמשפרות את התוכן והופכות אותו לנגיש עוד יותר עבור הקוראים, אדאג להוסיף אותם כאן כדי שיעזרו גם לך.

מתחילים…

עכשיו הגעת לטיפ הכי חשוב לבניית עסק באינטרנט כאן בקורס קידום אתרים חינם


זה שיש לך עכשיו פוסט הורס עם…

 • ביטויי מפתח מדהימים לתוכן שלך.
 • כותרת ותיאור ברמה עולמית.
 • תמונות מדהימות שצולמו ע"י אמן ענק ושעברו SEO.
 • כותרות משנה שמסודרות בצורה מושלמת.
 • וטקסט שנכתב ע"י כותב תוכן מדופלם.

זה לא אומר שהוא ידורג בגוגל בין לילה. ממש לא! פוסט אחד לא יביא אתכם לשום מקום בגוגל וגם סרטון אחד ביוטיוב. אם הבלוג שלך הוא ממש טרי אז המטרה שלך היא להיות "חברת הפקות" כי עבור הבלוג בחודשים הקרובים העבודה שלך תהיה להפיק תוכן מדהים בלבד. וצריך לעשות את זה באופן קבוע ועקבי. ממליץ לך לקבוע מטרה שהשנה הקרובה מיועדת ליצירת תוכן ותתחילו לקרוע את התחת.

מזכיר לך שדברנו על זה שאם יש לך זמן פנוי בשפע והתקציב מוגבל ובכל זאת הקמת עסק אינטרנטי ותחום שיווק התוכן מושך אתכם… אז זאת הדרך!

פשוט (וזה רחוק מלהיות פשוט) לעשות את זה לאורך זמן, פוסט אחר פוסט במשך תקופה עד שיהיו לך כ-100 פוסטים שעברו אופטימיזציה איכותית ושהם רלוונטיים ככל שניתן לכוונת הגולשים שלך.

המטרה היא לעשות את מה שרוב המתחרים שלך לא יעשו וזה לפרסם תוכן בקצב מוגבר כי אז גם הגולשים וגם גוגל יבינו שמדובר באדם שיודע על מה הוא מדבר ואם התוכן שלך באמת עוזר להם ואז הם ירצו לשמוע עוד ממך וכך יוצרים סמכות ואמון שהם כל כך חשובים כדי לשלוט בנישה שלך.

כך גורמים לגוגל ולגולשים לשים לב אליך ואז מתחילים לטפס למעלה בדירוג בתוצאות החיפוש בגוגל.

וסבלנות… זה יכול לקחת זמן.

תוכן עניינים בפוסט


במסגרת הפיכת הטקסט שבפוסט לקריא וקל להבנה, הוספת תוכן עניינים בתחילת הפוסט שלך יעזור לקוראים להבין איפה נמצא הפרק שיותר מעניין אותם. הם יבינו מהר מה הוא המבנה של התוכן ויהיה להם קל להתמצא ולנווט בו.

ולכן, בדיוק כמו בספר, מה שמקל על הגולשים לאהוב ולקרוא את התוכן, אז כנראה שגם גוגל אוהבת.

הוספת תוכן עניינים הופכת את כותרות המשנה ותתי הכותרות שבפוסט לפרקים לחיצים (בדיוק כמו בפוסט הזה) שמאפשרים דילוג מהיר ביניהם ולשים לב בבקשה שלא לכל פוסט מומלץ להוסיף בו תוכן עניינים, להוסיף תוכן עניינים במידה והתוכן שלך הוא בן 1000 מילים ומעלה.

יש הרבה תוספים מעולים ואני משתמש בתוסף הזה…

https://wordpress.org/plugins/luckywp-table-of-contents/

טבלאות בפוסט


לגבי הנושא הבא צריך לעשות יותר בדיקות מאחר ולא כל פוסט מתאים לזה אז כמו תוכן העניינים גם טבלאות עושות לנו לבני האדם סדר בעיניים ובראש ומקלות עלינו בהבנת הנתונים שכתובים מולנו על המסך.

נסו זאת במידה והתוכן שלכם מציג מידע שמתאים לסגנון הזה של הצגת נתונים ואני משתמש בתוסף הזה ליצירת טבלאות…

https://wordpress.org/plugins/tablepress/

אבטחת אתרי וורדפרס


המטרה העיקרית שלך היא לאבטח את הפרטיות של המבקרים והקוראים באתר ולשמור שהנתונים שלהם לא יגיעו לידיים של גורמים שיכולים לנצל אותם לרעה.

מטרה נוספת של אבטחת אתרים היא למנוע או להקטין את הסיכוי להשבתת האתר שלך או לקצר את ה-DownTime ככל שניתן. פריצות, ווירוסים או אפילו טעות אנוש מצידך או של הצוות שלך עלולים להביא את האתר למצב שהוא לא זמין. כל שנייה במצב הזה עד להתאוששות מלאה יכולה לעלות לך ביוקר.

ועניין חשוב נוסף הוא שבמידה והבלוג שלך נפרץ ונדבק בווירוס, גוגל תעשה כל שביכולתה כדי להגן על לקוחותיה, על גולשים ועל אתרים אחרים שאתם מקשרים אליהם. כדי שהאתרים שלך לא יפיצו וידביקו מבקרים ואתרים אחרים, היא תחסום אותך מלהופיע במנוע החיפוש שלה. וזאת פגיעה כלכלית רצינית בכל מי שתלוי בתנועה שמגיעה מגוגל.

אבטחת אתרים ובלוגים זה לא דבר מסובך ואפשר להגיע לרמת אבטחה יעילה די בקלות. במאמר הזה על אבטחת אתרי וורדפרס ריכזתי עבורך שיטות פשוטות לאבטחת אתרים שכל אחד יכול לעשות וללא ידע בקוד ובתכנות.

אימייל מרקטינג


טוב, איך זה קשור לקידום אתרים אורגני?

זה לא!

אבל, זה כן דרך לייצר תנועה אל האתר שלך שמטרתה העיקרית היא לחזק את מערכת היחסים מול הקהל ולהגביר את רמת האמון כדי בסופו של דבר לייצר מכירות.

אני מדבר בהרחבה על אימייל מרקטינג, יצירת מגנט לידים והגדלת רשימת התפוצה במדריך הזה.

להרוויח כסף מהבית – מדריך מלא ובחינם צעד-אחר-צעד


לפני שאסכם את הקורס קידום אתרים חינם, רוצה לעדכן אותך שקורס אונליין חדש ובחינם עלה כאן לאוויר והוא מלמד צעד-אחר-צעד שיווק דיגיטלי איך להקים עסק אינטרנטי כדי להרוויח כסף מהבית.

זה קורס מפורט שמרכז בו 5 שלבים עיקריים ומלווה אתכם בכל הצעדים מהקמת הבלוג ועד השיטות לעשיית כסף ממנו.

מה יש בקורס?…

 • קצת על הפסיכולוגיה של מצליחנים.
 • איך למצוא את הנישה ואת הלקוח האידיאלי.
 • איך להקים בלוג ולעזור לגוגל למצוא אותו.
 • מה זה וורדפרס והכרה בסיסית של המערכת.
 • איך לכתוב תוכן עבור הבלוג שלכם כדי לייצר תנועה אליו.
 • איך להמיר את התנועה לכסף.
 • איך יוצרים סמכות בנישה שלך.

אלה רק הנושאים העיקריים שתמצאו בקורס החינמי שזמין כבר לגולשים ותמצאו בו הרבה תתי נושאים שחשוב לי לחשוף אותך אליהם. נושאים חשובים שכל מי שרוצה להקים אתר אינטרנט או בלוג צריך ללמוד אותם.

נושאים כמו…

 • מוטיבציה, כוח רצון ופחד מהצלחה ומה מניע מצליחנים להתמיד ולא לפרוש.
 • מה הם המכשולים שצפויים להפריע למאמצים שלכם בדרך להפוך ליזם אינטרנטי.
 • איך למצוא את הנישה ואת הקהל המושלם שלכם.

עבדתי על הקורס הזה הרבה זמן והוא מכיל מידע שצברתי גם מלמידת עשרות קורסים בנושא וגם מהנסיון האישי שלי ולכן אשמח לראות אותך בו ולשמוע את חוות דעתך עליו כדי לשפר ולעדכן אותו אפילו יותר.

כדי להירשם בחינם לקורס ללחוץ על הכפתור למטה:

ושיהיה המון הצלחה!

קורס קידום אתרים חינם – סיכום


הגענו לסוף הקורס לקידום אתרים שמלמד את היסודות ה-SEO. כאן למדת איך למצוא חן בעייני האלגוריתם, העכבישים והבוטים של GOOGLE.

ואני רוצה להזכיר לך שבסופו של דבר התוכן שלך בבלוג הוא עבור אנשים ואם ננסה להרשים רק צד אחד, הפוסט שלך לא יגיע אל הפוטנציאל המלא שלו ואני ממליץ לך לקרוא את המאמר הזה שבו נדבר על כתיבה שיווקית שמושך תנועה מאסיבית ובמאמר נתמקד בבני האדם ואיך לגרום להם להתחבר אל תוכן שכתבת ואפילו אליך.

ועכשיו, כשיש לך את הידע לתקשר מול שני הגורמים העיקריים שקובעים איפה התוכן שלך ידורג במנוע החיפוש, זה הזמן להתחיל ליישם אותם באופן מתמשך וקבוע ולפרסם את התוכן המעולה שלך.

הסוד להצלחה בסופו של דבר וזה ממש לא משנה באיזה תחום מחפשים אותה נמצא בלעשות את הדברים הקטנים, את היסודות והבסיס לאורך זמן ובקביעות.

אם לקחת על עצמך להקים ולנהל עסק אינטרנטי כמו חנות איקומרס או בלוג ולעסוק בשיווק שותפים ורוצה למשוך את הלקוחות שלך לבלוג דרך גוגל, הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא בלהתמסר ולשחרר תוכן מדהים, איכותי, על בסיס קבוע ולאורך שנים ארוכות.

במידה ורצית ללמוד על קידום אתרי חנות ואיקומרס בגוגל, אז הקישור זה יעביר אותך למדריך בנושא.

ומעטים הם האנשים שיכולים לעשות זאת במסירות ובעקביות לכמה חודשים בודדים שלא נדבר על שנים. ולכאן גם מתחברת האישיות והאופי שלך והשאלה שצריך לשאול את עצמך:

האם במבט לעתיד יש לך יכולת לבחון את עצמך רק בסוף שלושת החודשים הקרובים?…

או לדמיין את הפוטנציאל שלך בעוד 30 שנה?

האם חיפשת קיצורי דרך להצלחה או שהשאיפה והמטרה שלך היא לבנות את עצמך לטווח הרחוק כדי שהעסק שלך יצבור מומנטום ויתקדם כמעט בכוחות עצמו?

הבנת כבר שהקורס לקידום אתרים אורגני הזה הוא לא על איך לאתר ולנצל פרצות באלגוריתם של גוגל או למצוא טריקים וקיצורי דרך שיעבדו על האלגוריתם והבוטים של מנוע החיפוש. להישאר עם היסודות כי קיצורי הדרך בסוף רק יאריכו אותה.

"פעולה מביאה השראה שיוצרת מוטיבציה שדוחפת לפעולה." – זה הסוד של איך להצליח בחיים יחד עם לספק עזרה לגולשים.

זה משולש הקסם שיעזור לך לבנות וליצור משהו אמיתי ושיחזיק לאורך זמן וכדי שהיצירה הזאת תהיה בלתי שבירה אז חשוב לתכנן ולקבוע מטרות ויעדים לחיים.

קביעת מטרות הופכת אותך לקפטן ולנווט שמשיט את הספינה שלו בבטחה אל היעד שהוא בסופו של דבר לעזור לאנשים.

בהצלחה.


עכשיו אחרי שהשלמת הקורס אני ממליץ לכם לבדוק את הסרטון הזה כדי לקבל תמונה מלאה על ביצוע אופטימיזציה לאתר וגם בבקשה לא לפספס את מה שרשמתי מתחת.

 

השלמת את קורס קידום אתרים חינם הזה ואני רוצה לומר לך תודה רבה…

אני מעריך אותך ואת הזמן שלך ומקווה שמצאת כאן את מה שחיפשת.

לא לדאוג, אני לא מלקק סתם כי תיכף תבוא הבקשה… 🙂 חשוב לי לומר לך שבזכות זה שבחרת לקרוא את הפוסט הזה, עזרת גם לאחרים למצוא אותו ולהנות ממנו.

איך?

ככה גוגל עובדת, היא מדרגת אתרים על פי התעניינות וצריכת הגולשים ובזכותך ועוד רבים אחרים הקורס הזה יגיע לעוד גולשים רבים בגוגל ועל זה אני מודה לך.

אני משתדל לכתוב כאן על נושאים ותחומים שמעניינים אותי ומקווה שגם אותך וכדי שאוכל להשתפר עוד יותר ולהציג תוכן עדכני ואיכותי, יעזור לכולם לדעת…

 • איך התרשמת מהמאמר?
 • איך לדעתך ניתן לשפר את התוכן?
 • האם לדעתך חסר כאן מידע עדכני?
 • איזה מידע יש בידך שחשוב לך שאוסיף אותו?

זאת אינפורמציה שתועיל משמעותית לבלוג ולקוראים שלו.

עכשיו,

כמובן שזאת לא חובה ואשמח מאוד אם מתאפשר לך, להשאיר טקסט קצר שמסביר את דעתך על הפוסט ובמידה ואהבת, כל עזרה בהפצת המידע תתקבל בברכה.

שוב תודה רבה ומקווה שהיה מועיל.

נתראה בערוץ היוטיוב.

מני.

כתיבת תגובה