You are currently viewing מה היא תודעת שפע, איך למשוך אותה ולהשתחרר מהעבדות המודרנית

מה היא תודעת שפע, איך למשוך אותה ולהשתחרר מהעבדות המודרנית

במאמר הזה אנחנו נבין מה זאת תודעת שפע, מה המשמעות האמיתית שלה, איך היא משפיעה עלינו ואיך מומלץ לפעול כדי לזמן אותה לחיינו. ישנם מספר סוגים של שפע והם לא מגיעים אלינו במקרה כי אנחנו צריכים להיות בתנועה, בעשייה ובמוד של בריאה ויצירה כדי לאפשר לשפע להיות חלק בלתי נפרד מאתנו. עד אשר לא נגלה ביוזמתנו את תודעת השפע, זה תמיד יהיה מוסווה מעינינו כי שפע לא קורה לנו עד שאנחנו לא יוצאים מרצון למסע ולהרפתקה שדרכם אנחנו קורים לו.

תודעת שפע נוצרת דרך המחשבות, הרגשות, הדמיון, והזיכרון. זה התוצר של הלך הרוח והאמונות שיחד מהווים את תפיסת העולם שדוחפת אותנו ליזום בפעולות שמושכות אלינו או דוחות מאתנו שפע שיכול לבוא לידי ביטוי במצב הפיננסי, במצב האישי, הבריאותי, החברתי והמקצועי.

תודעת שפע נמצאת בדחף שלנו לפעול, ליזום וליצור וככל שהדחף חזק יותר, הסיכויים למשוך שפע הם גדולים יותר. העניין הוא שיש מעט אנשים שיוצרים ערך עבור אחרים ולא חסרים אנשים שצורכים ערך והשפע שלך תלוי בידיים היוצרות שלך.

כי שפע מגיע כשמבינים שצריך לצרוך פחות וליצור יותר כי שפע זה תוצר של עשייה ועשייה מגיעה מלקיחת אחריות ולצערי אם מצאת את עצמך במלחמת הישרדות ובמרדף אחרי הכסף אז זה בדרך כלל מגיע מתוך תודעת חסר שמקורה בקפיאה במקום, באי פעולה, הסתמכות על גורמים חיצוניים, בלחץ, פחד, קנאה, התקרבנות, התמרמרות וכעס כלפי עצמך וכלפי הסביבה.

לכן אני רוצה לשאול אותך…

האם תודעת החסר אחראית להצלחות שלך בחיים? האם היא אחראית לזה שמצאת זוגיות, שיש לך חברים או שהפכת לאשף בתחום או בתחביב מסוים?

ואולי השאלה שעוברת לך בראש עכשיו היא –

רגעמה הקשר בין למצוא אהבה, חברים, כישורים ומיומנויות לבין עושר וכסף?

אז התשובה היא שכל אלה תלויים במערכת היחסים שיש לך מול עצמך וביכולת לקבל את האחריות ולהיות מועיל לאנשים אחרים, כי כדי לקבל אותם היית קודם צריך לפעול, לתת, להעניק ולהקריב משהו עבור החברה. וכדאי לדעת שהשורש של המילה להקריב הוא ק.ר.ב, כמו של המילה להתקרב. וזה כל-כך היגיוני, כי כשאנחנו פועלים, יוצרים, נותנים ומעניקים (מקריבים ומשקיעים מעצמינו) אנחנו מתקרבים ליעד שיצאנו להגשים.

ולכן תודעת שפע לא קשורה רק לכסף, לעושר ולעצמאות כלכלית, כי תודעת שפע זה אורח חיים שדרכו אנחנו מושכים אלינו עושר לחיי המשפחה, לחיים החברתיים ולחיים המקצועיים. ואם יש בך אמונה מגבילה שמונעת ממך לסמוך ולתת אמון בבני האדם אז זה יבוא לידי ביטוי בעוני חברתי ואם יש בך אמונה שלא מאפשרת לך להיות ראוי/ראויה לזוגיות ולאהבה אז זה מתורגם לביצוע (לרוב באופן לא מודע) פעולות "שעוזרות" לך להגדיל את הסיכויים להישאר לבד.

אחריות לכל החיים


עכשיו, אפשר לדבר איתך בכנות?

חשוב לי לומר שהאחריות זה המפתח והאחריות על החיים שלך מוטלת עליך בלבד ולא על גורמים חיצוניים כמו ממשלה, שר האוצר, מדיניות, בנקים, בירוקרטיה, מערכת החינוך ועל ההורים שלך (שעליהם נדבר עוד בהמשך). עוד חשוב לומר שאחת המטרות שלי כאן היא לחשוף אותך לגורמים האלה כי הם עשויים להשפיע בצורה שלילית על תודעת השפע שלך.

המטרה כאן היא לא להפנות אצבע מאשימה כלפי גורמים חיצוניים שלרוב אין לך שום יכולת השפעה ושליטה עליהם. להיות הקורבן, לצעוק "זה לא מגיע לי" ולצפות לרחמים מגורמים חיצוניים ברוב המקרים רק יאכזב אותך ויגביר את תחושת המירמור ו"חוסר הצדק". כי חשוב להבין שיש סיכוי של 99.99% לזה שההחלטות שקבלת בחיים והפעולות שעשית בעקבתן, יצרו עבורך את המציאות הנוכחית שלך ואגב, גם באי קבלת החלטה ובאי נקיטת פעולה יש אנרגיה שמייצרת מציאות.

האחריות למה שקורה לך בכל תחומי החיים היא שלך בלבד ולאף אחד חוץ ממך אין ולא צריך שיהיה לו את הרצון או את היכולת להציל אותך מעצמך כי אנחנו הקפטן של הספינה במסע שלנו ואנחנו בתפקיד הגיבור שנלחם בקשיים ובמפלצות בסיפור החיים שלנו והאחריות שלנו היא לקבל את העובדה הפשוטה שהחברה, התרבות והיכולת והנטייה של בני האדם לטוב הם המקור לכל דבר חיובי שיכול לקרות לנו בחיים.

מעט מידי מודעים לזה שלקיחת אחריות זה הבסיס לתחילת כל מסע או הרפתקה שאליו נחליט לצאת ואני ממליץ בסוף המאמר להקליק כאן או על התמונה למטה כדי שנוכל ביחד לצלול לעומק הנושא המרתק הזה.

אחריות אישית
אחריות אישית

 

ועכשיו אני רוצה שנצלול לעומק הנושא ולדבר על הדבר שהדהים אותי…

האם אפשר ללמוד להיות בעל תודעת שפע?


אם אחד מהילדים שלך מחליט שהוא רוצה להיות רופא בעתיד אז המסר הראשון שיהיה חשוב לך להעביר אליו זה שמדובר במקצוע שדורש למידה, השקעה והקרבה של שנים וזה נכון גם לגבי לימודי הנדסת תוכנה, ניהול מערכות מידע, ניהול עסקים, עריכת דין, ראיית חשבון, משחק, אומנות, מוסיקה, תכנות, כתיבת תוכן, קופירייטינג, בניית אתרים ועוד.

אז השאלה המתבקשת היא…

מה הסיבה שרוב בני האדם חושבים שכדי למשוך שפע ולדעת איך להתעשר, המזל הוא שקובע כמה כסף יהיה להם בחשבון הבנק?

מה הסיבה שהם חושבים שלא צריך ללמוד על כסף כדי לעשות יותר כסף?

מה הסיבה שרוב האנשים חושבים שעשירים הם סוג אחר של בני אדם והם עצמם לעולם לא יוכלו להיות כמוהם?

כמובן שצריך לקחת בחשבון שלאנשים יש מנת המשכל (IQ) שונה שמשחק תפקיד מפתח כגורם להצלחה בחיים ומדובר במדד קבוע שלא ניתן לשנות אותו אבל, אנחנו יכולים לשפר את היכולת שלנו ללמוד להיות אדם אחראי, מתמיד, בעל שאיפות, אמיץ, מסודר ושדוחף להשגת מטרות וזאת כדי למקסם את הסיכויים שלנו להצלחה.

עכשיו…

נניח ופגשת אדם מאוד מעניין ונוצרה כימיה מסוימת בינכם, אז בצורה בלתי מודעת יתחיל תהליך שיצור הזדמנויות לביסוס מערכת יחסים שתואמת לצרכים ולמטרות של שניכם. אתם תשתפו רעיונות בינכם, תבלו יחד, תעניקו עזרה הדדית ותכירו אחד לשני את החברים שלכם ובעצם מדובר בתהליך שאם אנחנו מבינים אותו והולכים לפיו, אז המטרה הסופית שלנו מושגת.

אותו הדבר קורה גם כשמדובר ביעד כלכלי או מקצועי כי תמיד יש פרוצדורה מקובלת ומוסכמת, תהליך או תכנית פעולה שאם פועלים לפיה אז הסיכוי להשגת המטרה עולה משמעותית וצריך רק ללמוד אותה כדי שתספק את התוצאה המבוקשת.

אנשים שמוצאים את עצמם לבד, לרוב עושים את הפעולות ההפוכות, פעולות שמרחיקות מהם שפע במערכות יחסים ובזוגיות וזה נכון גם לגבי כסף ושפע כלכלי כי העשירים מבינים שתודעת שפע היא מיומנות או כלי שאתו הם יכולים לבצע מניפולציה על העולם וזה בעצם אומר שלמזל לרוב אין קשר לכמה שקלים יש בחשבון הבנק שלך.

רוב האנשים חושבים שכדי להיות עשיר צריך יותר מזל ופחות ידע ומי שאין לו כסף אז הוא חסר מזל ואת הסיבות לכך אני מסביר עליהן מיד.

שפע בזוגיות, בחיי החברה ובחיים המקצועיים


שאלת את עצמך למה בכלל אנחנו צריכים זוגיות, חברים, כישורים וכסף ומה המטרה הגדולה בסופו של דבר שהם משרתים בחיים שלנו?

ואם ענית שהמטרה היא ההישרדות של המין האנושי אז זה נכון, כי אהבה (רגשות), משפחה, חברים, מזון, מיומנויות וכישורים הם כלים שמספקים לנו סביבה תומכת ובטוחה לשיפור סיכויי ההישרדות שלנו ושל הילדים שלנו.

דרך התקבצות לקהילות ושבטים, חיפוש אחרי מזון והיתרבות, בעלי החיים (וכמובן שגם אנחנו) מוודאים שהמטען הגנטי עובר הלאה לדור ההמשך ולכן חשוב להתייחס גם לכסף כעל אמצעי, דלק ואנרגיה שמייצרים לך רשת ביטחון ולא להפוך אותו למטרה העיקרית בחיים. זה כלי שעוזר לך להגיע מנקודה א' לנקודה ב' ושמשפר את איכות החיים שלך.

אנשים שהופכים את המרדף אחרי הכסף למטרה העיקרית של חייהם, הופכים את עצמם לעבדים של כסף וזה עומד בניגוד ישיר לחופש שהם כל כך רצו להשיג באמצעותו.

ועכשיו נדבר על איך תודעת השפע שלך הפכה לתודעת חסר.

איך תודעת שפע הופכת לתודעת חסר?


אני רוצה שנעשה מאין סיעור מוחות ביחד ונחשוב לרגע. המסר העיקרי שאני מעוניין להעביר אליך היום הוא שאפשר לפתח ולחזק את שרירי השפע והעושר וזאת למרות שרוב האנשים חושבים שהם פשוט נולדו במקום הלא הנכון, להורים הלא הנכונים ובזמן הלא נכון.

עכשיו…

הבנו כבר שתפיסת העולם, המחשבות והרגשות הן שגורמות לך לפעול בצורה שמשפיעה על המציאות הכלכלית, החברתית והמקצועית שלך.

אבל הנה הבעיה…

כשבני אדם לא מבינים מושג, תפיסה, חשיבה, גישה או אירוע כלשהו והם נחשפים לרעיון שלא עומד בקנה אחד עם תפיסת המציאות שלהם אז הם אוטומטית או שמבטלים אותו, או שעושים לו אאוטסורסינג ומחפשים את תשובות במקומות אחרים. וכאן יש את האפשרות להגיע למקום שיאיר את עינינו, שנלמד ונשכיל דרכו ונצליח להתפתח ולצמוח או נגיע למישהו שבמקרה הטוב מבין אותו חלקית או שבמקרה הגרוע, כלל לא מבין את הקונספט.

הבעיה היא שאחרי שאנשים מורידים מעצמם את האחריות והופכים את ההצלחה שלהם למשהו שלא תלוי ביכולות, בכישורים ובמיומנויות שלהם, הם לרוב גם מאבדים אמונה ותקווה והם מכניסים אותו תחת הקטגוריה של הדברים שאין להם יכולת להשפיע ולהשיג אותם, אלא אם יד הגורל, המזל או רצון האל יקבעו אחרת. אלוהים הוא לא השרת של אף אחד ובגלל זה קבלנו את חופש הבחירה והמחשבה.

זאת הסיבה שבני האדם הקדמונים המציאו סיפורים ואגדות מדהימים סביב הדברים שהם לא הבינו כמו שמש, ירח, כוכבים, ים, מזג אוויר, רעידות אדמה, ברקים, רעמים, הרי געש ושביטים.

וצריך להמשיך לקרוא כדי להבין…

מה מפריע לך לפתח תודעת שפע?


בדרך כלל, האנרגיה שלך זורמת לאן שתשומת הלב שלך מופנית.

תודעת שפע - אנרגיה
תודעת שפע – אנרגיה

 

זאת אומרת שאם הורגלת מילדות ע"י ההורים, המשפחה, החברים והסביבה שאת תשומת הלב שלך צריך להפנות לרכישת מקצוע שיעזור לך למצוא עבודה ולהיות שכיר לכל החיים עד לזמן הפרישה אז האנרגיה שלך תביא אותך בדיוק למקום הזה.

אם לימדו אותך שצריך למכור את הזמן שלך תמורת שכר וכל אדם מתמכר את הזמן שלו בהתאם למקצוע שלמד, אז תשומת הלב תהיה מופנית למכירת זמן תמורת שכר והאבסורד הוא שמהרגע שנולדת השעון (הזמן) שלך מתקתק לאחור.

ואם למדת שחובה היום לקנות דירה כדי לגור בה כדי להישאר עם נכס אחרי הפרישה לפנסיה, אז רוב הסיכויים הם שהאנרגיות ותשומת הלב שלך דוחפים אותך לשלם משכנתא במשך עשרות שנים.

ומה הנקודה כאן?

הנקודה היא שיש לך את החופש לבחור איך לחיות את החיים שלך! זה לא משנה מה המסלול שבחרת בחיים. מה שחשוב זה לקחת אחריות על עצמך ועל המשפחה ולהיות מוכן היטב לסגנון החיים שאמצת.

עושר ואושר אמיתיים נמצאים בחופש לחוות את חוויות החיים במלואן עם האנשים החשובים והמשמעותיים ביותר לך מבלי שכסף או בריאות יהוו מכשלול.

ועכשיו אני מקווה שהתכוננת לזה כי אני רוצה לשים את כל הקלפים על השולחן.

מה עוד מפריע לך כדי למשוך אליך תודעת שפע?


לימדו אותך שכסף הוא המקור לדאגות, לשחיטות ולרוע בעולם ולא אמרו לך שהעשירים הם התורמים הגדולים ביותר לארגוני צדקה, ליצירת מקומות עבודה, להתפתחויות בטכנולוגיה וברפואה ולמימון מחקרים שמשפרים את איכות החיים שלנו.

לימדו אותך למכור את הזמן המוגבל והקצר שלך בעולם כשיש רק 24 שעות ביממה, במקום ללמד אותך איך למכור מוצר או שירות שיש בו ערך עבור מיליוני אנשים שצריכים אותו, רוצים אותו ומוכנים לשלם עליו.

לימדו אותך לחסוך במקום להבין שכל שקל שיש לך הוא לוחם בצבא החופש שלך וכל שקל שיוצא להילחם בשבילך חוזר עם "שבוי" שהופך גם הוא לחלק מהצבא שלך.

לימדו אותך להיכנע לרגשות שלך, לסיפוקים המיידים שלך ולהסתפק בהנאות הקטנות שמחזיקות מעמד לטווח הקצר במקום לדחות ולהקריב סיפוקים, במקום לחשוב לטווח הרחוק ולהתפתח לאדם חסר מעצורים.

לימדו אותך לפחד מכישלונות, לוותר כשקצת קשה ולהרים ידיים במקום ללמד אותך להאמין, לקחת אחריות ושזה לוקח זמן לרכוש מיומנות ושהצלחה וכישלון הם לא הפכים אלא הם חלק הכרחי בההתקדמות וההתפתחות האישית שלך.

ובמאמר הזה אני מדבר על 12 טיפים מעשייים בהתפתחות אישית שאפשר ליישם אותם כבר עכשיו.

גם כישלון וגם הצלחה משרתים אותך, כי דרך כישלון אנחנו מחכימים, צוברים ניסיון ותבונה וההצלחות הקטנות ממלאות בנו את האנרגיה ואת המוטיבציה להמשיך גם כשקשה, גם כשאנחנו עייפים וגם אם עדיין לא הגענו ליעד שלנו.

ובמקום ללמד אותך שכל אחד צריך לקבוע מטרות ויעדים בכל תחומי החיים, לשאוף אליהם ולהגשים אותם, למדו אותך שלכל אחד יש את הגורל והמזל שלו וזה לא משנה מה נעשה, התוצאה לא תשתנה כי הכול כבר נכתב וידוע מראש ואני מציע לך לזכור את זה תמיד שמי שלא קובע מטרות לעצמו, הופך להיות לכלי להגשמת מטרות וחלומות של אנשים אחרים.

רק 3 אחוז מהאנשים בעולם קובעים מטרות בצורה נכונה ויעילה, כל השאר כנראה שעובדים בשבילם.

המדריך הזה יעזור לך ללמוד איך לקבוע מטרות ויעדים בצורה שמגדילה את הסיכוי להגשמתם ב-70%.

והנה עוד כמה דברים שלמדת…

 • למדת שלא מגיע לך לקבל כסף ולפחד לקחת כסף מאנשים.
 • למדת לפחד לשחרר כסף החוצה היכן שהוא שווה יותר מהערך שלו.
 • ולמדת לשמור אותו במקום שהוא מאבד ערך בכל יום בגלל האינפלציה.

והדבר הכי גרוע שכולנו למדנו זה לפחד מאנשים, לפחד לפתח אמון כלפיהם ולחשוב שהם מסוכנים במקום להבין שבני האדם הם האנרגיה שמיצרת עבורנו את ההזדמנויות להתקדמות ולהתפתחות שלנו.

אבל לצערי זה עדיין לא הכול, כי…

יש גורמים שרוצים להרחיק אותך משפע


תודעת שפע
תודעת שפע – בנקים וחסכונות

 

בנקים, חברות אשראי, חברות ביטוח והשקעות מסבכים ומסרבלים את התחום הפיננסי כדי להרחיק אנשים מלרצות להתעסק עם כסף, והסיבה העיקרית לזה היא שהם רוצים להיות המתווכים ביננו לבין הכסף שלנו.

מעבר לזה, חברות פרסום, רשתות חברתיות, הטלוויזיה והתקשורת מקבעים בנו נורמה שקרית שעושר אמיתי נמדד על פי הרכוש החומרי שברשותך, שאושר יגיע אלינו כשנספק את הרגשות והסיפוקים מיידים שלנו וכשנקיים סגנון חיים ראוותני שלא תואם את המצב הכלכלי שלנו.

והם מנסים לשכנע דרך הנורמה הזאת שמשמעות החיים נמצאת בכסף וברכוש ובמידה ומעניין אותך לחקור איתי את משמעות החיים אז ללחוץ בבקשה כאן על הקישור הזה.

מדיות חברתיות כמו פייסבוק מציירות לך מציאות מעוותת דרך מודעות ופוסטים.

למה מעוותת?

כי הרי אף אחד לא מעלה פוסט לפייסבוק כדי לספר לעולם על הריב שהיה לו אתמול עם בן או בת הזוג. אף אחד לא רוצה לשתף על הקשיים הכלכליים שלו או על הצרות בבית ואף אחד לא מספר שהמצב בעבודה הוא גרוע או שהוא פוטר וחותם עכשיו בלישכה.

פייסבוק רוצה להראות לך אנשים שמחים ומאושרים 24/7 ששופכים כסף על בילויים, קניות, טיולים בארץ ובעולם וזה כדי לעורר בך רצון להיות חלק מהעדר ולעורר בך דחף להעביר אליך קצת מהאושר המזויף שהפלטפורמה שמה לך מול הפרצוף.

מנסים לשכנע אותך דרך המדיה לקנות מוצרים ושירותים גם כשלא מתאפשר לך כלכלית לעמוד בהוצאה ובבקשה לא להשתמש בתירוץ…

"אבל מני, אני יכול לקבל את מכונית החלומות שלי רק תמורת 60 תשלומים ומקדמה של 30,000 ₪".

כי מה זה שווה להיראות מגניב במכונית יוקרתית אם נאלצת לשרוף במשך שנים יותר שעות בעבודה שנמאס לך ממנה כדי להחזיר את החוב?

והמחיר הוא הרבה יותר יקר כשמבינים שרק בשביל לסובב אליך ראשים ועיניים ברחוב, הקרבת את המשפחה וגם את הבריאות ומי שלא יודע, אלה הם שני מרכיבים קריטיים במשולש הקדוש שמייצר אושר אמיתי בחיים שלנו.

המשולש הקדוש של אושר אמיתי הם שלושת הב'תים

 1. בני אדם – אושר אמיתי אנחנו חווים עם המשפחה והאנשים החשובים ביותר בחיים שלנו. לא משנה כמה כסף יש בחשבון הבנק, ללא מערכות יחסים יש לנו נטייה לדיכאון.
 2. בריאות – הדרך הראשונה לייצר את האנרגיה שדוחפת אותנו קדימה כדי להגשים מטרות ולכבוש יעדים היא באמצעות פעילות גופנית ואורח חיים בריא.
 3. בחירה – אושר אמיתי נמצא בחופש לבחור לנהל את החיים שלנו לפי ראות עינינו.

כשתהיה לך את האפשרות לעסוק בעבודה שממלאת לך את המצברים במקום לרוקן אותם ועוזרת לך למצות את הפוטנציאל המלא של היכולות, הכישורים והמיומנויות שלך, אז אפשר יהיה לומר שיש בך תודעת שפע שפועלת במיטבה כי היא אפשרה לך למצוא את החופש האמיתי והמלא בתחום שלך.

מעבר לזה אני חושב שיש דבר אחד שכולם יודעים וזה שכדי להיות עשיר צריך לשלם מחיר שמעט מאוד אנשים מוכנים לשלם אותו. מעט אנשים מבינים שהקרבה של החופש, משמעותה בעצם השקעה בביטחון לטווח הרחוק.

ועכשיו מגיע החלק שאולי קצת ירגיז אותך, כי…

גם לך וגם לעשיר יש תודעת שפע, אז מה ההבדל?


לפני הכול חשוב לזכור שכסף הוא אמצעי פיזי או דיגיטלי שמאפשר לך לתת או לקבל אותו בתמורה להענקת או קבלת שירות או מוצר. זה האמצעי נכון להיום לעשות אתו סחר חליפין.

כולם משתמשים בו בדיוק באותו הצורה בחנות הבגדים, בקולנוע או כשקונים גלידה לילד. אבל כל אחד מסתכל על כסף בצורה אחרת ולכל אדם יש אמונות שונות לגבי כסף ולגבי המשמעות שלו.

את האמונות האלה קבלנו במהלך החיים בהשפעת ההורים, הסביבה, המשפחה והחברים והן אחראיות על המחשבות והרגשות שלנו.

וחשוב לי לחזור ולהזכיר לך את הנקודות הבאות:

 • אנשים עניים חושבים שעושר זה עניין של מזל וזה ולא משנה כמה הם ירצו להיות עשירים כי מבחינתם בגלל חוסר המזל שלהם אין גם טעם לנסות.
 • עשירים יודעים שלמזל יש תפקיד במשחק ההתעשרות אבל הם גם יודעים שיש לה נוסחה, שזה תלוי בהם ושהם יכולים לעשות למזל מניפולציה ולגרום לו לשחק לטובתם.
 • אנשים מתפלאים למה הם מצליחים להתעשר אבל כשהם רוצים להיות רופאים מצליחים, אמנים, עורכי דין או מורים, כולם יודעים שצריך ללמוד את התחומים האלה מהמורים הטובים ביותר.

ורובנו לא לומדים על כסף כי זאת אמונה שהועברה אלינו מהיום הראשון שנולדנו. כך ראינו את ההורים שלנו ואת ההורים שלהם מתנהלים ולכן אנחנו מאמינים שזאת הדרך הנכונה והבטוחה והאמונות שלנו על כסף הועברו אלינו מאנשים שלרוב פירשו (לא בכוונה) את הנושא בדרך הלא נכונה.

והנה דוגמה לאיך במכוון, מצליחים ליצור בנו אמונה…

חברות המכוניות בעולם עושות מאמצים אדירים כדי להטמיע בנו רגשות חיוביים כלפי המוצרים שלהם דרך פרסומות בטלוויזיה ובאינטרנט.

למה?

כדי לבטל בנו התנגדויות!

הם הצליחו לגרום לנו לקבל את הדברים השליליים שקשורים למכוניות ואופנועים כעובדות שאין אפשרות לשנות אותן. הם הצליחו לשכנע אותנו שנסיעה זאת חוויה כיפית וזה כבר לא אמצעי שמשמש להביא אותנו מנקודה אחת על המפה לנקודה אחרת.

אף אחת מהחברות האלה לא מדברת בפרסומות על העובדה שמכוניות (אגב, גם החשמליות ואפילו יותר) מזהמות את הסביבה והאוויר שאנחנו נושמים ושגברים, נשים וילדים נפצעים ונהרגים בתאונות דרכים.

ואיך זה מתחבר לשפע, לעושר ולכסף?

כי כמו שאפשר לבטל התנגדויות במוח שלך ולגרום לך לרצות להיות בעלים של מכונית ולקנות אותה, אפשר גם ליצור בך התנגדויות שיגרמו לך להתרחק ממנה וזאת הסיבה שבכל מה שקשור לכסף רוב האנשים מפחדים, נרתעים, מבולבלים ומעדיפים שלא להתעסק אתו.

ואני רוצה להסביר בבקשה.

איזה אמונות מחלישות בך את תודעת השפע?


הרבה אנשים חושבים שעשירים הם מושחתים ורעים והאמת היא שאין ביניהם יותר רעים, מושחתים ותאבי בצע מאשר באנשים בשכבות אחרות של האוכלוסייה. כסף מעצים את האישיות שכבר קיימת בך וכסף משחרר את האני האמיתי שלך לחופשי.

כשהיינו ילדים אולי שמעת את ההורים לוחשים בדאגה על המשכורת שלהם שלא מספיקה, שאין מספיק כסף כדי לקנות מוצרים שאחרים יכולים להרשות לעצמם, אין מספיק כסף לרשום אותך לחוג שמאוד רצית או שאין כסף להוציא אותך לטיול יחד עם הכיתה וזה מייצר בבני אדם תודעת חסר כבר מגיל צעיר.

לעומת זאת, כך עשירים מחזקים את תודעת השפע של הילדים שלהם:

עשירים מדברים ליד ילדיהם על ההישגים שלהם, על העסקה שהם סגרו ועשתה להם מיליונים, על ההצלחות ועל הכסף שיש כדי להנות מהחיים, הכסף שמאפשר להם לטייל ולקנות כל מה שהם רוצים ועל החופש שמאפשר להם לחיות את החיים כפי שהם רוצים.

עשירים מלמדים את הילדים שלהם שכסף הוא משאב ואמצעי להשגת החופש ואת סגנון החיים שהם רוצים לחיות.

עשירים מלמדים את הילדים שכדי להיות אדם עם הרבה כסף הם צריכים למצוא דרך לעזור לכמה שיותר אנשים ולפתור להם בעיה, לעזור להם להתמודד מול אתגר ולהגשים להם מטרה. הם לומדים שהם צריכים למכור מוצר או שירות למילוני אנשים כדי להיות מיליונרים בעצמם.

אבל אנשים לא עשירים דוחפים את הילדים שלהם להיות שכירים כי זה הדבר הבטוח.

בפוסט הזה על חינוך פיננסי לילדים אני מדבר על 12 טיפים שיאפשרו לך להעצים בהם את תודעת השפע ולהצליח עם כסף.

רוב הסיכויים שאת כל הדברים שהזכרתי שמעת ולמדת מההורים שלך, האנשים שהיו המודל שלך לחיקוי ובתור ילדים הם הסמכות העליונה שלך בכל תחום ולא הייתה לך שום סיבה או רצון לפקפק במה שהם לימדו אותך.

אמונת השורש שלהם הייתה שבלי כסף הם לא ישרדו, שבלי מזל אין כסף, מי שמרבה בנכסים גם מרבה בדאגה ורק לאנשים מיוחדים יש כסף ואולי בגלל זה גם למדת להקריב "קורבן" לא איכותי שלא מספק את "האל" ששולח אליך שפע והצלחה.

ואם תהית, אז יש נוסחה שעובדת ליצירת עושר ועל זה נדבר מיד.

תודעת שפע זה לא מה אני מקבל, אלא מה אני נותן ומקריב


נתינה
תודעת שפע – נתינה

 

יש נוסחה פשוטה שעובדת והיא נמצאת בנתינה וזה יכול להיות קצת מבלבל כי השאלות שעולות לנו בראש כשאנחנו מדברים על עשיית כסף ויצירת עושר הם…

 • מה אני מקבל ומה יוצא לי מזה?
 • איך העסק שלי מייצר עבורי כסף?
 • איך לגרום לאנשים להעביר אליי את הכסף שלהם?

אלה אולי שאלות שעל פניו נראות לגיטימיות אבל אלה שאלות ששמות לך מקל בגלגלי ההצלחה בחיים ומזינות דווקא את תודעת החסר. אלה שאלות שמופקות מאי היכולת להבין את המשמעות של דחיית סיפוקים, מלהניח בראש סדרי העדיפויות את מה שרוצים לעשות ולא את מה שצריך לעשות, מלחץ שנוצר עקב המחסור ומדחף לייצר מהר רווחים. והלחץ הזה יורגש בכל מהלך, פעולה ועשייה שלך שיגרמו ללקוחות שלך להרגיש שרדפת אחרי הכסף שלהם במקום להבין מה הם באמת רוצים, מה המוצר או השירות שיהפוך את החיים שלהם לקצת פחות מסובכים.

השאלות שחשוב לשאול אותן הן:

 • איך אני נותן לאנשים ערך?
 • איך אני עוזר לאנשים לפתור בעיות?
 • איך אני עוזר להם להתמודד מול האתגר שתוקע אותם?
 • איך אני עוזר להם לעבור את השינוי שהם מחפשים?
 • מה הוא  הערך שאני רוצה לתת כדי לחזק את האמון שלהם בי?
 • איך אני הופך להיות המדריך הנאמן והאמין שלהם לשנים רבות?

כדי לקבל, קודם צריך לתת והתשובות שלך על השאלות האלה יחברו אותך חזק לתודעת שפע שתספק לך קשר עם בני אדם שמבוסס על אמון שהוא מרכיב המפתח לכל סוגי מערכות יחסים.

ובמדריך הוידאו הזה אני מסביר על חוק ההדדיות שזה אחד הכלים העצמתיים ביותר ליצירת אמון.

נכון, הנוסחה היא פשוטה אבל זה לא אומר שהיא קלה לביצוע, כי יש הבדל בין לדעת את הנוסחה לבין להוציא אותה תכלס לפועל. ידע זאת אנרגיה יוצרת בתנאי שיודעים איך למנף אותה ואם יש אנשים שיודעים איך לעשות משהו אבל לא פועלים להשיג אותו אז הם לא באמת יודעים.

אז מה עכשיו? מה לעשות אחרי שהבנת את הנוסחה?

חשוב להבין שהמאמר הזה נועד כדי לחשוף אותך לרעיון ולהצית בך דחף ורצון ראשוני שאפשר לקחת ולהמשיך לעבוד עליו ולפתח אותו בך. תודעת שפע צריכה להיות חלק ממך ומהאישיות שלך ובכל הכנות, אני מודע לזה שהסיכוי שהמאמר הזה יצליח לשנות אותך הוא די קטן.

ואם הצלחתי לעורר בך את הרצון אז חשוב לדעת שיש שתי גישות שיכולות לעזור לך לפתח תודעת שפע.

ועל זה נדבר מיד.

לסיום – איך להתחבר חזרה אל תודעת שפע?


אנשים יכולים לשנות את המיינדסט (דפוסי חשיבה) שלהם בכמה דרכים אבל רובנו מתחברים יותר לשיטה שבה אנחנו קודם צריכים לעבוד על העצמי שלנו, על האמונות המגבילות ועל תפיסת העולם ואחרי זה בצורה טיבעית לפעול ולהשיג את התוצאות המבוקשות. אחרים יתחברו יותר לשיטה ההפוכה שנקראת Fake it until you make it וזה אומר קודם להכריח את עצמך לעשות את הפעולות שיביאו לתוצאות ובעקבות זה הם והאמונות שלהם משתנים.

העניין הוא שרוב בני האדם עושים פעולות שהם אוהבים ומתחברים אליהם כי הן מיושרות עם האישיות ואופי שלהם. לכן ההמלצה שלי היא לעבוד על האמונות ועל התכונות האישיותיות שלך כי מניסיון שלי, לקיחת אחריות אישית היא הדרך לקבל תוצאות שמחזיקות לשנים ארוכות. כי כשפעולה מסוימת תרגיש לך שהיא זורמת ממך בצורה לא טבעית ומאולצת, לא יעבור הרבה זמן עד שהמוטיבציה וכוח הרצון שלך יהיו כל כך חלשים שהדבר הטבעי הבא שירגיש נכון לעשות זה להרים ידיים ולפרוש.

תודעת שפע - Prosperity Consciousness
Prosperity Consciousness

 

הספר Prosperity Consciousness (תודעת שפע) הוא אחד הספרים המדהימים שקראתי על כסף, עושר ואושר. הוא גרם לי להבין את הטעויות שעשיתי ושעזרו לי לפתח תודעת חסר, שהרחיקו ממני דברים ושלא הבנתי למה אני לא מצליח להשיג אותם.

הוא נכנס עמוק לפסיכולוגיה של תודעת שפע וגם נותן עצות מעשיות על התנהלות נכונה עם כסף ביומיום, התנהלות נכונה עם חשבונות הבנק (כן, קראת נכון, צריך יותר מחשבון אחד בבנק) ומלמד אותך תרגילים שיחזקו את תודעת השפע ואת שרירי העושר שלך.

הספר הזה הוא שילוב יחד של מדריך וטיפול פסיכולוגי ואני מבטיח לך שבסיום ההקשבה, כסף כבר לא ירגיש לך אותו הדבר כי הרבה לפני הפעולה הפיזית שמייצרת אותו עבורך, כסף הוא תוצר לוואי של התודעה ושל תפיסת העולם שנוצרים מאמונות, מרגשות, ממחשבות, מזיכרון, מדמיון ומהפעולות שלנו.

ולפני שחושבים בכלל להיות עשיר בכיס, צריך קודם להיות עשיר בראש כי מחשבה דוחפת לפעולה שיוצרת מציאות ותודעת השפע תתחזק בהתאם להשקעה שלך בעצמך, בבריאות, בהשכלה, בהתפתחות, בהישגים, בזוגיות ובילדים, במשפחה ובחברים.

עכשיו, יש כאן בבלוג שני פוסטים שיכולים לעניין אותך, אז להקליק כאן למעבר לפוסט – ספרי מוטיבציה מומלצים ולהקליק כאן כדי לעבור לפוסט – ספרי התפתחות אישית מומלצים.

שיהיה בהצלחה.


 

הגעת עד לסוף המאמר בנושא תודעת שפע ואני רוצה לומר לך תודה רבה.

אני מעריך אותך ואת הזמן שלך ומקווה שמצאת כאן את מה שחיפשת.

לא לדאוג, אני לא מלקק סתם כי תיכף תבוא הבקשה… 🙂

אני משתדל לכתוב כאן ב-Its Up 2 Me על נושאים ותחומים שמעניינים אותי ומקווה שגם אותך וכדי שאוכל להשתפר ולהציג תוכן עדכני ואיכותי, יעזור לכולם לדעת…

 • איך התרשמת מהמאמר?
 • איך לדעתך ניתן לשפר את התוכן?
 • האם לדעתך חסר כאן מידע עדכני?
 • איזה מידע יש בידך שחשוב לך שאוסיף אותו?

זאת אינפורמציה שתועיל משמעותית לבלוג ולקוראים שלו.

עכשיו,

כמובן שזאת לא חובה ואשמח מאוד אם מתאפשר לך, להשאיר טקסט קצר שמסביר את דעתך על הפוסט ובמידה ואהבת, כל עזרה בהפצת המידע תתקבל בברכה.

שוב תודה רבה ומקווה שהיה מועיל.

נתראה בערוץ היוטיוב.

מני.

לפוסט הזה יש 13 תגובות

 1. קרן

  המאמר היה מרשים ביותר, כתוב בצורה נגישה והגיונית , עושה סדר במחשבות , אהבתי.
  תודה רבה

 2. סיגל

  פותח את הראש והדמיון, מאוד מענין ומעמיק

  1. מני קריחלי

   תודה רבה סיגל

 3. גלית

  תודה רבה מני, מאמר מעניין שנותן הרבה חומר לחשיבה, לתהליכים וליציאה מאזור הנוחות. יש בו תובנות שארצה להעמיק בהן ואשמח להעמיק בקישורים ששלחת.

  1. מני קריחלי

   בבקשה גלית,
   אם הצלחת להתניע קו מחשבה חדש שיש בו פוטנציאל לשיפור המצב שלך בעתיד אז המאמר השיג את המטרה שלו.
   בהצלחה.

 4. איילת

  מקסים

 5. ענת

  נהדר!! איזו השקעה בכתיבה..רואים את הנתינה שלך ותודה לך על זה!

  1. מני קריחלי

   בבקשה ענת.

 6. אדוה

  תודה, זה היה ברור ונגיש. נהניתי מהקריאה

  1. מני קריחלי

   בבקשה אדוה.

 7. דין

  תודה מני! ממש מעניין ומעורר מחשבה

  1. מני קריחלי

   בבקשה דין

כתיבת תגובה